Dzīve & stils / Tautas sports
Slēpošanas trases darbu šogad sākušas agri un aktīvi
Šajā gadā slēpošanas trases darbu varējušas sākt jau decembra vidū. Tas ir krietni agrāk nekā pērn. Slēpošanai labvēlīgie laika apstākļi ļāvuši uzņēmējiem vairāk nopelnīt, un sniegotie kalni pievilinājuši daudz interesentu arī garajās Ziemassvētku un gadu mijas brīvdienās. Daudzus interesē arī slidošanas un distanču slēpošanas iespējas.
Norisinās skriešanas seriāls «Noskrien ziemu!»
Vairāk nekā 700 skriešanas entuziastu pulcējās Limbažos, lai piedalītos skriešanas seriāla “Noskrien ziemu!” otrajā posmā. Šis ir jau ceturtais gads, kad skrējējiem un nūjotājiem piedāvā iespēju mēroties spēkiem gada aukstākajos mēnešos. Šogad seriālā iekļauta jauna disciplīna – kanikross, kad trasē kopā ar saimniekiem dodas arī suņi.    
Rīgā atklāj slēpošanas sezonu
Sniega un apledojuma dēļ sestdien daudzviet Latvijā bijusi apgrūtināta braukšana pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Un krietni lēnāk un uzmanīgāk nekā parasti uz priekšu virzījās arī aktīvās atpūtas piekritēji apledojušajās galvaspilsētas slēpošanas trasēs. 
Skrējēji vāks līdzekļus 10 gadus vecās Undīnes ārstēšanai
Cēsu puses meitene Undīne Ozoliņa cieš no kustību un runas traucējumiem, tāpēc skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera dalībnieki 2019. gadā atbalstīs meiteni, kurai ziedojumi tika vākti arī 2015. gadā. Latvijā garākais skrējiens nākamgad atzīmēs 30 gadus kopš pirmās reizes, kad tā dalībnieki dažas dienas pēc tautu vienojošā Baltijas ceļa lietainā vasaras naktī devās 107 kilometru garajā izaicinājumā.
Žagarkalnā atsedz noglabātos sniega krājumus
Slēpošanas centrs "Žagarkalns" šogad veica Baltijā vēl nebijušu eksperimentu - aizvadītajā sezonā saražoto sniegu ar īpašām metodēm uzglabāja visu vasaru. Nu sniega kaudze atsegta un sākta tās izlīdzināšana. Neraugoties uz karsto vasaru, sniegs saglabājies labi, un plānots, ka ar to izdosies noklāt vienu slēpošanas nogāzi. 
VIDEO: Svētku skrējiens «Patriots» uzņem pustūkstoti dalībnieku Ložmetējkalnā
Simtgades svētku kulminācijā neiztika bez tautas sporta aktivitātēm – Brīvības rogainings Kandavā pulcēja 400 dalībniekus, nedaudz vairāk taku skrējēju tikās latviešu strēlnieku vēsturiskajās cīņu vietās Ložmetējkalnā, lai piedalītos svētku skrējienā “Patriots”, savukārt šosejas skrējēji turpināja Rembates apļa 18. novembra tradīcijas Ķeguma novadā, bet citi tajā pašā dienā Līvānos startēja Līvenhofas skrējienā. Valsts svētkos risinājās arī 100 kilometru velobrauciens un neskaitāmi Latvijas kontūras skrējieni vairākās pilsētās. Tikmēr Klusajā okeānā vienatnē svētki pagāja Kārlim Bardelim, bet ASV latviešu izcelsmes maratonists Juris Silenieks skrien olimpiskā līmenī.
VIDEO: Līgatnes apkārtnē 150 komandas meklē «Lapsu rogaininga» kontrolpunktus
Kad dienas garums sarāvies līdz 10 stundām, gaismā un tumsā 12 stundu garumā kontrolpunktus “Lapsu rogainingā” nedēļas nogalē devās meklēt ap simt šī sporta veida cienītāju. Divreiz vairāk rogaineru devās divreiz īsākā izaicinājumā un sarkanbaltās orientieristu stacijas meklēja sešas stundas. Tikmēr taku skrējēji pulcēji Siguldā “Divu tiltu skrējienā”.
Jelgavā sacenšas ziemas peldētāji no 25 valstīm
Vairāk nekā 200 ziemas peldētāju no 25 valstīm piektdien, 2.novembrī, sāka cīņu par desmito ''Jelgavas roņu kausu''. Jau ceturto gadu tas vienlaikus ir arī ziemas peldēšanas Pasaules kausa 1.posms. Lai noskaidrotu labākos, trīs dienu sacensībās peldētāji  mērosies spēkiem  sešās individuālajās distancēs un  stafetē.
Zaķis ar personīgo rekordu izcīna 2.vietu 50 kilometru skrējienā Ķīnā
Īrijā dzīvojošais latvietis Raivis Zaķis 26.oktobrī Ķīnā piedalījās “Changan Ford Ultra-Challenge 2018” un 50 kilometru distancē izcīnīja otro vietu, kaut sākotnēji atradās pirmā desmita beigās. Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas pārstāvji veiksmīgus startus demonstrēja ne tikai Ķīnā, bet arī Vācijā, Igaunijā un citviet. Pašu mājās kuplāk apmeklētais pasākums bija Jūrmalas rogainings.
Jūrkalnē sestdien pulcēsies makšķernieki
Sestdien Jūrkalnē notiks makšķerēšanas festivāls un Latvijas jūras makšķerēšanas čempionāts no krasta. Pasākums notiek jau astoto reizi, kurā pārsvarā piedalās dalībnieki no Kurzemes un Rīgas.
Latvijas taku skrējējas starp ātrākajām Kuršu kāpā
Latvijas čempionāts krosā Babītē, Lāčplešu kross Mežaparkā, godalgotas vietas Kuršu kāpas taku skrējienā, Jura Bērziņa piemiņas pusmaratons Ozolniekos, stundas skrējiens Liepājas stadionā un maratonistu starti Amsterdamā liecina par piesātinātu nedēļas nogali rudenī, kad lielākie pašmāju tautas sporta seriāli jau noslēguši sezonu.
«Lāčplēšu krosa» skrējējus gaida Bruņinieka bedres un Spīdalas slazda pārbaudījumi
Mežaparkā Rīgā sestdien notiks ikgadējais taku un šķēršļu skrējiens „Lāčplēšu kross”, kas risināsies jau ceturto gadu pēc kārtas un allaž dalībniekus uzņem neilgi pirms valsts svētkiem, ietverot patriotiskus elementus arī trasē. Skrējēji sacentīsies trīs dažādās distancēs, kurās būs jāpārvar tādi šķēršļi kā Varoņu mūris, Kangara tīkls un Lāčplēša josta.
Siguldas kalnu maratons pulcē spēcīgākos taku skrējējus
11 gadu vēsturē Siguldas kalnu maratons (SKM) tā dalībniekiem allaž bijis viens no lielākajiem sezonas izaicinājumiem, kā arī spējis vienmēr savērpt intrigas par gaidāmajiem uzvarētājiem. Pirmo reizi Siguldas stāvajos kāpumos pašmāju spēcīgākie taku skrējēji sadalīs Latvijas čempionāta (LČ) medaļas un abi uzvarētāji kā papildu balvu nopelnīs daļēji apmaksātu dalību nākamā gada Pasaules čempionātā (PČ). Izaicinājums būs arī līdz 12,5 stundu ilgo skrējienu apvienot ar vēlēšanu iecirkņa apmeklējumu.
Edgars Simanovičs: Spartatlonā atgriezīšos ar mērķi – noskriet visus konkurentus
Vēsturiskajā Grieķijas Spartatlonā Edgars Simanovičs 29.septembrī izcīnīja 8.vietu, 247 kilometru distanci veicot 25 stundās un 37 minūtēs, tādējādi atkārtojot 2014.gada Valda Ņilova iespēto, Latvijas skrējējam finišējot vēsturiskā skrējiena TOP 10. Jelgavas pārstāvim izdevās par vairāk nekā trim stundām un 20 pozīcijām uzlabot savu 2016.gada pirmrezultātu (28:59:08). Savukārt ceturto reizi distanci Atēnas-Sparta veica Laimonis Skadiņš (35:36:51) no Babītes novada. Abi ultragaro distanču skrējēji dalās iespaidos ar lsm.lv lasītājiem.
Jaunākie
Interesanti