Ārpus ētera
Latvijas kolorīts: Neiespārdīt
"Visiem vienmēr neizpatikt," teica Ābrahams Linkolns (citēdams dzejnieku Džonu Lidgeitu) laikā, kad ASV prezidenti vēl bija pazīstami ar savu gudrību, daudzlasīšanu un prasmi apieties ar vārdiem. 
Izrādes «Cilvēki, lietas un vietas» apskats: Divkauja ar sevi
Atrašanās kāda vai kaut kā varā, ietekmē, pakļautībā – atkarība. Spēcīgākā atkarība, ar kuru, pieļauju, neviens savas dzīves laikā saistību nevar tik viegli pārtraukt, ir atkarība pašam no sevis un savām izvēlēm. Uz šo divkauju ļauj noraudzīties jauniestudējums “Cilvēki, lietas un vietas” Latvijas Nacionālajā teātrī.
Aņa un Ksjuša kārto pilsonības eksāmenu: Pases rokā!
Nedaudz vairāk nekā pirms gada mums, Ksenijai un Annai, savos divdesmit "ar astīti" apstākļu sakritības dēļ bija nepilsoņu pases. Mēs stāstījām par iemesliem, kas mūs mudināja sākt naturalizēties, kā iesniedzām dokumentus, vēl nezinot, kur var "aplauzties", kā arī par gatavošanos eksāmeniem, tiem sekojošo gaidīšanu un svinīgo ceremoniju. Bet mūsu ceļš beidzot ir galā, jo esam ieguvušas sarkanos "diplomus". 
Atis Klimovičs: Kaimiņos Krievijai viss kā ierasts
Visi gaida svētkus un gadu mijas nosvinēšanu, viss ierasti – kā Krievijā, tā Ukrainā, tā arī citās līdzās esošajās valstīs. Tikko savu kārtējo runu vispārējai izvērtēšanai nodevis Krievijas diktators Vladimirs Putins. Nekā īpaša, atzīmējuši eksperti, nekā negaidīta.
Anda Rožukalne: Kurš ir kurš Latvijas Radio valdes izveides procesā?
Informācijas ir ļoti maz – tikai "Letas" sameklēti fragmenti no CV un daži vārdi par iepriekšējo darbību. Iespējams, tāpēc diskusijas pēc piektdienas pievakares ziņas par Sanitas Dikas-Bokmelderes iecelšanu Latvijas Radio (LR) valdes locekles programmu attīstības jautājumos pārvērtušās strīdos sociālajos medijos.
Edgars Kupčs: Rīgas domes planktons, kas sēdē lemj pilsētas nākotni un reizē dakterē sevi
"Pasmaidiet, būs labi!" pie domes sēžu zāles durvīm trešdienas pievakarē man līksmi uzsmaidīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai"), kas, kārtējā pārtraukumā ieturējies Rātsnama kafejnīcā, mierīgi devās uz budžeta pieņemšanas sēdes turpinājumu. Bēdāties tiešām nav iemesla, vismaz domes pozīcijas ieskatā, jo budžeta balsojuma iznākums jau zināms, lai cik ilgi uzbāzīgās un pašapliecināties kārās opozīcijas dēļ ievilktos pati domes sēde.
Video blogs: mazliet sniega un daudz ūdens - mūsu ziema
Šoziem sniegs lielākajā daļā Latvijas bijusi īslaicīga parādība. Brīvdienās vietām Kurzemē uzsniga pamatīga sniega kārta, taču jau rīt viss nokusīs. No jauna celsies ūdens līmenis upēs, vietām applūdīs lauki un ceļi. Vairāk skaties video. Tur arī pirmās, ne pārāk uzticamām, bet tomēr prognozes Ziemassvētkiem.
Tviterapskats: Uz legālu kopdzīvi tautā, kam patīk «sliktie» politiķi
Tviterī kā jau ikdienas notikumu spogulī daži aprunājamie temati mēdz būt visai cikliski un ik palaikam atgriezties apritē. Tā tas bija ar jautājumu, vai lielveikaliem jāstrādā svētdienās. Un tās tas bija arī ar nācijai tīkamāko politiķu topu. Sabiedrības viedoklis gan nepārsteidza.
Kira Savčenko: Tikai vecmāmiņai par «breksitu» neko nestāstiet!
Čemodānu noskaņojums starp Lielbritānijā dzīvojošajiem Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem, tostarp no Latvijas, nav vērojams – viņi plāno nākotni, pērk dzīvokļus un nesteidzoties gatavo dokumentus pilsonības saņemšanai. Tas viss notiek mierīgi. Vienīgā nervozā nodarbe izrādās mēģinājumi nomierināt savus tuviniekus ārzemēs, kuri “breksita” dēļ pārdzīvo daudz vairāk.
Dainis Kreilis: Lūdzu pārstrādāt ķeksīša veloplānu!

Pirmo reizi mūsu valsts pastāvēšanas vēsturē tiek izstrādāts nacionālas nozīmes dokuments velosatikmes attīstībai, pagaidām gan tikai 2018. - 2020. gadam (veloplans.lv). Šis ir viens no Māra Kučinska valdības pašiem sev uzliktajiem uzdevumiem – radīt šādu plānu. Mums tāds patiešām ir vajadzīgs, jo Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kurai nav šāda aktualizēta, ar reāliem darbiem un projektiem sasaistīta velosatiksmes attīstības plāna, kas iezīmē valstī darāmos darbus, lai būtiski sekmētu ikdienas riteņbraucēju skaita pieaugumu.

Atis Klimovičs: Piecpadsmit kritušu ukraiņu karavīru novembrī. Vai maz?

Novembra mēnesī 15 krituši ukraiņu karavīri - tāda ir “klusā” un citur pasaulē tikpat kā nemanāmā kara bilance Ukrainas austrumos. Gājuši bojā, kā jau ierasts, kaujas apstākļos, daži no snaipera lodes, citi mīnmetēju vai lielgabalu apšaudes laikā, bet vēl kāds nokļuvis uz pretinieka mīnas.

Video blogs: statistika saka priekšā, kur meklēt baltus Ziemassvētkus

Ticamu prognožu Ziemassvētku laikam pagaidām nav, bet pēdējo dažu desmitgažu statistika rāda, ka Alūksnē un Zosēnos visbiežāk svētki ir sniegoti, bet ar sniegu visnabadzīgākā ir pat ne Liepāja vai Ventspils, ne arī Kolka, bet gan - Pāvilosta. Plašāk par sniegu un Ziemassvētkiem skaties video.

Mareks Matisons: Latvijas gēns SLUSH

Latvijas jaunuzņēmumi šogad SLUSH - jaunuzņēmumu juceklī, lielākajā Ziemeļeiropas forumā, kas tradicionāli novembra beigās pulcina Somijas galvaspilsētā Helsinkos tūkstošiem jaunuzņēmēju un investoru - bija pārstāvēti lielākā skaitā, nekad agrāk. Kopā bija 27 uzņēmumu un vairāk nekā simts individuālu Latvijas pārstāvju. Šogad SLUSH ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) finansiālu atbalstu bija iespēja veidot Latvijas pārstāvju stendu un ar jaunuzņēmumu asociācijas un TechChill kontaktu kapitālu aicināt medijus un investorus uz Latvijas sarunu – brokastīm ar ekonomikas ministru un jaunuzņēmumu kopienas pārstāvjiem.

Mareks Matisons: Vienradžu meklējumi somu zemē

SLUSH - jaunuzņēmumu juceklī, lielākajā Ziemeļeiropas forumā, kas tradicionāli novembra beigās pulcina Somijas galvaspilsētā Helsinkos tūkstošiem jaunuzņēmēju un investoru, šogad pamanāms ir Latvijas zīmols.

Māris Zanders: «Čekas maisu» atvēršana – un tālāk?

Vispirms – lai mēs varētu virzīties uz priekšu – pieņemam, ka tā saucamie čekas maisi un saturiski līdzīga informācija ir jāpublisko un tas arī tiks izdarīts. Labi. Tālāk mums jāmēģina atbildēt uz jautājumu – kādēļ šī publiskošana jāveic? Pieņemu, ka visbiežāk atbilde būs – lai noskaidrotu vēsturisko patiesību. Labi.

Lilita Eglīte: Kā mēs valsti veidojām

Man patīk veidot raidījumus un filmas par pagātnes notikumiem, šķetināt vēsturiskas mīklas un meklēt likumsakarības starp pagātni un tagadni. Šopavasar radās iespēja filmēt stāstu par Latviešu pagaidu nacionālās padomes (turpmāk - LPNP) dibināšanu Valkā 1917. gada novembrī (pēc vecā stila). Notikums, kas lika pamatus Latvijas valstij, nebija gluži balts plankums manā apziņā, bet tieši tik nezināms, lai būtu interesanti.

Jaunākie
Interesanti