Ārpus ētera
Anda Rožukalne: Kāds mediju jomā un žurnālistikā būs 2018.gads?
Daudz izmaiņu nebūs. Bet žurnālistikas kvalitāte pieaugs. Auditorijas piesaiste prasīs arvien lielākus spēkus. Darba tirgus mediju jomā joprojām būs nedrošs, valodas līmenis portālos nekļūs labāks. Viltus ziņas arvien būs populāras (sevišķi veselības jomā un politikā), mediju pratības prasības reti tiks attiecinātas uz sevi pašu.
Video blogs: saulainākā, siltākā un lietainākā vieta Latvijā 2017. gadā
Gads vēl nav pavisam galā, tāpēc detalizēti dati par to, kāds tas bijis laika apstākļos, varēs pētīt un klāstīt nākamnedēļ, bet dažas lietas, protams, jau ir skaidras. Kura bijusi saulainākā vieta Latvijā, kur bijis vissiltākais un kur - lielākais nokrišņu daudzums. Plašāk par to skaties video.
Latvijas kolorīts: Neiespārdīt
"Visiem vienmēr neizpatikt," teica Ābrahams Linkolns (citēdams dzejnieku Džonu Lidgeitu) laikā, kad ASV prezidenti vēl bija pazīstami ar savu gudrību, daudzlasīšanu un prasmi apieties ar vārdiem. 
Izrādes «Cilvēki, lietas un vietas» apskats: Divkauja ar sevi
Atrašanās kāda vai kaut kā varā, ietekmē, pakļautībā – atkarība. Spēcīgākā atkarība, ar kuru, pieļauju, neviens savas dzīves laikā saistību nevar tik viegli pārtraukt, ir atkarība pašam no sevis un savām izvēlēm. Uz šo divkauju ļauj noraudzīties jauniestudējums “Cilvēki, lietas un vietas” Latvijas Nacionālajā teātrī.
Aņa un Ksjuša kārto pilsonības eksāmenu: Pases rokā!
Nedaudz vairāk nekā pirms gada mums, Ksenijai un Annai, savos divdesmit "ar astīti" apstākļu sakritības dēļ bija nepilsoņu pases. Mēs stāstījām par iemesliem, kas mūs mudināja sākt naturalizēties, kā iesniedzām dokumentus, vēl nezinot, kur var "aplauzties", kā arī par gatavošanos eksāmeniem, tiem sekojošo gaidīšanu un svinīgo ceremoniju. Bet mūsu ceļš beidzot ir galā, jo esam ieguvušas sarkanos "diplomus". 
Atis Klimovičs: Kaimiņos Krievijai viss kā ierasts
Visi gaida svētkus un gadu mijas nosvinēšanu, viss ierasti – kā Krievijā, tā Ukrainā, tā arī citās līdzās esošajās valstīs. Tikko savu kārtējo runu vispārējai izvērtēšanai nodevis Krievijas diktators Vladimirs Putins. Nekā īpaša, atzīmējuši eksperti, nekā negaidīta.
Anda Rožukalne: Kurš ir kurš Latvijas Radio valdes izveides procesā?
Informācijas ir ļoti maz – tikai "Letas" sameklēti fragmenti no CV un daži vārdi par iepriekšējo darbību. Iespējams, tāpēc diskusijas pēc piektdienas pievakares ziņas par Sanitas Dikas-Bokmelderes iecelšanu Latvijas Radio (LR) valdes locekles programmu attīstības jautājumos pārvērtušās strīdos sociālajos medijos.
Edgars Kupčs: Rīgas domes planktons, kas sēdē lemj pilsētas nākotni un reizē dakterē sevi
"Pasmaidiet, būs labi!" pie domes sēžu zāles durvīm trešdienas pievakarē man līksmi uzsmaidīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai"), kas, kārtējā pārtraukumā ieturējies Rātsnama kafejnīcā, mierīgi devās uz budžeta pieņemšanas sēdes turpinājumu. Bēdāties tiešām nav iemesla, vismaz domes pozīcijas ieskatā, jo budžeta balsojuma iznākums jau zināms, lai cik ilgi uzbāzīgās un pašapliecināties kārās opozīcijas dēļ ievilktos pati domes sēde.
Video blogs: mazliet sniega un daudz ūdens - mūsu ziema
Šoziem sniegs lielākajā daļā Latvijas bijusi īslaicīga parādība. Brīvdienās vietām Kurzemē uzsniga pamatīga sniega kārta, taču jau rīt viss nokusīs. No jauna celsies ūdens līmenis upēs, vietām applūdīs lauki un ceļi. Vairāk skaties video. Tur arī pirmās, ne pārāk uzticamām, bet tomēr prognozes Ziemassvētkiem.
Tviterapskats: Uz legālu kopdzīvi tautā, kam patīk «sliktie» politiķi
Tviterī kā jau ikdienas notikumu spogulī daži aprunājamie temati mēdz būt visai cikliski un ik palaikam atgriezties apritē. Tā tas bija ar jautājumu, vai lielveikaliem jāstrādā svētdienās. Un tās tas bija arī ar nācijai tīkamāko politiķu topu. Sabiedrības viedoklis gan nepārsteidza.
Kira Savčenko: Tikai vecmāmiņai par «breksitu» neko nestāstiet!
Čemodānu noskaņojums starp Lielbritānijā dzīvojošajiem Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem, tostarp no Latvijas, nav vērojams – viņi plāno nākotni, pērk dzīvokļus un nesteidzoties gatavo dokumentus pilsonības saņemšanai. Tas viss notiek mierīgi. Vienīgā nervozā nodarbe izrādās mēģinājumi nomierināt savus tuviniekus ārzemēs, kuri “breksita” dēļ pārdzīvo daudz vairāk.
Dainis Kreilis: Lūdzu pārstrādāt ķeksīša veloplānu!

Pirmo reizi mūsu valsts pastāvēšanas vēsturē tiek izstrādāts nacionālas nozīmes dokuments velosatikmes attīstībai, pagaidām gan tikai 2018. - 2020. gadam (veloplans.lv). Šis ir viens no Māra Kučinska valdības pašiem sev uzliktajiem uzdevumiem – radīt šādu plānu. Mums tāds patiešām ir vajadzīgs, jo Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kurai nav šāda aktualizēta, ar reāliem darbiem un projektiem sasaistīta velosatiksmes attīstības plāna, kas iezīmē valstī darāmos darbus, lai būtiski sekmētu ikdienas riteņbraucēju skaita pieaugumu.

Jaunākie
Interesanti