Ārpus ētera
Māris Rīmenis: Viena mierīga treniņu diena bobslejā
Ceturtdien no rīta brīvāks, un atkal dodos uz bobsleja trasi. Otrā treniņu diena četriniekos, var bez steigas vēlreiz izstaigāt trasi, satikt mūsu sportistus, trenerus un mehāniķus. Trasē žurnālistu nav daudz – tikai daži desmiti fotogrāfu, rakstošo un filmējošo amatbrāļu, tostarp vairāki Latvijas žurnālisti. Atmosfēra ne tuvu tam, kāda ir sacensību braucienos. Korejieši nepārspīlē ar striktu noteikumu ievērošanu treniņos un reizēm var iekļūt arī tur, kur mediju pārstāvjiem pat nav paredzēts.
Atis Klimovičs: No tumsas mākoņiem nebīsimies!
Pat uz skandālu, kuru radījusi augstās amatpersonas Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča negaidītā aizturēšana un aizdomas, vajadzētu skatīties pēc iespējas mierīgāk un rezignētāk. Neļaujoties sevi ievilkt tajā pulkā, kas tagad var gandarīti uzvilkt veco dziesmu par nekam nederīgo un izgāzušos Latvijas valsti.
Māris Rīmenis: Mūsējie ledus sporta veidos
Trešdiena  salīdzinoši mierīga Phjončhanā Latvijas līdzjutējiem, no rīta starts daiļslidotājai  Diānai Ņikitinai, tāpat pirmie treniņi četriniekos bobslejā. Gatavojamies pēdējām lielajām kaujām spēļu noslēguma dienās. Šodien salīdzinošāk brīvāka diena arī man pašam, tāpēc varu nedaudz klātienē  pirmo reizi spēlēs aplūkot arī daiļslidošanu, kas salīdzinoši tuvu mediju ciematam.
Vladimirs Ivanovs: Daiļslidotāja Vasiļjeva šveiciešu trenera nomaiņa ir laika jautājums
Latvijas līdzjutējiem, kas neizlaiž nevienu translāciju no Dienvidkorejas, sestdien nebija, uz ko cerēt. Vajadzēja noskaņoties uz cita viļņa – vienkārši gūt baudu no mūsu sportistu snieguma olimpiskajās spēlēs Phjončhanā. Tāda savdabīga relaksācija pēc nedēļas, kurā zaudēti visi nervi vētrainos pārdzīvojumos, īpaši skeletonā. Laimīgā kārtā Denisa Vasiļjeva izvēles programma to pat ļoti veicināja.
Māris Rīmenis: Melbārdis un Strenga parādīja īstu vīru raksturu
Spēļu oficiālajā desmitajā dienā pie medaļām ir tikuši arī Latvijas sportisti, un ir milzīgs gandarījums par mūsu bobslejistu iespēto. Nu medaļas jau 27 valstīm šajā ziemas spēlēs, un tas ir jauns rekords. Spraigākajās bobsleja divnieku sacīkstēs olimpisko spēļu vēsturē mūsējiem bronzas godalgas, tikai piecas sekundes simtdaļas no zelta medaļām, ko dalīja Vācija un Kanāda. Grandioza cīņa par medaļām līdz pat pašam pēdējam braucienam. Zelta medaļas divniekos bija dalītas arī pirms 20 gadiem Nagano spēlēs, bet trešie toreiz atpalika diezgan daudz – 0,65 sekundes.
Māris Rīmenis: Bobslejisti kaujinieciski pirms pēdējiem braucieniem
Pirmdien beigsies sacensības bobslejā divnieku ekipāžām un vismaz seši, septiņi dueti var pretendēt uz medaļām. Kopumā laba pirmā diena mūsu ekipāžām – sākums vienkārši teicams, ne tik labi otrie braucieni abiem Oskariem. Jācer, ka turpinājums atkal izdosies. Reti kurš labi veicis abus braucienus, labākais laikam arī trasē bija vācietis Niko Valters, kaut arī viņam otrajā braucienā kritiens pašā finišā. ”Jādod virsū" - tāds teiciens ir populārs mūsu bobslejistu nometnē un to puiši mēģinās īstenot pirmdien.
Māris Rīmenis: Būt labāko vidū ilgtermiņā vai tikai reizi četros gados?
Olimpiskajās  spēlēs pēc šīs svētdienas būs atlikusi tikai viena nedēļa. Jāteic,  vairs ne ar tik daudzu Latvijas sportistu piedalīšanos, kā līdz šim, tad atliks vien turēt īkšķus par bobsleja četriniekiem un ātrslidotāju Haraldu Silovu pašās pēdējās spēļu dienās. Toties divi interesanti notikumi jau šodien – pēdējais starts biatlonistam Andrejam Rastorgujevam, tāpat pirmie braucieni bobslejā divniekiem.
Māris Rīmenis: Bobslejisti labā noskaņojumā pirms startiem
Sestdien notiek pēdējie oficiālie treniņi bobslejā divnieku ekipāžām Alpensija trasē. Visi jau startē pasaules reitinga secībā, kas ļauj izdarīt vismaz kaut kādus secinājumus. Otrajā treniņu dienā piektdien ļoti labi brauca Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu. Viņiem bija dienas labākais laiks divu braucienu vērtējumā. Sestdien pirmajā braucienā Melbārža duets trešais, pēdējā – piektais. Šoreiz labākie laiki kopumā kanādiešiem.
Atis Klimovičs: Ukraiņu karavīri paliek aktīvi arī civilajā dzīvē
Nav pārsteidzoši, ka liela daļa no ukraiņu karavīriem uz fronti Donbasā devās pēc tam, kad bija paveikuši nebūt ne vieglo uzdevumu – neapbruņoti gāzuši noziedzīgo iepriekšējā prezidenta Viktora Janukoviča režīmu. Par savu izvēli viņiem nebija šaubu, un Krimas sagrābšana ļāvusi noprast, ka ar to kaimiņvalsts agresija nebeigsies.
Māris Rīmenis: Kāda stāsta beigas
Martins joprojām kopumā ir pasaules titulētākais skeletonists, bet vienas godalgas viņam pietrūks – olimpiskā zelta. Savās ceturtajās olimpiskajās spēlēs Phjončhanā viņš palika ceturtais, īsta traģēdija daudziem Latvijas līdzjutējiem un arī pašam sportistam. Zelts gan nebija reāls jau pēc pirmās dienas, taču sudrabu Martins varēja iegūt, bet kļūdījās pēdējā braucienā. Laikam gan savās pēdējās olimpiskajās spēlēs, kaut oficiāla paziņojuma par karjeras beigām vēl nav.
Video blogs: Polārais virpulis Latvijā nesīs lielu aukstuma vilni
Terminam angļu valodā "Polar vortex" oficiāla latviska tulkojuma nav. To var saukt par polāro virpuli, jo tieši tāds tas arī ir - milzu virpuļojoša arktiska gaisa masa. Vienīgi šķiet, ka daudziem tas var asociēties ar lielu vēju, puteņiem un vētrām. Virpulis tas ir lielos apmēros - tūkstošiem kilometru diametrā. Tas nebūt nenozīmē, ka tas uzreiz nes stihiskus ziemas laikapstākļus. Aukstumu gan. Plašāk par šo reto atmosfēras procesu skaties video: 
Māris Rīmenis: Kļūda pirmajā braucienā, cerības uz medaļu turpinājumā
Ceturtdiena atnāca ar siltu un saulainu laiku Phjončhanā, arī bezvēju. Burvīga atmosfēra pirms skeletona vīriešiem, kas sākās jau desmitos pēc vietējā laika. Trase pārpildīta skatītajiem, visas biļetes izpārdotas, un kā nu ne – vietējais sportists ir šīs sezonas Pasaules kausa uzvarētājs un arī galvenais favorīts. Savā trasē, savu skatītāju priekšā. Pēc pirmās dienas korejietis savu līdzjutēju cerības attaisnoja, viņš ir stabils līderis, kamēr Martins trešais - ar kļūdu pirmajā braucienā.
Jānis Utāns: Ciemos pie snovborda karaļa Šona Vaita
Sākumā uzdošu jautājumu. Kādu sportistu Tu pazīsti, kurš nodarbojas ar snovbordu? Domāju, lielākā daļa atbildēs, “tas rižais amerikānis Šons Vaits”. Tas bija arī viens no maniem olimpiādes mērķiem, klātienē redzēt šo fenomenālo sportistu un personību...
Māris Rīmenis: Brāļu dienas Phjončhanā ir sākušās
Aizvadīta ar Latvijas sportistu startiem olimpiskajās spēlēs Phjončhanā bagātīga diena. Oficiālās sacensības, treniņi un kopumā arī labi panākumi. Protams, visaugstāk jāvērtē Haralda Silova veikums ātrslidošanā 1500 metros – ceturtā vieta ir līdz šim augstākais mūsu sasniegums Phjončhanā. Malacis, taču jācer uz ko vēl augstāku šīs nedēļas turpinājumā, galu galā šodien divnieku mači kamaniņu sportā, rīt komandu stafete, sāksies skeletons, būs turpinājums biatlonā klasiskajās distancēs.
Māris Rīmenis: Latvijas desants olimpiskajā ledus trasē
Phjončhanā otrdiena atnāca ar neparasti siltu laiku. Vēl nedaudz mīnusos, bet vējš krietni mazāks un tik omulīgi vēl šeit mums nekad nav bijis aizvadītās nedēļas laikā. Notiek pat kalnu slēpošana. Rīkotāji sola, ka tik liela aukstuma vairs spēlēs nebūšot. Tāpat ziņa par pirmo dopingu šajās spēlēs – mājās aizsūtīts japāņu šorttrekists.
Māris Rīmenis: Sportistu sniegums silda sirdi aukstajā Phjončhanā
Pirmā no trim olimpiskajām svētdienām pienākusi. Ar zemestrīci naktī pavisam netālu no olimpiskās mājvietas, ar lielu vēju jau no paša rīta olimpiskajā reģionā. Tieši tādēļ atceltas sacensības nobraucienā vīriešiem, un laika apstākļi var ietekmēt arī dažu citu pasākumu norisi atklātā dabā. Tas attiecas uz biatlonu – starti ir vēlu vakarā, un vējš liels. Šādā kombinācijā var tikt iesniegti protesti, jo pēc sajūtām ir daudz aukstāk, nekā rāda termometra stabiņš.
VIDEO blogs: Phjončhanā valda īsta ziema ar mākslīgu sniegu
Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu kontekstā bieži tiek piesaukti īsti ziemīgi laikapstākļi. Korejā patiešām valda pamatīgs aukstums, tomēr ārpus olimpiskajiem objektiem sniega īsti nemaz nav, un sacensībām baltais segums ir sagādāts mākslīgi, pārliecinājās lsm.lv žurnālists Tālis Eipurs.
Jaunākie
Interesanti