«Sporta studijas» podkāsts. Epizode #3 – Vai latvietim ir vieta profesionālā kalnu slēpošanā?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vai latvietis var atļauties nodarboties ar kalnu slēpošanu kā profesionālu sporta veidu, un kādi ir galvenie izaicinājumi, Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" podkāstā centās noskaidrot trešās epizodes vadītājs Matīss Timofejevs. 

Podkāstā piedalās nu jau bijušie kalnu slēpotāji Kristaps Zvejnieks un Lelde Gasūna, kā arī Kortinā d'Ampeco notikušā pasaules čempionāta kalnu slēpošanā dalībnieki Liene Bondare un Elvis Opmanis. Savu skatījumu atklāj arī kalnu slēpošanas instruktors Māris Romanovskis, kurš vairākus gadus strādājis Šveices kalnu kūrortā Sanktmoricā.  

"Sporta studijas" podkāsts, 3.epizode
00:00 / 01:37:13
Lejuplādēt

Zvejnieks un Gasūna stāsta par lielākajiem izaicinājumiem kalnu slēpošanā kā sporta veidā un nepieciešamību startēt augsta līmeņa sacensībās pieredzes un psiholoģiskas stabilitātes iegūšanai. Viņi abi ir vienīgie Latvijas kalnu slēpotāji, kam Pasaules kausa sacensībās izdevies iekļūt TOP30. 

Kalnu slēpotāji runā par vairāku gadu desmitu ilga darba ieguldīšanu labos rezultātos un mīlestību pret savu sporta veidu, kas palīdz arī visgrūtākajos brīžos. Sarunas dalībnieki nevairās no finanšu jautājumiem un iepazīstina ar daudzpusīgo situāciju, kurā sākotnēji izšķiroša loma ir ģimenei un tās prioritātēm, bet vēlāk daudz ko nosaka iespēja trenēties komandā, kur izdevumi tiek dalīti. Jārēķinās ar vismaz dažiem desmitiem tūkstošu eiro sezonā, bet, piesaistot speciālistus individuāli, summa var sasniegt arī sešciparu skaitli.

Kristapam un Leldei pauzi sporta gaitās veicināja finanšu lejupslīde, un viņi dalās pārdomās par karjeras atsākšanas iespējām. No savas pieredzes sportisti stāsta par treniņu organizēšanas kārtību kalnu kūrortos un izmaksu proporcijām pret atpūtnieku izdevumiem. Sportisti arī izvērtē plusus un mīnusus pastāvīgas dzīvesvietas izvēlei ārzemēs. 

Kalnu slēpotāji dalās pieredzē, ka tikai treniņos Latvijā sagatavot augsta līmeņa sportistu nav iespējams, tomēr līdz pusaudža gadiem nav liela vajadzība trenēties ārzemēs. Saruna rit arī par iespējām sagatavoties dažādās kalnu slēpošanas disciplīnās, ārzemju treneriem un sparinga partneru nepieciešamību. 

Sarunu tēmu lokā vēl ir kalnu slēpošanas pakārtotā vieta Latvijas sporta sistēmā un privāto sponsoru noteicošā loma sportista karjeras nodrošināšanā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti