Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Virtuve
Mērnieku laiku jēra zupa - sātīgs virums piebaldzēnu gaumē
"Mērnieku laiku" jēra zupa, iespējams, ir no raksturīgākajiem Vidzemes ēdieniem, taču retais zina tā gatavošanas noslēpumus. Uzzini, kā pagatavot sātīgo virumu pēc piebaldzēnu, "Mazvieķu" saimnieku Laimas un Gunāra receptes, ko viņi atklāja Latvijas Televīzijas raidījuma "Iekodies Vidzemē" pirmajā sērijā!
Uz oglēm cepta siļķe ar kartupeļiem - «Īsto latvju saimnieču» recepte
Slapjā avīzē ietīta un uz oglēm cepta siļķe izsenis bijis viens no populārākajiem ēdieniem Kurzemē - galvenokārt tāpēc, ka lēts un sātīgs. Zinātāji teic, ka savulaik to bieži pasniedza preses magnātu Benjamiņu mājās. Avīzē ceptu siļķi bija iecienījusi Benjamiņa kundze, kura nāca no nabadzīgas ģimenes un kurai šis ēdiens uzjundīja bērnības atmiņas. Mūsdienās, ņemot vērā tipogrāfijas krāsas kaitīgumu, siļķi iesaka gatavot cepampapīrā. Izmēģini pagatavot uz oglēm ceptu siļķi ar kartupeļiem jeb rāceņiem, kā to dēvē dažviet Kurzemē, pēc Latvijas Televīzijas raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, rucavietes, maizes cepējas un „Aleju” saimnieces Gunitas Pričinas receptes!
Rucavas baltais sviests - «Īsto latvju saimnieču» recepte
Rucavas novada kulinārais mantojums – baltais sviests – vislabāk izdosies no īsta, trekna lauku krējuma, kas pēc kulšanas vairākas dienas ir pastāvējis vēsumā, ieskābis un kļuvis biezs. Kefīra vietā labāk ieteicams lietot lauku rūgušpienu. Izmēģini pagatavot Rucavas balto sviestu pēc Latvijas Televīzijas raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, rucavietes, maizes cepējas un „Aleju” saimnieces Gunitas Pričinas receptes!
Biguzis jeb maizes zupa - «Īsto latvju saimnieču» recepte
Rupjmaizes deserts jeb biguzis ir sena recepte, kas mūsdienās zināma kā maizes zupa vai rupjmaizes kārtojums. Valodnieki savos pētījumos atklājuši, ka dažādās izloksnēs nevārītam vai vārītam ēdienam no maizes gabaliņiem ir ap 17 variāciju, to skaitā biguzis, biguze, bigucis, bigūzis, biga, bigūze, bigusis, biguža un biģele. Izmēģini pagatavot biguzi pēc Latvijas Televīzijas raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces, rucavietes, maizes cepējas un „Aleju” saimnieces Gunitas Pričinas receptes!
Baravikas ar griķiem un kokospiena mērci
Savulaik kļūstot par pavāru, Edgars Sanders saprata, ka vairs nevēlas ēst gaļu, pienu un olas. Ikdienā viņš gatavo ēdienus, kur gaļa nemaz neprasoties. Viens no tādiem ir sēņu laikam ideāli piemērotā maltīte - griķi ar baravikām un velutē mērci, kuras gatavošanas noslēpumus Sanders atklāja Latvijas Televīzijas raidījumā „Es mīlu ēdienu”.
Pupiņu braunijs ar ērkšķogām - veselīgais našķis
Brauniju jeb brūnīti var pagatavot arī pilnībā bez miltiem, aizvietojot tos ar pupiņām. Papildini to ar ērkšķogām un izdosies lielisks sezonas saldēdiens. Izmēģini pagatavot veselīgo brauniju pēc grafikas dizainera Miķeļa Baštika receptes, ko viņš atklāja LTV raidījumā "Es mīlu ēdienu"!
Cūkgaļas šašliks bez marinēšanas - vienkārši un ātri!
Šī cūkgaļas šašlika recepte ir pasakaini vienkārša un neprasa stundām ilgus sagatavošanās darbus. Viss, kas nepieciešams, ir gaļa, sīpols, nedaudz garšvielu, iesmi un uguns. Izmēģini vienkāršo cūkgaļas šašlika recepti pēc pavāra Renāra Purmaļa receptes, ko viņš atklāja LTV raidījumā "Gatavo dabā"!
Fotorecepte: Ieskābē kabačus soli pa solim!
Kabačus var skābēt gluži kā gurķus, tādējādi papildinot savu uzkodu arsenālu arī ar dzelteniem kārumiem. Tas noder arī liela apjoma kabaču vai cukini patēriņa dažādošanai. Recepte vienkārša. Rezultāts īstermiņa lietošanai, bet pārsteigs pat pieredzējušus dārza velšu sālītājus un skābētājus.
Uzkoda drēgnai dienai - cūku pupu, kartupeļu un žāvētas gaļas bumbiņas
Latvijas vasara ir mainīga. Vienu dienu ārā valda svelme, citu - līņā lietus, un tā vien gribas ietīties mīkstā pledā. Šādās dienās labi iederēsies sātīgā uzkoda "Spēka kumosiņi", ko gatavo no cūku pupām, kartupeļiem un žāvētas gaļas. Izmēģini tos pagatavot pēc Madonas novada Aronas pagasta māju “Lielie Kupri” saimnieces Silvija Čurkstes receptes, ko viņa atklāja Latvijas Televīzijas raidījumā "Īstās latvju saimnieces"!
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt