Dzīve & stils / Virtuve
Pīlādži – veselīgas un nepelnīti aizmirstas ogas

Kā rudens, tā arī pīlādžu raža klāt, tiesa gan - cilvēki ne visai čakli tās lasa, jo pīlādžiem ir diezgan sīva garša, tomēr tie ir ļoti veselīgi un var kalpot par garšvielu dažādiem ēdieniem, vēsta LTV raidījums “4. studija”.

Kvinojas un kokosriekstu piena zupa - «Es mīlu ēdienu» recepte

Miķelis Baštiks - dažādu radošu projektu un dizainu darbu autors - ar dizainu ir uz “Tu”. Taču ārpus darba viņš ar ģimeni ir atklājis, kāds “kaifs” ir dārzs. Pie Miķeļa un viņa sievas Elzas  svaigā gaisā dārzā ciemosies dzīves gardēde Ilze Jurkāne, kura arī šajā rudenī turpina mīlēt ēdienu. Miķelis gatavo kvinojas un kokosriekstu piena zupu. 

Pupiņu braunijs ar ērkšķogām - recepte

Miķelis Baštiks - dažādu radošu projektu un dizainu darbu autors - ar dizainu ir uz “Tu”. Taču ārpus darba viņš ar ģimeni ir atklājis, kāds “kaifs” ir dārzs. Pie Miķeļa un viņa sievas Elzas svaigā gaisā dārzā ciemosies dzīves gardēde Ilze Jurkāne, kura arī šajā rudenī turpina mīlēt ēdienu. Miķelis gatavo pupiņu braunijus.

Garneļu bumbas ar mērci - recepte

Mārtiņš Reinis ir viens no austeru festivāla Latvijā veidotājiem un savas zināšanas par tām apguvis Francijā. Garneļu bumbas ar mērci pie Mārtiņa baudīt devās dzīves gardēde Ilze Jurkāne, kura arī šajā rudenī turpina mīlēt ēdienu

Kādos veidos ēst svaigu austeri?

Mārtiņš Reinis ir viens no austeru festivāla Latvijā veidotājiem un savas zināšanas par tām apguvis Francijā. Ko un kā darīt ar šīm jūras skaistulēm? Austeres pie Mārtiņa baudīt devās dzīves gardēde Ilze Jurkāne, kura arī šajā rudenī turpina mīlēt ēdienu

Humuss ar lavaša čipšiem - recepte

Ēdiens kafejnīcu, bāru un pasākumu vadītājam Arvim Zēmanim ir kas vairāk nekā tikai ikdienas enerģijas avots. Pie viņa devās ciemos arī dzīves gardēde Ilze Jurkāne, kura šajā rudenī turpina mīlēt ēdienu. Ēdienkartē - ātrais Arvja humuss ar lavaša čipsiem. Labu apetīti!

Marinēta cūkas fileja ogās un sinepēs - recepte

Ēdiens kafejnīcu, bāru un pasākumu vadītājam Arvim Zēmanim ir kas vairāk nekā tikai ikdienas enerģijas avots. Pie viņa devās ciemos arī dzīves gardēde Ilze Jurkāne, kura šajā rudenī turpina mīlēt ēdienu. Ēdienkartē - marinēta cūkas fileja ogās un sinepēs. Labu apetīti!

Gruzīnu salāti - recepte

Ēdiens kafejnīcu, bāru un pasākumu vadītājam Arvim Zēmanim ir kas vairāk nekā tikai ikdienas enerģijas avots. Pie viņa devās ciemos arī dzīves gardēde Ilze Jurkāne, kura šajā rudenī turpina mīlēt ēdienu. Ēdienkartē - gruzīnu salāti. Labu apetīti!

Pavāru knifi: Kā cept zivi, lai tā nepiedegtu

Liktos – kas var būt vienkāršāk gatavojams par zivs cepšanu uz pannas. Bet – nekā! Vai nu zivi pie pannas pierauj vai nu izcepas par sausu. Šefpavārs Māris Astičš stāsta, kā uzcept zivi, nepiedūmojot virtuvi un nepiededzinot pannu.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti