Dzīve & stils / Tautas sports
Mežā, pilsētā vai auto – pandēmijas laikā populārāka kļūst orientēšanās
Gadu no gada orientēšanās sezona sākas aprīlī un turpinās līdz pat oktobra vidum, taču pēc ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas Latvijā ir atcelti visi sporta pasākumi, tostarp arī plānotās orientēšanas sacensības un seriāli. Bet ko darīt, ja ir vēlme izrauties no četrām sienām un iecienīto tūrisma objektu apmeklēšana ir aizliegta? Orientēšanās poligoni aicina piedalīties bezkontakta orientēšanās pasākumos sev brīvi izvēlētā laikā.
Priekules vakara riksis kļūst arvien populārāks
Jebkura krīze paver jaunas un vēl nebijušas iespējas. Par to ārkārtējās situācijas laikā pārliecinājušies arī Priekules novada sporta dzīves organizatori. Šopavasar viņi  sarīkojuši attālināto jeb virtuālo vakara riksi, kas guvis atsaucību ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.
APSKATS: kas pandēmijas laikā notiek tautas sportā?
Lai arī pavasaris pagājis, fiziski distancējoties, tuvojoties maija vidum, skrējēji sev un citiem uzdod jautājumus par iecerēto 17. maijā, kad sākotnēji bija plānots “Rimi Rīgas maratons”. Gada 20. nedēļā, kad parasti citi tautas sporta pasākumi ņem pauzi, šoreiz būs iespējams startēt vairākās sacensībās, piemēram, “Virtuālais maratons 2020” un “Supervaroņu Backyard ultra”. Šajā pandēmijas apskatā LSM.lv ieskatījās arī citos populārākajos tautas sporta veidos - nevar nepieminēt Latvijas vārda nešanu pasaulē, ko dara triatlonists Oskars Cimermanis, Jāņa Actiņa pussimts treniņpusmaratonus un Krišjāņa Ratinika 500 kilometru garo velobraucienu.
Baložos iespēja doties orientēšanās spēlē «QR poligons»
Lai papildinātu šobrīd  ierobežotās izklaides iespējas, Baložos atklāta orientēšanās spēle “QR poligons”. Tajā var piedalīties, ievērojot pašlaik tik svarīgo distancēšanos, bet vienlaikus būt arī komandas sastāvā. Līdztekus spēlētāji iepazīst  Baložu pilsētu, un  vairāku stundu garajā maršrutā  aicināti kļūt arī par solo talkas dalībniekiem.
Esi aktīvs pašizolācijā! Elpošanas vingrojumi
Ārkārtējās situācijas laikā cilvēki sāk vairāk pievērsties savai veselībai, tostarp nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm.  Koronavīruss ir slimība, kas skar elpošanas sistēmu, tādēļ Latvijas Televīzijas raidījums “Rīta Panorāma” vērsās pie fizioterapeita Raiva Aršauska, lai uzzinātu, kādus elpošanas vingrojumus var veikt patstāvīgi mājās.
Trenere Londonā kaimiņiem uz ielas organizē vingrošanu
Kad vīrusa uzliesmojuma dēļ Londonā nācās slēgt sporta klubus un līdz ar to atcelt arī virkni nodarbību, trenere Hanna Verdēra nolēma, ka sāks rīkot tās uz ielas saviem kaimiņiem, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Rīta Panorāma.”
Ģimenes ārste un ekstrēmā skrituļslidotāja: sports atgriežas entuziastu līmenī
Latvijas labākā ekstrēmā skrituļotāja un ģimenes ārste Liene Nulle paguvusi laicīgi atgriezties no ASV, kur bija devusies piedalīties sacensībās un trenēties. Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” Nulle dalījās pārdomās par to, kā ārkārtas situācija ietekmē viņas piekopto ekstrēmo sporta veidu.
Uzsāciet nūjošanu patstāvīgi! Profesores ieteikumi
Laikā, kad sporta zāles ir slēgtas un grupu nodarbības atceltas, laba izkustēšanās alternatīva ir nūjošana. “Cilvēks ir radīts, lai kustētos. Nūjošana ir saudzīgs un efektīvs kustības veids,” norāda Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Irēna Upeniece. Kas jāņem vērā, lai sāktu nūjošanu pareizi bez instruktora klātbūtnes?
Rīkotāji aicina gatavoties Rīgas maratonam, startu paredz pie Brīvības pieminekļa
"Rimi" Rīgas maratona rīkotāji rēķinās ar iespējamiem izaicinājumiem, ko pasākuma norisei varētu radīt koronavīrusa "Covid-19" izplatība, bet gatavošanos maija vidū paredzētajam lielajam notikumam turpina pēc plāna, konsultējoties ar veselības aizsardzības institūcijām. Organizatori otrdien iepazīstināja ar maratona maršrutu, kas sāksies pie Brīvības pieminekļa un līdz finišam 11.novembra krastmalā vīsies abos Daugavas krastos.
Dagdas novadā mednieki sacenšas sporta spēlēs
Parādīt medniekam nepieciešamās prasmes ne tikai mežā, bet arī sacensībās. Dagdas novadā Mednieku sporta spēles šogad norisinājās jau astoto reizi. Tās kļuvušas par tradīciju, kura pulcē ne tikai mednieku kolektīvus, bet arī to ģimenes un draugus.
Divi latvieši divriteņu sacensībās šķērso Atlasa kalnus
Ultragaro velosacensību debitants Toms Alsbergs un šāda veida sacīkstēs pieredzējušais Jānis Viškers nepilnu divsimt dalībnieku konkurencē izcīnīja 11. un 22. vietu pirmajās “Atlas Mountain Race”, 1150 kilometros šķērsojot Marokā esošos Atlasa kalnus un pieveicot 20 kilometru kāpumu summu. Piecu dienu nepārtrauktās sacensībās saulē un vējā apdedzinātas ausis, savukārt nakts dzestrumā pašiem bija jārūpējas par naktsmītni akmeņainajā tuksnesī, telefonsarunā ar LSM.lv savos piedzīvojumos dalās abi riteņbraucēji.
«Vilks» – jauna, ainaviska distance «Stirnubukā»
Taku skrējienu seriāla "Stirnubuks" meža zvēri septītajā sezonā savā pulkā uzņem "Vilku", kas septītajās debesīs varētu aizvest ne vienu vien ultragaro distanču cienītāju. "Vilki" jaunajā 65-70 kilometru distancē “Gaujmaliešu Taka Rietumi” dosies 15. augustā sezonas piektajā Zvārtes ieža posmā un sadalīs Latvijas čempionāta medaļas garajā taku skrējienā. Pārējie meža zvēri – "Zaķi", "Vāveres", "Susuri", "Stirnubuki", "Lūši" un LVM skolu čempionāta dalībnieki septiņu posmu 2020. gada sezonu pēc septiņām nedēļām sāks 4. aprīlī Kolkā.
Ronimoiss apmaldās Meksikas taku ultraskrējienā, bet izcīna otro vietu
Latvijas vadošais taku skrējējs Andris Ronimoiss sacensību starsezonā devās uz Meksiku, kur nedēļas nogalē startēja 80 kilometru skrējienā “UltraHuachi”, 11 stundās un 20 minūtēs paspējot gan pazaudēt trasi, gan izcīnīt otro vietu. Pašu mājās aizvadīts seriāla “Noskrien ziemu” trešais posms, kas Limbažos pulcēja vairāk nekā 700 taku skrējējus un nūjotājus.
Arvis Sprude – pirmais latvietis Transsibīrijas daudzdienu velobraucienā
Kuldīdznieks Arvis Sprude ir pirmais no Baltijas, kurš kvalificējies pasaulē ekstrēmākajām šosejas riteņbraukšanas daudzdienu sacensībām, kas notiek Krievijā. Viņš ir viens no 15 apstiprinātajiem dalībniekiem, izturot 3000 velobraucēju lielu konkurenci. Lai varētu attaisnot uz sevi liktās cerības, Arvis aktīvi gatavojas lielajam piedzīvojumam.
Ērģemes pagastā popularizē petanka spēli
Pavisam netālu no Igaunijas robežas, Valkas novada Ērģemes pagastā kāda bijušā veikala telpas pārtapušas par petanka sporta zāli. Ja daudzi par tādu sporta veidu, iespējams, nemaz nav dzirdējuši, tad vismaz tie, kuri ar to nodarbojas, noteikti zina par Ērģemi.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt