Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas māksla
Iedvesmā no Nīcas tautiskām zeķēm tapusi plakandibena laiva «Matilde»

Darot savu sirdsdarbu un attīstot ūdenstūrisma tradīcijas Nīcas novadā, ģimenes uzņēmuma „Sofijas laiva” saimnieks Turaids Šēfers spēris vēl vienu soli tālāk. Bārtas upē sākusi kursēt vēl viena plakandibena laiva – šoreiz tai dots vārds “Matilde”. Pirms tam ar meksikāņu izcelsmes draugu ierosmi tapa pirmā – “Bārtinera”.

«Gorā» nedzirdīgo amatiermākslas festivāls «Rēzekne – zilo ezeru zeme»

Lai atklātu īpašo klusuma pasauli un zīmju valodas iespējas dažādās mākslinieciskās aktivitātēs, tostarp dziedāšanā, dejošanā un pantonīmās, šodien Rēzeknē uz 20.Latvijas nedzirdīgo amatiermākslas festivālu no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem ieradušies pašdarbnieki ar īpašām vajadzībām.

Brīvdabas muzejs aicina uz 46. lietišķās mākslas gadatirgu

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kas norisināsies 4. jūnijā no plkst. 9 līdz 18 un 5. jūnijā no 9 līdz 17. Gadatirgus norisināsies 46.reizi, kā katru gadu tajā satiksies amatnieki no visas Latvijas.

Jaunie koka un metālapstrādes profesionāļi sacentīsies konkursā «Krēsls 2016»

No 6. līdz 11. jūnijam Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā norisināsies Latvijā lielākais profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu kokapstrādes un mākslinieciskās metālapstrādes profesiju meistarības konkurss "Krēsls 2016". Šogad tas notiks jau 24. reizi un meistarīgākie jaunieši no 12 Latvijas profesionālās izglītības iestādēm kopumā sacentīsies septiņās kategorijās.

Igaunijas latvieši aicina uz «Latvijas kultūras dienām Igaunijā»

11. jūnijā Tallinas Brīvdabas muzeja Setu sētā notiks pirmās Latvijas kultūras dienas Igaunijā. No plkst. 12 līdz pašam vakaram svētku apmeklētajiem ir sarūpēta īpaša programma, kas iepazīstinās ar latviešu kultūru un Jāņu tradīcijām, lsm.lv pavēstīja Latviešu Nacionālās Kultūras biedrības Igaunijā valdes priekšsēdētāja Laura Šmideberga.

Uzsāk tautastērpa darināšanas apmācības videosēriju

Projekta “Katram savu tautastērpu” ietvaros uzsākta video pamācību sērija “Darbnīca”, kas ikvienam palīdzēs iegūt zināšanas par tautastērpa sastāvdaļu darināšanu un dažādu tērpa detaļu valkāšanas tradīcijām. “Darbnīcas” pirmajās sērijās var uzzināt, kādi darbi veicami un materiāli nepieciešami, lai sagatavotos tautastērpa krekla darināšanai, kā arī apgūt krekla sašūšanu.

Tukumā gatavojas vērienīgai bērnu dziesmu un deju dienai

Tukumā sākusies gatavošanās bērnu un jauniešu dziesmu un deju dienai, kura notiks 28.maijā un kurā piedalīsies deju kolektīvi un kori no Tukuma, Jaunpils un Engures novada, bet svētku viesi būs Jūrmalas pilsētas skolēnu koru kolektīvi.

Liepājā lielākie tradicionālās kultūras mantojuma svētki

21. un 22. maijā Liepājā norisinās gada lielākais tradicionālās kultūras mantojuma notikums – Līvas ciema svētki. Dalībnieku – amatnieku, mākslinieku, mūziķu, dziedātāju un dejotāju – skaits mērāms simtos, apmeklētāji – tūkstošos.

Līvas ciema svētkos notiks bezmaksas kokles spēles meistarklases

21. maijā Liepājā sāksies viens no lielākajiem tradicionālās kultūras mantojuma notikumiem Kurzemē – “Līvas ciema svētki”. Svētku laikā interesenti aicināti ne tikai baudīt tautas mūziķu priekšnesumus, bet arī apgūt kokles spēles prasmes bezmaksas meistarklasēs pie izciliem šīs jomas meistariem – Valda Muktupāvela un Julgī Staltes.

Koris «Skali» atzīmē 40. jubileju

''Degt pašiem un iedegt mūzikas liesmu ikviena klausītāja sirdī''. Ar šādu moto Jelgavas Valsts ģimnāzijas jauktais koris aizvadījis jau četrdesmit gadus. 

Jaunpilī ar rekordlielu dalībnieku skaitu aizvadīts «Kustību festivāls»

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu Jaunpilī aizvadīts jau  divdesmit otrais “Kustību festivāls”. Tas ir vērienīgs bērnu un jauniešu pasākums, kas ik gadu  pulcē aktīvus un kustīgus aerobikas, ritma deju, hip-hopa un citu virzienu pārstāvjus. Uz pils skatuves šogad kāpa vairāk nekā tūkstoš dalībnieku.  

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt