Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Virtuve
Uzkoda drēgnai dienai - cūku pupu, kartupeļu un žāvētas gaļas bumbiņas
Latvijas vasara ir mainīga. Vienu dienu ārā valda svelme, citu - līņā lietus, un tā vien gribas ietīties mīkstā pledā. Šādās dienās labi iederēsies sātīgā uzkoda "Spēka kumosiņi", ko gatavo no cūku pupām, kartupeļiem un žāvētas gaļas. Izmēģini tos pagatavot pēc Madonas novada Aronas pagasta māju “Lielie Kupri” saimnieces Silvija Čurkstes receptes, ko viņa atklāja Latvijas Televīzijas raidījumā "Īstās latvju saimnieces"!
Humoss latviešu gaumē - liec lietā cūku pupas!
Humoss parasti tiek gatavots no turku zirņiem, bet kāpēc gan to nepagatavot no vietējā vasaras dārguma -  lauka jeb cūku pupām? Šis ir labs veids, kā izmantot cūku pupas, kad visos citos veidos tās jau apnikušas. Gavato cūku pupu humosu pēc receptes, kas izskanēja Latvijas Televīzijas raidījumā „Es mīlu ēdienu”!
Skrīveru medus atzīts par vienu no gardākajiem Latvijā
Izvērtējot 41 medus paraugu, Latvijas Biškopības biedrības rīkotajā konkursā “Garšīgākais Latvijas gaišais medus 2020” noteikts šī gada garšīgākais Latvijas medus trīs kategorijās – gaišais, tumšais un monoflorais. Par garšīgāko gaišo medu Latvijā tika atzīts pavasara ziedu medus, kas ievākts Skrīveru dendroloģiskajā parkā.
Upeņu zefīri - gaisīgs vasaras našķis
Upenes vislabāk ēst svaigas, tieši no krūma, taču kādu drusku var pagatavot arī vasarīgā desertā. Izmēģini uzmeistarot upeņu zefīrus pēc bloga “Yvette” saimnieces Ivetas Dmitrijevas receptes, kuru viņa atklāja Latvijas Televīzijas raidījumā “Es mīlu ēdienu"!
Svaigie cukīni salāti ar mellenēm
Svaigi vasaras salāti, kas labi garšos gan kā piedeva, piemēram, grilētai gaļai, gan kā viegla pēcpusdienas uzkoda. Turklāt vairums sastāvdaļu šajā gada laikā ir pieejamas paša izaudzētas vai vietējo zemnieku sarūpētas. Gatavo salātus pēc ēdienu entuziasta un garšu pētnieka Renāra Purmaļa receptes, ko viņš atklāja LTV raidījumā "Gatavo dabā"! 
Jāņogu laika gardums - grilēts siers ar ogu mērci
Dārzos jau kādu laiku sārtojas jāņogas. Atliek tās salasīt, iegādāties Jāņu siera rituli vai pagatavot to pašam, virtuves krājumos atrast nedaudz ķiploku un medus, un no tā visa uzmeistarot izcilu vasaras gardumu. Gatavo grilētu vai ceptu Jāņu sieru ar ogu mērci pēc kafejnīcu, bāru un pasākumu vadītāja Arvja Zēmaņa receptes, ko viņš atklāja raidījumā "Es mīlu ēdienu". 
Cukīni «kūciņas» ar gailenēm un šķiņķi - kaimiņu igauņu recepte
Dārzeņiem bagāto un sātīgo "kūciņu" sastāvā ir arī viens no aktuālākajiem sezonas produktiem - gailenes. Šis ēdiens ir neliels garšu ceļojums pa kaimiņzemi Igauniju, jo recepte tika aizgūta, Latvijas Televīzijas raidījumam "Es mīlu ēdienu" viesojoties Dienvidigaunijā. Izmēģini, kā garšo gailenes igauņu gaumē!
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt