Dzīve & stils / Tautas sports
FOTO: Šampanieša kalniņā 1000 rogaineru meklē kontrolpunktus
Vērienīgajā Rīgas pavasara rogainingā vidzemnieki Uldis Klepers un Kristaps Broks savāca 177 punktus un plūca uzvaras laurus absolūtajā vērtējumā. 24.martā galvaspilsētas ziemeļu daļā kontrolpunktu medībās devās pustūkstotis komandu, tostarp ar kartēm un kompasiem apmeklējot arī vēsturisko Šampanieša kalniņu.
Skrējienā Brīvdabas muzeja takās uzvar Višķers un Puķīte
Orientieriste un daudzkārtēja pasaules čempionātu laureāte rogainingā Irita Puķīte uzvarēja 21 kilometra taku skrējienā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kur noslēdzās četru posmu seriāls “Noskrien ziemu”. Vīriešu konkurencē 18.martā triumfēja viens no labākajiem Latvijas distanču skrējējiem Jānis Višķers, kurš tikai šoziem sāka iepazīt taku skriešanas sacensības. Dienu iepriekš asfalta sezona tika Saldū ar Rozentāla skriešanas svētkiem, kur triumfēja kurzemnieki. Aizvadītajā nedēļas nogalē mūsu skrējēji startēja arī ārpus valsts robežām.
Ronimoiss izcīna ceturto vietu Parīzes «Eco Trail»
Latvijas vadošais taku skrējējs Andris Ronimoiss 80 kilometru dubļainajā trasē pavadīja vairāk nekā sešas stundas un Eifeļa torni Francijas galvaspilsētā sasniedza uzreiz aiz labākā trijnieka 2198 dalībnieku konkurencē.
Daugavpilī 8.marta noskaņās dāmas pulcējas vērienīgā hokeja turnīrā
Jau devīto gadu Daugavpilī saglabājas tradīcija – Starptautiskajā sieviešu dienā rīkot hokeja turnīru sievietēm. Šogad uz ledus kāps astoņas sieviešu hokeja komandas no Daugavpils un Lietuvas, kopumā uz ledus satiksies 40 dāmas. Šis turnīrs mazliet atšķiras no iepriekšējiem, jo divu vai trīs komandu vietā ir veselas astoņas komandas pa piecām spēlētājām un viena izlases komanda.
Rundāles novada Svitenē nesokas ar ledus uzliešanu hokejam
Pagājušajā gadā Rundāles novada vadība sviteniekiem solīja, ka modernajā sporta laukumā, kura izveidi finansējusi gan Eiropas Savienība (ES), gan novada nodokļu maksātāji, nodarboties ar daudzveidīgām sporta aktivitātēm varēs gan vasarā, gan ziemā. Taču uzliet slidošanai derīgu ledu joprojām nav izdevies. Iemesls esot speciālais segums. Vaiņodnieku pieredze gan liecina, ka izdarīt to var, tikai tas ir dārgi un laikietilpīgi.
FOTO: Vanagkalns un Alauksts pulcē simtiem slēpotāju
Tautas slēpojums “Apkārt Alaukstam” 10.februārī dalībniekus pulcēja 25.reizi, savukārt “Vanagkalna slēpošanas festivāls” savus apmeklētājus iepriecināja septīto gadu pēc kārtas. Abus pasākumus, ko šķir aptuveni 10 kilometri un vidzemnieku lepnums, apmeklēja vairāk nekā 800 slēpotāji. Vēl nepilns 100 slēpotāju šajā pašā dienā startēja Alūksnes tautas slēpojumā.
Brīvdienās ir, kur slēpot ar distancenēm. Vai zini kā?
Gaidāmajā nedēļas nogalē, 10. februārī, norisināsies trīs distanču slēpošanas pasākumi: 25. reizi notiks Latvijas masveidīgākais tautas slēpojums “Apkārt Alaukstam”,  slēpošanas seriāla “Latvijas ziema” otrais posms Alūksne un Vanagkalnā septīto reizi tiks rīkots distanču slēpošanas festivāls aktīviem slēpotājiem. Salīdzinājumā ar citiem sporta veidiem, distanču slēpošanā tiek nodarbinātas gandrīz visas muskuļu grupas. Bet, lai tas notiktu veselīgā veidā tiem, kas pirmo reizi kāps uz slēpēm, esam sagatavojuši dažu ieteikumus.
Talsos risinās pirmā Latvijas Hokeja federācijas vecāku asambleja
Lai skaidrotu vecākiem, kāda ir viņu loma hokeja treniņu un spēļu laikā, kāda ir treneru atbildība un kā, visiem sadarbojoties, palīdzēt bērnam kļūt ne tikai par labu sportistu, bet veiksmīgu cilvēku, Latvijas Hokeja federācija šogad vairākās vietās Latvijā rīkos vecāku asamblejas. Pirmā no tām notika Talsos.
Ventspils ziemas peldēšanas klubā arvien kuplāks dalībnieku skaits
Laikā, kad vairumam Latvijas iedzīvotāju peldēšanas sezona ir noslēgusies, asāku izjūtu cienītājiem tā tikai sākas. Ziemas peldētāji jeb tā dēvētie “roņi” ar nepacietību gaida aukstāku laiku, lai izbaudītu neatkārtojamas emocijas, peldoties upēs, ezeros vai jūrā. Ventspils ziemas peldēšanas klubs ik gadu janvārī pulcē desmitiem interesentu un ar katru gadu drosmīgo peldētāju kļūst aizvien vairāk.     
Vecgada volejbola turnīrs Aizputē pulcē aizvien vairāk komandu
Pirms pieciem gadiem Aizputē tika likts pamats jaunai tradīcijai – ģimeņu Vecgada volejbola turnīram. Tolaik spēles laukumā sacentās ap 20 komandu, taču šogad to skaits pārsniedza jau trīs desmitus. Draudzīgā un demokrātiskā atmosfērā spēlēt bumbu bija ieradušās ģimenes ne tikai no Aizputes novada, bet arī no Kuldīgas un Liepājas.
300 rogaineru Ziemassvētkos sacenšas Dobeles pusē
Tradicionālajā rogainingā “Ziemassvētku izvēle” 26.decembrī pulcējās 300 rogaininga sporta veida cienītāju. Vienā no gada īsākajām dienām sacensību dalībnieki kontrolpunktus meklēja četras stundas, sadalot medaļas gan komandu, gan individuālajā ieskaitē. Dobeles novada Gardenē aizvadītais rogainings bija Latvijas kausa noslēdzošais posms. Tikmēr vietnē rogaining.lv publicēts 2018.gada provizoriskais sacensību kalendārs, kurā iekļautas 15 sacensības.
Kur izskrieties Ziemassvētkos un Vecgada dienā?
Laikā, kad amatieru fiziskās aktivitātes novērtē pat “Gada balvas sportā” žūrija, tautas sporta pārņemti ļaudis turpina pulcēties dažādos pasākumos. Ziemassvētku laikā vairums aktivitāšu nesatur sacensību elementus ar rezultātu fiksēšanu, taču netrūkst arī sacensības, kurās deldēt svētku laikā uzņemto enerģiju.
Ar personisko rekordu Serjogins uzvar 10 km skrējienā Katalonijā
Barsleonas priekšpilsētas 10 kilometru skrējienā “Cursadelasagrera.cat” Dmitrijs Serjogins svētdien, 17.decembrī, triumfēja ar personisko rekordu – 30 minūtes un 14 sekundes, kas ir otrs šī gada labākais rezultāts starp Latvijas skrējējiem. Gada izskaņā mārupietis plāno vēlreiz uzlabot savu sniegumu. Tikmēr Latvijā aizvadītajā nedēļas nogalē ar maratonista Jāņa Višķera un olimpietes Agneses Pastares uzvarām Sējā aizsākās skriešanas seriāls “Noskrien ziemu”.
Jaunākie
Interesanti