Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas māksla
Druviena gatava «Radagaram»

Saules pielietajā Druvienā notiek pēdējie uzpošanas darbi, gatavojoties pirmajiem mūsdienu tautas mūzikas svētkiem "Radagars", lai paustu tautas gara mantojumu un laikmetīgās kultūras pieredzi.

Preiļos autorlelles izstāda 10 valstu mākslinieki

Šogad jau otro reizi Preiļos notiek starptautiskais autorleļļu festivāls “Leļļu vasara Preiļos”, kura ietvaros trīs dienu garumā līdz 21. augustam Preiļu pilsētas kultūras nama telpās būs apskatāmas un arī iegādājamas 10 pasaules valstu mākslinieku speciāli šai izstādei darinātās autorlelles.

Grupa «Saucējas» albumā rekonstruē 1958.gada folkloras ekspedīciju Ludzā un Kārsavā

1958.gadā Latvijas PSR Zinātņu akadēmijas pētnieki devās folkloras ekspedīcijā uz Ludzu un Kārsavu, lai dokumentētu tās puses tradicionālo dziedāšanu. Piecdesmit sešus gadus vēlāk šie unikālie materiāli atdzīvojušies Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupas „Saucējas” balsīs. Divdesmit deviņas dziesmas, kas apkopotas ierakstā „Trīci, munu ustabeni!”, papildina vērtīgas vēsturiskas fotogrāfijas un 50.gadu ekspedīcijas dalībnieku pieraksti.

Preiļos amatnieki apvienojas biedrībā

Preiļos amatnieki apvienojuši spēkus un izveidojuši kopīgu biedrību. Apvienošanās mērķis ir popularizēt amatniecību gan kā hobiju, gan arī  kā biznesu. Biedrība stāstus par labākajiem amatniekiem jau sākusi apkopot grāmatā.

«Silmačos» notiks pirmie mūsdienu tautas mūzikas svētki «Radagars»

No 19. līdz 21. augustam Druvienas pagasta "Slimačos" Latvijā notiks pirmie mūsdienu tautas mūzikas svētki "Radagars" - līdz šim nebijis brīvdabas pasākums, kas apvieno latviešu senču gudrību un laikmetīgās kultūras pieredzi. Svētki priecēs ar tautas un populārās mūzikas koncertiem, lustīgiem latviešu un citzemju dančiem, dažādām amatniecības, muzikālajām un izglītojošajām darbnīcām, kā arī mājražotāju un amatnieku tirdziņu.

Pašgatavota kokle – pacietības pārbaude un gandarījums dvēselei

Druvienā, kur jau septiņus gadus tiek rīkota kokļu darbnīca, pagatavoto kokļu daudzums jau pārsniedz simtu. Arī šogad Druvienas pamatskolā meistara Viktora Černoglazova vadībā interesenti no Latvijas un citām valstīm paši savām rokām varēja pagatavot kokli. Šoreiz radošajā eksperimentā piedalījās arī mūsu Kurzemes korespondente Inga Ozola, kura pati gatavoja kokli un darba procesā sarunājās ar darbnīcas dalībniekiem no Latvijas, Francijas un ASV.

Brīvdabas muzejā sestais Mūsdienu amatniecības festivāls

Nedēļas nogalē, 6. un 7. augustā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no plkst. 10 līdz 17 norisināsies sestais Mūsdienu amatniecības festivāls, kurā līdzās pašmāju amatniekiem un pārtikas ražotājiem ar savām tradīcijām un amatu prasmēm mūs priecēs amatnieki no Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas.

Dramaturgu teātris viesojas Liepnā

30. jūlijā Dramaturgu teātris viesosies Alūksnes novada Liepnā, kur plkst. 19.30 Saidupītes estrādē teātra cienītājiem būs iespēja noskatīties Austra Pirktiņa lugu "Nekādu problēmu", kas ieturēta veco, labo franču kriminālo kinokomēdiju par slaido gaišmati ar melno kurpi stilistikā.

Norvēģu meistari Latvijā atdzīvina zivju ādas apstrādes senās prasmes

Daudzviet ziemeļu valstīs cilvēki joprojām nodarbojas ar zivju ādas apstrādi, veidojot makus, somas, jostas un pat apģērbu. Šī prasme Latvijā praktiski ir izzudusi, lai gan senais naudas maka apzīmējums „zutenis” norāda, ka maki arī pie mums savulaik tikuši veidoti no zušu ādas. Etno eko festivāla “Sviests” radošo darbnīcu laikā norvēģu meistari apmāca vietējos amatniekus zivju ģērēšanā, cerot, ka šī senā prasme Latvijā atkal tiks atdzīvināta.

Latgalē aizvadīts pirmais stāstnieku festivāls

Latgalē aizvadīts pirmais stāstnieku festivāls. Preiļos un Jasmuižā trīs dienu garumā tikās stāstnieki no visas Latvijas. Festivāls – tā ir iespēja vienuviet tikties ar kolorītiem un dzīves gudriem cilvēkiem,  no kuriem var uzzināt daudzveidīgus stāstus. Stāstnieki prot stāstīt tik reāli, ka klausītājiem grūti apjaust, kurš stāsts ir patiess un kurš izdomāts, tāpēc atliek ticēt uz vārda.

Viļānos bērni apgūst tautas mūzikas instrumentu spēli

Lai iemācītos tautas mūzikas instrumentu spēli, Viļānos bērniem un jauniešiem notika meistardarbnīcas. Tajās varēja iegūt pirmās priekšzināšanas cītara, vijoles, bubina, stabules un kokles spēlē. Meistardarbnīcu mērķis ir iemācīt jauniešiem kopā muzicēt, spēlēt bez notīm un improvizēt.

 

Liepājas muzejā vēdina Nīcas pūru

No 22. jūlija līdz 15. septembrim Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā skatāma ekspresizstāde “Pūra vēdināšana Nīcā”, kas atklāj Nīcas sieviešu tautastērpa valkāšanas tradīcijas.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt