Dzīve & stils / Virtuve
Treknie gadi un noņemtie galdauti: Kā mainījies Latvijas restorānu piedāvājums?
Pēdējo 20 gadu laikā Latvijas restorānos notikušas ievērojamas pārmaiņas. Restorāna piedāvājums konkurē ar neskaitāmiem citiem izklaides industrijas piedāvājumiem, tādēļ apmeklētāju piesaistīšanai līdzās ēdiena baudīšanai aizvien lielāka nozīme ir izklaidei un pārsteigumam. Par šīm pārmaiņām radio “Naba” raidījumā “Virtuves sarunas” Astra Spalvēna sarunājas ar šefpavāru Ēriku Dreibantu.
Francijā pavāri tiekas pasaules čempionātā
Francijas pilsētā Lionā sācies pasaules pavāru čempionāts. Organizētāji uzsver, ka konkurss ir lieliska iespēja arī attīstības valstīm gūt atzinību pasaulē un pilnveidot savu nacionālo virtuvi.
Ko Ziemassvētkos ēd citās valstīs?
Bagātīga ēšana Ziemassvētkos nodrošinās bagātīgu gadu – to zināja jau senie latvieši. Un, lai tā patiešām būtu, vēlams ēst 9 reizes! Ziemassvētku vakarā tradicionāli pie mums galdā ceļ štovētus kāpostus, cepeti, pelēkos zirņus, speķa pīrāgus un piparkūkas. Bet bez kādiem ēdieniem nav iedomājami Ziemassvētki citviet pasaulē?   
Ziemassvētku ābolu kārtojums – gards un viegli pagatavojams saldais ēdiens
Neiztrūkstoša Ziemassvētku galda sastāvdaļa vienmēr ir bijis arī saldais ēdiens. Svētki ir brīdis, kad uz īsu brīdi var aizmirst par diētām un atļauties uzņemt vairāk saldu produktu nekā ikdienā. Ziemassvētku ābolu kārtojums ir garšīgs un vienkārši pagatavojams saldais ēdiens, kas būs pa spēkam ikvienam.
Kā tradicionālos Ziemassvētku ēdienus padarīt krāšņākus?
Kad Ziemassvētku eglīte atvesta uz mājām, jāsāk domāt arī par galda klāšanu. Ogres tehnikuma audzēknis Tomass Gavriļenko stāsta, kā tradicionālos Ziemassvētku ēdienus, piemēram, zirņus padarīt krāšņākus. Proti, kā tos pagatavot tā, lai uz šķīvja tie izskatītos neatvairāmi.
Rojā meklē senas zivju ēdienu receptes
Piekrastes iedzīvotāju ģimenēs izsenis ir bijušas īpašas zivju ēdienu receptes, kuras, ja netiks pierakstītas, ar laiku varētu tikt aizmirstas. Rojas Jūras zvejniecības muzejā radusies ideja veidot praktiskās nodarbības, kurās uzklausa, pieraksta un gatavo vietējo iedzīvotāju no paaudzes paaudzē pārmantotās receptes.
Jaunākie
Interesanti