Ārpus ētera
Daiļslidotājas Kučvaļskas trenere: Pjončhanā bija Angelinas olimpiāde
Kur palikusi daiļslidotāja Angelina Kučvaļska, kāpēc viņa nepiedalās olimpiādē Phjončhanā? Tāds bija viens no biežākajiem jautājumiem, par kuru dedzīgi interesējās Latvijas līdzjutēji.  Patiešām, tas, ka viņas nebija Latvijas delegācijas sastāvā, bija viens no lielākajiem pārsteigumiem – negaidītiem un diezgan nepatīkamiem.
Māris Zanders: Blīkšķis finanšu sektorā pamatīgs. Kas tālāk?
Par Latvijas finanšu sektorā notiekošo februārī runāts un sarunāts daudz, līdz ar to esmu izvēlējies vien divus tematus. Pirmais: notiekošais ir smags trieciens Latvijas reputācijai. Otrais: kas notiek ar nozares uzraudzību vietējā līmenī, vai uzraudzība ir bijusi (ir) nepietiekoša?
Video blogs: politnekorekts aukstums Eiropā
Kamēr briti uznākušo aukstumu sauc par zvēru no austrumiem, internets tam ir devis citu nosaukumu. Bet kad aukstums varētu atkāpties un dot vietu pavasarim? Vairāk skaties video.
Mārīte Balode: Olgas Dreģes vertikāles
Ar Olgu Dreģi esmu strādājusi ne vienreiz vien, aicinot viņu uz raidījumiem, veidojot arī pirms 20 gadiem viņas 60 gadu jubilejas raidījumu ciklā „Spēlmaņu cilts”, kurā iesēdināju viņu dažādu puķu: liliju, rožu, saulespuķu, eksotisko un sausziežu lokā kā vienu no tām. Kura ir Olga?
Miroslavs Kodis: Portugāle mūs sapratīs
“Supernova” šogad savu misiju ir izpildījusi. Latvijas pārstāvis šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursam ir izvēlēts, tagad sekos cītīga gatavošanās. Bet, pirms novērtēt Lauras Rizzotto izredzes Lisabonā, gribu vēl atskatīties uz mūsu finālu. Un īpaši uz Madaras izpildīto dziesmu “Esamība”.
Kārlis Dagilis: Latvijas sekmīgākās ziemas olimpiskās spēles pēc neatkarības atjaunošanas
Apzinos, ka šī ir visai ambicioza atziņa, ņemot vērāk, ka mūsu sportisti no Phjončhanas tā arī nepārveda pirmo zelta medaļu un arī kopumā ar medaļām priecēja mazāk nekā divās iepriekšējās spēlēs. Taču vienā rādītājā Latvijas Olimpiskā komiteja varēs sist sev uz pleca. Uz spēlēm aizbrauca līdz šim viskonkurētspējīgākais sastāvs, kas cīnījās par augstām vietām vairumā sporta veidu.
Māris Rīmenis: Spēļu izskaņā bez medaļu akorda
Bobsleja četriniekos Latvija palika bez medaļām, kaut puiši cīnījās līdz galam. Kļūda otrajā virāžā sacīkšu otrajā brauciena Melbārža kvartetam tomēr maksāja pārāk daudz. Laukā kļuvis siltāks, ledus kvalitāte ne vairs tik izcila un katra kļūdiņa nu maksāja  trasē vairāk. Nav ko īpaši pārmest, galu galā Oskars Melbārdis kopā ar Jāni Strengu divniekos izcīnīja vienīgo medaļu Latvijai šajās olimpiskajās spēlēs, mūsu kaimiņiem igauņiem un lietuviešiem nav nevienas. Esam to 30 valstu skaitā, kas pie medaļām tikuši šajās ziemas spēlēs.
Māris Rīmenis: Ne tik labas sajūtas pēc pirmās dienas četriniekos
Sestdiena iesākās cerīgi. Laiks labs, skatītāju straumes plūst uz “Alpensia” ledus trasi, mūsējiem it kā bobsleja četriniekos cerību disciplīna. Pat daudzi ārvalstu kolēģi no BBC, Šveices publiskās televīzijas SRG nāk klāt un novēl veiksmīgu startu mūsējiem.
Māris Rīmenis: Vienā elpas vilcienā līdz Phjončhanas spēļu finišam
Nu jau vairs tikai nepilnas trīs dienas līdz Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu beigām. Rekordskaits valstu līdz piektdienai jau tikušas pie medaļām – 29, līdzšinējais rekords bija 27 valstis, kas sasniegts vairākās iepriekšējās spēlēs. Savas valsts rekords arī Vācijai, kas izcīnījuši jau 13 zelta godalgas, turklāt trīs dienas pirms beigām, tā vēl nekad nav bijis. Tikpat augstākā kaluma medaļu arī Norvēģijai. Kas zina, varbūt tiks atkārtots Kanādas iespētais Vankūverā - 14 zelta godalgas, gan vāciešiem, gan norvēģiem cerības tikt pie uzarām vēl ir. Mēs gan to negribam pieļaut bobsleja četriniekos, kaut vācieši šajā elementā bija ļoti spēcīgi visā sezonā.
Māris Rīmenis: Viena mierīga treniņu diena bobslejā
Ceturtdien no rīta brīvāks, un atkal dodos uz bobsleja trasi. Otrā treniņu diena četriniekos, var bez steigas vēlreiz izstaigāt trasi, satikt mūsu sportistus, trenerus un mehāniķus. Trasē žurnālistu nav daudz – tikai daži desmiti fotogrāfu, rakstošo un filmējošo amatbrāļu, tostarp vairāki Latvijas žurnālisti. Atmosfēra ne tuvu tam, kāda ir sacensību braucienos. Korejieši nepārspīlē ar striktu noteikumu ievērošanu treniņos un reizēm var iekļūt arī tur, kur mediju pārstāvjiem pat nav paredzēts.
Atis Klimovičs: No tumsas mākoņiem nebīsimies!
Pat uz skandālu, kuru radījusi augstās amatpersonas Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča negaidītā aizturēšana un aizdomas, vajadzētu skatīties pēc iespējas mierīgāk un rezignētāk. Neļaujoties sevi ievilkt tajā pulkā, kas tagad var gandarīti uzvilkt veco dziesmu par nekam nederīgo un izgāzušos Latvijas valsti.
Māris Rīmenis: Mūsējie ledus sporta veidos
Trešdiena  salīdzinoši mierīga Phjončhanā Latvijas līdzjutējiem, no rīta starts daiļslidotājai  Diānai Ņikitinai, tāpat pirmie treniņi četriniekos bobslejā. Gatavojamies pēdējām lielajām kaujām spēļu noslēguma dienās. Šodien salīdzinošāk brīvāka diena arī man pašam, tāpēc varu nedaudz klātienē  pirmo reizi spēlēs aplūkot arī daiļslidošanu, kas salīdzinoši tuvu mediju ciematam.
Vladimirs Ivanovs: Daiļslidotāja Vasiļjeva šveiciešu trenera nomaiņa ir laika jautājums
Latvijas līdzjutējiem, kas neizlaiž nevienu translāciju no Dienvidkorejas, sestdien nebija, uz ko cerēt. Vajadzēja noskaņoties uz cita viļņa – vienkārši gūt baudu no mūsu sportistu snieguma olimpiskajās spēlēs Phjončhanā. Tāda savdabīga relaksācija pēc nedēļas, kurā zaudēti visi nervi vētrainos pārdzīvojumos, īpaši skeletonā. Laimīgā kārtā Denisa Vasiļjeva izvēles programma to pat ļoti veicināja.
Māris Rīmenis: Melbārdis un Strenga parādīja īstu vīru raksturu
Spēļu oficiālajā desmitajā dienā pie medaļām ir tikuši arī Latvijas sportisti, un ir milzīgs gandarījums par mūsu bobslejistu iespēto. Nu medaļas jau 27 valstīm šajā ziemas spēlēs, un tas ir jauns rekords. Spraigākajās bobsleja divnieku sacīkstēs olimpisko spēļu vēsturē mūsējiem bronzas godalgas, tikai piecas sekundes simtdaļas no zelta medaļām, ko dalīja Vācija un Kanāda. Grandioza cīņa par medaļām līdz pat pašam pēdējam braucienam. Zelta medaļas divniekos bija dalītas arī pirms 20 gadiem Nagano spēlēs, bet trešie toreiz atpalika diezgan daudz – 0,65 sekundes.
Māris Rīmenis: Bobslejisti kaujinieciski pirms pēdējiem braucieniem
Pirmdien beigsies sacensības bobslejā divnieku ekipāžām un vismaz seši, septiņi dueti var pretendēt uz medaļām. Kopumā laba pirmā diena mūsu ekipāžām – sākums vienkārši teicams, ne tik labi otrie braucieni abiem Oskariem. Jācer, ka turpinājums atkal izdosies. Reti kurš labi veicis abus braucienus, labākais laikam arī trasē bija vācietis Niko Valters, kaut arī viņam otrajā braucienā kritiens pašā finišā. ”Jādod virsū" - tāds teiciens ir populārs mūsu bobslejistu nometnē un to puiši mēģinās īstenot pirmdien.
Māris Rīmenis: Būt labāko vidū ilgtermiņā vai tikai reizi četros gados?
Olimpiskajās  spēlēs pēc šīs svētdienas būs atlikusi tikai viena nedēļa. Jāteic,  vairs ne ar tik daudzu Latvijas sportistu piedalīšanos, kā līdz šim, tad atliks vien turēt īkšķus par bobsleja četriniekiem un ātrslidotāju Haraldu Silovu pašās pēdējās spēļu dienās. Toties divi interesanti notikumi jau šodien – pēdējais starts biatlonistam Andrejam Rastorgujevam, tāpat pirmie braucieni bobslejā divniekiem.
Māris Rīmenis: Bobslejisti labā noskaņojumā pirms startiem
Sestdien notiek pēdējie oficiālie treniņi bobslejā divnieku ekipāžām Alpensija trasē. Visi jau startē pasaules reitinga secībā, kas ļauj izdarīt vismaz kaut kādus secinājumus. Otrajā treniņu dienā piektdien ļoti labi brauca Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu. Viņiem bija dienas labākais laiks divu braucienu vērtējumā. Sestdien pirmajā braucienā Melbārža duets trešais, pēdējā – piektais. Šoreiz labākie laiki kopumā kanādiešiem.
Atis Klimovičs: Ukraiņu karavīri paliek aktīvi arī civilajā dzīvē
Nav pārsteidzoši, ka liela daļa no ukraiņu karavīriem uz fronti Donbasā devās pēc tam, kad bija paveikuši nebūt ne vieglo uzdevumu – neapbruņoti gāzuši noziedzīgo iepriekšējā prezidenta Viktora Janukoviča režīmu. Par savu izvēli viņiem nebija šaubu, un Krimas sagrābšana ļāvusi noprast, ka ar to kaimiņvalsts agresija nebeigsies.
Jaunākie
Interesanti