Dzīve & stils / Virtuve
VIDEO pamācība: kā pagatavot Ziemassvētku ēdienus bez gaļas
Tradicionālie latviešu Ziemassvētku ēdieni ar kārtīgiem gaļas un speķa gabaliem ir visai smaga barība. LTV raidījums "Rīta panorāma" rubrikā "Ziemassvētkus gaidot" devās pie veģetārās pavārmākslas speciālistes Ditas Lases noskaidrot, vai tradicionālos svētku ēdienus iespējams pagatavot arī bez gaļas. Izrādās, var. Un garša ir tieši tāda pati kā gaļas ēdieniem.
Jogurta putas ar vīgriežu karameli un ogām - recepte

Ilzes Jurkānes un kulinārijā šova "Es mīlu ēdienu"  garšas ceļojums Igaunijā turpinās. Šoreiz skaistais Peipusa ezers un visgardāko sīpolu ceļš. Ilze viesosies pie Kostjas, mielosies ar gardiem viņa paša ceptiem sīpolu pīrāgiem un mācīsies pīt sīpolu bizes. Dosies apciemot un gatavos kopā ar Erki restorānā Otepē, kur kopīgi taps gan rudenīgi krāsaina biešu-burkānu želeja, gan jogurta putas ar vīgriežu karameli. Izsmalcināti! Citas pārbaudītas receptes te. 

Biešu-burkānu želeja ar pildītiem sīpoliem un ķērpi - recepte

Ilzes Jurkānes un kulinārijā šova "Es mīlu ēdienu"  garšas ceļojums Igaunijā turpinās. Šoreiz skaistais Peipusa ezers un visgardāko sīpolu ceļš. Ilze viesosies pie Kostjas, mielosies ar gardiem viņa paša ceptiem sīpolu pīrāgiem un mācīsies pīt sīpolu bizes. Dosies apciemot un gatavos kopā ar Erki restorānā "Otape", kur kopīgi taps gan rudenīgi krāsaina biešu-burkānu želeja, gan jogurta putas ar vīgriežu karameli. Izsmalcināti! Citas pārbaudītas receptes te. 

Cukini kūciņas ar burkāniem - recepte

Piedāvājam nelielu garšu ceļojumu pa Igauniju. Ko mūsu kaimiņi ceļ galdā un kāda ir mūsdienu Igaunijas garša?! Lai to noskaidrotu Latvijas Televīzijas raidījums "Es mīlu ēdienu" viesojas Dienvidigaunijā. Pabūs pie setiem un paklausīsies daudzbalsīgas dziedāšanas tradīciju, ciemosies Nori un palūkosies, kā te gatavo sieru, ies pirtī "Mooska sauna" un vakariņos pie Edas Vērojas. Citas pārbaudītas receptes te. 

Siltie griķu salāti ar kūpinātu gaļu - «Es mīlu ēdienu» recepte

Piedāvājam nelielu garšu ceļojumu pa Igauniju. Ko mūsu kaimiņi ceļ galdā un kāda ir mūsdienu Igaunijas garša?! Lai to noskaidrotu Latvijas Televīzijas raidījums "Es mīlu ēdienu" viesojas Dienvidigaunijā. Pabūs pie setiem un paklausīsies daudzbalsīgas dziedāšanas tradīciju, ciemosies Nori un palūkosies, kā te gatavo sieru, ies pirtī "Mooska sauna" un vakariņos pie Edas Vērojas. Citas pārbaudītas receptes te

Sniega bumbu zupa - recepte

Piedāvājam nelielu garšu ceļojumu pa Igauniju. Ko mūsu kaimiņi ceļ galdā, un kāda ir mūsdienu Igaunijas garša? Lai to noskaidrotu, Latvijas Televīzijas raidījums "Es mīlu ēdienu" viesojas Dienvidigaunijā. Pabūs pie setiem un paklausīsies daudzbalsīgas dziedāšanas tradīciju, ciemosies Nori un palūkosies, kā te gatavo sieru, ies pirtī "Mooska sauna" un vakariņos pie Edas Vērojas. Citas pārbaudītas receptes te. 

Jaunākie
Populārākie
Interesanti