Dzīve & stils / Tautas māksla
«Sudmaliņu» galveno balvu ieguvis ansamblis «Batumi» no Gruzijas

7. jūlijā ar koncertu Pasta salā, Jelgavā noslēdzās VIII starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”. Festivāla konkursā "Grand Prix" un naudas balvu 1000 eiro apmērā saņēma Batumi kultūras nama Envera Habadzes vārdā nosauktais Valsts horeogrāfiskais ansamblis "Batumi" no Gruzijas, lsm.lv pavēstīja festivāla rīkotāji

«Sudmaliņas» - dzirnavas, ko iegriež pasaules dejas

Pēc septiņu gadu pārtraukuma 2.jūlijā Latvijā atkal savas norises sāks starptautiskais tautas deju festivāls „Sudmaliņas”. Tas piedāvās sešas ar dažādu tautu dejām piepildītas dienas. Līdzās Latvijas labākajiem deju kolektīviem festivālā piedalīsies viesi no Gruzijas, Armēnijas, Polijas, Baltkrievijas, Ķīnas un Turcijas.

Dziesminieki augustā tiksies Popē

Ventspils novada Popē reiz bija darbīgs kolhozs, bet vēl senāk – barona fon Bēra muiža. Brīvvalsts gados Popes estrādei un muižas kompleksam īsts saimnieks tā arī neatradās, tāpēc vietējie iedzīvotāji šopavasar nodibināja biedrību, lai nepieļautu estrādes un muižas sabrukšanu. Lai Pope iemirdzētos Latvijas kartē, augustā uz tikšanos tur aicināti visi Latvijas dziesminieki.

Litenē no stikla pudelēm veido vides objektus

Pudeļu siena, kas aizsargā no caurvēja, pudeļu tilts un pat no pudelēm veidoti pamati siltumnīcai. Tik radoši tukšas pudeles izmanto  Litenes pagasta „Ainažu” māju saimniece Anna Zīle. Ir idejas arī jau nākamajiem projektiem – gan ar praktisku nozīmi, gan kā vides objekti ar māksliniecisku piesitienu.

Ozola spēks svarīgs arī Jāņu tradīcijās

Viena no lietām, bez kurām vasaras saulgriežu svētki nav iedomājami, ir kuplie ozollapu vainagi vīru galvās. Ozols latviešu tautas kultūrā ir spēka un auglības simbols. Latviešu mīlestība pret šiem kokiem no seniem laikiem ir saudzējusi simtgadīgus ozolus. Saskaitīts, ka tik daudz ozolu kā Latvijā nav nevienā citā Eiropas zemē.

Novadu dienās folkloristi mērosies spēkiem ar tautasdziesmām

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 11. un 12.jūnijā notiks Novadu dienas, kurās ikviens varēs iepazīt Latvijas daudzveidību, dziedot dažādu novadu dziesmas, nogaršojot tiem raksturīgos ēdienus un iepazīstot amata meistaru darinājumus. Pie Zemgales sētas abas dienas plkst. 14 paredzēts dziedāšanas konkurss, kurā folkloras kopas varēs sacensties, cik daudz tautasdziesmu katra zina.

Latvijas novadi tiksies Novadu dienās Rīgā

No 10. līdz 12. jūnijam Rīgā jau trešo reizi notiks pasākums "Novadu dienas". Latvijas daudzveidību ikviens varēs iepazīt, izdziedot skaistākās novadu dziesmas, nogaršojot raksturīgos ēdienus un iepazīstot amata meistaru darinājumus, lsm.lv pavēstīja pasākuma rīkotāji.

Iedvesmā no Nīcas tautiskām zeķēm tapusi plakandibena laiva «Matilde»

Darot savu sirdsdarbu un attīstot ūdenstūrisma tradīcijas Nīcas novadā, ģimenes uzņēmuma „Sofijas laiva” saimnieks Turaids Šēfers spēris vēl vienu soli tālāk. Bārtas upē sākusi kursēt vēl viena plakandibena laiva – šoreiz tai dots vārds “Matilde”. Pirms tam ar meksikāņu izcelsmes draugu ierosmi tapa pirmā – “Bārtinera”.

«Gorā» nedzirdīgo amatiermākslas festivāls «Rēzekne – zilo ezeru zeme»

Lai atklātu īpašo klusuma pasauli un zīmju valodas iespējas dažādās mākslinieciskās aktivitātēs, tostarp dziedāšanā, dejošanā un pantonīmās, šodien Rēzeknē uz 20.Latvijas nedzirdīgo amatiermākslas festivālu no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem ieradušies pašdarbnieki ar īpašām vajadzībām.

Jaunākie
Interesanti