Dzīve & stils / Tautas māksla
Abgunstes muižā top radošuma rezidence

Abgunstes muižas ēka Jelgavas novada Zaļenieku pagastā ir Valsts kultūras piemineklis, kas ilgu laiku vairāk līdzinājās graustam, bet tagad pārtop par radošuma rezidenci. Atzīmējot muižas svētkus, Abgunstē atklātas atvērtās amatniecības darbnīcas, kuras varēs izmantot gan mākslinieki, gan citi radoši cilvēki. Muižā top arī Latvijā lielākais trīskambaru keramikas ceplis.

Preiļos festivālā autorlelles izrāda mākslinieki no 13 valstīm

Jau vairākus gadus par Preiļu vizītkarti ir kļuvusi Miniatūrā karaļvalsts un leļļu galerija. Pilsētas svētku ietvaros Preiļos notika 3.starptautiskais autorleļļu festivāls. Katrs autora darbs pārsteidz ar meistarību un detaļu smalkumu tēla radīšanā. Tāpēc tās tiek novērtētas kā dekors un interjera elements, vai arī kā kolekcionējami priekšmeti, nevis kā rotaļlietas.

Kuldīgā notiks tamborēšanas un adīšanas plenērs

Svētdien, 20.augustā,  jau otro gadu pēc kārtas Kuldīgas novada muzejā notiek Kurzemes tamborēšanas plenērs, kur laikā visi laipni aicināti izmēģināt savu roku tamborēšanā, adīšanā, vai vienkārši pavadīt laiku labā kompānijā.

Rucavas entogrāfiskās mājas «Zvanītāji» vasaras skoliņai 15. gadskārta

Augusta otrajā nedēļā jau 15. reizi Rucavas etnogrāfiskajā mājā "Zvanītāji" norisinās vasaras skoliņa, kurā dažādas senās  amatprasmes meistarklasēs apgūst gan bērni, gan pieaugušie.  Lai arī laika gaitā skoliņa ir mainījusies un tās popularitāte nedaudz apsīkusi, taču tā saglabājusi paaudžu kopā būšanas un darbošanās prieku, kā arī vēlmi izzināt novada kultūrvēsturisko mantojumu

Viļānos aizvadīti ikgadējie tautas muzikantu svētki

Nupat Viļānos aizvadīti ikgadējie tautas muzikantu svētki, kuru laikā pirmo reizi pasākuma vēsturē notika arī brīvdabas zinātniskie lasījumi par zinātnieces un folkloristes Stefānijas Uļjanovskas darbību. Pērn vasarā Viļānos zinātnieku komanda strādāja pie Uļjanovskas atstātā mantojuma izpētes.

Pirmo reizi notiks folkloras deju festivāls «Lipa kust»

No 22. līdz 26. augustam Ziemeļlatgalē notiks pirmais starptautiskais folkloras deju festivāls “Lipa kust”, kurā piedalīsies folkloras kopas no Latvijas, Lietuvas, Rumānijas un Slovākijas, danču vakaros, meistarklasēs un koncertos parādot Eiropas tradicionālo deju daudzveidību.

Mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētkos - 20 izrādes

2017. gada 5. un 6.augustā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Mūsdienu amatniecības festivāla 2017 laikā notiks trešie Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki. Muzeja apmeklētājiem būs iespēja vērot dažādas izrādes, kuras spēlēs teātra mīļotāji no visas Latvijas, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Ņujorkā dzīvojošs latviešu mākslinieks Cēsīs māca gleznot ar ogli

Saglabāt tās mākslas vērtības, ko radījuši latviešu mākslinieki, kas devušies trimdā un ārzemēs dzīvojošā jaunā paaudze - ar šādu mērķi jau ceturto gadu Cēsīs darbojas Pasaules Latviešu Mākslas centrs. Līdz šim uz izstāžu zālēm vesti ārzemju latviešu mākslas darbi, bet nu uz Cēsīm brauc arī paši mākslinieki. Šajās dienās pilsētā viesojas skulptors Kārlis Rekevics no Ņujorkas, kurš vada zīmēšanas meistarklasi. Tajā interesenti apgūst un attīsta prasmes zīmēt ar ogli.

Latgales bērniem jau desmitā nometne «Garā pupa»

Jau desmito gadu Latgales reģiona bērniem tiek rīkota folkloras nometne “Garā pupa”. Nedēļas garumā vairāki desmiti skolēnu  no visas Latgales caur mūzikas spēli, dziesmām, dejām, kā arī rokdarbu un seno arodu prasmēm iepazina Latgales kultūras mantojumu un latviešu tautas tradīcijas.

Spīķeru kvartālā rādīs Jelgavas Jaunā teātra izrādi «Pusaugušie»

6.jūlijā plkst.19.00 Spīķeru kvartālā viesosies Jelgavas Jaunais teātris ar izrādi  “Pusaugušie”, kas savu pirmizrādi piedzīvojusi šī gada martā un jau guvusi Jelgavas skatītāju atzinību. Teātra izrāde tiks iedzīvināta uz kvartāla brīvdabas skatuves, un ieeja pasākumā ir bez maksas.

Jaunākie
Interesanti