Dzīve & stils / Virtuve
Pienā sautētie kolrābji – lieliska piedeva gaļai
Kolrābjus bieži ierasts ēst svaigā veidā salātos vai vienkārši kā uzkodu, taču tos var arī  sautēt pienā un tādējādi iegūt neparastu uzkodu. Izmēģini kolrābjus pagatavot pēc receptes, ko iecienījusi raidījuma “Virtuvē pie kaimiņiem” varone, Ziemeļvācijas salā Ziltē dzīvojošā Mārena!
Tradicionālā Ziltes kūka ar plūmju ievārījumu
Plūmju ievārījuma kūka, kas pārklāta ar zeltainas mīklas režģi, ir tradicionāls saldēdiens Ziemeļvācijas salā Ziltē. Svarīgi atcerēties, ka, gatavojot šo kūku, mīkla ir jāmīca, nevis jāmaisa.
Izdota «Latgales pavārgrāmata»
Ir apkopoti Latgales reģiona un Krāslavas novada tradicionālie ēdieni un dzērieni, vizuāli krāsainā “Latgales pavārgrāmata”, kuru izdevusi biedrība “Latgales kulinārā mantojuma centrs”. Ideja par šādu grāmatu radās pirms dažiem gadiem.
Kāpēc no veikalu plauktiem pazuduši cūku tauki?
Valsts svētku mēnesī noteikti galdā tiks celti īsteni latviski ēdieni. Un, kas gan kādreiz bijusi senlatvieša virtuve bez cūku taukiem? Bet, izrādās, mūsdienās šādu, mūsu senčiem tik ierastu pārtikas produktu nemaz tik vienkārši vairs nav iespējams iegādāties.
Pirms 225 gadiem tapušo pirmo pavārgrāmatu latviešu valodā izdod no jauna
Kā uzvārīt skaidru zupi, kā pagatavot zosti un kā pareizi iebeicēt cepeti? Ne vien šie, bet arī daudzi citi mūsu virtuvē aizmirsti vārdi un jēdzieni ir lasāmi 414 receptēs 225 gadus vecajā pavārgrāmatā „Tā pirmā pavāru grāmata, no vāces grāmatām pārtulkota”. Tā savulaik izdota Rubenes mācītājmuižā un ir pirmā pavārgrāmata latviešu valodā. Tagad tā izdota no jauna un var sniegt idejas interesantām receptēm, kā arī ieskatu vēsturē.
Vai produktus drīkst ēst pēc derīguma termiņa beigām? Ledusskapja revīzija
Aptuveni 1,3 miljardi tonnu gadā jeb viena trešā daļa no pasaulē saražotās pārtikas tiek izmesta, liecina ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas dati. Statistika rāda – kamēr pasaules nabadzīgajos reģionos viens cilvēks atkritumos atstāj vidēji 6–11 kg pārtikas gadā, Eiropas Savienībā izmetam teju šo pašu apjomu nedēļā. Kā produktus uzglabāt ilgāk, un vai tos drīkst ēst, ja beidzies derīguma termiņš, pēta Latvijas Televīzijas raidījums “Pārtikas revidents”.
Rupjmaizes kārtojums ar kazas piena saldo krējumu
Klasisko latviešu virtuves saldēdienu – rupjmaizes kārtojumu – var padarīt neparastāku, govs piena vietā izmantojot kazas piena saldo krējumu. Izmēģini pagatavot desertu pēc Limbažu pusē esošās zemnieku saimniecības “Virbotnes” saimnieces Modras Puisītes receptes!
Rekavas vidusskolas pavāres uzvarējušas konkursā «Mana novada garša»
“Novada garša 2020” noslēguma pasākumā, kas aizvadīts pirms nedēļas, pirmo reizi notika konkurss publiskā sektora ēdinātājiem jeb skolu un bērnudārzu pavāriem “Mana novada garša”, kurā piedalījās pa vienai komandai no Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes. Uzvaras laurus konkursā plūca Latgales reģions, ko pārstāvēja pavāres no Viļakas novada Rekavas vidusskolas.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt