Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas māksla
«Nāc līdzās!» koris sniegs koncertus Lielbritānijā

Fonda "Nāc līdzās!" koris, kur dzied neredzīgi un vājredzīgi jaunieši, arī jaunieši ar kustību un garīgās attīstības traucējumiem, pēc Anglijas Daugavas Vanagu fonda ielūguma, devies sniegt koncertus Lielbritānijā.

Koncertā «Rudens nāca sētiņā» uzstāsies astoņi tautas deju kolektīvi

28. oktobrī pulksten 17.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaduguns” un tā vadītāja Kristīne Jaunbrūna aicina uz pirmoreiz notiekošo tautas deju kolektīvu koncertu “Rudens nāca sētiņā”. Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē pulcēsies astoņi tautas deju kolektīvi no Ventspils un Liepājas, kā arī no Priekules, Dobeles, Durbes, Pāvilostas un Kuldīgas novadiem.

Festivālā «Dzīvā mūzika» skanēs ermoņikas

Šonedēļ no 27.oktobra līdz 29.oktobrim notiks ikgadējais Tautas mūzikas festivāls “Dzīvā mūzika”. Šajā reizē īpaša uzmanība festivālā pievērsta skanīgajam instrumentam - ermoņikai.

Jauniešu teātru festivālā Jūrmalā galveno balvu ieguvis Jelgavas Jaunais teātris

Ar teatrālām performancēm pilsētvidē – Mākslas stacijā “Dubulti” un Jūrmalas vilcienā – un astoņām konkursa izrādēm Jūrmalas Kultūras centrā un Jūrmalas teātrī 20.–21.oktobrī aizvadīts otrais Latvijas jauniešu teātru festivāls un konkurss “Rainis un Aspazija Tev”. Konkursa galvenā balva par jaunradi un veiksmīgāko festivāla izrādi piešķirta Jelgavas Jaunajam teātrim par iestudējumu “Pusaugušie”; iestudējuma autors un režisors – Rihards Gāle.

Kurzemes kokle - instruments ar tūkstošiem gadu senu vēsturi

1891. gadā Jurjānu Andrejs savā ekspedīcijā Kurzemē pierakstīja šo kokļu spēles melodiju suitu pusē, un senākas pierakstītas kokļu melodija par to nav. Kokles vispār ir Kurzemes instruments, īpaši rietumu pusē, plašā joslā gar jūru. Tur šim instrumentam ir ne vien gadu simtu, bet pat gadu tūkstošu vēsture. Diemžēl senākā mūzika ir mazāk zināma, stāsta etnomuzikologs Valdis Muktupāvels.

Brīvdabas muzejs ielūdz uz veļu vakaru

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz veļu jeb senču godināšanu jau tradicionālajā "Veļu vakarā" svētdien, 22. oktobrī, no 18.00 līdz 21.00.

Latvijas simtgadei Alsungā tapuši jauni suitu tērpi

Lai uz Latvijas simtgadi iestudētu savulaik tik pieprasīto uzvedumu “Suitu kāzas”, Alsungas novadā izgatavoti etnogrāfiski precīzi tautastērpi. To darināšanā galvenokārt iesaistījušies vietējie ļaudis. 

Latviešu diasporas koklētāji no visas Eiropas ieskandē Latvijas simtgadi

14. un 15.oktobrī Latviešu kultūras centrā “Bērzaine,” kas atrodas Dienvidvācijas pilsētā Freiburgā (Freiburg im Breisgau), pulcēsies Luksemburgas latviešu folkoras kopa “Dzērves” (vadītāja Aiga Ožehovska) un koklētāji no citām Eiropas valstīm, kas apvienojušies zem nosaukuma “Vakareiropas koklētāji”. Pulcēšanās mērķis - ieskandināt Latvijas simtgadi, informē asociācijas “Luksemburga Latvija” pārstāve Ilze Kļaviņa.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt