Ārpus ētera
Kārlis Dagilis: Teniss Ņujorkā - milzu tribīnes, grila dūmi un Sevastovas asaras

Ar stabilu sniegumu visas sezonas garumā Anastasijas Sevastovas iespētais šī gada ASV atklātajā tenisa čempionātā nav pārsteigums. Jau otro gadu viņa turnīra astotdaļfinālā pieveica izteiktu favorīti - pērn Garbīni Mugurusu, bet šogad - diskvalifikāciju izcietušo Mariju Šarapovu. Pilnīgi iespējama bija arī viņas iekļūšana pusfinālā, un tas būtu tikai pelnīti. Diemžēl pēdējās piecās izšķirošā taibreika izspēlēs Slouna Stīvensa nospēlēja precīzāk.

Mareks Matisons: Telavivā rosina uz finalizētu izglītību arī IKT jomā

Telavivā un, kā saka zinātāji, arī visā Izraēlā, nekas nav gluži tā, kā izskatās. Iekšiņa un āriņa – jūs pilnīgi droši varat sastapt kādu multimiljardu uzņēmuma direktoru T kreklā un šortos ripinām cauri pilsētas sastrēgumiem uz apskretuša elektrovelosipēda ar tikpat lielu ticamību, kā sastaptais “smalkais uzvalks” var izrādīties viszemākā posma riska kapitāla kompānijas klerks, taču vizītkarti rotā tituls “viceprezidents jaunuzņēmumu jautājumos”. Tikpat labi autobuss var neapstāties pieturā, kurā vīd tā numurs, un izvēlēties ripot dažus simtus metrus tālāk, tāpat kāds pārdevējs var izdot citādu atlikumu nekā jums pienāktos un tā tālāk, tā turpinot.

Mareks Matisons: Telaviva - jaunuzņēmumu pilsēta - karuselis

Telavivas siltā septembra nakts, kad pilsētas centra krodziņos 23.00 vēl tikai sāk mutuļot ļaužu čala, ir tipiska tās sauklim “Non Stop City” (pilsēta nebeidzamā kustībā – aut.). Divas dienas – 6. un 7. septembrī - šeit norisināsies reģionā vērienīgākā jaunuzņēmumu konference – stārtapu forums “DLD Telaviva”.

Māris Rīmenis: Latvijas sieviešu tenisa fenomens turpinās

Jau trešo reizi šogad kādā no pasaulē četriem lielākajiem tenisa turnīriem vismaz viena mūsu tenisiste tikusi līdz ceturtdaļfinālam. Pieskaitot vēl beidzamo turnīru ”US Open” pērnajā rudenī – četras reizes no piecām! Tik tiešām fantastisks sasniegums tik mazai un ne tik bagātai valstij kā Latvija. Arī šogad ”US Open” labāk veicies Anastasijai Sevastovai, kamēr Aļona Ostapenko izstājusies trešajā kārtā.

Aiga Pelane: Politiskie kāposti un gurķi

Šī nebūt nav pirmā reize, kad Latvijā tiek apspriesta iespēja samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) pārtikas produktiem. Taču šī varētu būt pirmā reize, kad tas reāli arī varētu notikt. Nāk vēlēšanas, un tautai vajag iepriecinājumu. Kāpēc lai tas nebūtu lētāku kartupeļu un kāpostu veidā? Tiesa, šādi politiski lēmumi ne vienmēr ilgtermiņā izrādās ekonomiski pozitīvi noturīgi, jo tā vien gribas atgādināt – mīļie cilvēki, Latvijā cenas nenosaka valsts, bet gan tirgus! Turklāt ne tikai iekšējais, bet arī ārpus Latvijas robežām.

Ansis Egle: EXPO - nākotnes enerģijas tehnoloģijas

Lai gan Rīgā vasara turpinās ar mainīgiem panākumiem, Astanā vasara rit pilnā sparā. Varbūt izņemot 11. augustu, kad Šveices Nacionālajā dienā iestājās stindzinošs aukstums +11°. Kā ironizēja dalībnieki - Alpu aukstais vējš bija pagodinājis izstādes viesus ar savu klātbūtni. 

Video blogs: Toms Bricis izskaidro Latgales plūdus, kuru «uz papīra» nav

Plūdi Latgalē noteikti ir iespaidīgākā no dabas stihijām, kas šogad piemeklējusi Latviju un noteikti liekama arī šī gadsimta stihiju topā, tāpēc būtu svarīgi saprast, ar ko šie plūdi atšķiras no tiem, kas Latvijā bieži un ierasti ir pavasarī. Šie ir pavisam citi un tādiem esam mazāk gatavi. Vēl bēdīgāk izrādās, ka "uz papīra", ja mēs skatītos pēc normatīvajiem aktiem - plūdu Latgalē nemaz nav.

Kārlis Dagilis: Aptumsums Nešvilā

Saule bija tuvu zenītam. Termometra stabiņš rādīja tuvu 100 grādiem pēc Fārenheita. Pa pilsētas strūklakām kā bruņurupuči slidinājās bērni. Uz asfalta varēja uzcept vēršaci. Tā bija tieši tik karsta diena, lai uz gājēju tilta, kas savieno Brodveju ar Kumberlendas parku, garo kāpņu vietā labāk izvēlēties liftu.

Pētījums: Mazāk izglītotie «Facebook» lietotāji biežāk idealizē sevi

Izglītības līmenis ietekmē Latvijas iedzīvotāju uzvedību "Facebook". Mazāk izglītotie biežāk sociālajā medijā meklē izklaidi, lietotāji ar augstāku izglītības līmeni kritiski vērtē "Facebook" pavadīto laiku un tajā pieejamo saturu. Tomēr globālā sociālā medija lietojumu ietekmē arī katra auditorijas pārstāvja intereses, profesija, vecums un dzimums, noskaidrots bakalaura darba “Dažāda izglītības līmeņa auditorijas pārstāvju vajadzību apmierinājums un uzvedība sociālā tīkla “Facebook” lietojuma laikā” pētījumā.

Dace Slavinska: Latgales tingeltangelis ar virszemes televīziju

Vai Latvijas mediju vidē ir izveidojusies digitālā plaisa un ir pieļauta informatīvās nevienlīdzības situācijas veidošanās, kad Latgales pierobežas iedzīvotāji ir kļuvuši par informatīvo minoritāti? Tas bija viens no maģistra darba “Bezmaksas virszemes TV apraides nodrošināšana Latgales pierobežā: mediju politikas tiesiskais regulējums, konsekvence un ilgtspēja” pētījuma jautājumiem.

Atis Klimovičs: Latvijas karavīri nopietni vēro mācības «Zapad-2017»

Latvijas bruņoto spēku pārstāvji, sākot ar pašiem augstākajiem un beidzot ar ievērojami zemākos amatos esošajiem, jau uzsāktās Krievijas armijas mācības "Zapad-2017" uzlūko nopietni. Tās iespējams uzskatīt par šīs valsts agresīvās ārpolitikas turpinājumu, jo Baltkrievijā notiekošajās mācībās īstenotais scenārijs paredz konvenciālā kara elementus ar uzbrukumu.

Video blogs: viltus laika ziņas

Daudzi mēdz teikt, ka laika ziņām netic un tās nelasa. Tāpat kā mēdz teikt, ka nelasa dzeltenas ziņas vai negatīvas ziņas. Tomēr statistika un reitingi pārliecinoši rāda, ka tieši šīs interneta portālos ir lasītākās ziņas. Un interneta portālu redakcijas nesnauž - tās šajos žanros ražo arvien satriecošāku saturu, dažkārt izplatot pat klaji melīgas ziņas. 

Māris Rīmenis: Teniss pirms gada pēdējā «Grand Slam» turnīra

Augusta pēdējā nedēļā Ņujorkā sāksies  ”US Open” tenisā, ceturtais un līdz ar to beidzamais no sezonas ”Grand Slam” turnīriem. Pēc Vimbldonas mūsējiem gājis visādi – faktiski laukumā visneveiksmīgākais periods bijis mūsu līderei Aļonai Ostapenko, kurai vienspēlēs nav nevienas uzvaras. Samērā stabili spēlējusi Anastasija Sevastova un kā pa viļņiem – Ernests Gulbis.

Atis Klimovičs: Kara devītā gadadiena - gruzīniem jāapbruņojas ar pacietību

2008.gadā ne vienam vien politiķim - droši vien Rietumeiropā pavisam noteikti - bija gandarījums par to, ka Krievijas agresiju izdevies apturēt tik īsā laikā, vien piecas dienas pēc Gruzijas-Krievijas kara sākuma. Tam tika pielikts punkts ar tolaik Eiropas Savienībā prezidējošās valsts Francijas un Krievijas augstāko līderu vienošanos, kurā tika paredzēta atgriešanās pirmskara situācijā.

Ansis Egle: Gulaga emocijas, kuras nevar aizmirst

Pēdējo dienu notikumi pasaulē liek daudziem runāt un domāt par tēmām, kas ir šķietami tāla un kaunpilna pagātne. Pagātne, kura nekad nevarētu atkārtoties. Tomēr, tomēr, tomēr - par spīti pasaules pieredzei un mācībām, kas gūtas - es nevaru mierīgi skatīties uz notikumiem Šarlotsvilā, neatceroties to, kam ir gājuši cauri mūsu laikabiedri šajā zemeslodes daļā. 

Kārlis Dagilis: Notikumi Šarlotsvilā atsedz Amerikā gruzdošo saspīlējumu

Sadursmes, kas nedēļas nogalē Šarlotsvilā beidzās ar viena cilvēka nāvi, vēl vairāk atsedz Amerikā gruzdošo saspīlējumu. Nemieri izcēlās, kad galēji labējās organizācijas, kas iebilst pret Amerikas pilsoņu karā vergturību atbalstošo štatu simbolu pārvietošanu, sastapās ar protestētājiem, kuri uzskata, ka šie simboli un labējās organizācijas pauž rasismu.