Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas māksla
Mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētkos - 20 izrādes

2017. gada 5. un 6.augustā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Mūsdienu amatniecības festivāla 2017 laikā notiks trešie Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki. Muzeja apmeklētājiem būs iespēja vērot dažādas izrādes, kuras spēlēs teātra mīļotāji no visas Latvijas, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Ņujorkā dzīvojošs latviešu mākslinieks Cēsīs māca gleznot ar ogli

Saglabāt tās mākslas vērtības, ko radījuši latviešu mākslinieki, kas devušies trimdā un ārzemēs dzīvojošā jaunā paaudze - ar šādu mērķi jau ceturto gadu Cēsīs darbojas Pasaules Latviešu Mākslas centrs. Līdz šim uz izstāžu zālēm vesti ārzemju latviešu mākslas darbi, bet nu uz Cēsīm brauc arī paši mākslinieki. Šajās dienās pilsētā viesojas skulptors Kārlis Rekevics no Ņujorkas, kurš vada zīmēšanas meistarklasi. Tajā interesenti apgūst un attīsta prasmes zīmēt ar ogli.

Latgales bērniem jau desmitā nometne «Garā pupa»

Jau desmito gadu Latgales reģiona bērniem tiek rīkota folkloras nometne “Garā pupa”. Nedēļas garumā vairāki desmiti skolēnu  no visas Latgales caur mūzikas spēli, dziesmām, dejām, kā arī rokdarbu un seno arodu prasmēm iepazina Latgales kultūras mantojumu un latviešu tautas tradīcijas.

Spīķeru kvartālā rādīs Jelgavas Jaunā teātra izrādi «Pusaugušie»

6.jūlijā plkst.19.00 Spīķeru kvartālā viesosies Jelgavas Jaunais teātris ar izrādi  “Pusaugušie”, kas savu pirmizrādi piedzīvojusi šī gada martā un jau guvusi Jelgavas skatītāju atzinību. Teātra izrāde tiks iedzīvināta uz kvartāla brīvdabas skatuves, un ieeja pasākumā ir bez maksas.

Ieskandina folkloras festivālu «Baltica», kas otrdien sāksies Lietuvā

Šodien 3. jūlijā no plkst. 18.00 līdz 20.00 “Origo Summer Stage” notiks starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” ieskaņas koncerts, priecējot klausītājus ar latviešu tradicionālo mūziku no dažādiem Latvijas novadiem, ziņo organizatori. Festivāls katru gadu norisinās kādā no trijām Baltijas valstīm, šogad tas notiks Lietuvā, taču jau nākamajā gadā, Latvijas simtgadē, jau 11. reizi tā norises vieta būs Latvija.

Tukuma audējas sarūpējušas izstādi «Pirtīžas»

Tukuma Audēju darbnīcā līdz 2. septembrim skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas „Durbe” dalībnieču izstāde „Pirtīžas”. Tā ir izstāde par pirtī iešanas tradīcijām un pirtīžas rituālu mūsdienās.

Līgo tradīcijas: no uguns rata līdz maģiskajam papardes ziedam
Līgo vakars un Jāņi ir svētki, kam vairums latviešu gatavojas krietni nopietnāk nekā citām svinībām. Meitenes pin vainagus un sien sieru, puiši rūpējas par ugunskuru un gādā alu. Zināms arī, ka jāmeklē maģiskais papardes zieds. Līgo svinēšanas tradīcijas ir tik unikālas, ka tās ir iekļautas Latvijas kultūras kanonā.
Jūrkalnē saulgriežos ieskandina folkloras festivālu «Baltica»

Latvijas simtgades gadā starptautiskais folkloras festivāls "Baltica" notiks vasaras saulgriežos, un tas arī būs festivāla galvenais temats. Šogad Jūrkalnē, Jelgavā, Turaidā un Dagdā notika ieskaņas pasākumi. Kultūrvēsturiskajos novados 120 Latvijas folkloras kopas izdziedāja un izdzīvoja saulgriežus. Jūrkalnes pusē bija pulcējušies gandrīz 300 dalībnieku.

Liepājā norit nedzirdīgo amatiermākslas festivāls

Šodien Liepājas centrā un koncertzālē "Lielais dzintars" dominēja zīmju valoda, jo tur norisinājās Latvijas Nedzirdīgo savienības 21. amatiermākslas festivāls. Tas katru vasaru notiek kādā no Latvijas pilsētām, pievēršot sabiedrības uzmanību nedzirdīgo kultūrai.

FOTO un VIDEO: Eslingenas Dziesmu svētki vērienīgi svin 70.jubileju

Eslingena ir neliela pilsēta Vācijas dienvidrietumos, netālu no Štutgartes. Pašiem vāciešiem tā, iespējams, ir parasta mazpilsēta, taču latviešiem Eslingena ir būtisks atskaites punkts tautas vēsturē. Tieši tur pēc Otrā pasaules kara tika izveidota lielāka latviešu bēgļu nometne Vācijā. Eslingenā tika glabātas un koptas tautiskās vērtības. Šajās dienās ar plašu pasākumu programmu latvieši Eslingenā atzīmē 70 gadus kopš nometnē rīkotajiem pirmajiem dziesmu svētkiem.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt