Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas māksla
Kandavā atzīmē Starptautisko dejas dienu

Dejošana ir daudzu Kandavas internātvidusskolas audzēkņu vaļasprieks, bet tradicionālajā Dejas dienā uz skatuves kāpj visi vairāk nekā 300 skolas audzēkņi. Šādā pasākumā galvenais ir gūtās emocijas un saliedētība. Pēc UNESCO Starptautiskās dejas padomes iniciatīvas Starptautiskā dejas diena Latvijā pirmoreiz notika 2006.gadā.

Aglonā koklē Dieva godam

Ar aicinājumu “Koklē Dieva godam” Aglonā noticis pirmais Latvijas koklētāju, katoļu draudžu ģitāristu un kokles spēles interesentu saiets. Divu dienu meistarklasēs ikviens varēja iepazīt koklēšanas vēsturi, apgūt interpretācijas pamatus un iemācīties spēlēt šo vēsturisko instrumentu.

Amatierteātru skatē uzvarējis Ogres Tautas teātris

Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2015” finālā par veiksmīgāko atzīts Henrika Ibsena lugas „Bernika projekts” Ogres Tautas teātra iestudējums Jāņa Kaijaka režijā. Jānis Kaijaks saņēmis arī Gada režisora titulu, informē Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Inga Bika.

 

 

.

Cimzes mūzikas festivālā līdzās koklei skan arī lietuviešu kankle

Svētki mūzikas pedagogiem un to audzēkņiem – tā Valkā raksturo Cimzes mūzikas dienas, kas sākās ar Vidzemes mūzikas skolu skolotāju semināru. Ievērojamā komponista un pedagoga ieguldījumu šogad pirmoreiz novērtē arī starptautiskā jauno talantu festivālā, kurā piedalās dalībnieki no Baltijas valstīm un Krievijas.

Etnomuzikologs: Tautas instrumentu spēli var apgūt jebkurš un jebkādā vecumā

Tautas mūzikas instrumentu spēli var apgūt jebkurš un jebkādā vecumā – to sestdienas, 9. aprīļa, vakarā Skrīveru kultūras namā raudzīs apliecināt jau ceturto Tautas instrumentu spēles kursu dalībnieki. Četrus mēnešus viņi intensīvos ikmēneša kursos un pacietīgi mācoties mājās, ir apguvuši dažādu tautas instrumentu spēli.

Jelgavas Tornī - lekcija par Zemgales tautastērpa krekliem

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī turpinās lekciju cikls, kas veltīts latviešu tautas tērpam. 14.aprīlī pulksten 18 notiks trešā un noslēdzošā lekcija cikla ietvaros par tēmu “Kreklu piegriezuma un rotājuma attīstība Zemgalē 19.gadsimtā”.

Etnogrupa «Vairogi» daudzina savu novadu

Popularizēt savu novadu un tā vēsturi – tā savu radošās darbības virzienu vērtē Beverīnas novada Trikātas pagastā izveidotās etnogrupas „Vairogi” mūziķi. Grupa sevi piesaka ar dziesmām, kuras veltītas gan Beverīnas novada un Trikātas vēsturei, gan arī pārdomām par šodienu un mūsu nacionālo pašapziņu.

Vidzemes seno arodu pratēji māca darināt kokli un kalt saktu

Lai zināšanas par seniem arodiem nodotu nākamajām paaudzēm un aktualizētu arī mūsdienās, jau desmit gadus Eiropā norisinās Eiropas amatu prasmju dienas. Arī Latvija tajās iesaistās ar pasākumu "Satiec savu meistaru!", kurā seno arodu prasmes rāda arī meistari no Amatas un Turaidas puses.

 

Koncertizrādē rampas gaismā tiks celtas Jelgavas leģendas

Jelgava ir bagāta ar ievērojamiem cilvēkiem gan vairākus gadsimtus senā pagātnē, gan mūsdienās. Piektdien, 1.aprīlī teātra tēva Ādolfa Alunāna vārdā nosauktais kolektīvs populārākos no viņiem godina koncertizrādē “Jelgavas leģendas rampas gaismās”.

Dramaturgu teātris svin devīto jubileju

Šomēnes savu devīto gadskārtu svin neatkarīgais Dramaturgu teātris. Par savu dibināšanas dienu teātra ļaudis uzskata 17. martu, kad nu jau deviņus gadus atpakaļ - 2007. gadā šajā dienā notika pirmā izrāde "Padomju sekss". Tajā ietilpa divas Hermaņa Paukša lugas – "Pirmā sniega sindroms" un "Baloža skelets".

Vecpiebalgas audēju stellēs top autentiski lakati un segas

No pelēkiem toņiem līdz daudzkrāsainai raksta saspēlei, - tādi savulaik bijuši Piebalgas lielie lakati, kurus auž un saglabāt nākamajām paaudzēm vēlas Vecpiebalgas audēju kopas dalībnieces. Aptaujājot vecākos piebaldzēnus, meklēti vēl saglabājušies lielie lakati, lai pēc to parauga taptu šo lakatu kolekcija. Bet, protams, Vecpiebalgas audēju stellēs top ne tie vien, arī tautiskie brunči novada krāsās, jostas un Vidzemes šatiera segas.

Aprīļa sākumā visā Latvijā notiks pasākums «Satiec savu meistaru»

No 1. līdz 3.aprīlim visā Latvijā jau astoto reizi notiks pasākums "Satiec savu meistaru!". Vairāk nekā 150 vietās mācekļus pie sevis aicinās tautas lietišķās mākslas meistari, stāstnieki, teicēji un muzikanti. Šogad pasākumā īpaši liels skaits dalībnieku pievērsušies tautastērpu darināšanai, uz ko, iespējams, rosinājis arī Latvijas Nacionālā kultūras centra īstenotais projekts"Katram savu tautastērpu".

Lielplatonē apgūst vēsturiskās dejas

Jelgavas novada Lielplatones muižas vēsturisko nosaukumu ''Senvederi'' jau gadu  tālāk nes vienīgais neprofesionālais baroka un renesanses laika deju kolektīvs''Senvedere''. Graciozās kustības, kniksēšana un klanīšanās, un pati deja kā flirts uzrunājusi duci dejotāju vecumā no 18 līdz 45 gadiem. Pirmās uzstāšanās bijušas Leģendu naktī un izstādē "Balttour", bet, atzīmējot pirmo gadskārtu, izveidots arī pirmais koncerts.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt