Dienas ziņas

Kā Eirovīzijas dziesmu konkurss ietekmē ikdienu Malmē?

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Apbalvoti erudītākie skolēni eksaktajās un dabaszinātnēs

Apbalvoti erudītākie eksakto un dabaszinātņu skolēni

Rīgas Tehniskajā universitātē piektdien, 3. maijā, apbalvotas vidusskolēnu komandas no Latvijas spēcīgākajām vidusskolām un ģimnāzijām par sasniegumiem eksakto un dabaszinību konkursā. Konkursam pieteicās 56 jauniešu komandas, bet tā uzdevumus pildīja 20 labākās.  

Bioloģija, ķīmija, fizika un medicīna — tās ir zinātnes jomas, kurās sacentās 10. un 11. klašu skolēni no dažādām Latvijas pilsētām, piemēram, Ogres, Valmieras, Aizkraukles, Siguldas un galvaspilsētas Rīgas.

"Katru gadu nāk arvien jaunas skolas. Mēs ļoti aicinām, ja ir iespējams, lai vairāk nāk mums skolas no Kurzemes, no Ventspils, no Liepājas. Lai gan šogad mums jau bija skolas, mēs ceram, ka būs arvien vairāk," stāstīja konkursa organizatore Arita Dubņika.

Jaunieši uzsver, ka konkurss nav bijusi pastaiga rožu dārzā un nācās iespringt.

"Sarežģītākais man personīgi likās, ka tā ir fizikas kārta, bet pēc auditorijas atbildēm tā laikam nebija fizika," atzina konkursa 8. vietas ieguvēja Daniela Marija Rozenberga.

Konkursa 2. vietas ieguvējs Agris Šuškevičs stāstīja, ka "baigi daudz laika nebija, un vienmēr nonāca pie tā, ka "ak vai, pēdējā nedēļa, vajag pildīt!". Un tad bija diezgan tā smagi, gandrīz katru vakaru, ļoti vēlu, nu, kaut kādos… tas grafiks bija tāds — aizej uz skolu, atnāc atpakaļ, pildi "Bio-go-higher" līdz vieniem vai diviem no rīta. Īpaši iesūtīšanas dienā – tad visu nakti tu pildi un paguli kādu stundiņu."

Rezultātu tabulā pirmās trīs vietas atšķīra vien pāris punktu.

Iepriekšējos gados uzvarējušas komandas no Siguldas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas un Cēsu Valsts ģimnāzijas.  Šogad uzvarējušo skolu skaits nepapildinās, un uzvaras laurus vēlreiz plūca Siguldas Valsts ģimnāzijas skolnieces.

"Es gribētu teikt, ka ieguldīto darbu nevar aprakstīt ar vārdiem, jo tā nebija viena sestdiena, svētdiena vien, kur visu dienu es nosēdēju pie datora, pildot uzdevumus un komunicējot ar maniem komandas biedriem," atzina konkursa 1. vietas ieguvēja Evita Mārtinsone.

Konkursa 1. vietas ieguvēja Anna Vēvere-Lietuviete piebilda: "Mums bija tā, ka dažas naktis mēs vairākas reizes zvanījāmies un strādājām, un nākamajā dienā uz skolu gājām neizgulējušās, bet, manuprāt, tas bija tā vērts."

Lielākoties visi uzrunātie jaunieši vēlas savu nākotni saistīt ar medicīnas nozari.

"Es vairāk sliecos uz medicīnu, jo, manuprāt, tā ir pat māksla — prast palīdzēt cilvēkam un ievērojami uzlabot viņa dzīves kvalitāti. Un es gribētu būt tas cilvēks," atklāja konkursa 1. vietas ieguvēja Evita Mārtinsone.

Balva uzvarētājām ir ceļojums uz Vācijas pilsētu Erlangenu, kur viņas varēs izmēģināt spēkus biomateriālu izstrādē Fridriha Aleksandra Erlangenas–Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti