Dzīve & stils / Virtuve
Pētniece: Skābēšana ir populāra jau kopš viduslaikiem
Laikā, kad visu gadu varam ēst svaigus dārzeņus, savu popularitāti nav zaudējusi dažādu produktu sālīšana, skābēšana un marinēšana, kas aizsākās jau viduslaikos un turpinās līdz pat šodienai, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajāatklāja Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes vadošā pētniece, ēdiena kultūras pētniece Astra Spalvēna.
Biškope: Medus karalis ir viršu medus
Par eksotisku medu Latvijā uzskata griķu medu, kas ir ne tikai vērtīgs, bet arī ar specifisku garšu, savukārt par medus karali uzskata viršu medu tā dārgās un darbietilpīgās iegūšanas un labo garšas īpašību dēļ, to Latvijas Radio raidījumā "Radio vilks dabā" atklāja zemnieku saimniecības "Baļļas" saimniece Ieva Bergholde. 
Kauliņaugļus var izmantot sāļo ēdienu gatavošanā
Sulīgos kauliņaugļus – persikus, plūmes, aprikozes un ķiršus – var izmantot gan desertu, gan sāļo ēdienu pagatavošanā, turklāt atsevišķu augļu kauliņus var izcept un pagatavot dažādus desertus, Latvijas Radio 5 raidījumā "Piecas garšas" stāstīja pavārs Ritvars Toms Logins.
Triju veidu marinādes sēnēm – dārzeņu, parastā un saldskābā
Neatkarīgi no tā, kuru marinādi izvēlaties – dārzeņu, parasto vai saldskābo –, no sēnēm vislabāk izmantot tikai baravikas un bekas. Visas marinādes ir ar krietnu saldumu, kopā ar etiķa skābumu veidojas laba garša. Ja marinējumos nepatīk salda garša, cukuru var ņemt mazāk.
«Gruzīnu kečups» no plūmēm – daudzveidīgā tkemali mērce
“Gruzīnu kečups” tkemali ir iecienītākā mērce Gruzijā. To var uzliet visam, kam piestāv mazliet skābena garšas nots – zivij un gaļai, arī kartupeļiem un jogurtam. Bieži pievienoto mājas plūmju vietā var izmantot arī ķiršveida plūmes vai renklodes. Aicinām nogaršot šo daudzpusīgo mērci, kuru var uzglabāt līdz pat gadam ilgi.
Pīlādžogu pesto ar paštaisītām nūdelēm
Pīlādžogas nav mūsu virtuvē izmantotas plaši, taču to sīvā, neparastā garša var lieliski bagātināt dažādus ēdienu – īpaši, ja no ogām pagatavots pesto, ko var pievienot dažādiem ēdieniem. Šai receptē nepieciešamas žāvētas pīlādžogas – tas nozīmē, ka tagad ir īstais laiks, lai sakaltētu ogas ziemas krājumiem un gatavotu šo pesto arī gada vēsajos mēnešos. Pīlādžu pesto var ēst kopā ar sieru, sviestmaizēm un vai citām piedevām, piemēram, paštaisītām nūdelēm.
Copes eksperts: Latvijas ūdenstilpju delikatese vēži jāvāra tikai dzīvi
Viena no Latvijas ūdeņu delikatesēm ir vēži, ko var viegli pagatavot arī mājas apstākļos, taču jāatceras, ka drīkst vārīt tikai dzīvus vēžus, pretējā gadījumā ar tiem iespējams saindēties, Latvijas Radio raidījumā "Vilks dabā" sacīja copes eksperts Einārs Siliņš.

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt