Tviterapskats: Atšķirīgo viedokļu nedēļā cirks bez zvēriem

16.marta nedēļa - lai gan aizvadīta mierīgi, tai vienmēr ir savs šarms, un sociālie tīkli mums to reto iespēju ielūkoties un vismaz mēģināt saprast, kas notiek citu, atšķirīgu viedokļu paudēju galvās. Protams, arī citas aktualitātes tiek apspriestas sociālajos tīklos - gan Rīgas cirka nākotne bez dzīvniekiem, gan avioreisi no Rīgas uz Liepāju. Bet pasaulē populārākais tvīts šonedēļ nāk no burgerēstuves, kura sevi dēvē mīl dēvēt par restorānu. 

Pavasara iesākums ir sarežģīts laiks un pēc ziemas depresīvas noskaņas tā vien laužas ārā. Labi, ka ir sociālie tīkli, kur savas dusmiņas izlikt – protams, ne visi to var. Piemēram, Guntars Meluškāns‏ aizdomājās - Nez, uz ko lamājas Ušakovs, braucot pa Rīgas ielām... Ksenija Andrijanova‏ savukārt godīgi atzīstas. Viņai reāli apnicis dzīvot sabiedrībā, kur par katru izlasītu rindiņu jādomā, vai šis nav fake (viltus ziņa) un vai eksperts tiešām ir eksperts.

Jā, viegli tas nav. 16.marts, leģionāru piemiņas diena ar ir sarežģīta. Nacionālā apvienība nekautrējas izsaukt tviteruguni uz sevi, sveicot visus latviešu leģionāru dienā publiski.

Jau pieminētais Guntars cer, ka turpmāk mēs saņemsim priecīgus apsveikumus arī holokausta un represiju upuru piemiņas dienās. Tviterapskats nebūs tas, kurš tagad šķetinās vēstures pareizās interpretācijas versijas, taču to, ka prāti ir iekarsuši apliecina vairāki čivinātāji. Tā piemēram, Dina Dragune‏ ieraugot ziņu, ka ar leģionāru slimību šogad Latvijā sasirguši 11, bet miruši trīs cilvēki uzskata, tas ir darīts apzināti, jo:

Ziņu par to, ka arī Lietuvā leģionāru slimība prasījusi trīs upurus, pamanījusi nacionāli noskaņotā vīterotāja Ilze Krukovska‏. Viņa kritizē mediju, kas par to raksta, sak, jums jau galvenais kaut ko tādu uzrakstīt pirms 16. marta! Un kurš bija tas kretīns, kurš šo slimību nosauca par leģionāru? To viņa gribētu zināt.

Lielākā daļa par šādiem tvītiem pasmaida, nobubina kaut ko par pilnmēnesi, bet daži vēl cenšas nest gaismu - skaidrot, kas ir leģionāru slimība. Ka par tās bīstamību tomēr būtu jārunā pat tad, ja tās nosaukums kādam asociējas ar asinsspiedienu paaugstinošo 16.martu. Bet velti, beigās tāpat tiek nonākts pie sazvērestības teorijām – pie tā, ka acīmredzot kāds speciāli rīko diversiju, lai leģionāru slimība izplatītos tieši tagad.

Varbūt iepriekš aprakstītā aina ir modernais cirks, par ko runā jaunā Rīgas cirka vadītāja, varbūt ne. Lai nu kā, politologi un dzīvnieku aizstāvji par Ināru Kehri ir sajūsmā. Ivars Ijabs‏, Latvijas Universitātes politologs, priecājas - turpmāk Rīgas cirku vadīs mūsu absolvente. No sevis piebilstot, ka tajā ir arī kaut kas dziļi simbolisks. Klausoties jauno Rīgas cirka vadītāju un viņas redzējumu par jēgpilnām bezdzīvnieku izrādēm, rodas vēlēšanās pēc 40 gadu pauzes to apmeklēt, atzīstas Ilgvars Imša‏. 

Bet ne visi ir tik sajūsmas pilni. Piemēram Vladimirs Makarovs‏ secina, ka turpmāk būs cirks bez cirka un apsveic ar vēl vienas kultūras nozares likvidāciju. Opereti jābrauc skatīties citviet, nu arī cirku. Ainārs Sauka‏ plāno ar interesi vērot tālākos notikumus – un raudzīt vai pārmaiņas neradīs Rīgas cirkam kādu pagrīdes versiju, kurā būs gan mīļdzīvnieki, gan savvaļas dzīvnieki.

Tviterputni pamanījuši arī airBaltic izziņotos lidojumus uz Liepāju. Ļoti jauki, ka @airBaltic trīsreiz nedēļā lidos uz Liepāju, bet vēl jaukāk būtu, ja @PVilciens uz turieni kursētu biežāk nekā reizi nedēļā smīn Ģirts Kasparāns‏. Tā varētu būt viena no lielākajām Latvijas transporta sistēmas mīklām, ironizē vienmēr dusmīgā Ieva angry by default‏ - ''vilciens 1x nedēļā uz Liepāju ir nerentabls, toties avioreisi 3x nedēļā gan atmaksājas''.

Optimistu nav daudz, tviterlietotāju prognoze - avioreisi starp Rīgu un Liepāju ilgs līdz jūnija sākumam. Tas ir - līdz pašvaldību vēlēšanām.

Bet, tviterapskatu noslēdzot - nedēļas skaļākais tvīts pasaulē ir no ASV ātrās ēdināšanas kompānijas „McDonald`s”. 16.marta rītā kompānijas oficiālais konts tviterī uzrunāja tīklā aktīvo ASV prezidentu Donaldu Trampu – tu esi nožēlojama prezidenta parodija, un mēs vēlētos, lai atgrieztos Baraks Obama, tev ir arī mazas rociņas. Tā vēstīja ieraksts. Tas tagad ir izdzēsts. Kontam esot tikuši klāt interneta urķi, skaidro kompānija, bet, kas interesanti, visai daudz cilvēku šo ierakstu tviterī novērtēja kā, iespējams, visu laiku labāko burgerēstuves publicēto tvītu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti