Ārpus ētera
Vladimirs Ivanovs: Nežēlīgais Latvijas futbols - bauda drīzāk mazohistiem

Latvijas valstsvienība 130.vietā Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) rangā; pēc statusa profesionāli Latvijas klubi, kas patiesībā ir vistīrākie amatieri ar uzpūstām ambīcijām un Eirokausos elementāri zaudē Ziemeļīrijas un Islandes rukātājiem; valsts čempionu - Jūrmalas "Spartaks" - galvenais treneris pamet pēc pirmās spēles Čempionu līgā (un tas nevienu neizbrīna); pēdējā mēneša laikā uzreiz pieci (!) klubi diskvalificēti, tātad tiem liegts piedalīties sacensībās sarunātu spēļu dēļ jeb, kā šo sērgu diplomātiskāk dēvē, par manipulēšanu ar rezultātiem; skatītāju stadionos nav un nav bijis... Šādu Latvijas futbola bēru runu var turpināt vēl ilgi. Diemžēl sporta karalis Latvijā jau sen kļuvis par apsmieklu un izstumto.

Guntars Meluškāns: Aivars un Džordžs – kurš kuru?

Visi, kas zina Aivaru Lembergu, zina, ka viņam ir saspīlētas attiecības ar miljardieri Džordžu Sorosu. Viņa garo roku saltais pieskāriens jūtams teju visās likstās, kas piemeklē no amata pienākumiem atstādināto, smagos noziegumos apsūdzēto u.t.t. Ventspils pašvaldības vadītāju.

Ansis Egle: EXPO dzīve - sabiedriskais transports, ēšanas un apkalpošanas kultūra, viltus ziņas

Esot prom no mājām, nākas saskarties ar dažādām dzīves jomām. Tādējādi varu teikt, ka esmu ne tikai EXPO blogeris, bet arī sabiedriskā transporta, modes, ēdienu un citu sabiedrisko norišu blogeris Astanā. Jo tēmas, ar kurām nākas saskarties, tiešām pārklāj dažādas dzīves jomas, un par tām visām vēlos pastāstīt lasītājiem, kas alkst uzzināt vairāk, kā tad tas viss pa īstam ir.

Eva Johansone: Atbalsts jaunatnes NVO ne tikai vārdos

Pirms 10 gadiem Eiropu uzrunāju kā Latvijas Jaunatnes padomes prezidente, 22. jūlijā - kā Eirovīzijas gada kora pasākuma vadītāja. Apmests skaists desmitgades loks. Saprotu, cik daudz mani tomēr veidojusi nevalstisko organizāciju (NVO) vide.

Māris Rīmenis: Vimbldona – ar pārsteigumiem un kopumā veiksmīgi mūsējiem

Vimbldonas tenisa turnīrs beigsies šīs nedēļas nogalē, bet secinājumus par mūsu sportistu iespēto varam jau izdarīt. Tik tiešām, šis pasaules sportā senākais joprojām notiekošais turnīrs Latvijas tenisistiem ir izdevies. Trīs dalībnieki pieaugušo vienspēlēs, un visi tika tālāk par pirmo kārtu, vēlāk sasniedzot vai atkārtojot savus personiskos rekordus šajā turnīrā.

Uģis Lībietis: Terēza nav Mārgareta

Tas bija Austrumu partnerības samits Rīgā, kura laikā tā brīža Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons izmantoja iespēju, lai pirmo reizi informētu savus Eiropas Savienības (ES) un austrumu kaimiņvalstu līderus par plāniem sarīkot referendumu par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Toreiz arī man bija pirmā iespēja redzēt bijušo britu premjeru dzīvē, taču atmiņā vairāk palikusi viņa visai augstprātīgā attieksme pret žurnālistiem. Nu, ja neskaita visus iespējamos britu medijus un “kādu dāmu gaišajā blūzītē, pēdējā rindā”, kuriem vienīgajiem bija iespējas uzdot jautājumus par to, cik adekvāts ir šis referendums un cik adekvāts ir laiks, kad par to informēt pārējo pasauli. Manuprāt, toreiz Kamerons, ja tā var teikt, “nozaga” Austrumu partnerības samitu.

Guntars Meluškāns: Šķelties, nevis vienoties!

Visās pēdējās vēlēšanās esmu balsojis par "Vienotību". Tā, ja kāds piemirsis, ir organizācija, kurā apvienojušies liberāļi, sociāldemokrāti un konservatīvie. Tātad pilnīgi atšķirīgu ideoloģiju partijas, kas lielā mērā arī nosaka "Vienotības" iekšējo nespēju vienoties. Tomēr cīņa nav galā – izskan doma, ka šai kompānijai vajadzētu pievienot vēl Jauno konservatīvo partiju (JKP), Latvijas Reģionu apvienību un partiju "Latvijas attīstībai".

Jānis Buholcs: Uz kurieni NEPLP ved radio Pieci.lv?

Jauniešu medijs Latvijā ir vajadzīgs, un tas ir jāstiprina. "Pieci.lv" jeb Latvijas Radio 5. kanālam vēl ir jāpārvar daudz izaicinājumu, lai sasniegtu savulaik nospraustos mērķus, taču nav pārliecības, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums, ka turpmāk šajā stacijā jāatskaņo 80% Latvijas mūzikas, šo ceļu atvieglos. NEPLP ne tikai nav spējusi pārliecinoši pamatot savu lēmumu, bet arī ir nekorekti izklāstījusi sabiedrību pārstāvošās Sabiedriski konsultatīvās padomes (SKP) viedokli šinī jautājumā.

Ansis Egle: EXPO Latvijas dienas svinības un pilnmēness

Bangojošās emocijas ir norimušas un šodien varu mierīgi paskatīties uz pāris iepriekšējām dienām un arī mēnešiem, kas pavadīti, gatavojoties diviem nozīmīgākajiem Latvijas EXPO dalības notikumiem - Latvijas nacionālas dienas svinībām un tranzīta un loģistikas nedēļas norisēm.

Anda Rožukalne: Kad mediju brīvība, jauniešu radio un tā auditorija noregulēta

Vai mūzikas formāta drastiska maiņa ir iejaukšanās saturā? Ja redakcionālā neatkarība mediju darbā ir nemainīga brīvas preses un obligāta sabiedrisko mediju darbības sastāvdaļa, tad to vērts vēlreiz pārdomāt, kopš NEPLP (Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes) lēmusi, ka Latvijas Radio jauniešu kanālā pieci.lv no 1.septembra līdz 80% palielināt Latvijā autoru radītās mūzikas īpatsvaru ārpus autorraidījumiem atskaņotajā saturā.

Video blogs: Cilvēki ņirgājas par vasaru

Laiks šovasar brīžiem ir tik neatbilstošs vasarai, ka cilvēki ir ne tikai izmisuši vēlmē pēc siltuma, bet bezspēcīgumā sāk ņirgāties par vasaru. Video arī plašāk par šo vasaru skaitļos.

Sigita Roķe: Kam traucē Latvijas Radio?

Šāds jautājums atkal un atkal nāk prātā, vērtējot pēdējo mēnešu aktivitātes, kur Latvijas Radio vārds tiek regulāri piesaukts ar aicinājumiem visu sakārtot. Tikai – ko un ar kādu mērķi?

Ansis Egle: EXPO ikdiena un cenzūra

Kad Latvijas uzņēmumu tikšanās ar potenciālajiem partneriem ir ievadītas sliedēs un tās notiek arvien vairāk, ir iespēja pareflektēt par visu apkārt notiekošo un sniegt ieskatu tajā, kā šeit viss funkcionē.

Jānis Buholcs: Eiropa pret «Google» - suņa astes ķeršana

Eiropas Komisija (EK) par konkurences pārkāpumiem tehnoloģiju milzim “Google” ir piespriedusi visu laiku lielāko sodu — 2,42 miljardus eiro. No vienas puses, šāds lēmums apliecina, ka Eiropa spēj reaģēt uz problēmsituācijām, ko tirgū rada infrastruktūras koncentrēšanās atsevišķu uzņēmumu rokās. No otras puses, esošā Eiropas pieeja drīzāk ir nebeidzama cīņa ar sekām, nevis problēmas sakni.

Līva Rauhvargere: Kā piecelt kājās uzticēšanos?

Braucu vilcienā no Francijas mazpilsētas uz Parīzes lidostu. Jau labu brīdi iepriekš biju ieplānojusi sev garo nedēļas nogali ārpus Latvijas. Taču jāatzīstas, ka pēc aizvadītās ceturtdienas, kad žurnālā "Ir" tika publicētas un visur vēlāk apspriestas medijiem veltītās "oligarhu sarunas", es klusi nopriecājos, ka tieši tobrīd man ir iespēja uz brīdi aizbraukt un atslēgties no sociālajiem tīkliem un tur notiekošās zibenīgās tiesas. Bija aizvainojoši lasīt, kuram medija vadītājam tūlīt jāatkāpjas, kurš noteikti ir uzpērkams un kā jau sen bijis zināms, ka sabiedriskie mediji vienmēr gājuši īsā politiskā pavadā.

Jaunākie
Interesanti