Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Virtuve
Rupjmaizes kārtojums ar kazas piena saldo krējumu
Klasisko latviešu virtuves saldēdienu – rupjmaizes kārtojumu – var padarīt neparastāku, govs piena vietā izmantojot kazas piena saldo krējumu. Izmēģini pagatavot desertu pēc Limbažu pusē esošās zemnieku saimniecības “Virbotnes” saimnieces Modras Puisītes receptes!
Rekavas vidusskolas pavāres uzvarējušas konkursā «Mana novada garša»
“Novada garša 2020” noslēguma pasākumā, kas aizvadīts pirms nedēļas, pirmo reizi notika konkurss publiskā sektora ēdinātājiem jeb skolu un bērnudārzu pavāriem “Mana novada garša”, kurā piedalījās pa vienai komandai no Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes. Uzvaras laurus konkursā plūca Latgales reģions, ko pārstāvēja pavāres no Viļakas novada Rekavas vidusskolas.
Gaisīgais vasaras deserts. «Īsto latvju saimnieču» recepte
Desertu galvenais mērķis izsenis ir bijis pēc sātīgas maltītes iegūt patīkamu pēcgaršu, tāpēc saldos ēdienus tradicionāli pasniedz pusdienu vai vakariņu beigās. Visu veidu deserti Eiropā tika plaši izmantoti tikai 19. gadsimtā, kad radās ēdienu pasniegšanas pēctecības standarti. Izmēģini pagatavot gaisīgo vasaras desertu pēc raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, kurzemnieces Ievas Krūmiņas receptes.
Cūkas pavēdere ar karamelizētiem āboliem un sautētiem kāpostiem. «Īsto latvju saimnieču» recepte
Kaut arī cūkas pavēdere līdzinās krūtiņai, ilgu laiku tā tika uzskatīta par mazvērtīgu – tāpēc tirgū, piemēram, kūpināta pavēdere allaž bijusi lētāka nekā krūtiņa, bet svaigā veidā tika tirgota kā lēta izejviela ruletēm. Tomēr daudzas saimnieces atzīst, ka pēc garšas un struktūras cūkas pavēdere ne ar ko nav sliktāka par krūtiņu. Izmēģini to pagatavot pēc raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, kurzemnieces Ievas Krūmiņas receptes. Viņa gatavo lēni sutinātu cūkas pavēderi ar karamelizētiem āboliem, sautētiem kāpostiem un cepeškrāsnī ceptiem kartupeļiem, pārlietu ar brūno saldkrējuma mērci.
Grilēts kamambērs ar dažādu veidu ievārījumiem. «Īsto latvju saimnieču» recepte
Tradicionālais franču kamambērs ir apmēram 250 gramus smags, apaļš siera ritulītis ar trauslu, gaišu, gandrīz baltu pelējuma garoziņu un pikanti saldu riekstu garšu. Kopš 19. gadsimta beigām to pārdod plānās koka kārbiņās, un, pateicoties šim iepakojumam, siers “sveiks un vesels” nokļūst pat attālākajos pasaules nostūros. Kurzemē šo sieru grilē un pasniedz ar ievārījumu. Izmēģini to pagatavot pēc raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, kurzemnieces Ievas Krūmiņas receptes!
Saldais ēdiens šmalunce «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Eiropas tautām ar garāku valstiskās pastāvēšanas vēsturi virtuves tradīcijas balstās uz trim “vaļiem” – reģionālo virtuvi, pilsonisko virtuvi, kas ir sociālekonomisko šķiru ēdieni, un izsmalcināto virtuvi, kas paredzēti augstākajām sabiedrības slānim. Latviešu virtuve balstās tikai uz reģionālo un pilsonisko. Pilsonisko virtuvi mums lielākoties veidojusi baltvācu gaume un ēšanas paradumi. Viens no piemēriem ir saldais ēdiens ''šmalunce'' – izmēģini to pagatavot pēc raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, vidzemnieces Brigitas Puriņas receptes!
Braslas forele ar skostiņiem «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Skostiņiem jeb sparģeļiem pasaules kulinārijā ir īpaša vieta, jo tiem piemīt unikāla, ļoti maiga garša, tie ir ļoti veselīgi un ārkārtīgi viegli pagatavojami. Izmēģini pagatavot Braslas foreli ar sparģeļiem pēc raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, vidzemnieces Brigitas Puriņas receptes! Brigita kopā ar vīru Santi dzīvo “Rūjās” un saimnieko Straupes lauku labumu tirdziņa virtuvē Straupes Zirgu pastā.
Zaļie salāti ar svaigo sieru «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Dažādus ziedus kulinārijā izmantoja jau Senajā Romā un Austrumu zemēs. 17. gadsimta receptēs minēti īpaši pavasara ziedu salāti, ko pasniedza tikai augstmaņiem. Kreses ziedus kā salātu sastāvdaļu pirmie esot sākuši izmantot Francijas pavāri. Ziediem ir pikanta garša, kas lieliski sader ar maigajiem lapu salātiem, un arī augsta uzturvērtība. Izmēģini pagatavot vasaras zaļos salātus ar svaigo sieru pēc raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, vidzemnieces Brigitas Puriņas receptes!
14 idejas gardākai un interesantākai dārzeņu ēšanai
Rudens ir īstais gadalaiks, kad savā ēdienkartē iekļaut pēc iespējas vairāk dažādu dārzeņu – tagad tie ir pieejami svaigi un vietējas izcelsmes. Knifus, kā interesantāk, garšīgāk un daudzveidīgāk izmantot dārzeņus, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atklāja veģetārās uztura skolas “Vegus” vadītāja Dita Lase un bioloģe, dabas pētniece un topošā uztura zinātniece Kristīne Štikāne.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt