Dzīve & stils / Virtuve
Mazsālīta sīga. «Iekodies Kurzemē» recepte
Garšas ekspedīcijas ceļojuma laikā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Iekodies Kurzemē” viesojas zvejnieku sētā Kolkā, kur saimniece gatavo mazsālītu sīgu. Kā to pagatavot kurzemnieku gaumē?
Zivju zupa ar sīgu. «Iekodies Kurzemē» recepte
Garšas ekspedīcijas ceļojuma laikā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Iekodies Kurzemē” viesojas zvejnieku sētā Kolkā, kur saimniece gatavo zivju zupu no sīgas. Kā to pagatavot kurzemnieku gaumē?
Apgūst Rucavas baltā sviesta gatavošanu
Jūlija pēdējā svētdienā Rucavā, Papes “Vītolniekos”, jau tradicionāli ar dziesmām, dejām un gardiem ēdieniem  tiek svinēti Annu godi, pulcinot ciemiņus no tuvākiem un tālākiem  Latvijas novadiem. Šoreiz ikvienam bija iespēja piedalīties meistarklasē, lai  apgūtu  Rucavas baltā sviesta gatavošanas noslēpumus.
Slinko vai gudro saimnieču siers Jāņu vakaram no Vaboles
Kas gan ir Jāņu diena bez ugunskura, vainaga un pašu sieta Jāņu siera. Siera ritulis ir saules simbols saulgriežos, tas ir apaļš kā saule, bet tas, ko saimniece liek klāt sieram ir garšu un noskaņu radītājs svētkos, tā saka siera sējēja no Daugavpils novada Vaboles pagasta Anna Rubine. Viņa sieru sien jau vairāk nekā 20 gadus un uzsver, ka to var prast ikviena saimniece, kas vien to vēlas. Kā top ātri pagatavojamie Jāņu sieri Vaboles pagastā, brauca lūkoties Latvijas Radio.
Izraēlā notiek viens no lielākajiem vegānu festivāliem
Izraēlā noticis viens no lielākajiem pasaules vegānu festivāliem. Tūkstošiem cilvēku devās izbaudīt dažādus bezgaļas ēdienus, tostarp vegāniem paredzētus hotdogus, kā arī pēc garšas sieram līdzīgas augu valsts alternatīvas.
Jaunākie
Interesanti