Ārpus ētera
Anna Platpīre: Žonglēšana ar propagandu

Laikā no 25. līdz 29. septembrim Viļņā notika jauno līderu tikšanās (VYLM). Piedalījās pārstāvji no universitātēm un organizācijām, kā arī žurnālisti. Dalībnieki bija no Ukrainas, Moldovas, Gruzijas, Baltkrievijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Tikšanās tēma šoreiz bija propaganda, precīzāk - Krievijas propaganda un informatīvais karš. Rakstu šo ierakstu, lai pati sev piefiksētu vairākas lietas, un varbūt vēl kādam tās šķitīs noderīgas.

Edgars Kupčs: Āboliņa kungs, arī bez manis LR ir stipra žurnālistu komanda

Pusi no šodienas aizvadīju tiesas namā, kur tika skatīta kāda lieluzņēmuma prasība pret mani un Latvijas Radio par ziņu atsaukšanu un kompensācijas piedziņu. Runa ir par kādu pērnā gada raidījumu “Īstenības izteiksme”, ko pats uzskatu par vienu no savā žurnālista pieredzē kvalitatīvākajiem un ar ko tika sasniegts galvenais mērķis – tajā apskatītās problēmas pretēji gadiem ilgai vilcināšanai pēc raidījuma tika strauji risinātas. Plašāk par šo tiesvedību runāt pagaidām negribu, jo spriedumu tiesa sola pasludināt tikai 19. oktobrī.

NT izrādes «Klūgu mūks» apskats: Lūzumpunkti un naglas

Vest mūs dziļāk pie saknēm – savām kā cilvēkbūtnes un savām kā tautas. Tā raksturojama režisores Indras Rogas apņemšanās, iedvesmojoties no rakstnieces Ingas Ābeles romāna “Klūgu mūks” un pārvēršot to Nacionālā teātra (NT) izrādē ar tādu pašu nosaukumu. Episkums ar dažiem intimitātes mirkļiem, kur skaļāk par pateikto saklausāms vārdos nepaustais.

Māris Rīmenis: Ar jaunības degsmi Ostapenko tuvojas lielajam finālam

Tenisa sezonā vēl atlikuši tikai daži turnīri oktobrī, un tad arī noslēgums, kas vainagosies ar gada finālturnīriem vīriešiem Londonā un sievietēm Singapūrā. Aļona Ostapenko pēc lieliskā snieguma šovasar un arī labiem rezultātiem nupat Āzijas tūrē var jau sākt nopietni gatavoties spēlēm ”elites klubiņā” jeb labāko astoņu finālā Singapūrā.

Atis Klimovičs: Kā atbildēsim uz «Zapad-2017»?

Par vislabāko atbildi uz tikko pagājušajām Krievijas un Baltkrievijas mācībām "Zapad-2017" uzskatāms skaidrs vēstījums, ka Baltijas valstis kopā ar saviem sabiedrotajiem ir gatavas enerģiski un nevilcinoties aizstāvēties militāra iebrukuma vai nelielas bruņotas provokācijas gadījumā.

Video blogs: Tiešām aukstākā ziema 100 gados?

Pagājušajā nedēļa interneta ziņu portāli vēstīja, ka gaidāma aukstāka ziema 100 gados. Man šajās dažās dienās bieži nācies atbildēt uz jautājumu - tiešām? Aukstākā ziema 100 gados? 

Vācija - bagāta, bet digitāli atpalikusi

Lai gan Vācija ir bagāta valsts, tomēr arī latviešiem pazīstami digitāli risinājumi - piemēram, moderna internetbanka, dzīvestvietas deklarēšana internetā - tajā vēl joprojām nav ieviesti. Toma Ancīša komentārs vēlēšanu priekšvakarā ir šāds - lai gan pirms Bundestāga vēlēšanām it kā runā par Vācijas nākotni, realitātē priekšplānā izvirzījusies pagātne un tagadne. 

Uģis Lībietis: «Zapad 2017» - «nekas taču nenotika», bet kas varētu notikt tālāk?

Trešdien, 20.septembrī, Baltkrievijā un Krievijā noslēdzās abu valstu rīkotās stratēģiskās militārās mācības “Zapad 2017”. Šīs mācības savu apmēru un arī sākotnēji izvirzīto mērķu dēļ ir izsaukušas plašu starptautisko rezonansi, pastāvot gan bažām par iespējamā uzbrukuma Baltijas valstīm un Polijai izmēģināšanu, gan bažām par to, ka Krievija varētu atstāt daļu savu spēku Baltkrievijā. Taču šīs mācības ir izcēlušās arī ar nepieredzēti lielu atvērtību no Baltkrievijas puses, uzaicinot gan lielu skaitu starptautisko novērotāju, gan žurnālistu.

Atis Klimovičs: Atgriešanās atmiņās Gruzijā 2008.gada vasarā

Pirms dažām dienām Gruzijas vēstnieks Latvijā atgādināja par nopietnajām un neatrisinātajām problēmām, kas radušās Krievijas agresijas rezultātā. Viņš norādīja, ka tās iespējams atrisināt tikai ar Rietumu palīdzību. Vienatnē gruzīniem tas nav pa spēkam. Tā tas bija arī 2008.gada vasarā, kad Gruzija bez citu valstu atbalsta nespēja apturēt Kremļa militāro iebrukumu.

Mareks Matisons: Tramplīni uz Izraēlu. Droni?

Jaunuzņēmumu ikdiena dalās virknē obligātu pienākumu un, kamēr neesi sasniedzis savu A sērijas finansējuma līgumu, daļa no dienas darba paiet, gatavojot pašprezentācijas (pitch) priekšnesumu. Uzņēmumi no Latvijas gatavojas trīs līdz septiņu minūšu prezentācijām, konkurējot veidos, kā pievērst sev investoru vai starptautisko pasākumu žūrijas uzmanību un izskaidrot savas idejas būtību un nepieciešamā finansējuma apjomu. Dalība dažāda veida konkursos bieži ir kā stimuls meklēt atbildes uz jautājumiem par pašu uzņēmumu un tā vērtībām.

Liba Mellere: «Bella Figura» Liepājas teātrī – «Turi fasonu!»

Liepājas teātra 111.sezonas pirmās pirmizrādes anonsam daudzi kolēģi žurnālisti virsrakstā izvēlējās tādu vēstījumu kā “franču šarms”. Aizrautīgais skatītājs ™, kurš ir redzējis pirmizrādi un ir gatavs padalīties iespaidos, taču neies atkārtoties! Bet sākumam, pamatīgi palauzījis galvu par savas “tā kā recenzijas” virsrakstu, nolēma mazliet paintriģēt ar lugas nosaukumu.

Mareks Matisons: Jaunlatviešu adrese - Kalpaka bulvārī 4

Ar pasākumu, klātesot Valsts augstākajām amatpersonām 13.septembrī atklāts Latvijas Universitātes un "Microsoft" inovāciju centrs (LUMIC) Baltijā. Klātesot Raimondam Vējonim, Mārim Kučinskim un citiem laicīgās varas atspulgiem, ar runājošiem Raiņa un Krišjāņa Barona krūšutēliem – šis varētu atgādināt smalku performanci, taču universitātes kontekstā notikums ilgtermiņā pielīdzināms Morberga veltījumam augstskolai.

JRT izrādes «Marķīze de Sada» apskats: Greizie spoguļi

Ja pietiek drosmes ielūkoties greizajos spoguļos, nebaidoties savu (div)dabu ieraudzīt ne tajā glaimojošākajā gaismā, vērts redzēt Jaunā Rīgas teātra (JRT) pirmo “darinājumu” sezonas un pagaidu spēles telpas atvēršanai – režisora Alvja Hermaņa iestudēto vizuāli valdzinošo izrādi “Marķīze de Sada”. Tā asina maņas un izaicina domas, atgādinot, ka visa sākums un beigas esam mēs katrs pats.

Atis Klimovičs: Domāsim nopietnāk par saviem bruņotajiem spēkiem

Laiks pierast pie domas, ka nāciju, valstu kopdzīvē neiztikt bez noteiktām drošības garantijām, bez spēku līdzsvara, bez izdevumiem militārajai sfērai un bez savu bruņoto spēku uzturēšanas. Tagad pret šādu apgalvojumu grūti iebilst, lai gan vēl nesen, pirms nieka desmit gadiem, varēja šķist savādāk.

Jaunākie
Interesanti