Ārpus ētera
Iveta Kažoka: Latvijas partiju īpatnības jeb - uh, kā ietaupījām!

Ja kāds jautātu: kas ir tā Latvijas savdabība, ar ko izceļamies uz citu valstu fona, - ko jūs atbildētu? Pieņemu, ka pirmā asociācija būtu kaut kas no šī komplekta: Jāņi, kapusvētki, Kristaps Porziņģis, Dziesmusvētki un sēņošana. Lai dažādotu atbildes un pārsteigtu jautātāju nesagatavotu, interesanta izvēle būtu pieminēt Latvijas partijas.

Māris Rīmenis: Bez skaļiem saukļiem, bet ar darbu

Pagājušonedēļ par gatavību jaunajai olimpiskai sezonai medijiem plaši klāstīja mūsu bobsleja sabiedrība – federācijas vadība, treneri un paši sportisti. Trīs labākie skeletonisti tobrīd jau atradās olimpiskajā trasē Phjončhanā, tāpēc publiski informācijas par brāļiem Dukuriem un Leldi Priedulēnu bijis mazāk. Visi trīs līdz jaunajai sezonai mājās pat neatgriezīsies, jo no Dienvidkorejas svētdien jau izlidoja uz ASV, lai turpinātu gatavošanos Leikplesidā. Ir savi jaunumi arī skeletonā, daži pat līdz galam nav stāstāmi, bet par tendencēm informēt var.

Latvijas kolorīts: Dilles

Viens no maniem mīļākajiem ballīšu jautājumiem, ko uzdodu ārzemniekiem, ir: "Kā jums šķiet, kāda Latvijā ir populārākā čipsu garša?"

JRT izrādes «Pēdējā Ļeņina eglīte» apskats: Izkustināt pieminekli

Izkustināt pieminekli no vietas: no postamentiem un no pārliecību podestiem. To ir uzdrošinājies domātājs režisors Uldis Tīrons iestudējumā “Pēdējā Ļeņina eglīte” Jaunajā Rīgas teātrī, neatstājot vienaldzīgu skatītāju un atgādinot, ka katram ir savs ārprāta stāvoklis.

Atis Klimovičs: Pēc «Zapad-2017» viss vecajās sliedēs

Militārās mācības "Zapad-2017" pagājušas, saprotamā kārtā paaugstinātā interese par militāras dabas jautājumiem sabiedrībā noplakusi, un viss atgriezies izejas pozīcijās, kas zināmā mērā palikušas tādas pašas kā iepriekš. Kā krievu kara kuģi iepriekš regulāri gājuši Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas ūdeņos, tā arī turpina to darīt.

Tviterapskats: #EsArī, naudīgo klaušas, Sobčakas farss

Tviterī aizvadīta nedēļa, kad sieviešu solidarizēšanās pret vardarbību par šo jautājumu runīgākus darīja arī vīriešus. Bet kopumā runājām par visu ko un ļoti daudz. Sākot ar jokiem par sūtīšanu uz Sibīriju, gatavošanos prezidenta vēlēšanām Krievijā un beidzot ar virkni notikumu pašu mājās.

Latvijas kolorīts: «Nu»

Latviešu valodu nav īpaši viegli iemācīties - vismaz tiem, kuriem dzimtā ir angļu. Tomēr patīkami, ka daudzi ārvalstu viesi mūsu valstī iemācās vismaz pāris vārdus, tādus kā "sveiki", "lūdzu" un "paldies". 

Atis Klimovičs: Atmiņas par Čečenijas neatkarības cīņām

Gluži tāpat kā tagad liela daļa katalāņu, pirms gadsimta ceturkšņa arī vairums čečenu bija noskaņoti ņemt savu tiesu un izveidot neatkarīgu Čečenijas valsti čečenu etnosa apdzīvotajā teritorijā, ko cariskā Krievija bija iekarojusi XIX gadsimta vidū.

Jānis Buholcs: Īstā problēma ar viltus ziņām

Viltus ziņu jēdziens plaši atpazīstams ir kļuvis arī pie mums. Daļēji tas tā noticis, pateicoties vietējiem biznesmeņiem, kas pēc ārvalstu kolēģu parauga cenšas pelnīt interneta reklāmas naudu uz cilvēku lētticības rēķina. Taču viltus ziņu biežā pieminēšana ir skaidrojama arī ar to, ka medijiem pašiem tas vienkārši ir ērti. Metot vienā katlā dažāda līmeņa nepatiesas informācijas izpausmes, žurnālisti no turienes var makšķerēt bieži vien acīmredzamas blēņas un, tās aprakstot, uzdoties par sabiedriski nozīmīgas funkcijas pildītājiem. Tanī pašā laikā vajadzīgo uzmanību negūst tēmas, kas ir krietni svarīgākas.

Vita Anstrate: Neklausieties medijos - pārdomas par «sistēmas bērniem» pēc sēdes Saeimā

Par „sistēmas bērniem” jeb bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības un tāpēc dzīvo bērnunamos, veidoju materiālus nu jau astoņus mēnešus, un par padarīto esmu saņēmusi gan labus vārdus, gan kritiku un pārmetumus. Tomēr vērtēju, ka kopā ar kolēģiem esam panākuši ļoti daudz. Tāpēc turpinām un noteikti vēl turpināsim. Šī gada labdarības maratons „Dod pieci!”, kas norisināsies no 17. līdz 23. decembrim, ir veltīts „sistēmas bērniem”, un tā sauklis vēsta „Salabo bērnību!”.

Māris Rīmenis: Aļona kopā ar pasaules eliti

Svētdien, 22.oktobrī, Singapūrā sāksies WTA gada finālturnīrs tenisā, kurā spēlēs astoņas labākās šīs sezonas tenisistes. Pirmo reizi vēsturē šādā forumā vienspēlēs piedalās arī Latvijas tenisiste, turklāt Aļonai Ostapenko ir visas izredzes arī labi nospēlēt Singapūrā. Šoreiz par turnīra izspēles kārtību un pašām dalībniecēm.

Video blogs: īsta tropiskā viesuļvētra Eiropā!

Nevar teikt, ka šis ir nebijis gadījums, tomēr rets gan. Eiropu sasniegusi tropiskā viesuļvētra "Ofēlija". Tā uzstādījusi vairākus rekordus un uzvedas tropiskajām vētrām patiesi netipiski. Vairāk skaties Toma Briča video blogā.

Jaunākie
Interesanti