Ārpus ētera
Ansis Egle: EXPO - zinātne, turku zirņi un vējbakas

Veikali - turku zirņi, izvēle veikalos, piparu dzirnaviņas, oficiālā statistika, vējbakas, ēdiens, ātrās palīdzības auto, valūtas maiņas un valūtas kurss, Dzintras Gekas vizīte, filmas skatīšanās, ceļojums pa lēģeru vietām, "Art center".

Video blogs: Gada karstākajai diena var sekot postoši negaisi

Pagājušajā naktī Polija piedzīvojusi postošus negaisus, kas izraisīja vētras, vietām vēja brāzmām sasniedzot pat 42 metrus sekundē, plaši postījumi un četri bojā gājušie un 30 ievainotie, pus miljons mājsaimniecību bez elektrības. Šodien arī pie mums ieplūdusi šī pati karstā un mitrā gaisa masa, kas vietām no rīta jau nesusi lietu un negaisu, tomēr spēcīgāko negaisu risks vēl tikai priekšā - pēcpusdienā, vakarā un nakts sākumā.

Filmas «Atomic Blonde» apskats: Izrēķināšanās aukstajā Berlīnē

Aukstā kara beigu priekšvakars, Berlīne, spiegu spēles, sintpops un daudz zilumu, bet tam visam pa vidu apburošā Šarlīze Terona. Viens no režisoriem aiz nu jau kulta statusu iemantojušās „John Wick” filmas Deivids Līčs pārnes nemitīgo spriedzi un lieliski horeografētās tuvcīņu ainas arī uz savu pirmo solo projektu – uz komiksu „The Coldest City” balstīto asa sižeta filmu „Atomic Blonde" jeb "Eksplozīvā blondīne”.

Festivāla apskats: Krāšņi aizvadīts «Weekend Baltic 2017» Pērnavas pludmalē

Ar šī brīža viena no pasaules labākajiem dīdžejiem Martin Garrix uzstāšanos izskanējis Ziemeļeiropā lielākais pludmales festivāls, kas jau trešo gadu risinājās Pērnavā no 3. Līdz 5. augustam, vienkopus pulcējot vairākus tūkstošus elektroniskās deju mūzikas cienītāju ne vien no Baltijas, bet kopumā no 42 dažādām valstīm – manu acu priekšā vairākkārt pavīdēja pat Brazīlijas karogs.

Video blogs: Šajā gadsimtā vasaras kļuvušas vēsākas

Šajā gadsimtā vasarām Rīgā parādījusies tendence kļūt vēsākām. Tas ir pārsteidzoši, ņemot vērā kopējo laika apstākļu tendenci gan Latvijā, gan citviet pasaulē - temperatūrai ar svārstībām, bet stabili paaugstināties. Protams, 17 gadi nav pietiekami ilgs periods, lai šāda tendence norādītu uz ievērojamām pārmaiņām klimatā, tomēr tas ir neparasti. Vairāk skaties video:

Video blogs: Vasaras kulminācija uz trīs dienām, un vasara iet prom

Šīs nedēļas pirmā daļa diezgan droši uzskatāma par vasaras kulmināciju. Trīs karstas dienas pēc kārtas ar tik augstu gaisa temperatūru šovasar gaidāmas pirmo un pēdējo reizi. Jau nedēļas otrajā pusē kļūs vēsāks un brīvdienās temperatūra būs tikai ap +20 grādiem. Vairāk par karstuma vilni Eiropā, kā tas skars Latviju un par to, kā vasara aizies, skaties video.

Ilze Jansone: Jātniekiem Rīgā svētki - Pasaules kausa posms konkūrā

Galvenie notikumi Pasaules kausa posmā konkūrā Rīgā risināsies svētdien, kad spēcīgākie mūsu reģiona jātnieki sacentīsies "Grand Prix Rīga" maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 160 cm. Šajā maršrutā jātnieki cīnīsies par Pasaules kausa (PK) ieskaites punktiem un kvalifikāciju Pasaules jāšanas spēlēm 2018.gadā. Sacensības svētdien vakarā varēs redzēt arī LTV7 kanālā.

Ansis Egle: EXPO - krimināls, sadzīve, slavenības un futbols

Jā - lai gan nekad nešķita, ka EXPO nāksies piedzīvot kriminālas situācijas - dzīve ievieš korekcijas. Fakts ir gauži vienkāršs - kādi ļaundari, saģērbušies par tehnisko personālu, izmantojot ne pārāk labi noslēdzamās avārijas izejas durvis trešajā stāvā - ielavījās Ungārijas paviljonā un nočiepa datorus un ko tik visu vēl ne. Pats aprunājos ar Ungārijas paviljona komisāru un viņš pastāstīja, ka zagļi tika operatīvi noķerti, mantas atgūtas un kārtība atgriezta. Taču tas viss nav tik vienkārši.

Filmas «Denkerka» apskats: Karš caur Nolana vīziju

Laikā, kad lielbudžeta kinopasaulē arvien nospiedošāk toni noteikt sāk neskaitāmas grāmatu un komiksu ekranizācijas, iepriekš veidotu filmu remake, pārlieku novēloti turpinājumi (vai tādi, kurus vēlās vien retais) un arvien pieaugošais franšīzu skaits, ikkatrs veikums, kas neiekļaujās šajos kritērijos, pieprasa uzmanību. Viens no retajiem Holivudas režisoriem, kura filmu oriģinalitāte, mākslinieciskā vērtība un kritiķu atzinība vainagojas un korelē arī ar komerciāliem panākumiem, ir Kristofers Nolans. 47 gadus vecā brita 10. pilnmetrāžas darbs "Denkerka" ir pirmā uz patiesiem notikumiem balstītā filma mākslinieka karjerā.

Video blogs: Ticējumi nestrādā un nekad nav strādājuši!

Šovasar piedzīvojam izteikti vēsu, bet Vidzemē un Latgalē arī lietainu laiku. Tādēļ interesanti, vai dabas zīmēs un ticējumu datumos iepriekš bija manāma šāda auksta vasara? Vienmēr esmu bijis skeptisks pret tautas ticējumu saistību ar realitāti, jo īpaši zīmīgo datumu pareģojumus. Latvijā laika apstākļiem nav izteikta cikliskuma, kas ļautu droši secināt - ja konkrētā dienā līst, tad līs vēl 49 dienas, vai ja kādā citā dienā spīd saule, tad Ziemassvētkos būs bargs sals. Tā nav un nekad nav bijis.

Vladimirs Ivanovs: Nežēlīgais Latvijas futbols - bauda drīzāk mazohistiem

Latvijas valstsvienība 130.vietā Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) rangā; pēc statusa profesionāli Latvijas klubi, kas patiesībā ir vistīrākie amatieri ar uzpūstām ambīcijām un Eirokausos elementāri zaudē Ziemeļīrijas un Islandes rukātājiem; valsts čempionu - Jūrmalas "Spartaks" - galvenais treneris pamet pēc pirmās spēles Čempionu līgā (un tas nevienu neizbrīna); pēdējā mēneša laikā uzreiz pieci (!) klubi diskvalificēti, tātad tiem liegts piedalīties sacensībās sarunātu spēļu dēļ jeb, kā šo sērgu diplomātiskāk dēvē, par manipulēšanu ar rezultātiem; skatītāju stadionos nav un nav bijis... Šādu Latvijas futbola bēru runu var turpināt vēl ilgi. Diemžēl sporta karalis Latvijā jau sen kļuvis par apsmieklu un izstumto.

Guntars Meluškāns: Aivars un Džordžs – kurš kuru?

Visi, kas zina Aivaru Lembergu, zina, ka viņam ir saspīlētas attiecības ar miljardieri Džordžu Sorosu. Viņa garo roku saltais pieskāriens jūtams teju visās likstās, kas piemeklē no amata pienākumiem atstādināto, smagos noziegumos apsūdzēto u.t.t. Ventspils pašvaldības vadītāju.

Ansis Egle: EXPO dzīve - sabiedriskais transports, ēšanas un apkalpošanas kultūra, viltus ziņas

Esot prom no mājām, nākas saskarties ar dažādām dzīves jomām. Tādējādi varu teikt, ka esmu ne tikai EXPO blogeris, bet arī sabiedriskā transporta, modes, ēdienu un citu sabiedrisko norišu blogeris Astanā. Jo tēmas, ar kurām nākas saskarties, tiešām pārklāj dažādas dzīves jomas, un par tām visām vēlos pastāstīt lasītājiem, kas alkst uzzināt vairāk, kā tad tas viss pa īstam ir.

Eva Johansone: Atbalsts jaunatnes NVO ne tikai vārdos

Pirms 10 gadiem Eiropu uzrunāju kā Latvijas Jaunatnes padomes prezidente, 22. jūlijā - kā Eirovīzijas gada kora pasākuma vadītāja. Apmests skaists desmitgades loks. Saprotu, cik daudz mani tomēr veidojusi nevalstisko organizāciju (NVO) vide.