Dzīve & stils / Tautas māksla
Dziesminieki augustā tiksies Popē

Ventspils novada Popē reiz bija darbīgs kolhozs, bet vēl senāk – barona fon Bēra muiža. Brīvvalsts gados Popes estrādei un muižas kompleksam īsts saimnieks tā arī neatradās, tāpēc vietējie iedzīvotāji šopavasar nodibināja biedrību, lai nepieļautu estrādes un muižas sabrukšanu. Lai Pope iemirdzētos Latvijas kartē, augustā uz tikšanos tur aicināti visi Latvijas dziesminieki.

Litenē no stikla pudelēm veido vides objektus

Pudeļu siena, kas aizsargā no caurvēja, pudeļu tilts un pat no pudelēm veidoti pamati siltumnīcai. Tik radoši tukšas pudeles izmanto  Litenes pagasta „Ainažu” māju saimniece Anna Zīle. Ir idejas arī jau nākamajiem projektiem – gan ar praktisku nozīmi, gan kā vides objekti ar māksliniecisku piesitienu.

Ozola spēks svarīgs arī Jāņu tradīcijās

Viena no lietām, bez kurām vasaras saulgriežu svētki nav iedomājami, ir kuplie ozollapu vainagi vīru galvās. Ozols latviešu tautas kultūrā ir spēka un auglības simbols. Latviešu mīlestība pret šiem kokiem no seniem laikiem ir saudzējusi simtgadīgus ozolus. Saskaitīts, ka tik daudz ozolu kā Latvijā nav nevienā citā Eiropas zemē.

Novadu dienās folkloristi mērosies spēkiem ar tautasdziesmām

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 11. un 12.jūnijā notiks Novadu dienas, kurās ikviens varēs iepazīt Latvijas daudzveidību, dziedot dažādu novadu dziesmas, nogaršojot tiem raksturīgos ēdienus un iepazīstot amata meistaru darinājumus. Pie Zemgales sētas abas dienas plkst. 14 paredzēts dziedāšanas konkurss, kurā folkloras kopas varēs sacensties, cik daudz tautasdziesmu katra zina.

Latvijas novadi tiksies Novadu dienās Rīgā

No 10. līdz 12. jūnijam Rīgā jau trešo reizi notiks pasākums "Novadu dienas". Latvijas daudzveidību ikviens varēs iepazīt, izdziedot skaistākās novadu dziesmas, nogaršojot raksturīgos ēdienus un iepazīstot amata meistaru darinājumus, lsm.lv pavēstīja pasākuma rīkotāji.

Iedvesmā no Nīcas tautiskām zeķēm tapusi plakandibena laiva «Matilde»

Darot savu sirdsdarbu un attīstot ūdenstūrisma tradīcijas Nīcas novadā, ģimenes uzņēmuma „Sofijas laiva” saimnieks Turaids Šēfers spēris vēl vienu soli tālāk. Bārtas upē sākusi kursēt vēl viena plakandibena laiva – šoreiz tai dots vārds “Matilde”. Pirms tam ar meksikāņu izcelsmes draugu ierosmi tapa pirmā – “Bārtinera”.

«Gorā» nedzirdīgo amatiermākslas festivāls «Rēzekne – zilo ezeru zeme»

Lai atklātu īpašo klusuma pasauli un zīmju valodas iespējas dažādās mākslinieciskās aktivitātēs, tostarp dziedāšanā, dejošanā un pantonīmās, šodien Rēzeknē uz 20.Latvijas nedzirdīgo amatiermākslas festivālu no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem ieradušies pašdarbnieki ar īpašām vajadzībām.

Brīvdabas muzejs aicina uz 46. lietišķās mākslas gadatirgu

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kas norisināsies 4. jūnijā no plkst. 9 līdz 18 un 5. jūnijā no 9 līdz 17. Gadatirgus norisināsies 46.reizi, kā katru gadu tajā satiksies amatnieki no visas Latvijas.

Jaunie koka un metālapstrādes profesionāļi sacentīsies konkursā «Krēsls 2016»

No 6. līdz 11. jūnijam Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā norisināsies Latvijā lielākais profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu kokapstrādes un mākslinieciskās metālapstrādes profesiju meistarības konkurss "Krēsls 2016". Šogad tas notiks jau 24. reizi un meistarīgākie jaunieši no 12 Latvijas profesionālās izglītības iestādēm kopumā sacentīsies septiņās kategorijās.

Igaunijas latvieši aicina uz «Latvijas kultūras dienām Igaunijā»

11. jūnijā Tallinas Brīvdabas muzeja Setu sētā notiks pirmās Latvijas kultūras dienas Igaunijā. No plkst. 12 līdz pašam vakaram svētku apmeklētajiem ir sarūpēta īpaša programma, kas iepazīstinās ar latviešu kultūru un Jāņu tradīcijām, lsm.lv pavēstīja Latviešu Nacionālās Kultūras biedrības Igaunijā valdes priekšsēdētāja Laura Šmideberga.

Uzsāk tautastērpa darināšanas apmācības videosēriju

Projekta “Katram savu tautastērpu” ietvaros uzsākta video pamācību sērija “Darbnīca”, kas ikvienam palīdzēs iegūt zināšanas par tautastērpa sastāvdaļu darināšanu un dažādu tērpa detaļu valkāšanas tradīcijām. “Darbnīcas” pirmajās sērijās var uzzināt, kādi darbi veicami un materiāli nepieciešami, lai sagatavotos tautastērpa krekla darināšanai, kā arī apgūt krekla sašūšanu.

Tukumā gatavojas vērienīgai bērnu dziesmu un deju dienai

Tukumā sākusies gatavošanās bērnu un jauniešu dziesmu un deju dienai, kura notiks 28.maijā un kurā piedalīsies deju kolektīvi un kori no Tukuma, Jaunpils un Engures novada, bet svētku viesi būs Jūrmalas pilsētas skolēnu koru kolektīvi.

Jaunākie
Interesanti