Ārpus ētera
Māris Rīmenis: Bobslejisti labā noskaņojumā pirms startiem
Sestdien notiek pēdējie oficiālie treniņi bobslejā divnieku ekipāžām Alpensija trasē. Visi jau startē pasaules reitinga secībā, kas ļauj izdarīt vismaz kaut kādus secinājumus. Otrajā treniņu dienā piektdien ļoti labi brauca Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu. Viņiem bija dienas labākais laiks divu braucienu vērtējumā. Sestdien pirmajā braucienā Melbārža duets trešais, pēdējā – piektais. Šoreiz labākie laiki kopumā kanādiešiem.
Atis Klimovičs: Ukraiņu karavīri paliek aktīvi arī civilajā dzīvē
Nav pārsteidzoši, ka liela daļa no ukraiņu karavīriem uz fronti Donbasā devās pēc tam, kad bija paveikuši nebūt ne vieglo uzdevumu – neapbruņoti gāzuši noziedzīgo iepriekšējā prezidenta Viktora Janukoviča režīmu. Par savu izvēli viņiem nebija šaubu, un Krimas sagrābšana ļāvusi noprast, ka ar to kaimiņvalsts agresija nebeigsies.
Māris Rīmenis: Kāda stāsta beigas
Martins joprojām kopumā ir pasaules titulētākais skeletonists, bet vienas godalgas viņam pietrūks – olimpiskā zelta. Savās ceturtajās olimpiskajās spēlēs Phjončhanā viņš palika ceturtais, īsta traģēdija daudziem Latvijas līdzjutējiem un arī pašam sportistam. Zelts gan nebija reāls jau pēc pirmās dienas, taču sudrabu Martins varēja iegūt, bet kļūdījās pēdējā braucienā. Laikam gan savās pēdējās olimpiskajās spēlēs, kaut oficiāla paziņojuma par karjeras beigām vēl nav.
Video blogs: Polārais virpulis Latvijā nesīs lielu aukstuma vilni
Terminam angļu valodā "Polar vortex" oficiāla latviska tulkojuma nav. To var saukt par polāro virpuli, jo tieši tāds tas arī ir - milzu virpuļojoša arktiska gaisa masa. Vienīgi šķiet, ka daudziem tas var asociēties ar lielu vēju, puteņiem un vētrām. Virpulis tas ir lielos apmēros - tūkstošiem kilometru diametrā. Tas nebūt nenozīmē, ka tas uzreiz nes stihiskus ziemas laikapstākļus. Aukstumu gan. Plašāk par šo reto atmosfēras procesu skaties video: 
Māris Rīmenis: Kļūda pirmajā braucienā, cerības uz medaļu turpinājumā
Ceturtdiena atnāca ar siltu un saulainu laiku Phjončhanā, arī bezvēju. Burvīga atmosfēra pirms skeletona vīriešiem, kas sākās jau desmitos pēc vietējā laika. Trase pārpildīta skatītajiem, visas biļetes izpārdotas, un kā nu ne – vietējais sportists ir šīs sezonas Pasaules kausa uzvarētājs un arī galvenais favorīts. Savā trasē, savu skatītāju priekšā. Pēc pirmās dienas korejietis savu līdzjutēju cerības attaisnoja, viņš ir stabils līderis, kamēr Martins trešais - ar kļūdu pirmajā braucienā.
Jānis Utāns: Ciemos pie snovborda karaļa Šona Vaita
Sākumā uzdošu jautājumu. Kādu sportistu Tu pazīsti, kurš nodarbojas ar snovbordu? Domāju, lielākā daļa atbildēs, “tas rižais amerikānis Šons Vaits”. Tas bija arī viens no maniem olimpiādes mērķiem, klātienē redzēt šo fenomenālo sportistu un personību...
Māris Rīmenis: Brāļu dienas Phjončhanā ir sākušās
Aizvadīta ar Latvijas sportistu startiem olimpiskajās spēlēs Phjončhanā bagātīga diena. Oficiālās sacensības, treniņi un kopumā arī labi panākumi. Protams, visaugstāk jāvērtē Haralda Silova veikums ātrslidošanā 1500 metros – ceturtā vieta ir līdz šim augstākais mūsu sasniegums Phjončhanā. Malacis, taču jācer uz ko vēl augstāku šīs nedēļas turpinājumā, galu galā šodien divnieku mači kamaniņu sportā, rīt komandu stafete, sāksies skeletons, būs turpinājums biatlonā klasiskajās distancēs.
Māris Rīmenis: Latvijas desants olimpiskajā ledus trasē
Phjončhanā otrdiena atnāca ar neparasti siltu laiku. Vēl nedaudz mīnusos, bet vējš krietni mazāks un tik omulīgi vēl šeit mums nekad nav bijis aizvadītās nedēļas laikā. Notiek pat kalnu slēpošana. Rīkotāji sola, ka tik liela aukstuma vairs spēlēs nebūšot. Tāpat ziņa par pirmo dopingu šajās spēlēs – mājās aizsūtīts japāņu šorttrekists.
Māris Rīmenis: Sportistu sniegums silda sirdi aukstajā Phjončhanā
Pirmā no trim olimpiskajām svētdienām pienākusi. Ar zemestrīci naktī pavisam netālu no olimpiskās mājvietas, ar lielu vēju jau no paša rīta olimpiskajā reģionā. Tieši tādēļ atceltas sacensības nobraucienā vīriešiem, un laika apstākļi var ietekmēt arī dažu citu pasākumu norisi atklātā dabā. Tas attiecas uz biatlonu – starti ir vēlu vakarā, un vējš liels. Šādā kombinācijā var tikt iesniegti protesti, jo pēc sajūtām ir daudz aukstāk, nekā rāda termometra stabiņš.
VIDEO blogs: Phjončhanā valda īsta ziema ar mākslīgu sniegu
Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu kontekstā bieži tiek piesaukti īsti ziemīgi laikapstākļi. Korejā patiešām valda pamatīgs aukstums, tomēr ārpus olimpiskajiem objektiem sniega īsti nemaz nav, un sacensībām baltais segums ir sagādāts mākslīgi, pārliecinājās lsm.lv žurnālists Tālis Eipurs.
Atis Klimovičs: Zaudējums, kas sāpēs visu mūžu
Ukrainas vidienes pilsētas Novohradas Volinskas zaudējumi karā kopš 2014.gada visai prāvi – 175 kritušie. Daļa no viņiem, Novohradas Volinskas iedzīvotāji, guldīti turpat pilsētas kapos, līdzās Otrā pasaules kara upuriem. Galvenokārt jauni, spēcīgi vīrieši vecumā 20 līdz 45 gadiem. Līdzīgi kā visā Ukrainā.
Jānis Utāns: Kaifojam par sportu, šovu, mūziku un latviešiem
Manas pirmās olimpiskās spēles oficiāli ir sākušās. Atklāšanas ceremonija bija grandioza. Pāris fakti no piedzīvotā. Nokļūšana līdz stadionam ļoti ērta, nekādas rindas, kaut no LTV ofisa izbraucu tikai 50 minūtes pirms sākuma, ceļā jāpavada 20 minūtes. Drošības pārbaudes ļoti ātras, ar savu akreditāciju tieku labās vietās.
Māris Rīmenis: Pēdējā diena trasē pirms olimpisko spēļu oficiālās atklāšanas
Klusums pirms vētras – tā varētu raksturot šo ceturtdienu. Oficiāli spēles atklās piektdien, kaut daudzos veidos treniņi notiek jau tagad, turklāt kērlingā ir jau sācies arī oficiālais turnīrs. Lai vai kā, pa īstam ies vaļā piektdien, tādēļ devos uz bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta trasi. Tieši šeit trijos dažādos veidos startēs visvairāk Latvijas sportistu. Nav ko slēpt, šie arī mūsu galvenie cerību veidi uz medaļām Phjončhanā.
VIDEO blogs: Phjončhana sagaida ar hieroglifiem, salu un smaidiem
Līdz Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu sākumam vēl mazliet jāpagaida, bet jau tagad ir skaidrs, ka tās būs īstas ziemas spēles ar kārtīgu aukstumu. Kamēr visi spēlēm vēl tikai iesildās, jāspēj arī iepazīt korejiešu hieroglifus un jāaprod ar virtuvi zem aizsargplēves.
Māris Rīmenis: Pirmā darba diena un iespaidi Phjončhanā
Ceļš līdz olimpiskajai Phjončhanai pievārēts, un šoreiz tas tiešām izvērtās visai garš un nogurdinošs. Reisu aizkavēšanās Maskavā lielo sniegputeņu dēļ, gaidīšana, neziņa vairāku stundu garumā. Kopā LTV komanda līdz savai mājvietai Korejā no Rīgas ceļoja 26 stundas, un tas nemaz nebija tas sliktākais iespējamais variants. Šeremetjevas lidostā nācās redzēt arī tādus pasažierus, kas lidostā pavadījuši vismaz diennakti, turklāt visas viesnīcas lidostā pārpildītas, tranzīta pasažieri bez vīzām uz pilsētu tikt nevar un viens otrs ārzemnieks jau tuvu histērijai. Tāpat arī lidostas darbinieces biļešu pārformēšanas punktos. Mēs savu ceļojumu sākām pirmdien vienos Rīgas lidostā un vēlu otrdienas vakarā tomēr līdz Phjončhanai laimīgi tikām.
Atis Klimovičs: Daļa ukraiņu izeju saskata ielas protestos
Aizvadītās svētdienas notikumi Kijevā atgādināja, ka liela daļa ukraiņu nopietni izturas pret piedalīšanos dažādās protesta akcijās. Gandrīz vienlaikus norisinājās divas demonstrācijas – pirmā pulcēja daudzus autobraucējus, kas ir neapmierināti ar pārmērīgi augstajām muitas nodevām par ārzemēs iegādātu vieglo automašīnu, bet otrajā izskanēja politisks aicinājums par valsts prezidenta Petro Porošenko atkāpšanos.
Jaunākie
Interesanti