Dienas ziņas

Lielbritānijas latvieši talko Straumēnos

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Jelgavā talko arī zem ūdens

Mucas, riepas un pat rati: zemūdens talkā Jelgavā nirēji izvāc no upes pilnu konteineru atkritumu

Mucas, metāllūžņi, pudeles, veci riteņi un daudz kas cits atrasts zemūdens talkā Jelgavā. Vairāk nekā 20 ūdenslīdēju sešās stundās no Driksas upes izvilka gultnē vairākus gadu desmitus glabājušos dažādus priekšmetus, piepildot pilnu būvgružu konteineru. 

Trīs Jelgavas entuziasti, kuriem niršana ar akvalangu ir hobijs, radās ideja apvienot spēkus ar citiem lietpratējiem, lai zemūdens pasauli ne vien izzinātu, bet arī sakoptu un atbrīvotu no dažādiem atkritumiem. Šoreiz zemūdens sakopšanai izvēlēta Driksas upe.

Zemūdens talkas koordinators jelgavnieks Šota Plijevs atzina, ka darba Driksā ir daudz. Talkas dalībniekiem gan patraucēja laikapstākļi - ļoti stiprā straumē redzamība nepārsniedza 5-10 centimetrus.

Talka Driksas upē
Talka Driksas upē

Talkas dalībnieki atrada riepas, velosipēdu rāmjus un daudz citu priekšmetu, tostarp dažādus metāla priekšmetus.

Lai izvilktu kādus metāla ratus, talkā nāca pat spēkrati.

Talka Driksas upē
Talka Driksas upē

"Ļoti tumšs, duļķains ūdens. Tajā galā vairāk visādas vecas mucas, visādi metāllūžņi, riepas daudz, pudeles, dzīvu, nedzīvu visādu riebīgu, asu, bīstamu priekšmetu," pastāstīja zemūdens talkas dalībnieks Kristaps Ansons. 

Par talcinieku darbu priecājās Jelgavas iedzīvotājs Aivars: "Tas ir ļoti patīkami, ka cilvēki attīra upi. Rūpējās par dabu, kā saka."

Savukārt Jelgavas iedzīvotājs Mareks atzina, ka talkā veidojas sava veida kopības sajūta. "Skatos un pašam tāda sajūta, ka kaut ko labu esam izdarījuši pa visiem kopā. Man liekas, mēs augam kā sabiedrība," teica Mareks.

Lielā sabiedrības interese attaisnoja organizatoru mērķi ne tikai atgādināt rūpēties par vidi, bet arī parādīt niršanu kā aizraujošu sporta veidu.

Jautājumi nirējiem esot bijis daudz.

Talka Driksas upē
Talka Driksas upē

"Pirmais - vai tas ir dārgi? Kā tu elpo, vai tev nav auksti, vai tev nav slapji? Ekipējumi mēdz būt dažādi - es nirstu sausajā kostīmā, esmu sausās drēbēs. Te ir kolēģi, kas nirst arī slapjajā kostīmā, bet viņiem arī silts," paskaidroja talkas koordinators Plijevs. 

Talkas dalībnieks Kristaps Ansons pastāstīja, ka talkā piedalījās nirēji ar dažādu aprīkojumu.

"Mums te bija kolēģi frīdaiveri - viņi nirst bez elpošanas aparāta, tīri uz elpas aizturi nirst. Attiecīgi viņiem ir brilles, hidrotērps, pleznas un atsvari. Savukārt daivings" - tas jau tāds sarežģītāks pasākums. Tur ir vajadzīgs elpošanas aparāts ar gaisa balonu, reduktori, manometri, plaušu aparāti, veste. Tāds komplicētāks aprīkojums."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti