Dzīve & stils / Virtuve
Saldā Vidzemes pūpolputra «Īsto latvju saimnieču» gaumē
No grūbām var pagatavot arī lielisku saldēdienus, piemēram, gardo Vidzemes pūpolputru. Raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībniecei Rūtai Beirotei no Krimuldas puses ir savs pūpolputras gatavošanas noslēpums – grūbas pirms atdzesēšanas viņa nedaudz apslacī ar citronu un medu. 
Liellopa gaļas irbītes «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Vai var būt vēl lielāka latviešu virtuves klasika par irbītēm? Šo liellopu gaļas ēdienu godos cēla galdā jau kaucmindietes, un arī mūsdienu saimnieces apzinās tā vērtību. Raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībniece Rūta Beirota no Krimuldas puses irbītes iesaka ēst kopā ar kartupeļu biezputru, jo tā vislabāk var apēst gardo mērcīti.
Balto pupiņu un šokolādes krēms «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Pākšaugu audzētāja, raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībniece Rūta Beirote zina, ka pupiņas noder ne tikai sāļiem ēdieniem vien. No baltajām pupiņām un šokolādes var pagatavot lielisku saldēdienu, kas būs ne tikai pasakaini gards, bet ar arī vērtīgām uzturvielām bagāts.
Sēlijas lauku torte ar īpaši elastīgo biskvītu
Īsta lauku torte nav iedomājama bez elastīga biskvīta. Jēkabpils puses saimniece Rita LTV raidījumā “Iekodies Zemgalē” atklāja, ka šādu biskvītu var pagatavot, izmantojot nedaudz vairāk olas baltumu nekā dzeltenumu. Izmēģini Ritas recepti un pagatavo gardu lauku torti!
Cepelīni jeb kumeļu olas Jēkabpils gaumē
Pannā izčurkstināts speķītis ar sīpoliem, kas ieslēpti pamatīgā kartupeļu plācenī, – tās ir galvenās sastāvdaļas Sēlijas cepelīniem jeb kumeļu olām. Visus cepelīnu gatavošanas noslēpumus Jēkabpils saimniece Rita atklāja LTV raidījumā “Iekodies Zemgalē”.
Trusis timiāna marinādē «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Kuldīgas novada saimnieces, LTV raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībnieces Gunitas Štorhas viena no kaislībām ir trušu audzēšana. Likumsakarīgi viens no viņas kulinārijas meistarstiķiem ir trusis timiāna marinādē ar ērkšķogu mērci. Izmēģini šo recepti un cel galdā gardu maltīti kādās īpašās viesībās!
Kazas krēmsiera deserts «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Kaza mellenēs – tā savu kazas krēmsiera desertu ar meža ogām nodēvējusi LTV raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībniece, Kuldīgas novada saimnieces Gunita Štorha. Izmēģini pagatavot šo saldēdienu pēc Gunitas īpašās receptes!
Bazilika pesto «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Bazilika pesto kļuvis par iecienītu uzkodu sastāvdaļu ar daudzu Latvijas saimnieču virtuvē. Raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībniece Gunita Štorha no Kuldīgas puses pesto gatavošanai izvēlas Indijas riekstus un pasniedz to ar karamelizētiem, svilinātiem ķiršu tomātiņiem. Izmēģini viņas recepti!
Mazsālīta forele ar rozmarīnu «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Saimniece, kuras vīra pārraudzībā ir foreļu baseini, noteikti zina, kā gardi pagatavot šo zivi. Tāda ir LTV raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībniece Gunita Štorha no Kuldīgas puses. Mazsālītai forelei viņa pievieno nedaudz rozmarīna un šļuku olīveļļas.

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt