Ārpus ētera
Atis Klimovičs: Kā atbildēsim uz «Zapad-2017»?

Par vislabāko atbildi uz tikko pagājušajām Krievijas un Baltkrievijas mācībām "Zapad-2017" uzskatāms skaidrs vēstījums, ka Baltijas valstis kopā ar saviem sabiedrotajiem ir gatavas enerģiski un nevilcinoties aizstāvēties militāra iebrukuma vai nelielas bruņotas provokācijas gadījumā.

Video blogs: Tiešām aukstākā ziema 100 gados?

Pagājušajā nedēļa interneta ziņu portāli vēstīja, ka gaidāma aukstāka ziema 100 gados. Man šajās dažās dienās bieži nācies atbildēt uz jautājumu - tiešām? Aukstākā ziema 100 gados? 

Vācija - bagāta, bet digitāli atpalikusi

Lai gan Vācija ir bagāta valsts, tomēr arī latviešiem pazīstami digitāli risinājumi - piemēram, moderna internetbanka, dzīvestvietas deklarēšana internetā - tajā vēl joprojām nav ieviesti. Toma Ancīša komentārs vēlēšanu priekšvakarā ir šāds - lai gan pirms Bundestāga vēlēšanām it kā runā par Vācijas nākotni, realitātē priekšplānā izvirzījusies pagātne un tagadne. 

Uģis Lībietis: «Zapad 2017» - «nekas taču nenotika», bet kas varētu notikt tālāk?

Trešdien, 20.septembrī, Baltkrievijā un Krievijā noslēdzās abu valstu rīkotās stratēģiskās militārās mācības “Zapad 2017”. Šīs mācības savu apmēru un arī sākotnēji izvirzīto mērķu dēļ ir izsaukušas plašu starptautisko rezonansi, pastāvot gan bažām par iespējamā uzbrukuma Baltijas valstīm un Polijai izmēģināšanu, gan bažām par to, ka Krievija varētu atstāt daļu savu spēku Baltkrievijā. Taču šīs mācības ir izcēlušās arī ar nepieredzēti lielu atvērtību no Baltkrievijas puses, uzaicinot gan lielu skaitu starptautisko novērotāju, gan žurnālistu.

Atis Klimovičs: Atgriešanās atmiņās Gruzijā 2008.gada vasarā

Pirms dažām dienām Gruzijas vēstnieks Latvijā atgādināja par nopietnajām un neatrisinātajām problēmām, kas radušās Krievijas agresijas rezultātā. Viņš norādīja, ka tās iespējams atrisināt tikai ar Rietumu palīdzību. Vienatnē gruzīniem tas nav pa spēkam. Tā tas bija arī 2008.gada vasarā, kad Gruzija bez citu valstu atbalsta nespēja apturēt Kremļa militāro iebrukumu.

Mareks Matisons: Tramplīni uz Izraēlu. Droni?

Jaunuzņēmumu ikdiena dalās virknē obligātu pienākumu un, kamēr neesi sasniedzis savu A sērijas finansējuma līgumu, daļa no dienas darba paiet, gatavojot pašprezentācijas (pitch) priekšnesumu. Uzņēmumi no Latvijas gatavojas trīs līdz septiņu minūšu prezentācijām, konkurējot veidos, kā pievērst sev investoru vai starptautisko pasākumu žūrijas uzmanību un izskaidrot savas idejas būtību un nepieciešamā finansējuma apjomu. Dalība dažāda veida konkursos bieži ir kā stimuls meklēt atbildes uz jautājumiem par pašu uzņēmumu un tā vērtībām.

Liba Mellere: «Bella Figura» Liepājas teātrī – «Turi fasonu!»

Liepājas teātra 111.sezonas pirmās pirmizrādes anonsam daudzi kolēģi žurnālisti virsrakstā izvēlējās tādu vēstījumu kā “franču šarms”. Aizrautīgais skatītājs ™, kurš ir redzējis pirmizrādi un ir gatavs padalīties iespaidos, taču neies atkārtoties! Bet sākumam, pamatīgi palauzījis galvu par savas “tā kā recenzijas” virsrakstu, nolēma mazliet paintriģēt ar lugas nosaukumu.

Mareks Matisons: Jaunlatviešu adrese - Kalpaka bulvārī 4

Ar pasākumu, klātesot Valsts augstākajām amatpersonām 13.septembrī atklāts Latvijas Universitātes un "Microsoft" inovāciju centrs (LUMIC) Baltijā. Klātesot Raimondam Vējonim, Mārim Kučinskim un citiem laicīgās varas atspulgiem, ar runājošiem Raiņa un Krišjāņa Barona krūšutēliem – šis varētu atgādināt smalku performanci, taču universitātes kontekstā notikums ilgtermiņā pielīdzināms Morberga veltījumam augstskolai.

JRT izrādes «Marķīze de Sada» apskats: Greizie spoguļi

Ja pietiek drosmes ielūkoties greizajos spoguļos, nebaidoties savu (div)dabu ieraudzīt ne tajā glaimojošākajā gaismā, vērts redzēt Jaunā Rīgas teātra (JRT) pirmo “darinājumu” sezonas un pagaidu spēles telpas atvēršanai – režisora Alvja Hermaņa iestudēto vizuāli valdzinošo izrādi “Marķīze de Sada”. Tā asina maņas un izaicina domas, atgādinot, ka visa sākums un beigas esam mēs katrs pats.

Atis Klimovičs: Domāsim nopietnāk par saviem bruņotajiem spēkiem

Laiks pierast pie domas, ka nāciju, valstu kopdzīvē neiztikt bez noteiktām drošības garantijām, bez spēku līdzsvara, bez izdevumiem militārajai sfērai un bez savu bruņoto spēku uzturēšanas. Tagad pret šādu apgalvojumu grūti iebilst, lai gan vēl nesen, pirms nieka desmit gadiem, varēja šķist savādāk.

Atis Klimovičs: Krievijas plāns Donbasā – miglas pūšana acīs

Krievijas sagatavotais un piedāvātais plāns ANO miera uzturēšanas kontingenta ievešanai Donbasā nav nekas jauns Kremļa piedāvājumā, bet gan starptautiskās sabiedrības (galvenokārt Rietumu) maldināšanai domāts kontrolšāviens, ja nu tā pēkšņi ļausies piemānīties un iekritīs krievu stratēģu izliktajās lamatās. Izskatās taču gluži labi, jo, lūk, valsts, ko Kijeva apsūdz agresijā un tās slēpšanā, piedāvā plānu mieram.

Ansis Egle: EXPO ir noslēdzies. Lai dzīvo EXPO!

Tas brīdis ir klāt. Pirms trim mēnešiem tas šķita kā bezgalība - un to teica daudzi kolēģi, bet šodien tā ir realitāte. Sapnis ir izsapņots un pieredze ir gūta. Katrs kaut ko ir ieguvis - draugus, zināšanas, kontaktus, iespējas - pat nevar visas šīs lietas uzskaitīt tādā īsā bloga ierakstā. Lai vai kas tas būtu katram - tā ir vērtība, ko par naudu nopirkt nevar. Kaut kas, kas ir pašu paveikts, un to neviens tev nevar atņemt.

Video blogs: Kas īsti ir atvasara un kad to gaidīt?

Versiju par to, kas ir atvasara, ir daudz. Esmu dzirdējis versijas, ka atvasara ir tikai oktobrī, taču daļai cilvēku atvasara ir šīs siltās dienas, ko piedzīvojam pašlaik. Vēl lielāks pārsteigums atklājas, paskatoties vārdnīcā. Kas un kad ir atvasara, plašāk video:

Mareks Matisons: Sapņos par Latvijas «ceļa karti» jaunuzņēmumu forumos

Kāda bija Telaviva šajās dienās, jaunuzņēmumu pasākumos, ikdienā un gaismām atmirdzot Izraēlas debesīs? Esmu lidostas termināla burzmā, un noformulēt domas šorīt šķiet sevišķi viegli, jo īpaši tādēļ, ka tikko esmu pārlapojis Latvijas ziņas tīmekļa vietnēs un draugu sociālo mediju platformu vidē.

Mareks Matisons: Stārtapu gēns tiešām «dzīvo» starp Telavivas cilvēkiem

Noslēdzas pirmā diena, kad Telavivu jau atkal pieskandinājis “DLD Inovāciju festivāls” – šis pasaules daļas nozīmīgākais jaunuzņēmumu forums ar tūkstošiem viesu, izciliem runātājiem jaunuzņēmumu demonstrāciju stendos un visu to, ko varētu sagaidīt no pasākuma, kas notiek vietā X, laikā Y.

Atis Klimovičs: Simt gados draudi nav pazuduši

Krievijas un Baltkrievijas armiju mācību "Zapad-2017" vērtējumos tikpat kā nav dzirdēts kaut kas vairāk par lietas tehnisko jeb militāro pusi, taču tās derīgi apskatīt arī ilgākā vēsturiskā kontekstā. To izdarot, var noskaidrot, ka Kremļa īpašā “firmas” zīme allaž bijusi melīga un agresīva politika pret saviem kaimiņiem.

Ansis Egle: EXPO rekordi

Jā - nekad nevarēju iedomāties, ka nāksies šādās kategorijās par šo domāt un rakstīt, bet fakti ir. Un tie liecina par dažādiem rekordiem. Piemēram - Latvijas paviljona viesu apmeklējuma rekords ir fiksēts svētdien, 3. septembrī. Kopumā šajā dienā mūsu paviljonu apmeklēja 7855 cilvēki. Tas ir patīkami.

Jaunākie
Interesanti