Dzīve & stils / Virtuve
Sezonas ogu ķīselis ar putukrējumu no Zemgales
Muižkungu laikos desertus gatavoja no sezonas ogām un dārzeņiem, un pavasarī pirmie bija rabarberi. Lai ķīselim būtu sārtāka krāsa, tam pievienoja zemeņu sulu vai zapti. Ķīseļa recepti LTV raidījumā “Iekodies Zemgalē” atklāja saimniece no Zemgales Millija.
Zemgales muižkunga cepetis mīklas kažociņā
Lai pagatavotu sulīgu muižkunga cepeti mīklas kažociņā, uzmanība jāpievērš gan cepeša gabala iemarinēšanai, gan tā pārklāšanai ar mīklu, jo svarīgi, lai gaļa cepšanas laikā elpotu un kažociņš nepārplīstu, LTV raidījumā “Iekodies Zemgalē” pastāstīja saimniece no Zemgales Millija.
Pērļu grūbu saldais ēdiens «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Lai gan grūbas ierasts baudīt sāļos ēdienos, no tām var pagatavot arī desertu. Pērļu grūbas kā saldēdiena sastāvdaļu iecienījusi Latgales saimniece, LTV raidījumā “Īstās latvju saimnieces” dalībniece Vija Kuļša. Izmēģini pērļu grūbu saldo ar rumā mērcētām rozīnēm!
Miežu grūbu zupa ar tomātu sulu «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Miežu grūbu zupa ar tomātu sulu būs īsteni sildošs vēsā gada laika ēdens, ko pēc izvēles var ēst  ar gaļu vai bez gaļas. Izmēģini pagatavot sātīgo zupu pēc LTV raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, Latgales saimnieces Vijas Kuļšas receptes!
Vasaras ogu pudiņš ar vaniļas mērci «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Šis deserts ļaus uzburt sapni par vasaru jebkurā gada laikā – pudiņš ar dažādu ogu slāņiem un vaniļas mērci atgādinās par silto mēnešu prieku un bezrūpību. Pagatavo šo saldēdienu pēc raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībnieces Violas Annas Bīriņas receptes!
Tomātu krēmzupa ceptā maizes klaipiņā ar sieru «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Tomātu krēmzupa ceptā maizes klaipiņā ar sieru ir īsteni sātīgs ēdiens, kas īpaši piemērots tomātu sezonai. Maizes klaipiņā pasniegtā maltīte noteikti būs baudījums ne tikai vēderam, bet arī acīm. Izmēģini pagatavot smeķīgo zupu pēc raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībnieces Violas Annas Bīriņas receptes!
Speķmaizītes ar lociņiem Zemgales gaumē
Lieliskākās uzkodas tiek gatavotas no vienkāršākajām sastāvdaļām – tā tas ir arī ar šīm speķmaizītēm. Pokaiņu puses saimniece Marika savu speķmaizīšu recepti atklāja LTV raidījumā “Iekodies Zemgalē”.
Rabarberu ķīselis ar putukrējumu Zemgales gaumē
Šis vienkāršais deserts neprasa nedz lielu pavārmākslu, nedz smalkas sastāvdaļas, taču neliks vilties. Rabarberu ķīseļa recepti LTV raidījumā “Iekodies Zemgalē” atklāja Pokaiņu puses saimniece Marika.

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt