Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas māksla
Liepājas muzejā vēdina Nīcas pūru

No 22. jūlija līdz 15. septembrim Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā skatāma ekspresizstāde “Pūra vēdināšana Nīcā”, kas atklāj Nīcas sieviešu tautastērpa valkāšanas tradīcijas.

Kandavā radošajā plenērā pulcējas mākslinieki - amatieri

"Radošais mākslas mirklis" - ar šādu nosaukumu Kandavā šonedēļ jau 21. reizi notiek mākslas plenērs, kurā pulcējas cilvēki, kuru ikdiena nav saistīta ar mākslu, bet vēlme ir radoši izpausties. Šogad ieradušies ap 60 interesentu no dažādiem Latvijas novadiem.

Līvānos izveidota stikla pūšanas darbnīca

Savulaik Līvānus varēja saukt par Latvijas stikla oāzi, taču ar rūpnīcas bankrotēšanu tika patraukta arī vairāk nekā 100 gadus senā stikla pūšanas tradīcija. Taču tagad Līvānos izveidota stikla pūšanas darbnīca.

«Sudmaliņu» galveno balvu ieguvis ansamblis «Batumi» no Gruzijas

7. jūlijā ar koncertu Pasta salā, Jelgavā noslēdzās VIII starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”. Festivāla konkursā "Grand Prix" un naudas balvu 1000 eiro apmērā saņēma Batumi kultūras nama Envera Habadzes vārdā nosauktais Valsts horeogrāfiskais ansamblis "Batumi" no Gruzijas, lsm.lv pavēstīja festivāla rīkotāji

«Sudmaliņas» - dzirnavas, ko iegriež pasaules dejas

Pēc septiņu gadu pārtraukuma 2.jūlijā Latvijā atkal savas norises sāks starptautiskais tautas deju festivāls „Sudmaliņas”. Tas piedāvās sešas ar dažādu tautu dejām piepildītas dienas. Līdzās Latvijas labākajiem deju kolektīviem festivālā piedalīsies viesi no Gruzijas, Armēnijas, Polijas, Baltkrievijas, Ķīnas un Turcijas.

Dziesminieki augustā tiksies Popē

Ventspils novada Popē reiz bija darbīgs kolhozs, bet vēl senāk – barona fon Bēra muiža. Brīvvalsts gados Popes estrādei un muižas kompleksam īsts saimnieks tā arī neatradās, tāpēc vietējie iedzīvotāji šopavasar nodibināja biedrību, lai nepieļautu estrādes un muižas sabrukšanu. Lai Pope iemirdzētos Latvijas kartē, augustā uz tikšanos tur aicināti visi Latvijas dziesminieki.

Litenē no stikla pudelēm veido vides objektus

Pudeļu siena, kas aizsargā no caurvēja, pudeļu tilts un pat no pudelēm veidoti pamati siltumnīcai. Tik radoši tukšas pudeles izmanto  Litenes pagasta „Ainažu” māju saimniece Anna Zīle. Ir idejas arī jau nākamajiem projektiem – gan ar praktisku nozīmi, gan kā vides objekti ar māksliniecisku piesitienu.

Ozola spēks svarīgs arī Jāņu tradīcijās
Viena no lietām, bez kurām vasaras saulgriežu svētki nav iedomājami, ir kuplie ozollapu vainagi vīru galvās. Ozols latviešu tautas kultūrā ir spēka un auglības simbols. Latviešu mīlestība pret šiem kokiem no seniem laikiem ir saudzējusi simtgadīgus ozolus. Saskaitīts, ka tik daudz ozolu kā Latvijā nav nevienā citā Eiropas zemē.
Novadu dienās folkloristi mērosies spēkiem ar tautasdziesmām

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 11. un 12.jūnijā notiks Novadu dienas, kurās ikviens varēs iepazīt Latvijas daudzveidību, dziedot dažādu novadu dziesmas, nogaršojot tiem raksturīgos ēdienus un iepazīstot amata meistaru darinājumus. Pie Zemgales sētas abas dienas plkst. 14 paredzēts dziedāšanas konkurss, kurā folkloras kopas varēs sacensties, cik daudz tautasdziesmu katra zina.

Latvijas novadi tiksies Novadu dienās Rīgā

No 10. līdz 12. jūnijam Rīgā jau trešo reizi notiks pasākums "Novadu dienas". Latvijas daudzveidību ikviens varēs iepazīt, izdziedot skaistākās novadu dziesmas, nogaršojot raksturīgos ēdienus un iepazīstot amata meistaru darinājumus, lsm.lv pavēstīja pasākuma rīkotāji.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt