Dzīve & stils / Virtuve
Pienā un olā apcepta brioša maize ar sviestā ceptu bumbieru un ābolu šķēlītēm – «Gatavo dabā!» recepte
Ēdiena entuziasts un garšu pētnieks Renārs Purmalis LTV raidījumā "Gatavo dabā!" šoreiz devās uz Garkalni pie Vulfas kundzes un viņas saimnieces Gundegas Pumpures. Ko haskiji dara brīvajā laikā no sporta un pajūga vilkšanas?! Mežā, svaigā gaisā pēc pastaigas ar suņiem un ar lielu ēstgribu kopīgi taps taivāniešu "Gua Bao" maizītes ar kraukšķīgām vistu strēmelītēm un saldais ar bērnības garšu.
«Gua Bao» maizītes ar pildījumu – «Gatavo dabā!» recepte
Ēdiena entuziasts un garšu pētnieks Renārs Purmalis LTV raidījumā "Gatavo dabā!" devies uz Garkalni pie Vulfas kundzes un viņas saimnieces Gundegas Pumpures. Ko haskiji dara brīvajā laikā no sporta un pajūga vilkšanas?! Mežā, svaigā gaisā pēc pastaigas ar suņiem un ar lielu ēstgribu kopīgi taps taivāniešu  "Gua Bao" maizītes ar kraukšķīgām vistu strēmelītēm un saldais ar bērnības garšu.
Treknie gadi un noņemtie galdauti: Kā mainījies Latvijas restorānu piedāvājums?
Pēdējo 20 gadu laikā Latvijas restorānos notikušas ievērojamas pārmaiņas. Restorāna piedāvājums konkurē ar neskaitāmiem citiem izklaides industrijas piedāvājumiem, tādēļ apmeklētāju piesaistīšanai līdzās ēdiena baudīšanai aizvien lielāka nozīme ir izklaidei un pārsteigumam. Par šīm pārmaiņām radio “Naba” raidījumā “Virtuves sarunas” Astra Spalvēna sarunājas ar šefpavāru Ēriku Dreibantu.
Francijā pavāri tiekas pasaules čempionātā
Francijas pilsētā Lionā sācies pasaules pavāru čempionāts. Organizētāji uzsver, ka konkurss ir lieliska iespēja arī attīstības valstīm gūt atzinību pasaulē un pilnveidot savu nacionālo virtuvi.
Jaunākie
Interesanti