Dzīve & stils / Tautas māksla
Kārsavā lauku sētās un kultūras namā notiek Masku tradīciju festivāls
XIX Starptautiskais Masku tradīciju festivāls šajā nedēļas nogalē, 10. un 11.februārī, norisinās Ziemeļlatgalē, Kārsavas novadā. Maskošanās galvenās norises notiks Kārsavas novada pagastu lauku sētās un Kārsavas kultūras namā, kur katra no 22 masku grupām no dažādiem Latvijas novadiem rādīs savu priekšnesumu. Festivāla noslēgumā būs masku gājiens un kopīga Meteņa, pavasara atgriešanās sagaidīšanas svinēšana.
Daugavpilieši gatavojas deju svētkiem īpašā festivālā
Gatavojoties XXVI Vispārējiem Dziesmu un XVI Deju svētkiem un svinot Latvijas simtgadi, jau šodien, 9.februārī, un rīt Vienības namā Daugavpilī norisinās Starptautiskais tautu deju festivāls. Šāds festivāls notiks pirmos reizi, un tajā piedalīsies deviņi deju kolektīvi no Latvijas un Lietuvas, kopskaitā ap diviem simtiem dalībnieku, kas izdejos dažādu tautu dejas, parādot, cik bagātas deju tradīcijas valda Latvijā un mūsu kaimiņvalstī.
Brīvdabas muzejā svinēs Meteņus
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12.00 līdz 16.00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
Krustpils villaine – ampīrs latviskā izpildījumā
Ideja par tautu tērpu darināšanu savām rokām Jēkabpils vēstures muzeja darbiniekiem radās pirms trim gadiem, kad par šādu iespēju sāka interesēties muzeja apmeklētāji. Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansējumam, nu jau divu gadu garumā visi interesenti var profesionāļu uzraudzībā apgūt dažādu tautastērpa detaļu izgatavošanu, un šobrīd tiek cītīgi strādāts pie krāšņo Krustpils villaiņu izšūšanas.   
Ada Ventspils novada šalli Latvijas valsts simtgadei
Visi, kuriem patīk adīt, aicināti iesaistīties Ventspils novada šalles adīšanā, kas būs viena no iedzīvotāju veltēm Latvijas simtgadē. Jau zināms, ka šalles fragmentus ada, piemēram, Zlēkās, Užavā un Puzē, tas jau ir gatavs Vārves pagastā, bet čaklās rokdarbnieces vēl var papildināt adījumu.
Liepājā adīšanas meistares un entuziastes godā ceļ krāšņus adītos cimdus
Sākoties aukstākam un sniegotākam laikam, Kurzemes Tautas tērpu informācijas centram gluži kā uz pasūtījumu izdevies godā celt krāšņos adītos cimdus. Šajā nedēļas nogalē adīšanas entuziastes un amata meistares pulcējās Liepājas muzejā, lai piedalītos vienā no lekciju cikla „Kurzemes dārgumi” pasākumiem.
Siguldas spieķus darina seši amatnieki; plāno ieinteresēt un apmācīt skolēnus
Nezin vai ir otrs tāds suvenīrs, kuru ieraugot jebkurā citā pasaules valstī, var droši teikt, ka tā īpašnieks ir bijis Latvijā un konkrēti – Siguldā. Un tas ir Siguldas spieķis. Šobrīd šī suvenīra darināšanas prasmes pārzina 11 cilvēki, taču, lai tās saglabātu arī nākotnē, Siguldas spieķis ir viens no pirmajiem, kas ir iekļauts Nacionālajā nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. Siguldai vien raksturīgais suvenīrs top Spieķu darbnīcā, kas atrodas pils kompleksa staļļa ēkā.
Zaļeniekos atklāta Ēvalda Ābeles gleznu izstāde
Ēvalds Ābele pēc profesijas bija agronoms. Strādāja par mākslinieku noformētāju, bet viņa mūža lielākais devums ir Jelgavas novada Zaļenieku pagasta iemūžināšana gleznās vairāk nekā pusgadsimta garumā. Pagasta kultūras namā atklāta talantīgajam māksliniekam veltīta piemiņas izstāde.
Mārtiņa Zīverta dzimtajā pusē amatierteātri atzīmē dramaturga 115. gadskārtu
Atzīmējot latviešu dramaturga Mārtiņa Zīverta 115. gadskārtu, viņa dzimtajā pusē Jelgavas novada Vilces pagastā jau otro reizi kopā pulcējās amatierteātri, kuru repertuārā joprojām ir viņa lugas. Dzīves laikā gan Latvijā, gan trimdā Zviedrijā viņš sarakstījis vairāk nekā piecdesmit darbu, no kuriem daudzi aktualitāti nav zaudējuši arī mūsdienās. 
Kuldīgā atklāj izstādi «Latviskās dvēseles raksti»
5. janvārī plkst. 15.00 Kuldīgas Mākslas namā notiks latviešu tautas tērpiem un Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltītās izstādes “Latviskās dvēseles raksti” atklāšana. Izstāde Kuldīgā būs apskatāma līdz 25. februārim.
Vokālā studija «Skonai» iedvesmo un rada jau piecus gadus
Rēzeknes novadā vokālā studija ar ļoti latgalisku nosaukumu - „Skonai”, kas nozīmē skanēt, atzīmē piecu gadu jubileju. Nupat aizvadīts jubilejas koncerts un tā laikā prezentēts pirmais “Skonai” disks un studijas vadītājas dziesmu grāmata. Tā reģionā arī ir pirmais tieši latgaliešu dzejas un tautasdziesmu apdarei veltīts nošu krājums.        
Noslēdzas jauno vokālistu konkurss «Gaismas dziesmas Kandavai»
Sīvā konkurencē beidzies pirmais jauno vokālistu konkurss “Gaismas dziesmas Kandavai”. Pusfinālā piedalījās 92 dalībnieki no piecpadsmit novadiem, bet par “Grand prix” sacentās 22 jaunie dziedātāji. Atšķirībā no citiem konkursiem šajā varēja dziedāt dziesmas tikai par Ziemassvētkiem.      
Rucavnieki vēlas savu kultūrtelpu iekļaut Nacionālā nemateriālā kultūras mantojumā
Rucavas novads ir viens no bagātākajiem etnogrāfiskajiem novadiem. Pēdējos gados īpaša vērība pievērsta senajām tradīcijām un kultūras vērtībām, kas tiek pētītas un apgūtas meistarklasēs. Lai arī nākotnē nodrošinātu unikālā un daudzveidīgā mantojuma pēctecību, rucavnieki  nolēmuši  nākamā gada sākumā  iesniegt pieteikumu par Rucavas kultūrtelpas iekļaušanu  Nacionālā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.      
Jelgavnieki «Ziemassvētku jampadracī» darina senos rotājumus – puzurus
Kad Ziemassvētkos goda vietā vēl netika celta eglīte un nebija spožo rotājumu, tumšo laiku pārdzīvot palīdzēja puzuri. Tiek uzskatīts, ka puzuriem piemīt pat mistisks spēks piešķirt telpai īpašu burvību. Seno rotājumu gatavošanu daudzi jelgavnieki apguva tradicionālajā ''Ziemassvētku jampadracī''. 
Viļānos ar bluķa vilkšanu aizdzen projām tumsu
Viens no senākajiem rituāliem gaidot Ziemassvētkus ir bluķa vilkšana un simboliska tā dedzināšana kopā ar visām gada neveiksmēm un nelaimēm. Arī Viļānos nu jau trešo gadu pēc kārtas  vietējās folkloras un deju kopas dedzina bluķi un svin gaismas uzvaru pār tumsu.
Jaunākie
Interesanti