Dzīve & stils / Tautas māksla
Jaunpilī ar rekordlielu dalībnieku skaitu aizvadīts «Kustību festivāls»

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu Jaunpilī aizvadīts jau  divdesmit otrais “Kustību festivāls”. Tas ir vērienīgs bērnu un jauniešu pasākums, kas ik gadu  pulcē aktīvus un kustīgus aerobikas, ritma deju, hip-hopa un citu virzienu pārstāvjus. Uz pils skatuves šogad kāpa vairāk nekā tūkstoš dalībnieku.  

Kandavā atzīmē Starptautisko dejas dienu

Dejošana ir daudzu Kandavas internātvidusskolas audzēkņu vaļasprieks, bet tradicionālajā Dejas dienā uz skatuves kāpj visi vairāk nekā 300 skolas audzēkņi. Šādā pasākumā galvenais ir gūtās emocijas un saliedētība. Pēc UNESCO Starptautiskās dejas padomes iniciatīvas Starptautiskā dejas diena Latvijā pirmoreiz notika 2006.gadā.

Aglonā koklē Dieva godam

Ar aicinājumu “Koklē Dieva godam” Aglonā noticis pirmais Latvijas koklētāju, katoļu draudžu ģitāristu un kokles spēles interesentu saiets. Divu dienu meistarklasēs ikviens varēja iepazīt koklēšanas vēsturi, apgūt interpretācijas pamatus un iemācīties spēlēt šo vēsturisko instrumentu.

Amatierteātru skatē uzvarējis Ogres Tautas teātris

Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2015” finālā par veiksmīgāko atzīts Henrika Ibsena lugas „Bernika projekts” Ogres Tautas teātra iestudējums Jāņa Kaijaka režijā. Jānis Kaijaks saņēmis arī Gada režisora titulu, informē Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Inga Bika.

 

 

.

Cimzes mūzikas festivālā līdzās koklei skan arī lietuviešu kankle

Svētki mūzikas pedagogiem un to audzēkņiem – tā Valkā raksturo Cimzes mūzikas dienas, kas sākās ar Vidzemes mūzikas skolu skolotāju semināru. Ievērojamā komponista un pedagoga ieguldījumu šogad pirmoreiz novērtē arī starptautiskā jauno talantu festivālā, kurā piedalās dalībnieki no Baltijas valstīm un Krievijas.

Etnomuzikologs: Tautas instrumentu spēli var apgūt jebkurš un jebkādā vecumā

Tautas mūzikas instrumentu spēli var apgūt jebkurš un jebkādā vecumā – to sestdienas, 9. aprīļa, vakarā Skrīveru kultūras namā raudzīs apliecināt jau ceturto Tautas instrumentu spēles kursu dalībnieki. Četrus mēnešus viņi intensīvos ikmēneša kursos un pacietīgi mācoties mājās, ir apguvuši dažādu tautas instrumentu spēli.

Jelgavas Tornī - lekcija par Zemgales tautastērpa krekliem

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī turpinās lekciju cikls, kas veltīts latviešu tautas tērpam. 14.aprīlī pulksten 18 notiks trešā un noslēdzošā lekcija cikla ietvaros par tēmu “Kreklu piegriezuma un rotājuma attīstība Zemgalē 19.gadsimtā”.

Etnogrupa «Vairogi» daudzina savu novadu

Popularizēt savu novadu un tā vēsturi – tā savu radošās darbības virzienu vērtē Beverīnas novada Trikātas pagastā izveidotās etnogrupas „Vairogi” mūziķi. Grupa sevi piesaka ar dziesmām, kuras veltītas gan Beverīnas novada un Trikātas vēsturei, gan arī pārdomām par šodienu un mūsu nacionālo pašapziņu.

Vidzemes seno arodu pratēji māca darināt kokli un kalt saktu

Lai zināšanas par seniem arodiem nodotu nākamajām paaudzēm un aktualizētu arī mūsdienās, jau desmit gadus Eiropā norisinās Eiropas amatu prasmju dienas. Arī Latvija tajās iesaistās ar pasākumu "Satiec savu meistaru!", kurā seno arodu prasmes rāda arī meistari no Amatas un Turaidas puses.

 

Koncertizrādē rampas gaismā tiks celtas Jelgavas leģendas

Jelgava ir bagāta ar ievērojamiem cilvēkiem gan vairākus gadsimtus senā pagātnē, gan mūsdienās. Piektdien, 1.aprīlī teātra tēva Ādolfa Alunāna vārdā nosauktais kolektīvs populārākos no viņiem godina koncertizrādē “Jelgavas leģendas rampas gaismās”.

Jaunākie
Interesanti