Dzīve & stils / Tautas sports
Ronimoiss dominē Rumānijas takās un uzvar nakts skrējienā
Latvijas vadošais taku skrējējs Andris Ronimoiss aizvadītajā nedēļas nogalē svinēja uzvaru 81 kilometru “Ultra Zarand” taku skrējienā Rumānijas kalnos, tuvākos sekotājus apsteidzot teju par stundu. Savukārt virkne maratonistu 3. novembrī startēja 42,195 kilometru distancē dažādās pasaules malās. Vislabāk veicās senioram Aigaram Matisonam (2:42:54) vērienīgajā Ņujorkas maratonā. Tikmēr pašu mājās izvadīts tradicionālais Lapsu rogainings.
Latvijas izlases pārstāvji komentē savu sniegumu PČ 24 stundu skrējienā
"Skrējās ļoti labi un stabili, kamēr vien varēju paskriet. Bet ķermenis nebija gatavs," tā pavēstīja Latvijas komandas līderis Ainārs Kumpiņš, kurš pasaules čempionātā (PČ) diennakts skrējienā pieveica 110,737 kilometrus, kaut pavasarī tika galā ar 152,230 kilometriem 12 stundās. Sieviešu komandas līdere Diāna Džaviza oktobra pēdējā nedēļas nogalē notikušajās sacensībās atzīmējās ar 190,477 kilometriem un pēc finiša pauda, ka veselības likstas neļāva sasniegt nospraustos mērķus.
SPECIĀLI no Francijas: PČ diennakts skrējienā Latvijas debitantu komanda kāro jaunus valsts rekordus
26. un 27. oktobrī Francijas dienvidu pilsētā Albi tiks sadalīti četri medaļu komplekti pasaules čempionātā (PČ) diennakts skrējienā, kas notiek reizi divos gados pamīšus ar 100 kilometru skrējienu. Starp 44 valstu 353 atlētiem būs arī Latvijas komanda, kurā šoreiz teju visi ir debitanti. Lai arī izpaliks cīņa par augstām vietām individuālajā un nacionālo izlašu vērtējumā, ultramaratonisti ir apņēmības pilni labot abu dzimumu Latvijas rekordus 24 stundu sacensībās.
Taku skrējēja Upmace-Grīviņa triumfē Spānijas 106 kilometros
Nedēļas nogale bija notikumiem bagāta Latvijas taku skrējējiem – kamēr vieni startēja Kuršu kāpā un otri izmēģināja laimi Turcijas kalnos, vēl citi startēja Spānijā un Dalmācijā. Vislabākās sekmes bija Ievai Upmacei-Grīviņai, Spānijā uzvarot 106 kilometru “Ultra Trail Serra de Montsant” (16:07:02) ar 4900 augstummetriem, kā arī Konstantīnam Biktimirovam, kurš uzvaras laurus plūca Lietuvas Kuršu kāpas 68 kilometru smilšu taku skrējienā (5:46:51) no Nidas līdz Klaipēdai. Pašu mājās lielākais tautas sporta pasākums bija seriāla “Skrien Latvija” noslēgums Siguldas pusmaratonā ar Dmitrija Serjogina un Karīnas Helmanes-Soročenkovas uzvarām, abiem triumfējot arī sacensību seriāla astoņu posmu kopvērtējumā.
Spartatlonu noskrējusī latviete: Svarīgākais ir piecelties no dīvāna
Sigita Vāce septembrī kļuva par pirmo Latvijas sievieti, kas Grieķijā noskrēja 246 kilometrus vēsturiskajā Spartatlonā no Atēnām līdz Spartai. Skrējējas veikums iedvesmo arī citus padarīt aktīvāku savu dzīvesveidu, un Vāce trešdien sarunā Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" uzsvēra, ka nav uzreiz jāsāk ar garu gabalu skriešanu, bet svarīgākais ir piecelties no dīvāna un sasparoties vismaz rīta rosmei. 
Ludzā aizvadīts astotais Pasaules kausa posms novusā
Ludzā pirmo reizi notika viens no novusa Pasaules kausa izcīņas posmiem, un divu dienu garumā sacensību dalībnieki savas iemaņas pierādīja gan inviduālajās spēlēs vīriešiem un sievietēm, gan pāru spēlēs.
Vērmanes dārzā aicina Veselīga dzīvesveida diena
Sestdien, 5. oktobrī, Rīgā, Vērmanes dārzā, notiek Veselīga dzīvesveida diena, kurā iespējams veikt bezmaksas veselības mērījumus, saņemt veselības konsultācijas, kā arī piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs un meistarklasēs.
REPORTĀŽA: Pirmā latviete noskrien vēsturisko 246 kilometru Spartatlonu
Ultragaro distanču skrējēja Sigita Vāce noskrēja Grieķijas vēsturisko Spartatlonu, 246 kilometrus no Atēnu Akropoles līdz Spartas karaļa Leonīda statujai 27.-28. septembrī veicot atvēlētajā 36 stundu sacensību kontrollaikā (34:54:30), kļūstot par pirmo Latvijas sievieti, kas finišē vienās no ekstremālākajām sacensībām pasaulē. Tikmēr Siguldā aizvadīts Latvijas čempionāts (LČ) taku skrējienā, kur trešo reizi triumfēja Irita Puķīte, bet Berlīnes maratonā tuvu personiskajam rekordam skrēja Lelde Neimande. Tātad nedēļas nogalē garo distanču skriešanā sevi lieliski parādījušas sievietes.
Actiņš noskrien 237 kilometrus un pārliecinoši uzvar diennakts skrējienā Igaunijā
Latvijas rekordists 24 stundu šosejas skrējienos Jānis Actiņš svētdien, 22. septembrī, triumfēja diennakts skrējienā “Sillamäe Ultra 2019” Igaunijā netālu no Narvas, noskrienot 237,142 kilometrus un no sava labākā rezultāta atpaliekot sešus kilometrus. Šonedēļ divi Latvijas skrējēji startēs vēsturiskajā Grieķijas Spartatlonā, savukārt taku skrējēji dalīs valsts čempināta medaļas Siguldas kalnu maratonā (SKM).
Ar pārgājienu pa Gaujas senleju mudina izvēlēties aktīvāku dzīvesveidu
Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) un sociālās kampaņas #BeActive vēstneši aicina ikvienu arī kopā ar ģimeni sestdien piedalīties pārgājienā pa Gaujas senleju bez laika kontroles. Ar šo pasākumu atklās Eiropas Sporta nedēļu, kas nākamnedēļ Latvijā notiks jau piekto reizi.
Vērienīgās sacensībās Jelgavā mērosies spēkiem ugunsdzēsības sportā
Ugunsdzēsēji ikdienā glābj cilvēku dzīvību dažādu nelaimes gadījumu dēļ. Taču, kad ugunsdzēsības darbā nepieciešamās iemaņas apvieno ar atsevišķiem vieglatlētikas elementiem, veidojas interesants un plašākai publikai mazāk zināms sporta veids. Ugunsdzēsības sportā sacensības notiek jau kopš padomju laikiem, un tās turpinās arī mūsdienās. Sestdien sacensības "Brašais ugunsdzēsējs" risināsies Jelgavā, kur pulcēsies gan profesionāli ugunsdzēsēji, gan brīvprātīgie.
Serjogins triumfē Viļņā ar personīgo rekordu pusmaratonā
Latvijas rekordists Dmitrijs Serjogins svētdien, 8. septembrī, pārliecinoši uzvarēja Viļņas maratona 21,0975 kilometru pusmaratona distancē ar jaunu personīgo rekordu – viena stunda 5 minūtes un 13 sekundes. Vienlaikus notiekošajā Tallinas maratonā, izcīnot 5. vietu, Jānis Višķers laboja savu personisko rekordu pusmaratonā – tagad tas ir viena stunda 4 minūtes un 56 sekundes.
Piena paku regate Driksas ūdeņos pulcē 14 apņēmīgas komandas
Ar tradicionālo piena paku laivu regati no vasaras atvadījās jelgavnieki. Festivāls Jelgavā notika jau septiņpadsmito reizi, bet pirmoreiz laivas, kuru peldspēju nodrošina tikai kartona piena produktu pakas, spēkiem mērojās Driksas ūdeņos.
Lielbritānijas latvietis ar velosipēdu devies no Viļņas līdz Tallinai
23.augustā – Baltijas ceļa 30. gadadienā – tieši pulksten 19 no Viļņas ar velosipēdu startēja Andris Skuja, latvietis, kurš 15 gadus dzīvo Lielbritānijā. Viņš apņēmies mērot 700 kilometru garo ceļu līdz Tallinai pēc iespējas īsākā laika posmā. Viņu ceļā pavada sieva, māsa un atsevišķos ceļa posmos pievienojas draugi.
Kā noskriet Ledvilas 100 jūdzes Kolorado kalnos?
Jānis Šnepste aizvadītajā nedēļas nogalē ASV Kolorado štatā tika pie sudrabotas jostas sprādzes, 26 stundās (26:19:22) pieveicot Ledvilas 100 jūdžu (160 kilometru) kalnu skrējienu “Leadville Trail 100 Run” ar 4 800 augstummetru summu, kas atrodas 2800-3800 metrus virs jūras līmeņa. Salīdzinot ar nākamnedēļ gaidāmajiem Monblāna skrējieniem Eiropas Alpos, šis skrējiens atrodas vairāk nekā kilometru augstāk un prasa ilgāku aklimatizācijas periodu. Otrs Latvijas pārstāvis, pieredzējušais un jau reizi šajā pārbaudījumā finišejušais Laimonis Skadiņš šoreiz nokavēja 30 stundu kontrollaiku par 10 minūtēm un saņēma piemiņas medaļu, paliekot bez sudraba sprādzes un vestes ar iešūtu vārdu un finiša laiku. Abi skrējēji teju uzreiz pēc finiša bija gatavi ar lsm.lv lasītājiem dalīties pieredzē, kā gatavojušies sacensībām.
Antra Roga pietuvojas Latvijas rekordam triatlona distancē «Ironman»
Peldēšanas trenere un triatloniste Antra Roga 3. augustā Igaunijā debitēja “Ironman” distancē, Tallinas ostas akvatorijā nopeldot 3,8 kilometrus, nobraucot ar divriteni 180 kilometrus galvaspilsētas apkārtnē un noskrienot 42,195 kilometrus vecpilsētas ielās. Finišējot pēc 12 stundām 7 minūtēm un 42 sekundēm, tika izcīnīta 9. vieta savā vecumgrupā (S45-49), un pirmajā triatlona garās distances startā Roga pietuvojās pērnajam Ievas Skaginas rekordam (12:05:51). Aizvadītā nedēļas nogale bija sporta notikumiem piesātināta arī taku un šķēršļu skrējienu “Cēsis Eco Trail”, “Stipro skrējiens” un “Patria Mud Run” dalībniekiem, kā arī riteņbraucējiem Ikšķiles puses Zilajos kalnos.
Rogaineri pārved no Katalonijas divas pasaules čempionāta sudraba medaļas
Olimpiete Anita Liepiņa jauktajā komandā ar Valteru Kaminski jūlija pēdējā nedēļas nogalē izcīnīja sudraba medaļu 16. pasaules rogaininga čempionātā (PČ), kas risinājās Spānijā. Vēl vienu otro vietu šajā orientēšanās sporta veidā izcīnīja titulētā Alīda Ābola pārī ar Rolandu Laveiķi. Aizvadītā tveicīgā nedēļas nogale bija notikumiem bagāta arī riteņbraucējiem un Vilkaču maratonam, kas trešajā norises reizē tika pie trešā uzvarētāja.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt