Dzīve & stils / Tautas sports
Maratona dalībnieki pauž prieku par pasākuma norisi
Rīgas maratons tuvojas noslēgumam, aizritējuši arī desmit un sešu kilometru distanču skrējieni. Krastmalā sastaptie dalībnieki, kas jau noskrējuši pusmaratona distanci, stāsta, ka šogad īpaši pacilājošs tautiskais atbalsts pie Brīvības pieminekļa, savukārt tie, kas vēl gatavojas skrējienam, koncentrējas uz labu rezultātu un viens otram vēl veiksmi.
Apskats: Kas uzvarēs Rīgas maratonā?
20.maijā “Lattelecom Rīgas maratonā” vairākās distancēs startē tūkstošiem skrējēju no 70 valstīm. Klasiskajā 42,195 kilometru maratona distancē balvu fondu dalīs ārvalstu elites skrējēji, tāpēc lielākā intriga būs Latvijas čempionāts. Šodien uzzināsim, kura pašmāju skrējēja kļūs par jauno valsts čempioni vieglatlētikas prestižākajā šosejas disciplīnā, kā arī Valērijs Žolnerovičs sniegs atbildi, vai jaunajā trasē spēs labot sev piederošo nacionālo rekordu. Nelielā apskatā iepazīstinām ar galvenajiem favorītiem un uzvaru pretendentiem.
Rīgas maratona mantu glabātuvē darba netrūkst
Rīgas centrā ar ģimeņu skrējienu ir sākušās Lattelecom Rīgas maratona aktivitātes. Šodien spēkiem mērojas jaunākās paaudzes sportisti trijās distancēs. Interese par bērnu dienas aktivitātēm ir tik liela, ka maksimālais dalībnieku skaits bija sasniegts vēl pirms reģistrācijas slēgšanas.
Ronimoiss izcīna 11.vietu Pasaules čempionātā taku skrējienos
Latvijas vadošais taku skrējējs Andris Ronimoiss pasaules čempionātā (PČ) ierindojās 11.vietā, devītajai pozīcijai Spānijas kalnos piekāpjoties nepilnu minūti. Ronimoiss 85 kilometru trasē devās divas nedēļas pēc uzvaras Pasaules kausa (PK) posmā Madeirā un finišu sasniedza 9 stundās 16 minūtēs un 34 sekundēs. Sieviešu konkurencē Anete Švilpe izcīnīja 52.vietu, savukārt nacionālajā vērtējumā abas Latvijas komandas 12.maijā ieņēma vietas otrā desmita vidū starp aptuveni 50 valstīm.
Latvijas taku skrējēji Pasaules čempionātā cīnās par vietu pirmajā desmitā
360 skrējēji no 50 valstīm sestdien, 12.maijā, Spānijā sadalīs devītā pasaules čempionāta (PČ) medaļas taku skriešanā un 85 kilometru trasē cīnīsies arī nacionālajā valstu vērtējumā, kur Latvijas izlases mērķis ir izcīnīt vietu pirmajā desmitniekā. 15 stundu sacensību starts plkst.7 pēc Latvijas laika.
Latvijas aktīvisti iecerējuši uzstādīt jaunu Ginesa rekordu
No 2018. gada 6. līdz 17. augustam Latvijas iniciatīvas grupa iecerējusi uznest Eiropas Savienības augstākajā virsotnē Monblānā desmit metrus garu mastu un tajā uzvilkt Latvijas karogu. Šī iecere ir pieteikta Ginesa rekordu grāmatā. Iniciatīvas grupā ietilpst dažādu nozaru pārstāvji, tajā skaitā studenti, uzņēmēji, sportisti, arhitekti, mediju speciālisti, dizaineri.
Ogres Zilajos kalnos «lec» vairāk nekā 4100 skriešanas draugu
Aizvadītajā sestdienā, 5. maijā, Ogres Zilajos kalnos notikušajā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” otrajā posmā piedalījās vairāk nekā 4100 skriešanas draugu. Rīkotāji norāda, ka tas ir jauns apmeklētības rekords posmos, kas notikuši Ogres Zilajos kalnos.
Ronimoiss sagādā Latvijai pirmo uzvaru Pasaules kausa posmā taku ultramaratonā
Labākais taku skrējējs Andris Ronimoiss sestdien, 28.aprīlī triufēja Madeiras salas taku ultramaratonā, šķērsojot Atlantijas okeāna salu Madeiru un 115 kilometru trasē pavadot 13 stundas, 57 minūtes un 10 sekundes. Prestižajās sacensībās pērn latvietis ar 9.vietu ielauzās TOP 10, bet šogad tuvākos sekotājus apsteidza par teju 22 minūtem, kaut favorītu sarakstā atradās 16.pozīcijā. Nākamnedēļ paredzami arī rekordaugsti Starptautiskās taku skriešanas asociācijas (ITRA) snieguma punkti (ap 875) reitingu tabulās.
Aktuāli tautas sportā: mūsu ratiņbraucējs Romas maratonā, bet Liepājā startē «Skrien Latvija»
Juris Kalniņš speciālā ratiņkrēslā 42,195 kilometru maratona distanci 8.aprīlī Itālijas galvaspilsētā veica 2 stundās 42 minūtēs un 24 sekundēs, ierindojoties 6.vietā deviņu dalībnieku konkurencē. Neskaitāmi skrējēji aizvadītajā nedēļas nogalē startēja arī citās sacensībās Eiropā. Tikmēr Latvijā lielākās sacensības risinājās Liepājā, kur aizsākās seriāla “Skrien Latvija” sezona.
Andris Graudiņš – «ofisa planktons», kurš noslēpoja ultramaratonu
Andris Graudiņš 24.martā plkst.6 no rīta izgāja uz starta 220 kilometru garajā slēpošanas ultramaratonā “Redbull Nordenskioldsloppet” un pēc trasē pavadītajām 23 stundām 4 minūtēm un 26 sekundēm kļuva par pirmo latvieti, kas finišējis pasaules grūtākajā slēpošanas ultramaratonā, kas norisinās Zviedrijas ziemeļos aiz polārā loka. Par piedzīvoto Andris stāsta Latvijas Radio 5 / Pieci.lv raidījumā "Radio Rings".
Jaunākie
Interesanti