Ārpus ētera
Atis Klimovičs: Latvijas karavīri nopietni vēro mācības «Zapad-2017»

Latvijas bruņoto spēku pārstāvji, sākot ar pašiem augstākajiem un beidzot ar ievērojami zemākos amatos esošajiem, jau uzsāktās Krievijas armijas mācības "Zapad-2017" uzlūko nopietni. Tās iespējams uzskatīt par šīs valsts agresīvās ārpolitikas turpinājumu, jo Baltkrievijā notiekošajās mācībās īstenotais scenārijs paredz konvenciālā kara elementus ar uzbrukumu.

Video blogs: viltus laika ziņas

Daudzi mēdz teikt, ka laika ziņām netic un tās nelasa. Tāpat kā mēdz teikt, ka nelasa dzeltenas ziņas vai negatīvas ziņas. Tomēr statistika un reitingi pārliecinoši rāda, ka tieši šīs interneta portālos ir lasītākās ziņas. Un interneta portālu redakcijas nesnauž - tās šajos žanros ražo arvien satriecošāku saturu, dažkārt izplatot pat klaji melīgas ziņas. 

Māris Rīmenis: Teniss pirms gada pēdējā «Grand Slam» turnīra

Augusta pēdējā nedēļā Ņujorkā sāksies  ”US Open” tenisā, ceturtais un līdz ar to beidzamais no sezonas ”Grand Slam” turnīriem. Pēc Vimbldonas mūsējiem gājis visādi – faktiski laukumā visneveiksmīgākais periods bijis mūsu līderei Aļonai Ostapenko, kurai vienspēlēs nav nevienas uzvaras. Samērā stabili spēlējusi Anastasija Sevastova un kā pa viļņiem – Ernests Gulbis.

Atis Klimovičs: Kara devītā gadadiena - gruzīniem jāapbruņojas ar pacietību

2008.gadā ne vienam vien politiķim - droši vien Rietumeiropā pavisam noteikti - bija gandarījums par to, ka Krievijas agresiju izdevies apturēt tik īsā laikā, vien piecas dienas pēc Gruzijas-Krievijas kara sākuma. Tam tika pielikts punkts ar tolaik Eiropas Savienībā prezidējošās valsts Francijas un Krievijas augstāko līderu vienošanos, kurā tika paredzēta atgriešanās pirmskara situācijā.

Ansis Egle: Gulaga emocijas, kuras nevar aizmirst

Pēdējo dienu notikumi pasaulē liek daudziem runāt un domāt par tēmām, kas ir šķietami tāla un kaunpilna pagātne. Pagātne, kura nekad nevarētu atkārtoties. Tomēr, tomēr, tomēr - par spīti pasaules pieredzei un mācībām, kas gūtas - es nevaru mierīgi skatīties uz notikumiem Šarlotsvilā, neatceroties to, kam ir gājuši cauri mūsu laikabiedri šajā zemeslodes daļā. 

Kārlis Dagilis: Notikumi Šarlotsvilā atsedz Amerikā gruzdošo saspīlējumu

Sadursmes, kas nedēļas nogalē Šarlotsvilā beidzās ar viena cilvēka nāvi, vēl vairāk atsedz Amerikā gruzdošo saspīlējumu. Nemieri izcēlās, kad galēji labējās organizācijas, kas iebilst pret Amerikas pilsoņu karā vergturību atbalstošo štatu simbolu pārvietošanu, sastapās ar protestētājiem, kuri uzskata, ka šie simboli un labējās organizācijas pauž rasismu.

Ansis Egle: EXPO - zinātne, turku zirņi un vējbakas

Veikali - turku zirņi, izvēle veikalos, piparu dzirnaviņas, oficiālā statistika, vējbakas, ēdiens, ātrās palīdzības auto, valūtas maiņas un valūtas kurss, Dzintras Gekas vizīte, filmas skatīšanās, ceļojums pa lēģeru vietām, "Art center".

Video blogs: Gada karstākajai diena var sekot postoši negaisi

Pagājušajā naktī Polija piedzīvojusi postošus negaisus, kas izraisīja vētras, vietām vēja brāzmām sasniedzot pat 42 metrus sekundē, plaši postījumi un četri bojā gājušie un 30 ievainotie, pus miljons mājsaimniecību bez elektrības. Šodien arī pie mums ieplūdusi šī pati karstā un mitrā gaisa masa, kas vietām no rīta jau nesusi lietu un negaisu, tomēr spēcīgāko negaisu risks vēl tikai priekšā - pēcpusdienā, vakarā un nakts sākumā.

Filmas «Atomic Blonde» apskats: Izrēķināšanās aukstajā Berlīnē

Aukstā kara beigu priekšvakars, Berlīne, spiegu spēles, sintpops un daudz zilumu, bet tam visam pa vidu apburošā Šarlīze Terona. Viens no režisoriem aiz nu jau kulta statusu iemantojušās „John Wick” filmas Deivids Līčs pārnes nemitīgo spriedzi un lieliski horeografētās tuvcīņu ainas arī uz savu pirmo solo projektu – uz komiksu „The Coldest City” balstīto asa sižeta filmu „Atomic Blonde" jeb "Eksplozīvā blondīne”.

Festivāla apskats: Krāšņi aizvadīts «Weekend Baltic 2017» Pērnavas pludmalē

Ar šī brīža viena no pasaules labākajiem dīdžejiem Martin Garrix uzstāšanos izskanējis Ziemeļeiropā lielākais pludmales festivāls, kas jau trešo gadu risinājās Pērnavā no 3. Līdz 5. augustam, vienkopus pulcējot vairākus tūkstošus elektroniskās deju mūzikas cienītāju ne vien no Baltijas, bet kopumā no 42 dažādām valstīm – manu acu priekšā vairākkārt pavīdēja pat Brazīlijas karogs.

Video blogs: Šajā gadsimtā vasaras kļuvušas vēsākas

Šajā gadsimtā vasarām Rīgā parādījusies tendence kļūt vēsākām. Tas ir pārsteidzoši, ņemot vērā kopējo laika apstākļu tendenci gan Latvijā, gan citviet pasaulē - temperatūrai ar svārstībām, bet stabili paaugstināties. Protams, 17 gadi nav pietiekami ilgs periods, lai šāda tendence norādītu uz ievērojamām pārmaiņām klimatā, tomēr tas ir neparasti. Vairāk skaties video:

Video blogs: Vasaras kulminācija uz trīs dienām, un vasara iet prom

Šīs nedēļas pirmā daļa diezgan droši uzskatāma par vasaras kulmināciju. Trīs karstas dienas pēc kārtas ar tik augstu gaisa temperatūru šovasar gaidāmas pirmo un pēdējo reizi. Jau nedēļas otrajā pusē kļūs vēsāks un brīvdienās temperatūra būs tikai ap +20 grādiem. Vairāk par karstuma vilni Eiropā, kā tas skars Latviju un par to, kā vasara aizies, skaties video.

Ilze Jansone: Jātniekiem Rīgā svētki - Pasaules kausa posms konkūrā

Galvenie notikumi Pasaules kausa posmā konkūrā Rīgā risināsies svētdien, kad spēcīgākie mūsu reģiona jātnieki sacentīsies "Grand Prix Rīga" maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 160 cm. Šajā maršrutā jātnieki cīnīsies par Pasaules kausa (PK) ieskaites punktiem un kvalifikāciju Pasaules jāšanas spēlēm 2018.gadā. Sacensības svētdien vakarā varēs redzēt arī LTV7 kanālā.

Ansis Egle: EXPO - krimināls, sadzīve, slavenības un futbols

Jā - lai gan nekad nešķita, ka EXPO nāksies piedzīvot kriminālas situācijas - dzīve ievieš korekcijas. Fakts ir gauži vienkāršs - kādi ļaundari, saģērbušies par tehnisko personālu, izmantojot ne pārāk labi noslēdzamās avārijas izejas durvis trešajā stāvā - ielavījās Ungārijas paviljonā un nočiepa datorus un ko tik visu vēl ne. Pats aprunājos ar Ungārijas paviljona komisāru un viņš pastāstīja, ka zagļi tika operatīvi noķerti, mantas atgūtas un kārtība atgriezta. Taču tas viss nav tik vienkārši.

Filmas «Denkerka» apskats: Karš caur Nolana vīziju

Laikā, kad lielbudžeta kinopasaulē arvien nospiedošāk toni noteikt sāk neskaitāmas grāmatu un komiksu ekranizācijas, iepriekš veidotu filmu remake, pārlieku novēloti turpinājumi (vai tādi, kurus vēlās vien retais) un arvien pieaugošais franšīzu skaits, ikkatrs veikums, kas neiekļaujās šajos kritērijos, pieprasa uzmanību. Viens no retajiem Holivudas režisoriem, kura filmu oriģinalitāte, mākslinieciskā vērtība un kritiķu atzinība vainagojas un korelē arī ar komerciāliem panākumiem, ir Kristofers Nolans. 47 gadus vecā brita 10. pilnmetrāžas darbs "Denkerka" ir pirmā uz patiesiem notikumiem balstītā filma mākslinieka karjerā.

Video blogs: Ticējumi nestrādā un nekad nav strādājuši!

Šovasar piedzīvojam izteikti vēsu, bet Vidzemē un Latgalē arī lietainu laiku. Tādēļ interesanti, vai dabas zīmēs un ticējumu datumos iepriekš bija manāma šāda auksta vasara? Vienmēr esmu bijis skeptisks pret tautas ticējumu saistību ar realitāti, jo īpaši zīmīgo datumu pareģojumus. Latvijā laika apstākļiem nav izteikta cikliskuma, kas ļautu droši secināt - ja konkrētā dienā līst, tad līs vēl 49 dienas, vai ja kādā citā dienā spīd saule, tad Ziemassvētkos būs bargs sals. Tā nav un nekad nav bijis.

Jaunākie
Interesanti