Kultūra / Tautas māksla
Notiks folkloras svētki «Mēs lībieši. Mēs latvieši»
Turaidas muzejrezervāts, godinot Vidzemes un Kurzemes lībiešus, popularizējot lībiešu valodu un vairojot arī lepnumu par latviešu valodu, 7. jūlijā svinēs svētkus "Mēs lībieši. Mēs latvieši", informē muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā Anda Skuja.
Brīvdabas muzejā notiks «Kokļu diena Pēteros»
Sestdien, 29. jūnijā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā vairāk nekā 100 koklētāju no visas Latvijas ielūdz uz vasaras saulgriežu noslēguma pasākumu "Kokļu diena Pēteros", informē LTV ''Rīta Panorāma''.
Kocēnos notiks Pasaules koklētāju nometne Laimas Jansones vadībā
No 28. jūnija līdz 30. jūnijam Kocēnu novada Dauguļos notiks Pasaules koklētāju nometne, ko vadīs talantīgā latviešu koklētāja Laima Jansone kopā ar pieredzējušiem kokļu pedagogiem – Inesi Mičuli, Zani Sniķeri, Latvīti Cirsi, Ilzi Ozolu, kā arī būs iespēja apmeklēt meistarklasi, ko vadīs Arja Kastinena no Somijas, informē Kocēnu novada dome.
Krāslavas novada zāļu sievas piekopj senču tradīcijas un steidzas vākt jāņuzāles
Augu dziednieciskais spēks cilvēkiem ir zināms kopš senlaikiem. Saskaņā ar latviešu ticējumiem zālēs, kuras zied pirms saulgriežiem, ir sakrājusies visa dabas enerģija, tāpēc jāņuzāles tika rūpīgi vāktas un glabātas. Krāslavas novada zāļu sievas joprojām piekopj savu senču tradīcijas un, ticot dabas ārstnieciskām spēkam, steidzas savākt jāņuzāles.
Laidzē Līgo svētkos īpaša izrāde - spēlē vietējie politiķi, vietējie uzņēmēji un entuziasti
Kad pirms 16 gadiem Talsu novada Laidzes pagasta kultūras ļaudis negribēja pavadīt vasaras saulgriežus, uzstājoties publikai, toreizējais pagasta priekšsēdētājs izdomāja savdabīgu vienošanos: ja Līgo svētkos uz skatuves teātri spēlēs deputāti, citos pasākumos amatierkolektīvi atteikt nevarēs. Varas mainījušās, bet solījums darbojas joprojām, un šogad Laidzei līgošana sākās ar “Limuzīnu Jāņu nakts krāsā”.
Igaunijas dziesmu svētku 150 gadu svinībās piedalīsies arī latvieši
No 20. līdz 22. jūnijam Igaunijā Tartu notiks dziesmu svētki, kuriem šogad aprit 150 gadi. To ietvaros notiks gan vēsturisko pasākumu rekonstrukcijas, gan dažādu laikmetu atceres koncerti zīmīgās pilsētas vietās, gan dziesmu un deju lielkoncerti, informē svētku rīkotāji.
Alsungā otro gadu pulcējas dūdu spēlētāji
"Tā ir savstarpēja pieredzes apmaiņa un prasmes uzlabošana dūdu spēlē," – atzīst Latvijas dūdinieku saieta dalībnieki. Saiets otro gadu tika rīkots Alsungā, jo tieši tur visilgāk saglabājušās dūdu spēlēšanas tradīcijas.
Latvijas Radio 2 ieskandina Gadsimta garāko līgodziesmu
No 27. maija līdz 20. jūnijam  pēcpusdienās Latvijas Radio 2 ēterā skanēs īpašs raidījumu cikls “Ielīgošana”, kura ietvaros klausītāji tiks iepazīstināti ar Latvijas koriem un folkloras kopām, kas piedalīsies “Gadsimta garākās līgodziesmas” izdziedāšanā, informēja Latvijas Radio 2 pārstāvji.
Pašas rokām darināts tautastērps. Kā Briseles latviete ļoti gribēja un dabūja
Latvijas simtgade un gaidāmie Dziesmu svētki Kanādā iedvesmojuši arvien vairāk ārlatviešus iegādāties vai radīt pašiem savus tautastērpus. Lai arī, ārpus Latvijas dzīvojot, pašam sava tautastērpa darināšana ir izaicinājums, tomēr tas nav neiespējami. Zinātāji norāda, ka noteikti nepieciešams apzināt vecās trimdas pārstāvjus, jo, iespējams, viņi ir gatavi savus tautas tērpus nodot nākamajām paaudzēm mantojumā. Bet tikpat iespējams ir arī paša rokām veidot tautas tērpu, kā to paveikusi Ieva Brinkmane Beļģijā.
Līvānos top Latgales mūsdienu amatniecības vērtību mājvieta «Handmade Latgola» (papildināts)
Līvānos šobrīd tiek veidota Latgales mūsdienu amatniecības vērtību mājvieta "Handmade Latgola". Idejas autores ir uzņēmēja Marika Rudzīte-Griķe kopā ar mammu Emeritu Rubini. Marika savas mammas vairāk nekā pirms 80 gadiem celtajā šķūņa ēkā veido jaunu un neparastu tūrisma objektu. Šķūnī 100 kvadrātmetru platībā tiks izveidota māja - ar virtuvi, viesistabu un guļamistabu, tā interjeru iekārtojot ar mūsdienīgiem Latgales amatniecības izstrādājumiem.
Rēzeknē rokdarbniece atdarinājusi 19.gs. Makašānu vīriešu kreklu
Pēc Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma esoša oriģināla parauga tapis 19. gadsimta vīriešu krekla atdarinājums. Krekla atdarinājumu veikusi Rēzeknes Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzīpariņš” dalībniece Ilga Smane. Kā stāsta pati rokdarbniece, tas ir viņas hobijs, kas palīdz sakārtot domas.
Klajā nākusi lībiešu tautasdziesmu grāmata un skaņu disks
Biedrība “Mazirbes draugu kopa” sagatavojusi izdevumu, kurš veltīts lībiešu kultūras darbinieka Pētera Damberga (1909–1987) 110 gadu atcerei un filologa, lībiešu kultūras pētnieka Tenu Karmas (1924–2014) 95 gadu atcerei, informēja Memoriālo muzeju apvienībā.
Preiļos atklāj industriālu Metāla mākslas galeriju
Preiļos durvis vēris unikāls tūrisma objekts – Metāla mākslas galerija. Tās eksponāti ir modernizēti motocikli un no vecu motociklu un automašīnu detaļām veidotas skulptūras. Industriālā dizaina stilā veidota galerija ir Preiļu iedzīvotāju, jaunā Nesterjuku pāra kopdarbs un lolojums, ar kuru mākslinieki saista arī savu turpmāko radošu darbību. 
Svarīgākais šobrīd