Dzīve & stils / Tautas māksla
Etnogrupa «Vairogi» daudzina savu novadu

Popularizēt savu novadu un tā vēsturi – tā savu radošās darbības virzienu vērtē Beverīnas novada Trikātas pagastā izveidotās etnogrupas „Vairogi” mūziķi. Grupa sevi piesaka ar dziesmām, kuras veltītas gan Beverīnas novada un Trikātas vēsturei, gan arī pārdomām par šodienu un mūsu nacionālo pašapziņu.

Vidzemes seno arodu pratēji māca darināt kokli un kalt saktu

Lai zināšanas par seniem arodiem nodotu nākamajām paaudzēm un aktualizētu arī mūsdienās, jau desmit gadus Eiropā norisinās Eiropas amatu prasmju dienas. Arī Latvija tajās iesaistās ar pasākumu "Satiec savu meistaru!", kurā seno arodu prasmes rāda arī meistari no Amatas un Turaidas puses.

 

Koncertizrādē rampas gaismā tiks celtas Jelgavas leģendas

Jelgava ir bagāta ar ievērojamiem cilvēkiem gan vairākus gadsimtus senā pagātnē, gan mūsdienās. Piektdien, 1.aprīlī teātra tēva Ādolfa Alunāna vārdā nosauktais kolektīvs populārākos no viņiem godina koncertizrādē “Jelgavas leģendas rampas gaismās”.

Dramaturgu teātris svin devīto jubileju

Šomēnes savu devīto gadskārtu svin neatkarīgais Dramaturgu teātris. Par savu dibināšanas dienu teātra ļaudis uzskata 17. martu, kad nu jau deviņus gadus atpakaļ - 2007. gadā šajā dienā notika pirmā izrāde "Padomju sekss". Tajā ietilpa divas Hermaņa Paukša lugas – "Pirmā sniega sindroms" un "Baloža skelets".

Vecpiebalgas audēju stellēs top autentiski lakati un segas

No pelēkiem toņiem līdz daudzkrāsainai raksta saspēlei, - tādi savulaik bijuši Piebalgas lielie lakati, kurus auž un saglabāt nākamajām paaudzēm vēlas Vecpiebalgas audēju kopas dalībnieces. Aptaujājot vecākos piebaldzēnus, meklēti vēl saglabājušies lielie lakati, lai pēc to parauga taptu šo lakatu kolekcija. Bet, protams, Vecpiebalgas audēju stellēs top ne tie vien, arī tautiskie brunči novada krāsās, jostas un Vidzemes šatiera segas.

Aprīļa sākumā visā Latvijā notiks pasākums «Satiec savu meistaru»

No 1. līdz 3.aprīlim visā Latvijā jau astoto reizi notiks pasākums "Satiec savu meistaru!". Vairāk nekā 150 vietās mācekļus pie sevis aicinās tautas lietišķās mākslas meistari, stāstnieki, teicēji un muzikanti. Šogad pasākumā īpaši liels skaits dalībnieku pievērsušies tautastērpu darināšanai, uz ko, iespējams, rosinājis arī Latvijas Nacionālā kultūras centra īstenotais projekts"Katram savu tautastērpu".

Lielplatonē apgūst vēsturiskās dejas

Jelgavas novada Lielplatones muižas vēsturisko nosaukumu ''Senvederi'' jau gadu  tālāk nes vienīgais neprofesionālais baroka un renesanses laika deju kolektīvs''Senvedere''. Graciozās kustības, kniksēšana un klanīšanās, un pati deja kā flirts uzrunājusi duci dejotāju vecumā no 18 līdz 45 gadiem. Pirmās uzstāšanās bijušas Leģendu naktī un izstādē "Balttour", bet, atzīmējot pirmo gadskārtu, izveidots arī pirmais koncerts.

Nacionālajā bibliotēkā – Latgales diena

Sestdien, 12.martā, visi aicināti izbaudīt Latgales kultūru Nacionālajā bibliotēkā. Visas dienas garumā apmeklētāji varēs klausīties gan muzikālus priekšnesumus, gan nogaršot tradicionālos ēdienus.

Liepājas muzejā apskatāmi dziednieces Elejas Veronikas gleznojumi

Liepājas muzejā no 5. līdz 27. martam apskatāma dziednieces Elejas Veronikas gleznojumu izstāde. Muzeja vadība neslēpj, ka sākumā šaubījusies, vai izstādīt darbus, kuru autors nav profesionāls gleznotājs, tomēr tagad par savu izvēli ir gandarīti, jo apmeklētāju interese par šo izstādi ir ļoti liela.

«Salaspils kauss» dejās aizceļo uz Mārupi

Dejošana ir ne vien vaļasprieks, bet arī grūts darbs, kam labākā motivācija ir sacensības. Vidējās paaudzes tautas deju kolektīvi šajā nedēļas nogalē sacentās par ceļojošo “Salaspils kausu”. Par šā gada uzvarētājiem žūrija atzina deju kolektīvu “Mārupieši”, bet dalītu otro vietu ieguva dejotāji no Daugavpils un Kuldīgas.

Liepājas muzejā notiks norvēģu tautastērpiem veltīts pasākums

Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā 2. martā plkst. 16 notiks saruna “Tautastērps kaimiņzemēs. Norvēģija”, kurā Liepājas Universitātes pasniedzēja, māksliniece Nora Vilmane dalīsies savā interesē un pieredzē par tautastērpu tradīcijām Norvēģijā.

Pirmajā starptautiskajā deju festivālā «Alūksnes ziema» uzstāsies 12 deju kolektīvi

20. februārī plkst. 19 Alūksnes Kultūras centrā pirmo reizi notiks starptautisks deju festivāls “Alūksnes ziema”, kurā uzstāsies divpadsmit deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Vienas dienas laikā uz Alūksnes Kultūras centra lielās skatuves dēļiem kāps vairāk nekā 200 dejotāji, lsm.lv pavēstīja festivāla rīkotāji.

Nīcas etnogrāfiskais ansamblis svin 95.jubileju

Lejaskurzemē Nīca ir viens no etnogrāfiski bagātākajiem novadiem. Lai nezustu iepriekšējo paaudžu radītais nemateriālais kultūras mantojums, to izzina un kopj etnogrāfiskais ansamblis, kas pazīstams ar vērienīgiem un vēsturiskiem sasniegumiem. Nupat Nīcas ansamblis atskatījās uz saviem 95 pastāvēšanas gadiem.

Jaunākie
Interesanti