Dienas ziņas

Aktīvi notiek kaķu reģistrācija

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Limbažos protestē pret skolas slēgšanu

Limbažos protestē pret Viļķenes skolas slēgšanu; par bibliotēku reorganizāciju vēl lems

Protesta gaisotnē Limbažu novadā ceturtdien, 25. aprīlī, pieņemts lēmums par Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas likvidēšanu. Savukārt jautājums par septiņu bibliotēku reorganizāciju tomēr atlikts, lai sagaidītu Latvijas Bibliotēkas padomes atzinumu.

Viļķenē protesti nelīdz – deputāti nolemj skolu slēgt

Skanot dziesmām un saukļiem, aptuveni 40 Viļķenes pagasta iedzīvotāji sagaidīja Limbažu novada domes deputātus, kuri devās uz domes sēdi.

"Lauku bērniem ir svarīgi, ka viņiem palīdz jebkurš skolotājs, nevis viņus iedzen šajā Limbažu skolā, kur klasē ir 30 bērni. Katrs skolotājs Limbažu skolā nepieies pie katra mūs bērna," sacīja Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas audzēkņa mamma Arita.

Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas bijusī skolotāja Inese Krauja savukārt piebilda: "Visu mums atņem. Kāpēc? Vai mums Latvijā patiešām ir vajadzīgas lielās pilsētas? Ka tikai Rīgai vajag? Nē, laukiem arī vajag! Vajag cilvēkiem, kas grib dzīvot tīrā vidē, audzināt savus bērnus."

"Pazudīs skolas, pazudīs bērni, un pazudīs lauki!" uzsvēra Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas audzēkņa mamma Ginta.

Tomēr protesta akcija nelīdzēja un domē pieņemts lēmums par šīs skolas likvidāciju.

Desmit deputāti balsoja par, pieci pret, un ar balsu vairākumu lēmums tika pieņemts.

Skolā mācās nedaudz vairāk nekā piecdesmit bērni, kuriem mācības no nākamā gada 1. septembra būs jāturpina citās tuvākajās izglītības iestādēs.

Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs (Latvijas Reģionu apvienība) skaidroja, ka "viens jautājums ir demogrāfiskais stāvoklis, kas pasliktinās, un Viļķenē samērā nelielā attāluma dēļ daudzi iedzīvotāji šobrīd jau izmanto Limbažu vidusskolu".

Par bibliotēku reorganizāciju vēl lemj

Vēl viens aktuāls jautājums Limbažu pusē bija par septiņu bibliotēku slēgšanu, taču šo jautājumu neskatīja, jo nav sagaidīts Latvijas Bibliotēkas padomes atzinums, kas ir pret mazo bibliotēku reorganizāciju.

"Bibliotēkas pakalpojumi cilvēkam ir jānodrošina tomēr tā, ka fiziski paši ar saviem spēkiem [cilvēki var bibliotēku] aizsniegt," norādīja Latvijas Bibliotēku padomes priekšsēdētāja Dzidra Šmita.

Kultūras ministrija aicināja domi lēmumu nepieņemt, nesagaidot padomes oficiālu lēmumu, un akcentē, ka bibliotēkas veidojas kā kopienu centri.

"Ir svarīgi, lai attiecīgajos pagastos visiem pagastu iedzīvotājiem arī turpmāk bibliotēkas pakalpojumi būtu sasniedzami," norādīja ministrijā.

Ar skumjām uz situāciju noraugās arī vietējie iedzīvotāji.  

"Nākotnes jau [nav] … iznīcina to pašu. Kur jūs tos vecos cilvēkus liksiet? Mēs jau arī kaut ko no kultūras gribam. Tie ir viedi cilvēki, parunājāt ar tām kundzēm, jūs redzēsiet, viņas ir viedas, gudras, patīkami klausīties," sacīja Straumes un Bīriņu bibliotēkas vadītāja Broņislava Keiša.

"Bibliotēka mūsdienās ir arī tāda socializācijas vieta; nolikvidēsim bibliotēku, paliks tikai veikals," sacīja rakstnieks, žurnālists Aivars Kļavis.

Domē vēl gaidīs bibliotēku padomes atzinumu, taču norāda, ka nevar tās visas uzturēt. Sagaidāms, ka dome šo jautājumu varētu skatīt maija beigās.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti