Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas māksla
Publiskās adīšanas dienā Dobelē top «kokoniņi» zīdaiņiem
Vienojot rokdarbnieces un popularizējot rokdarbus, jūnija otrās nedēļas nogalē jau kopš 2005. gada tiek atzīmēta Pasaules publiskās adīšanas diena. Dobeles tautas lietišķās mākslas studijas “Avots” dalībnieces jau trešo gadu šajā dienā vienojas labdarības akcijā “Sasildi mazo sirsniņu”.
Abgunstes muižā jauns keramikas ceplis
Abgunstes muižas rezidence tikusi pie jauna keramikas cepļa. Tas ir unikāls ar to, ka mākslas darbus vienlaikus var apdedzināt trīs kamerās. Šāda keramikas darināšana raksturīga japāņu kultūrā. Pirmos darbus ceplī veidoja 24 mākslinieki no septiņām valstīm.
Suiti savu mantojumu stiprina pirmajā Latvijas dūdinieku saietā
Kopš 2009.gadā Suitu kultūrtelpa tika iekļauta UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, suiti daudz darījuši savu tradīciju saglabāšanā un iedzīvināšanā. Viena no tām ir dūdu spēlēšana.  Lai to popularizētu arvien vairāk un satuvinātu šīs spēles entuziastus, biedrība “Suitu kultūras mantojums” Alsungā rīkoja pirmo Latvijas dūdinieku saietu.     
Krustpils pilī liela interese par tautastērpu darināšanu
Pirms dažiem gadiem Latvijas Nacionālais kultūras centrs iesāka projektu "Katram savu tautastērpu". Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju sēstas pie stellēm, ņem adatu un diegus, lai savām rokām darinātu tautastērpu. Arī Krustpils pilī nu jau vairākus gadus tiek šūts un izšūts, rakstīts un austs, un pavisam drīz 20 sievietes iegūs savā īpašumā pašu darinātus tautastērpus.
Austras istaba Liepājā palīdz izjust dziesminieku garu
Šajās pavasara dienās dziesmas un dziesminieki ieskandina nesen tapušo Austras istabu Liepājā, kas savu mājvietu atradusi blakus galerijai „Romas dārzs” pašā pilsētās sirdī. Mūžībā aizgājušās leģendārās dziesminieces garu turpina iedzīvināt Austrasbērni, arī liepājniece Inese Muižniece. Istabas izveide bija secīgs solis, lai sakārtotu Austras dzīvokli.
Briežciema meistares mācīs aust lakatus bez stellēm
Latvijā šajās dienās norisinās pasākums “Satiec savu meistaru”. Šogad jau desmito reizi šī pasākuma ietvaros ir iespējams pie amatniekiem, tautas lietišķās mākslas meistariem, stāstniekiem, teicējiem, muzikantiem vairāk nekā 150 vietās apgūt jaunas prasmes un iemaņas.
Strazdē audējas darina dāvanu Latvijai - 100 metru garu grīdceliņu
Talsu novada Strazdes pagastā kādās stellēs šobrīd top īpašs audums - 100 metru garš grīdas celiņš, kam savu roku pieliks daudzas meistares. Tā būs dāvana Latvijai dzimšanas dienā un novembrī iecerēts audumu izritināt ceļā no Strazdes muižas alejas līdz Ventspils šosejai. Taču audējām šogad arī pašām sava jubileja – viņu pulciņš izveidojies pirms 60 gadiem. 
Jūrmalā aizsāk ceļojošo izstāžu ciklu - 100 tautumeitas Latvijas simtgadei
Jūrmalā aizsācies ceļojošais izstāžu cikls “Mūsu simts tautumeitas Latvijas simtgadei''. Par māla tautumeitu izskatu rūpējušies gan keramiķi, gan mākslas skolas audzēkņi, gan arī cilvēki, kuri mālu rokās turējuši pirmoreiz. Projektā iesaistījušies aptuveni 150 dalībnieki, bet apmeklētāji izstādi var papildināt, uzrakstot savu tautas tērpa stāstu.   
Ziņģētāju un stāstnieku vakars «Redz, kā dzīvo...» Viļānos
Viļānos šodien pulcēsies ziņģētāji un stāstnieki no tuvienes un tālienes. Izdziedot no paaudzes paaudzē mantotās ziņģes un izstāstot nopietnus un  smieklīgus notikumus no dzīves, vakara dalībnieki šogad vienosies kopīgajā tēmā “Redz, kā dzīvo...”, informē pasākuma organizatori.
Saldū uz Latvijas simtgadi darina arheoloģiskos tautastērpus
Latvijas simtgade rosinājusi pabeigt vairākus gadus lolotu ieceri – to atzīst folkloras kopas dalībnieces Saldū. Tā ir arheoloģisko tērpu darināšana pašu rokām un no pašiem pamatiem. Padoms prasīts vairākiem meistariem. Vispirms izzināts, kā ar dabas krāsvielām krāsot dziju.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt