Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas māksla
Festivālu «Rīga spēlē teātri» iesāk jauniestudējumu parāde

Ar jauniestudējumu parādi Rīgā 22.oktobrī sākas ikgadējais amatierteātru festivāls „Rīga spēlē teātri”. Festivāla viesizrāžu maratons Dailes teātrī gan notiks nākamajā nedēļas nogalē, bet jau 22.oktobrī interesenti varēs apmeklēt teātra „Zīļuks” izrādi „Lolitas brīnumputns” un studijteātra „Aka” izrādi „Siseņi”. Ieeja uz izrādēm ir bez maksas.

Rēzeknes Zaļajā sinagogā koncertēs profesionālie ebreju tautas mūziķi

Nesen pēc rekonstrukcijas atklātajā Rēzeknes Zaļajā sinagogā notiks ebreju tradicionālās mūzikas koncerts, kurā piedalīsies arī klezmeri no Vācijas. Izsenis sinagoga ir ne tikai lūgšanu, bet arī sapulču un sanāksmju vieta, un svēdien šeit skanēs ebreju profesionālo tautas mūziķu klezmeru koncerts.

Tautas mūzikas biedrībai «Skaņumāja» - 10 gadi

Tautas mūzikas biedrība "Skaņumāja" 8.oktobrī savā šībrīža mājvietā Ogres novada Krapes pagasta "Krapēs" rīko atvērto durvju dienu, pie reizes atzīmējot arī biedrības 10. jubileju. Nozīmīgākie "Skaņumājas" projekti saistīti ar tautas mūzikas instrumentu taisīšanu un labošanu, instrumentu - cimboles, cītarkokles, Ieviņas un Pēterburgas ermoņikas, mandolīnas - spēles apmācību, festivālu un koncertu rīkošanu. „Skaņumājas” aizrautīgo 10 gadu darbu vainagojusi tautas mūzikas spēles renesanse Latvijā.

«Zalkša» tautas dejai «Es nemiršu šai zemē» tapis videoklips

Tautas deju kolektīvs “Zalktis” ir izveidojuši vienu no pirmajiem dejas videoklipiem latviešu tautas deju kultūras vēsturē. Dejas “Es nemiršu šai zemē” autore ir "Zalkša" dibinātāja un vadītāja, kā arī vairāku deju svētku lieluzvedumu virsvadītāja Arta Melnalksne, kura uz savu entuziastisko kolektīvu tagad noraugās no citas saules. Dejas video pieejams tīmeklī.

Ērgļu novadā notiks 14. koru saiets

Par godu Jurjānu Andreja 160.jubilejai sestdien, 17.septembrī,  Ērgļu novada brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā "Meņģeļi" notiks 14.koru saiets.

Ogrē notiks septītās jauniešu etnodienas

No 16. līdz 18. septembrim jaunieši, kas iesaistīti tradicionālajā kultūrā, tiksies pasākumā “Jauniešu etnodienas”. Šis pasākums norisināsies jau septīto reizi.

Rēzeknē un Ludzā ukraiņu dienas Latgalē

Šajās brīvdienās norisinās „Ukraiņu dienas Latgalē” un divu dienu garumā sadraudzības koncertos uzstāsies jauniešu dejojošie un dziedošie kolektīvi no Latvijas un Ukrainas.

Viļānos gaismā ceļ aizmirstas etnogrāfes un folkloristes Stefānjas Uļanovskas darbus

Šogad Viļānu pusē uzmanība pievērsta etnogrāfijas pētnieces un folkloras apkopotājas Stefānjas Uļanovskas panākumiem. To daudzināšanai pievērsušies gan Latvijas, gan ārvalstu zinātnieki, kam folkloristes dzīves gājums vēl jāpēta. Šonedēļ Viļānos folkloras ekspedīcijā piedalās vadošie Polijas universitāšu un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesori.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt