Kultūra / Tautas māksla
Stāstnieki tiekas ar amatniekiem festivālā Latgalē
25 Latvijas stāstnieki pulcējās ceturtajā Latgales stāstnieku festivālā Preiļos. Festivāla galvenā ideja – ar stāsta palīdzību popularizēt amatu prasmes un sekmēt to pārmantojamību. Ik gadu temats ir saistīts ar kādu no Latgales reģiona arodiem. Šogad tas ir klūgu pinēja amats.
«Sudmaliņu» konkursā uzvarējis ansamblis «Djido» no Serbijas
Ar krāšņu svētku gājienu un koncertu svētdien, 14.jūlijā, Liepājā izskanēja IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”, kas pulcēja ap 500 dejotāju no vienpadsmit pasaules valstīm. Festivāla deju grupu konkursā laurus plūca folkloras ansamblis “Djido” no Serbijas.
FOTO: Aizvadīts «Sudmaliņu» koncerts Vērmanes dārzā
Vērmanes dārzā piektdien, 12. jūlijā, vakarā izskanēja pēdējais IX Starptautiskā tautas deju festivāla "Sudmaliņas" koncerts  "Trejdeviņas saules lēca" Rīgā. Sestdien, 13.jūlijā, festivāla dalībnieki uzstāsies novadu dienas koncertos Siguldā un Kuldīgā.
FOTO: Aizvadīts «Sudmaliņu» tautas deju grupu konkurss
VEF Kultūras pilī 11. jūlijā IX Starptautiskā tautas deju festivāla “Sudmaliņas” dalībnieki mērojās spēkiem konkursā. Četrpadsmit deju grupu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija. Laureāti tiks paziņoti 14. jūlijā Liepājā festivāla noslēguma koncertā.
Tilžā top laikmetīgs teātra iestudējums «Breinuma līpa»
Pēc divām nedēļām, 27. jūlijā, Tilžā pirmizrādi piedzīvos laikmetīgs teātra iestudējums “Breinuma līpa”. Tā tapšanā iesaistīta vērienīga komanda, kurā apvienojušies gan profesionāļi, gan amatieri. Iestudējums ir stāsts par Tilžu, tās iedzīvotājiem un ciema turpmāko likteni.
Deju ansamblis «Daiļrade» nāk klajā ar vērienīgu uzvedumu «Dzersim kāzas trīs dieniņas. Dziedāsim. Dancosim.»
Deju ansamblis (DA) “Daiļrade” ir gatavi atkal prezentēt vērienīgu horeogrāfisko skatuves dejas vedību uzvedumu “Dzersim kāzas trīs dieniņas. Dziedāsim. Dancosim.” Tas pirmizrādi piedzīvos 13. jūlijā Siguldā IX Starptautiskajā tautas deju festivālā “Sudmaliņas”, kas ir lielākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā, informēja “Daiļrade”.
FOTO: «Sudmaliņu» atklāšana Dzegužkalnā
10. jūlijā Dzegužkalnā notika IX Starptautiskā tautas deju festivāla “Sudmaliņas” atklāšanas koncerts “Aiz deviņām jūrām, aiz deviņiem kalniem”.
FOTO: «Sudmaliņas» ieskandina iepazīšanās tūre Vecrīgā
Ar līksmu iepazīšanās tūri 9.jūlija pievakarē Vecrīgā tika ieskandināts IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”. Ar rīdziniekiem un pilsētas viesiem sasveicinājās deju grupas un tās pavadošie mūziķi no desmit pasaules valstīm.
Īpašos svētkos godina Vidzemes un Kurzemes lībiešus
Apvienoto Nāciju Organizācija šo, 2019. gadu, pasludinājusi par Starptautisko pirmiedzīvotāju valodu gadu. Šajā gadā varam būt lepni par lībiešu kultūras mantojuma dziļajām saiknēm ar baltu kultūru. Gaujas lībiešu dzimtajās vietās, Turaidas muzejrezervātā, mijoties lībiešu, latgaļu un latviešu tautasdziesmām, notiek folkloras svētki “Mēs lībieši. Mēs latvieši”.
Koklētāji Brīvdabas muzejā Pēterdienā aizvada saulgriežus
Vairāk nekā simt koklētāju no visas Latvijas sestdien pulcējās Brīvdabas muzejā, lai ar skanīgu mūziku atzīmētu saulgriežu noslēgumu – Pēterdienu. Koklētāji gandrīz nepārtraukti koncertēja apmeklētājiem Jūrmalas Kurzemes sētā. 
Daugavpilī festivāls «Lelles un papīrs» pulcē vairāku valstu meistarus
Starptautiskais leļļu festivāls Daugavpilī jau otru gadu pulcēja kopā meistarus no vairākām pasaules valstīm. Šogad festivāla moto "Lelles un papīrs” apmeklētājiem deva iespēju redzēt lelles, kas darinātas no papīra, kartona un pat avīzēm. Festivālā pirmizrādi piedzīvoja arī papīra rotaļlietu personālizstāde, piedāvājot plašu ieskatu papīra rotaļlietu vēsturē un daudzveidībā.
Ogrē izstādē būs apskatāmi latviskās dvēseles raksti
29. jūnijā plkst. 14 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta izstāde "Latviskās dvēseles raksti". Atklāšanas dienā muzejā ar stāstījumu "Latvju raksts un zīmes. Baltu pasaules modelis" viesosies viens no izstādes koncepta autoriem, mākslinieks Valdis Celms, informē Ogres Vēstures un mākslas muzejs. 
Notiks folkloras svētki «Mēs lībieši. Mēs latvieši»
Turaidas muzejrezervāts, godinot Vidzemes un Kurzemes lībiešus, popularizējot lībiešu valodu un vairojot arī lepnumu par latviešu valodu, 7. jūlijā svinēs svētkus "Mēs lībieši. Mēs latvieši", informē muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā Anda Skuja.
Svarīgākais šobrīd