Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas māksla
Liepājas muzejā skatāmas uzņēmēja Ulda Pīlēna krāsu meditācijas

Liepājas muzejā šobrīd skatāma Latvijā labi zināmā uzņēmēja un mākslas darbu kolekcionāra Ulda Pīlēna gleznu izstāde „Cikls. 30/70”. Pats autors uzsver, ka nepretendē uz mākslinieka statusa, skaidrojot, ka gleznošana ir meditācijas process. Uldis Pīlēns uzskata, ka uzņēmēji un menedžeri, kuriem ir emocionāla sasaiste ar mākslu, mūziku vai literatūru, daudz mazāk saskaras ar izdegšanas sindromu.

Jaunieši Liepājā radījuši izrādi «Baiļu labirints»

Jaunieši Liepājā radījuši izrādi “Baiļu labirints”. Tās temats ir par jaunieti un viņas pārdzīvojumiem 17 gadu vecumā. Iestudējuma režisore uzskata, ka svarīgi, lai cilvēki aizdomātos par izvēlēm savā ikdienā un saprastu, kas notiek, ja cilvēks kļūst bezjūtīgs.

«Kaudzēm smieklu» – Latgalē gaidīta amatierteātru parāde jau 13 gadus

“Kaudzēm smieklu” – tas ir viens no gaidītākajiem amatierteātru pasākumiem Rēzeknes novadā jau kopš 2004. gada. Novada teritorija ir plaša ar 25 pagastiem un gadu no gada amatierteātru parāde notiek dažādās novada vietās. Mērķis ir pulcēt kuplo kolektīvu skaitu kopā un veicināt radošo izaugsmi. Pirmo reizi novada iedzīvotāji un viesi radošo trupu parādi vēroja Silmalas pagastā.

Masku tradīciju festivālā būs sastopami mistiskie miežvilki, ķekatas un budēļi

Jau šīs nedēļas nogalē, no 24. līdz 26. februārim, Rīgā, Katlakalnā, Mālpilī un Vecumniekos varēs vērot pulku dažādu maskoto ļaužu. XVIII Starptautiskā masku tradīciju festivāla laikā būs iespēja satikt dažādus maskotos tēlus – viedos vecīšus, līksmos un asprātīgos čigānus, mistiskos miežvilkus, nevaldāmos pavasara dabas garus ķekatas un budēļus. Festivālā piedalīsies arī masku grupas no Lietuvas, Čehijas un Sjerraleones.

Ziemeļlatgaļi pirmie gatavi folkloras festivālam «Baltica 2018»

Viļakas novada Žīguros aizvadīta etnogrāfisko ansambļu un folkloras kopu skate, kurā noskaidroti pirmie nākamā gada starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” dalībnieki. Galvenā tematika 11. festivāla risināšanās reizē būs saistīta ar Līgo svētkiem, tāpēc Žīguros Ziemeļlatgales kolektīvi izdziedāja sava novada krāšņākās Līgo un Jāņu  dziesmas.

Tārgalē sadziedāsies, Liepājā sadancos

4. februārī Tārgales pamatskolas zālē notiks vokālo ansambļu sadziedāšanās svētki "Dziesmu putenis." Pasākumā uzstāsies 11 kolektīvi. Tikmēr Liepājā notiks tautas deju labdarības koncerts “Sadancojam Liepājā 2017”.

Daugavpilī izstādē aplūkojami Latvijas novadu tautas tērpi

Visgreznākie ir kurzemnieki, visčaklākie – latgalieši. Par to liecina mūsu Latviešu tautas senie tautas tērpi. Tā saka tērpu pētnieki un autentisko tērpu atdarināšanas meistari. Šīs nedēļas nogalē Tautas tērpu centrs "Senā klēts" uz Daugavpils Vienības namu atveda 21 pašu darinātu tautas tērpu.

Lazdonā top neparastas lelles

Lazdonas pagasts šobrīd kļūst atpazīstams ar rokdarbniecēm, kuru darbi rotu tirgū pazīstami gan Latvijā, gan aiz robežām. Un vietējā bērnudārza audzinātāja plašajā rokdarbu klāstā atklājusi pavisam jaunu tehniku neparastu rotaļlietu un interjera priekšmetu darināšanai.

Latgales keramiķu darbnīcās «dzied gaiļi»

Jau tradicionāli gadu mijas laikā Daugavpils Māla mākslas centra durvis ver “Svētku bazārs”. Tā ir iespēja māksliniekiem sagatavot un piedāvāt saviem apmeklētājiem pašdarinātas lietas, ar ko iepriecināt svētkos tuviniekus. 

Folkloras festivāla «Baltica 2018» skates gaidāmas jau februārī

Latvijas pilsētās un novados 2017.gada februārī, martā un aprīlī notiks Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” skates, kur izvērtēs folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu un citu ar tradicionālo kultūru saistītu izpildītāju māksliniecisko līmeni dalībai festivālā, lsm.lv pavēstīja Latvijas Nacionālais kultūras centra pārstāve Inga Bika.

Daugavpils novadā glabā klūgu pīšanas tradīcijas

Klūgu un lūku pīšana ir viens no senākajiem arodiem, un Daugavpils novadā pīšanas tradīcijas iedzīvina tradicionālā mantojuma saglabāšanas apvienība “Pūpoli”, kā arī nodod šīs prasmes mācekļiem. Tomēr pirms pinumu darināšanas svarīgi izzināt materiālu ievākšanas un sagatavju izveides procesu.

Ogres pensionāri atklāj gadskārtējo rokdarbu izstādi

Rakstaini cimdi, neparastas, ar lineālu darinātas šalles un adītas krelles. Tik dažāds ir Ogres pensionāru biedrības rokdarbu pulciņa šī gada veikums. Ziemassvētku gaidīšanas laikā par tradīciju kļuvis veidot izstādi un ar saviem darbiem iepriecināt arī citus, cerot pretī saņemt kādu labu vārdu.

Gaujienā novērtē dūraiņu adīšanas tradīcijas

Apes novada Gaujienā ar dūraiņu izstādi apzina šobrīd un agrāk tur izadītos etnogrāfiskos rakstus. Īpaši rakstaini ir tieši paaudzēm glabātie dūraiņi, tajos atrodami ne tikai etnogrāfiskie raksti, bet arī ģimenēs pieņemti simboli. Ar dūraiņu izstādi Gaujienā iecerēts veicināt iedzīvotāju interesi par rokdarbiem un adīšanu.

Iznākusi Valda Celma grāmata par baltu dievībām

Izdevniecība "Lauku Avīze" laidusi klajā Valda Celma grāmatu "Baltu dievestības pamati", kurā autors raksta par dievturības izpratni: baltu/latviešu dievībām, ilustrē visu ar dainām un dievturības pētnieku citātiem. Grāmata ir veltījums baltu vienībai - tās teksts ir lasāms latviešu un lietuviešu valodā.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt