Dzīve & stils / Virtuve
Laiks atklāt aukstās zupas sezonu!
Marinētu biešu burciņas lielveikalu plauktos rindojas jau kādu laiku. Beidzot arī laika apstākļi ir atbilstoši vienam no iecienītākajiem sezonas ēdieniem - aukstajai zupai. Piedāvājam atklāt tās sezonu ar veselīgu receptes versiju, kurā nav lieku taukvielu, pusfabrikātu un pārspīlēta sāls daudzuma. 
Zaļā pasta vieglai maltītei
Veģetāra maltīte vieglām pusdienām vai vakariņām - spageti ar zaļajiem zirnīšiem, spinātiem un dažādiem zaļumiem. Izmēģini šo ēdienu pagatavot pēc šefpavāra Uģa Veita receptes! Gatavošanas noslēpumos šefpavārs dalījās Latvijas Televīzijas raidījuma “Labie darbi virtuvē” trešajā sērijā.
No nātrēm var gatavot ne tikai tēju, bet arī čipsus
Lielo nātri (Urtica urens) dzēlīgo lapiņu dēļ ievākt ir grūtāk nekā citus ārstniecības augus, taču noteikti ir vērts papūlēties. Farmācijas doktore Vija Eniņa stāsta par nātru vērtīgajām īpašībām un plašo pielietojumu, kas attaisnos ieguldītās pūles, tās lasot.
Izmēģini saldi pikantu indonēziešu ēdienu ar vēršaci!
"Nasi goreng" - saldi pikants sveiciens no Indonēzijas virtuves ar banāniem, mango, svaigu gurķi un vēršaci. Izmēģini šo ēdienu pagatavot pēc šefpavāra Uģa Veita receptes! Gatavošanas noslēpumos šefpavārs dalījās Latvijas Televīzijas raidījuma “Labie darbi virtuvē” otrajā sērijā.
Sātīga vistas zupa ar šokolādi un kraukšķīgas siermaizes
Sātīga zupa “Čili con vista” un kraukšķīgas siermaizes - šādu maltīti šefpavārs Uģis Veits gatavoja pirmajā sērijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Labie darbi virtuvē”. Izmēģini to pagatavot arī savā virtuvē! No šefpavāra norādītājām sastāvdaļām sanāks četras porcijas cilvēkiem, kuri vēlas kārtīgi paēst.
Pandēmijas laikā sācies pašceptas maizes bums
Tikko ceptas maizes smaržai maz kas var līdzināties. Un glītu kukulīšu fotogrāfiju pieaugums sociālajos tīklos vedina domāt, ka arvien vairāk cilvēku krīzes laikā ķērušies pie maizes cepšanas pašu mājās. To apliecina arī nozares ekspertu vērojumi un tirgotāju dati, kas pēdējā mēnesī uzrāda pamatīgu pieprasījuma kāpumu pēc maizes krāsniņām. Citi cepšanai izmanto parastās krāsnis un secina – krīze liek mums atgriezties pie pamatvērtībām, un maize noteikti ir viena no tām.
Raidījumā «Labie darbi virtuvē» gatavos ēst un stāstīs par dzīves uzlabošanu
No 7. maija pie Latvijas Televīzijas skatītājiem nokļūs jauns LTV raidījums – “Labie darbi virtuvē”. Astoņās sērijās raidījums šefpavāra Uģa Veita vadībā ne vien piedāvās garšīgu ēdienu receptes, bet arī iedziļināsies pilsonisko iniciatīvu devumā mums kā sabiedrībai, informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.
Brīvdienu pankūkas ar banāniem
Ar gardu banānu pankūku recepti Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" dalījās Pieci.lv satura redaktore Elīna Baltskara. Šīs pankūkas ir kā radītas nesteidzīgai brīvdienu maltītei.
Uzkoda brīvdienām - ātrie siera pīrādziņi
Vienkārši pagatavojamie siera pīrādziņi ir iecienīti organizācijas "mammamuntetiem.lv" vadītājas Ingas Akmentiņas-Smildziņas ģimenē. Ar uzkodas recepti viņa dalījās Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija."
Jaunākie
Interesanti