Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Virtuve
Kulta ēdieni: Tradicionālā Emirātu tuksneša ļaužu maize
Pirms 20. gadsimta 60. gados Apvienoto Arābu Emirātu teritorijā tika atklāta nafta, Emirātu teritorijā esošajā tuksnesī dzīvoja milzum daudz beduīnu jeb tuksneša ļaužu. Tagad to ir mazāk, jo tirdzniecību veic vai nu ar gaisa kuģiem vai džipiem. Un tomēr beduīnu tuksnesī vēl ir gana daudz,  un kulinārās tradīcijas viņi tur augstā godā. Viens no svarīgākajiem ēdieniem, dodoties tuksnesī, bija ļoti plānā regag maize, kas var glabāties pat mēnesi. Uzzini, kā to pagatavot!
Garšaugos marinētas skumbrijas marokāņu gaumē
Makrele jeb skumbrija ir tradicionāls produkts Ziemeļvācijas salā Ziltē, kur dzīvo glābējs Larss un viņa sieva Mārena Lunki. Pāris ierasti gatavo skumbrijas ziemeļvāciešu gaumē, savukārt viņu draugs Mohammeds Mārenai ierādīja, kā tās ēd viņa dzimtajā Marokā. Izmēģini pagatavot marinētas skumbrijas marokāņu gaumē, sekojot Mohammeda receptei!
Krāsainais laša tartars ar eksotiskām sastāvdaļām
Ziemeļvācijas salā Ziltē dzīvojošais glābējs Larss Lunks gatavo laša tartaru pēc tradicionālas receptes, kuru pats papildinājis ar dažām neparastām sastāvdaļām. Šī recepte būs lieliski piemērota gardai svētku uzkodai.
Pienā sautētie kolrābji – lieliska piedeva gaļai
Kolrābjus bieži ierasts ēst svaigā veidā salātos vai vienkārši kā uzkodu, taču tos var arī  sautēt pienā un tādējādi iegūt neparastu uzkodu. Izmēģini kolrābjus pagatavot pēc receptes, ko iecienījusi raidījuma “Virtuvē pie kaimiņiem” varone, Ziemeļvācijas salā Ziltē dzīvojošā Mārena!
Tradicionālā Ziltes kūka ar plūmju ievārījumu
Plūmju ievārījuma kūka, kas pārklāta ar zeltainas mīklas režģi, ir tradicionāls saldēdiens Ziemeļvācijas salā Ziltē. Svarīgi atcerēties, ka, gatavojot šo kūku, mīkla ir jāmīca, nevis jāmaisa.
Izdota «Latgales pavārgrāmata»
Ir apkopoti Latgales reģiona un Krāslavas novada tradicionālie ēdieni un dzērieni, vizuāli krāsainā “Latgales pavārgrāmata”, kuru izdevusi biedrība “Latgales kulinārā mantojuma centrs”. Ideja par šādu grāmatu radās pirms dažiem gadiem.
Kāpēc no veikalu plauktiem pazuduši cūku tauki?
Valsts svētku mēnesī noteikti galdā tiks celti īsteni latviski ēdieni. Un, kas gan kādreiz bijusi senlatvieša virtuve bez cūku taukiem? Bet, izrādās, mūsdienās šādu, mūsu senčiem tik ierastu pārtikas produktu nemaz tik vienkārši vairs nav iespējams iegādāties.
Pirms 225 gadiem tapušo pirmo pavārgrāmatu latviešu valodā izdod no jauna
Kā uzvārīt skaidru zupi, kā pagatavot zosti un kā pareizi iebeicēt cepeti? Ne vien šie, bet arī daudzi citi mūsu virtuvē aizmirsti vārdi un jēdzieni ir lasāmi 414 receptēs 225 gadus vecajā pavārgrāmatā „Tā pirmā pavāru grāmata, no vāces grāmatām pārtulkota”. Tā savulaik izdota Rubenes mācītājmuižā un ir pirmā pavārgrāmata latviešu valodā. Tagad tā izdota no jauna un var sniegt idejas interesantām receptēm, kā arī ieskatu vēsturē.
Vai produktus drīkst ēst pēc derīguma termiņa beigām? Ledusskapja revīzija
Aptuveni 1,3 miljardi tonnu gadā jeb viena trešā daļa no pasaulē saražotās pārtikas tiek izmesta, liecina ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas dati. Statistika rāda – kamēr pasaules nabadzīgajos reģionos viens cilvēks atkritumos atstāj vidēji 6–11 kg pārtikas gadā, Eiropas Savienībā izmetam teju šo pašu apjomu nedēļā. Kā produktus uzglabāt ilgāk, un vai tos drīkst ēst, ja beidzies derīguma termiņš, pēta Latvijas Televīzijas raidījums “Pārtikas revidents”.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt