Ārpus ētera
Bernārs Sordē: Kā pāriet no brutālas uz solidāru līdzatkarību pasaulē

„Valstu līdzatkarība pasaulē ir brutāla, pat barbariska, un tam ir divi iemesli: globalizācijas un arī politikas slimības [..] brutālās līdzatkarības sekas ir migrantu pārvēršana par grēkāžiem,” tā Bernārs Sordē, tai pašā laikā saskatot iespēju mums visiem kopā veidot „solidāru un miermīlīgu līdzatkarību” un norādot, ka „migrācija [šodien] vairs nenotiek naudas, bet gan izglītības dēļ” un Latvijas vēlme piesaistīt ārvalstu studentus Latvijas augstskolās „jau nozīmē atvērtību”.

Māris Rīmenis: Vimbldona jau klāt, izredzes ir daudziem

Jau pirmdien Londonā sāksies Vimbldonas tenisa turnīrs, vissenākais (notiek kopš 1877.gada) un būtībā arī visprestižākais no visām tenisa sacensībām pasaulē. Senas tradīcijas, jāspēlē pamatā baltā formā un arī zāles laukumos, kas tiek īpaši kopti tikai šīm divām sacensību nedēļām gadā. Izloze notikusi, uzzināti visi sāncenši pirmajā kārtā, un varam palūkoties, kādas ir mūsu cerības pieaugušo vienspēlēs. Latvijai būs trīs dalībnieki, turklāt abas mūsu dāmas Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova ir izlikto spēlētāju vidū.

Ansis Egle: EXPO patiesā jēga

Pirmo reizi dzīvē sēžot Minskas lidostas uzgaidāmajās telpās un gaidot lidojumu pēc vairāk nekā sešām stundām, ir patiesi brīdis, lai uzrakstīto par EXPO pašu galveno - kāda no tā visa jēga. Nereti esmu sastapies ar dīvainiem smaidiem un dažādiem jautājumiem, kas visi norāda uz vienu: kāda jēga no tā EXPO vispār - man, tev, Latvijai, pasaulei? Bieži vien zemteksts tam visam ir drīzāk noniecinošs, ja ne klaji negatīvs.

Kristiāns Girvičs: Eiropas eksāmenu laiks

Šonedēļ Latvijas futbola klubi sāk Eiropas kausu sezonu. Ceturtdien pirmie Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā cīņā dosies FK “Jelgava”, FK “Ventspils” un FK “Liepāja”. Atbildes mači būs pēc nedēļas, bet Latvijas čempioni Jūrmalas “Spartaks” Čempionu līgas priekšsacīkstēs iesaistīsies jau no atlases otrās kārtas, kas risināsies pēc divām nedēļām.

Kārlis Dagilis: Kad gaidīšana ir beigusies

Pēdējā laikā Latvija arvien biežāk parādās kā karstais punkts pasaules kartē un izpelnās Amerikas basketbola sabiedrības uzmanību. Šie Filadelfijas "76ers" galvenā trenera Breta Brauna vārdi ir kā labs katalizators, ko patiesībā nozīmē nu jau ceturtā latviešu spēlētāja Anžeja Pasečņika draftēšana NBA. Jau nākamgad jauno spēlētāju izvēles procedūrai varētu iet cauri uzreiz divi latvieši - Verners Kohs un Rodions Kurucs. Piedāvāju ielūkoties šī visai savdabīgā procesa aizkulisēs.

Ieva Kubliņa: Pārsteigumu sagādāt neizdevās

Uzzinot, ka Grieķijas basketbolistes spējušas paveikt kārtējo turnīra pārsteigumu un uzvarēt Turciju, likās, ka Eiropas čempionātā viss ir iespējams. Bija cerība, ka arī Latvijas izlasei izdosies kas līdzīgs. Diemžēl pret Spāniju tas neizdevās.

Dainis Kreilis: Trīskārša pieredze pilsētvides attīstībā

Šis mēnesis bija izglītošanās mēnesis, jo vienā mēnesī man ir izdevies redzēt un dzīvē tikties ar tik daudziem pasaules līmeņa ekspertiem ilgtspējīgas pilsētvides jautājumos, kas reti kuram izdodas visas dzīves laikā. Galvenais ir cerība, ka šīs idejas tiks sadzirdētas ārpus šaurā ekspertu un interesentu loka, jo šīs ir tēmas, kas jau tagad skar ikvienu no mums, ja vien cilvēki nedzīvo meža vidū un maksimāli izvairās no socializēšanās un pilsētu apmeklēšanas.

Edgars Kupčs: Pašvaldību jaunās domes – lielākoties tajās pašās rokās, bet cerība uz aktīvāku opozīciju

Šodienas laikā pie domes vadības tiks arī vairums pārējo pašvaldību. Kā liecina 3. jūnijā notikušo pašvaldību vēlēšanu rezultāti, gan lielo pilsētu, gan novadu ļaudis vietējās varas grožus lielākoties uzticējuši tiem pašiem politiskajiem spēkiem un deputātiem, kas valdījuši līdz šim. Taču dažviet mainījusies domju vadība, bet daudzās pašvaldībās redzami arī jaunpienācēji, kas, pat ja palikuši opozīcijā, pie varas esošo rīcību varētu pieskatīt rūpīgāk.

Ansis Egle: Pirmais EXPO stāsts jeb kā Latvija domā par savu nākotni

Kāpēc EXPO? Pirms 166 gadiem - kad notika pirmā Pasaules universālā izstāde, kas laika gaitā ir iemantojusi vienkāršāku apzīmējumu EXPO, - pasaule izskatījās stipri savādāk nekā šobrīd. EXPO nosacīti varētu iedalīt trīs galvenajos posmos. Industriālais posms ilga līdz 1938. gadam un izstādes vadmotīvs bija tehnoloģisko sasniegumu demonstrēšana. Staprkultūru apmaiņas posms ilga no 1940. gada līdz 1988. gadam, kad valstis mijiedarbojās un veltīja uzmanību starpkultūru komunikācijai. Savukārt kopš 1988. gada līdz pat šim brīdim valstis izmanto EXPO kā platformu savas valsts tēla popularizēšanai. To darām arī mēs - ar mainīgiem panākumiem.

Saruna ar filozofu Bernāru Sordē: Ja vēlies mieru, gatavojies iemiesot to pats

Miers  ir „sprādzienbīstams” temats patlaban daudzos lielās politikas notikumos Vieglāk ir nosaukt punktus pasaulē, kur tā nav aktualitāte. Arī Eiropas Savienība, nosvinēdama Romas līguma 60. gadadienu, joprojām atgādina par miera trauslumu. Tam arī pievēršamies sarunā ar franču filozofu, rakstnieku Bernāru Sordē.

JRT izrāde «Ciniķi»: Sūrstošais poētisms

Laikmets, vara un mazā cilvēka dzīve – trijstūris, kurā režisors Vladislavs Nastavševs stāsta savulaik pretrunīgi vērtēto Anatolija Marienhofa darbu “Ciniķi” kā skumjas un asas atskaņas no pārmaiņu laika Maskavā.

Jaunākie
Interesanti