Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas māksla
Eksperti: Brīvprātības princips tradicionālās kultūras projektos maldina par finansējuma pietiekamību
Šonedēļ tiek atzīmēta Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) 20 gadu jubileja. Turpinot sarunu ciklu ar dažādu nozaru ekspertu komisiju dalībniekiem, par darbu un pieredzi tradicionālās kultūras projektu vērtēšanā uz sarunu aicināta kordiriģente un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Aira Birziņa un folkloras eksperte un Latvijas Radio 3 „Klasika” personība Gita Lancere. Simtgades svinību un Dziesmu svētku gadā tradicionālā kultūra, šķiet, pamatīgi aktivizējusies un bauda lielu popularitāti.
Vēstures muzejā skatāma izstāde «Linu audums tradicionālajā apģērbā»
Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) Brīvības bulvārī 32 atvērta izstāde “Linu audums tradicionālajā apģērbā”, kurā aplūkojami dažādi priekšmeti no muzeja Etnogrāfijas nodaļas Apģērbu un tekstila kolekcijas – tajā glabājas ievērojams apjoms dabīgu materiālu apģērbu un aksesuāru, un linu izstrādājumi aizņem lielu šīs kolekcijas daļu.
Brīvdabas muzejā priecē mūsdienu amatniecības festivāls
Daudzi mūsdienu amatnieki sestdien, 4.augustā, un svētdien, 5.augustā, pulcējas Brīvdabas muzejā. Lai gan mēroga ziņā mūsdienu amatniecības festivāls nav salīdzināms ar ikgadējo gadatirgu, muzejā netrūkst ne amatnieku, ne pircēju.
Mencendorfa namā var aplūkot unikālas pūralādes
Mencendorfa namā, kur aizvien var iepazīt 18. un 19. gadsimta turīgo rīdzinieku māju iekārtojumu un sadzīvi, organiski iekļāvusies kalēja Kaspara Auzas valsts simtgadei veltītā pūralāžu kolekcija. 
Preiļu novadā notiks ikgadējā keramikas cepļa kurināšana
Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcā-ceplī (Preiļu novads, Aizkalne) 10. un 11. augustā notiks ikgadējais keramikas cepļa kurināšanas un atvēršanas pasākums. Cepli kurinās tautas lietišķās mākslas studija (TLMS) “Rēzeknes apriņķa pūdnīki”. 
Trešajā Latgales stāstnieku festivālā godinās biteniekus
Divas dienas, 20. un 21. jūlijā, Dagdā un tās apkārtnē – Andrupenē, Zundos, Jaundomes muižā – norisināsies trešais Latgales stāstnieku festivāls. Latgales stāstnieku festivāls šogad piedāvās iespēju iepazīt vienu no senākajiem amatiem – bitenieka amatu.
Valdgales pagasta vēsturi ieauž jostās
Talsu novada Valdgales pagasta rokdarbnieces nolēmušas pagasta vēsturi ieadīt jostās. Lai gan Valdgales pagasts nav liels, vēstures liecības vēsta, ka agrāk kultūras dzīve ir bijusi ļoti aktīva. Darbojušies gan kori, gan deju kolektīvi un veidojušās stipras dzimtas.
Studenti arī šovasar ekspedīcijā pēta Latgales folkloru
Ik vasaru Latvijas Universitātes (LU) mācībspēki kopā ar studentiem dodas ekspedīcijā uz kādu Latvijas novadu, lai pētītu folkloru, tradicionālo kultūru un mutvārdu vēsturi. Ekspedīcijas tiek rīkotas kopš 1999.gada. Izpētītais apkopots vairākos krājumos. Šovasar ekspedīcija devusies uz Preiļu un Līvānu novadiem.
Cēsnieka Viļņa Ozoliņa dāvana Latvijas simtgadei - 100 oša koka karotes
„Šīs ieceres  pamatā ir mīlestība, un man tā ir Latvija” – tā par savu īpašo dāvanu valstij tās jubilejā saka cēsnieks Vilnis Ozoliņš.  Un šī dāvana  ir 100 oša koka karotes, kuras Vilnis Ozoliņš nākamnedēļ pasniegs Latvijas valsts simtgades birojam, lai tālāk tās tiktu nodotas latviešu koru vadītājiem no 33 dažādām pasaules valstīm. Karošu izgatavotājam jau rit astoņdesmit piektais gads un ir apņēmība  šo darbu vēl turpināt, lai gatavotu jubilejas gada karotes arī savai pilsētai.
Atjaunots uzvedums «Suitu kāzas»
Atjaunotā etnogrāfiskā uzveduma “Suitu kāzas” pirmizrāde aizvadīta Alsungā, taču uzvedumu varēs noskatīties arī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.
Kā nopīt stipru un košu Jāņu vainagu?
Bez katru gadu svarīgajiem jautājumiem – kur svinēt Līgo svētkus un vai tajos līs lietus, ne mazāk svarīgi meitām un sievām ir vakara galvenās rotas – vainaga darināšana.
VIDEO: «Gadsimta garākās Līgodziesmas» noslēgums - zibakcija Doma laukumā
Gada garākās dienas izskaņā, 21. jūnijā plkst. 22.00 Doma laukumā norisinājās Latvijas Radio 2 līgodziesmu sadziedāšanās zibakcija. Diriģenta Inta Teterovska vadībā no Radiomājas balkona laukumā sanākušais kopkoris izdziedāja latviešu skaistākās līgotnes, kļūstot par daļu no unikāla projekta “Gadsimta garākā Līgodziesma” dalībniekiem.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt