Ārpus ētera
Aiga Pelane: Darbi rāda - reemigrācija nav prioritāte

Jau kādu laiku ir politiski pareizi runāt par to, ka jāsauc aizbraukušie tautieši atpakaļ. Te vienlaicīgi ieskanas arī kāda sentimentāla nots – mēs gaidām jūs atpakaļ, brauciet mājās, Latvija taču ir tik skaista. Nu, vismaz publiski tā nereti mēdzam par šīm lietām runāt. Taču, ja atliek malā sentimentu, paliek pāri racionāls apsvērums – Latvijā sāk trūkt darbaspēka, darbaspēks mums ir aizbraucis, un tagad saucam to darbaspēku atpakaļ. Vai viss ir tik vienkārši, un vai patiešām te kāds kādu gaida?

Atis Klimovičs: Velns nav tik melns (spēcīgs), lai nodibinātu savu kārtību

Domu apmaiņa ar poļu politikas ekspertiem un diplomātiem par tā saucamo austrumu politiku ļauj ne vien pārliecināties, ka Varšavā nav daudz optimisma par nākotnes attiecībām ar Krieviju, bet arī pārbaudīt to, cik lielā mērā atbilstoši realitātei mēs, Latvijā, spējam novērtēt notikumus aiz mūsu austrumu robežām esošajā lielvalstī, un izprast tās ārpolitisko rosīšanos.

Aiga Pelane: Pie migrācijas jāsāk pierast

Latvijas Radio un Lsm.lv "Tēta projektā" pievēršas migrācijas tēmai – aizbraukšanai no Latvijas, mūsu atvērtībai citu valstu pilsoņiem, kā arī dokumentāliem stāstiem par atgriešanos. Ko latvietis saprot ar vārdu migrācija un kad tas ir labi, bet kad – ne īpaši?

Video blogs: Kur pārziemo Latvijas vasara?

Kur paliek baltā krāsa, kad nokūst sniegs? Man ir versijas, bet atbilde noteikti nav ne viennozīmīga, ne viegla. Tāpat ar vasaru. Kur tā paliek ziemā? Man radās vairākas versijas. Par ticamāko no tām skaties video!

Latvijas kolorīts: Paneļdiskusijas ar pārāk daudziem dalībniekiem

Lielākā daļa no "Latvijas kolorīta" rakstiem ir vieglā garā rakstīti novērojumi par Baltijas labākās valsts nacionālajām īpatnībām. Šis būs savādāks. Es to rakstu ar trankvilizatoru pudeli pie rokas, un atkarībā no tā, kā sanāks, man vajadzēs izdzert vienu, divas vai, iespējams, pilnīgi visas tabletes.

Atis Klimovičs: Ar lepnumu par mūsu karavīriem

Astoņiem tūkstošiem mūsu valsts pilsoņu Lāčplēša dienā un pēc nedēļas 18.novembrī būs pamats gandarījumam par savu veikumu šā gada garumā. Tieši tik, bet pavisam precīzi – 7998 Latvijas pilsoņu uzskata par savu pienākumu apvilkt zemessarga formu un, neraugoties uz dažādiem saviem darbiem, piedalīties mācībās.

Ina Strazdiņa: Vēstules no frontes līnijas

Briseles kinoteātros ir īpatnēja kārtība. Šeit nav numurētu un uz biļetēm norādītu sēdvietu. Tās var izvēlēties pats. Līdzīgi kā savulaik aviokompānijas „Ryanair” reisos. Man nav ne jausmas, kā tas bija un tagad ir Sīrijas kinoteātros. Kādēļ saku – „ir”, tādēļ, ka divos lielākajos centros -  gan galvaspilsētā Damaskā, gan Alepo par spīti karam šobrīd atkal rāda filmas.

Mareks Matisons: Pievienotās vērtības «naudas kaltuve» – Jeruzaleme

Nelielā, bet pārpildītā telpā iespiedušies 22 valstu jaunuzņēmumu pārstāvji un žurnālisti, kas vēlas sastapt Saulu Singeru – grāmatas “Stārtapu nācijas” autoru. Lai gan grāmata sarakstīta jau pirms desmit gadiem, tā joprojām ir viena no pirktākajām modernās Izraēlas vēstures grāmatām, un bieži pats Singers tiek saukts par cilvēku, kas “apzīmogojis Valsti” – radījis zīmolu, kuru joprojām lieto jebkurš, kas iepazīstina ar jaunuzņēmumu kultūru Izraēlā.

Divu gadu mācības bēgļu uzņemšanā: pilnveidot vai izmest?

2017.gada rudenī aprit divi gadi kopš Latvijas iesaistīšanās Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmā, apņemoties no Itālijas, Grieķijas un Turcijas uzņemt 531 patvēruma meklētāju. To izdevies izpildīt 70% apmērā, taču vienlaikus nav noslēpums, ka liela daļa statusu saņēmušo personu ir devusies tālāk – uz Vāciju vai Zviedriju.

Iveta Kažoka: Latvijas partiju īpatnības jeb - uh, kā ietaupījām!

Ja kāds jautātu: kas ir tā Latvijas savdabība, ar ko izceļamies uz citu valstu fona, - ko jūs atbildētu? Pieņemu, ka pirmā asociācija būtu kaut kas no šī komplekta: Jāņi, kapusvētki, Kristaps Porziņģis, Dziesmusvētki un sēņošana. Lai dažādotu atbildes un pārsteigtu jautātāju nesagatavotu, interesanta izvēle būtu pieminēt Latvijas partijas.

Māris Rīmenis: Bez skaļiem saukļiem, bet ar darbu

Pagājušonedēļ par gatavību jaunajai olimpiskai sezonai medijiem plaši klāstīja mūsu bobsleja sabiedrība – federācijas vadība, treneri un paši sportisti. Trīs labākie skeletonisti tobrīd jau atradās olimpiskajā trasē Phjončhanā, tāpēc publiski informācijas par brāļiem Dukuriem un Leldi Priedulēnu bijis mazāk. Visi trīs līdz jaunajai sezonai mājās pat neatgriezīsies, jo no Dienvidkorejas svētdien jau izlidoja uz ASV, lai turpinātu gatavošanos Leikplesidā. Ir savi jaunumi arī skeletonā, daži pat līdz galam nav stāstāmi, bet par tendencēm informēt var.

Latvijas kolorīts: Dilles

Viens no maniem mīļākajiem ballīšu jautājumiem, ko uzdodu ārzemniekiem, ir: "Kā jums šķiet, kāda Latvijā ir populārākā čipsu garša?"

JRT izrādes «Pēdējā Ļeņina eglīte» apskats: Izkustināt pieminekli

Izkustināt pieminekli no vietas: no postamentiem un no pārliecību podestiem. To ir uzdrošinājies domātājs režisors Uldis Tīrons iestudējumā “Pēdējā Ļeņina eglīte” Jaunajā Rīgas teātrī, neatstājot vienaldzīgu skatītāju un atgādinot, ka katram ir savs ārprāta stāvoklis.

Jaunākie
Interesanti