Dzīve & stils / Tautas sports
Kaitbordisti ķer ziemas vējus virs Burtnieka
Spēle ar vēju – tā par savu aizraušanos saka kaitbordisti, kas ar lielajiem pūķiem lidinās virs ūdenskrātuvēm ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Par piemērotu vietu kaitošanai atzīts arī Burtnieka ezers, un dienās, kad vējš ir pietiekami stiprs, tur savas iemaņas demonstrē gan profesionāļi, gan vietējie kaitošanas entuziasti. 
VIDEO: Madonas tautas slēpojums pulcē 400 dalībniekus
Devīto gadu pēc kārtas notikušajā Madonas tautas slēpojumā līdz 33 kilometru garās distancēs sevi izaicināja nepilni 400 slēpotāji. Vairāk nekā divu stundu cīņā ātrākie Smeceres sila trasēs bija vietējie Madonas sportisti, kuri negrieza ceļu atbraukušajiem viesiem. Aizvadītajā nedēļas nogalē tautas slēpojums risinājās arī Gulbenes novada Āriņos, bet šajā nedēļā tautas slēpojums notiks Ogres Zilajos kalnos, savukārt sniega festivāls gaidāms Jaunpiebalgas novada Vanagkalnā.
Vanagkalnā ar «Latloppet» pirmo posmu startē tautas slēpojumu karuselis
Iepriekšējo gadu ziemas manāmi ierobežoja distanču slēpotājus un sacensību rīkotājus, taču šoziem nedēļu nogaļu piedāvājums atgriezies ar vērā ņemamu sacensību piedāvājumu. Janvārī notikušas jau vairākas vietēja mēroga sacensības darba dienās, kā arī 27. janvārī ar klasiskā soļa “Latloppet” pirmo posmu Jaunpiebalgā sākās brīvdienu tautas slēpojumu sezona.
Beberliņos ap 200 «roņu» sacentīsies ziemas peldēšanas čempionātā
Liepājā šodien norisināsies Latvijas 15. atklātais ziemas peldēšanas čempionāts. Dalību pasākumā pieteikuši vairāk nekā 180 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas. Tradicionāli Liepājā čempionāts norisinās Karostā, atpūtas vietā Beberliņi, kur peldēšanai ir piemērota ūdenskrātuve. Sacensību dalībnieki startēs vairākās distancēs, taču iespējas ielīst ledus aukstā ūdenī būs arī iesācējiem.
Kumpiņam trases marķējums laupa uzvaru 100 jūdžu skrējienā Zviedrijā
Trīs dienu taku skriešanas sacīkstēs Zviedrijas pilsētas Gēteborgas apkārtnē Latvijas pārstāvis Ainārs Kumpiņš ierindojās otrajā vietā trīs skrējienu “Sandsjöbacka Trail” kopvērtējumā, sacensībās kopā noskrienot 164 kilometrus un pieveicot 3400 augstummetrus. Latvijas ultramaratonistu 2019. gada ievadsacensību pirmajā dienā tika zaudēta cīņa par uzvaru trīs dienu kopvērtējumā, jo papostītā marķējuma dēļ līderu grupa noskrēja liekus 7-8 kilometrus.
Slēpošanas trases darbu šogad sākušas agri un aktīvi
Šajā gadā slēpošanas trases darbu varējušas sākt jau decembra vidū. Tas ir krietni agrāk nekā pērn. Slēpošanai labvēlīgie laika apstākļi ļāvuši uzņēmējiem vairāk nopelnīt, un sniegotie kalni pievilinājuši daudz interesentu arī garajās Ziemassvētku un gadu mijas brīvdienās. Daudzus interesē arī slidošanas un distanču slēpošanas iespējas.
Norisinās skriešanas seriāls «Noskrien ziemu!»
Vairāk nekā 700 skriešanas entuziastu pulcējās Limbažos, lai piedalītos skriešanas seriāla “Noskrien ziemu!” otrajā posmā. Šis ir jau ceturtais gads, kad skrējējiem un nūjotājiem piedāvā iespēju mēroties spēkiem gada aukstākajos mēnešos. Šogad seriālā iekļauta jauna disciplīna – kanikross, kad trasē kopā ar saimniekiem dodas arī suņi.    
Rīgā atklāj slēpošanas sezonu
Sniega un apledojuma dēļ sestdien daudzviet Latvijā bijusi apgrūtināta braukšana pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Un krietni lēnāk un uzmanīgāk nekā parasti uz priekšu virzījās arī aktīvās atpūtas piekritēji apledojušajās galvaspilsētas slēpošanas trasēs. 
Skrējēji vāks līdzekļus 10 gadus vecās Undīnes ārstēšanai
Cēsu puses meitene Undīne Ozoliņa cieš no kustību un runas traucējumiem, tāpēc skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera dalībnieki 2019. gadā atbalstīs meiteni, kurai ziedojumi tika vākti arī 2015. gadā. Latvijā garākais skrējiens nākamgad atzīmēs 30 gadus kopš pirmās reizes, kad tā dalībnieki dažas dienas pēc tautu vienojošā Baltijas ceļa lietainā vasaras naktī devās 107 kilometru garajā izaicinājumā.
Žagarkalnā atsedz noglabātos sniega krājumus
Slēpošanas centrs "Žagarkalns" šogad veica Baltijā vēl nebijušu eksperimentu - aizvadītajā sezonā saražoto sniegu ar īpašām metodēm uzglabāja visu vasaru. Nu sniega kaudze atsegta un sākta tās izlīdzināšana. Neraugoties uz karsto vasaru, sniegs saglabājies labi, un plānots, ka ar to izdosies noklāt vienu slēpošanas nogāzi. 
VIDEO: Svētku skrējiens «Patriots» uzņem pustūkstoti dalībnieku Ložmetējkalnā
Simtgades svētku kulminācijā neiztika bez tautas sporta aktivitātēm – Brīvības rogainings Kandavā pulcēja 400 dalībniekus, nedaudz vairāk taku skrējēju tikās latviešu strēlnieku vēsturiskajās cīņu vietās Ložmetējkalnā, lai piedalītos svētku skrējienā “Patriots”, savukārt šosejas skrējēji turpināja Rembates apļa 18. novembra tradīcijas Ķeguma novadā, bet citi tajā pašā dienā Līvānos startēja Līvenhofas skrējienā. Valsts svētkos risinājās arī 100 kilometru velobrauciens un neskaitāmi Latvijas kontūras skrējieni vairākās pilsētās. Tikmēr Klusajā okeānā vienatnē svētki pagāja Kārlim Bardelim, bet ASV latviešu izcelsmes maratonists Juris Silenieks skrien olimpiskā līmenī.
VIDEO: Līgatnes apkārtnē 150 komandas meklē «Lapsu rogaininga» kontrolpunktus
Kad dienas garums sarāvies līdz 10 stundām, gaismā un tumsā 12 stundu garumā kontrolpunktus “Lapsu rogainingā” nedēļas nogalē devās meklēt ap simt šī sporta veida cienītāju. Divreiz vairāk rogaineru devās divreiz īsākā izaicinājumā un sarkanbaltās orientieristu stacijas meklēja sešas stundas. Tikmēr taku skrējēji pulcēji Siguldā “Divu tiltu skrējienā”.
Jelgavā sacenšas ziemas peldētāji no 25 valstīm
Vairāk nekā 200 ziemas peldētāju no 25 valstīm piektdien, 2.novembrī, sāka cīņu par desmito ''Jelgavas roņu kausu''. Jau ceturto gadu tas vienlaikus ir arī ziemas peldēšanas Pasaules kausa 1.posms. Lai noskaidrotu labākos, trīs dienu sacensībās peldētāji  mērosies spēkiem  sešās individuālajās distancēs un  stafetē.
Jaunākie
Interesanti