Ārpus ētera
VIDEO blogs: Phjončhanā valda īsta ziema ar mākslīgu sniegu
Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu kontekstā bieži tiek piesaukti īsti ziemīgi laikapstākļi. Korejā patiešām valda pamatīgs aukstums, tomēr ārpus olimpiskajiem objektiem sniega īsti nemaz nav, un sacensībām baltais segums ir sagādāts mākslīgi, pārliecinājās lsm.lv žurnālists Tālis Eipurs.
Atis Klimovičs: Zaudējums, kas sāpēs visu mūžu
Ukrainas vidienes pilsētas Novohradas Volinskas zaudējumi karā kopš 2014.gada visai prāvi – 175 kritušie. Daļa no viņiem, Novohradas Volinskas iedzīvotāji, guldīti turpat pilsētas kapos, līdzās Otrā pasaules kara upuriem. Galvenokārt jauni, spēcīgi vīrieši vecumā 20 līdz 45 gadiem. Līdzīgi kā visā Ukrainā.
Jānis Utāns: Kaifojam par sportu, šovu, mūziku un latviešiem
Manas pirmās olimpiskās spēles oficiāli ir sākušās. Atklāšanas ceremonija bija grandioza. Pāris fakti no piedzīvotā. Nokļūšana līdz stadionam ļoti ērta, nekādas rindas, kaut no LTV ofisa izbraucu tikai 50 minūtes pirms sākuma, ceļā jāpavada 20 minūtes. Drošības pārbaudes ļoti ātras, ar savu akreditāciju tieku labās vietās.
Māris Rīmenis: Pēdējā diena trasē pirms olimpisko spēļu oficiālās atklāšanas
Klusums pirms vētras – tā varētu raksturot šo ceturtdienu. Oficiāli spēles atklās piektdien, kaut daudzos veidos treniņi notiek jau tagad, turklāt kērlingā ir jau sācies arī oficiālais turnīrs. Lai vai kā, pa īstam ies vaļā piektdien, tādēļ devos uz bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta trasi. Tieši šeit trijos dažādos veidos startēs visvairāk Latvijas sportistu. Nav ko slēpt, šie arī mūsu galvenie cerību veidi uz medaļām Phjončhanā.
VIDEO blogs: Phjončhana sagaida ar hieroglifiem, salu un smaidiem
Līdz Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu sākumam vēl mazliet jāpagaida, bet jau tagad ir skaidrs, ka tās būs īstas ziemas spēles ar kārtīgu aukstumu. Kamēr visi spēlēm vēl tikai iesildās, jāspēj arī iepazīt korejiešu hieroglifus un jāaprod ar virtuvi zem aizsargplēves.
Māris Rīmenis: Pirmā darba diena un iespaidi Phjončhanā
Ceļš līdz olimpiskajai Phjončhanai pievārēts, un šoreiz tas tiešām izvērtās visai garš un nogurdinošs. Reisu aizkavēšanās Maskavā lielo sniegputeņu dēļ, gaidīšana, neziņa vairāku stundu garumā. Kopā LTV komanda līdz savai mājvietai Korejā no Rīgas ceļoja 26 stundas, un tas nemaz nebija tas sliktākais iespējamais variants. Šeremetjevas lidostā nācās redzēt arī tādus pasažierus, kas lidostā pavadījuši vismaz diennakti, turklāt visas viesnīcas lidostā pārpildītas, tranzīta pasažieri bez vīzām uz pilsētu tikt nevar un viens otrs ārzemnieks jau tuvu histērijai. Tāpat arī lidostas darbinieces biļešu pārformēšanas punktos. Mēs savu ceļojumu sākām pirmdien vienos Rīgas lidostā un vēlu otrdienas vakarā tomēr līdz Phjončhanai laimīgi tikām.
Atis Klimovičs: Daļa ukraiņu izeju saskata ielas protestos
Aizvadītās svētdienas notikumi Kijevā atgādināja, ka liela daļa ukraiņu nopietni izturas pret piedalīšanos dažādās protesta akcijās. Gandrīz vienlaikus norisinājās divas demonstrācijas – pirmā pulcēja daudzus autobraucējus, kas ir neapmierināti ar pārmērīgi augstajām muitas nodevām par ārzemēs iegādātu vieglo automašīnu, bet otrajā izskanēja politisks aicinājums par valsts prezidenta Petro Porošenko atkāpšanos.
Aiga Pelane: Lētā darbaspēka ievešana nepalielinās ekonomikas konkurētspēju
Pēdējos mēnešos pieaug spiediens uz valdību no uzņēmēju puses, kas ļoti labprāt vēlētos ievest tā saucamo lēto darbaspēku uz daudz izdevīgākiem nosacījumiem, nekā šobrīd iespējams. Vai tiešām Latvijā jau ir krīzes situācija un būtu daudz plašāk jāver vaļā imigrācijas vārti? Un galu galā – vai lētais darbaspēka imports mūsu ekonomiku tiešām padarīs konkurētspējīgāku?
Video blogs: Kur gadsimta ziema? Atgādinājums neticēt pesteļiem
Atcerieties, ka rudenī interneta nostūrus aplidoja ziņa, ka gaidāma aukstākā ziema simt gados? Jau 25. septembra video blogā aicināju ziemas mīļotājus nesapriecāties un šai ziņai neticēt. Te nu mēs esam - kārtējā siltā ziema. Skaties video un uzzini, kuras prognozes bija precīzas.
Māris Rīmenis: Joprojām skaidrības nav par Krievijas sportistiem Phjončhanā
Jo tuvāk ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā, jo vairāk neskaidrību. Nav skaidrības par Krievijas sportistu dalību olimpiskajās spēlēs un arī Soču spēļu medaļu pārdalē dopinga skandālu dēļ. Atklāti sakot, visi ir nedaudz noguruši no šīs neziņas, tas attiecas arī uz mūsu pašu sportistiem. Ja, piemēram, Martins Dukurs un Oskara Melbārža bobsleja četrinieks jau skaidri zinātu, ka viņiem  tiks Soču spēļu  zelta medaļas, pašiem būtu psiholoģiski daudz vieglāk startēt Phjončhanā. Pagaidām tā nav un šī kopējā neziņa attiecas uz visiem.
Video blogs: šī ziema ir brāķis
Lai arī nu jau nedēļu Latvijā valda ziema un daudzviet ir pat uzsnidzis sniegs, šī ziema ir patiesi vāja. Līdz šim zemākā temperatūra -12,8 grādi, lai gan janvāris jau otrajā pusē. Video skaties, kā Daugavai neizdevās aizsalt un kā Daugava izskatījās pirms pieciem gadiem.
Atis Klimovičs: Vēlot labu nākotni ar padziļinātu izpratni pret pagātni
Nedz Rīga, nedz visa Latvija nekad nebūs pilnībā gatavas, jo tas ir nepārtraukts nebeidzams process, tā varētu atbildēt tiem, kas pārmet uztraukumu par čekas maisu satura publiskošanu, aicinot tā vietā domāt par šodienas aktualitātēm. Diezin vai pat Vācija un ASV ir pabeigtas, arī tur netrūkst savu problēmu, par tādām valstīm kā Krievija nemaz nerunājot.
Māris Rīmenis: «Australian Open» - pirmais gada pārbaudījums ne tikai laukumā
Šīs ziemas galvenais sarīkojums sportā būs olimpiskās spēles februārī Phjončhanā, tomēr arī citi profesionālā sporta notikumi rit savu gaitu un janvārī  mūsu līdzjutējiem aktuāls arī pirmais gada ”Grand Slam” tenisa turnīrs – ”Australian Open” (tāpat kā Maira Brieža cīņa supersērijā mēneša beigās). Melburnā Latviju vienspēlēs pārstāvēs Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova. Izloze jau notikusi, līdzjutēji jau pārsprieduši dažādus iespējamos scenārija variantus.
Atis Klimovičs: Aizvien vairāk patiesības par vēsturi Ukrainā
Karam Ukrainā, kam neredz beigu, ir vistiešākais sakars ar to, ka noziedzīgais padomju režīms nav ieguvis nepieciešamo starptautisko nosodījumu. Pie tam tādu, kas atstātu iespaidu uz šī režīma mantinieci Krieviju, kas liktu šīs valsts sabiedrībai patiesi godīgi ieskatīties savas pagātnes tumšajās dzīlēs, lai pēc tam veidotu atšķirīgu dzīvi.
Atis Klimovičs: Ar atbilstošu pretestību aukstā kara karavīriem
Aukstais karš ir nervu spēle, pārbaudījums, kas jāiztur, kad valstis apmainās ar savstarpējiem aizrādījumiem, kritiku un apsūdzībām. Tas nav patīkami nedz normālu valstu vadītājiem, nedz “parastiem” un apzinīgiem pilsoņiem; tādā laikā ieteicams paciesties un pieņemt, ka nekas nemēdz būt mūžīgs, arī tā dēvētais aukstais karš. Un atcerēties, ka šāda konfrontācija sagādā ievērojami mazāk ļaunuma pat par pašu “maigāko” karsto karu ar ieroču lietošanu. Tiešām, simt dienas strīdēties ir labāk, nekā vienu dienu karot.  
Jaunākie
Interesanti