Dzīve & stils / Tautas sports
Triatlona sezona Baltijā kulmināciju sasniedz ar sacensībām Igaunijā un Rīgā

Gada sutīgākajā nedēļā vairāk nekā pussimts triatlonistu no Latvijas dodas uz Igauniju, lai kaimiņvalsts ziemas sporta veidu galvaspilsētā Otepē startētu Baltijā vienīgajās “Ironman” zīmola sacensībās. Savukārt augusta otrajā nedēļas nogalē Rīgas centrā risināsies lielākais šī sporta veida notikums Latvijā “Riga ETU Triathlon Junior European Cup”. Tikmēr Latvijas čempionātā sadalīti visi medaļu komplekti klasiskajās triatlona distancēs.

Sporta festivāls Ādažu novadā vieno ģimenes

Jau trešo reizi Ādažu novada Garkalnē norisinājās sporta festivāls, kuru organizē paši iedzīvotāji. Šogad tajā aptuveni divsimt dalībnieku izmēģināja spēkus ierastajās komandu spēlēs, kā arī iepazina jaunus sporta veidus. Piemēram, tautas krosfitu jeb neparastus spēka vingrojumus, kanikrosu un citus. Festivāla  galvenais mērķis gan nav sportiskas uzvaras, bet visu paaudžu ģimenes locekļu saliedēšana.

Pirmo reizi latviešu riteņbraucēji startē Eiropā grūtākajās velosacīkstēs

Piektdien, 28.jūlijā, plkst.23.00 pēc Latvijas laika Krišjānis Jansons-Ratiniks, Andis Āboltiņš un Jānis Viškers kļūs par pirmajiem latviešiem, kuri piedalīsies ultragarajās riteņbraukšanas sacensībās “Transcontinental Race” (TCR) ar startu Beļģijā un finišu Grieķijas svētnīcā Meteorā. Ap 4000 kilometru garajā velobraucienā aptuveni 350 pašpietiekami dalībnieki Eiropu šķērsos no ziemeļrietumiem līdz dienvidaustrumiem, minot pedāļus vienatnē, iztiekot bez atbalsta no malas un paļaujoties tikai uz savām spējām ceļojuma mērķa sasniegšanā. Sacensības "No.5" notiks par spīti to dibinātāja bojāejai pirms dažiem mēnešiem.

Jelgavas nakts pusmaratonā – jauna trase

Baltijā lielākais skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” piektais posms šogad notiks 22.jūlijā Jelgavā, piedāvājot vairākiem tūkstošiem aktīva dzīvesveida cienītāju pārbaudīt spēkus vienīgajā nakts pusmaratonā Latvijā.

REPORTĀŽA no Belfāstas: Pasaules čempionātā 24 stundu skriešanā Laucim zelta medaļa, Vācei – gadsimta rekords

Normunds Laucis pasaules čempionātā 24 stundu skrējienā izcīnīja uzvaru V55-59 vecumgrupā (232,237 km), Ziemeļīrijas galvaspilsētā Belfāstā tuvāko sekotāju no Ungārijas 1,651 kilometru aplī pārspējot par 21,933 kilometriem. Tikmēr Sigita Vāce 1-.2.jūlijā diennakts laikā noskrēja 201,727 kilometrus, debijas reizē sasniedzot labāko Latvijas rezultātu kopš 1991.gada.

«Stirnu buka» posmā Malēnijā skrējēji izcīna uzvaras pār dubļiem, lietu un sevi

Vairāk nekā 2000 skrējēju sestdien, 1.jūlijā, nenobijās doties taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” trešajā posmā Kornetos, Veclaicenē, kur zemi daudzviet bija klājuši plaši dubļu klajumi, kurus vēl “biezākus” padarīja regulārās lietusgāzes. Turklāt šīs sacensības daudziem atmiņā paliks arī ar faktu, ka vajadzēja izskriet divas valstis: Latviju un turpat rokas stiepiena attālumā esošo raganu un burvju zemi Paganamā Igaunijā.

SPECIĀLI no Belfāstas: Pasaules čempionātā 24 stundu skriešanā Latvijas izlasei pirmo reizi pilns sastāvs

Sestdien, 1.jūlijā, Ziemeļīrijas galvaspilsētā Belfāstā risināsies vienas no ultraskrējēju centrālajām divgades sacensībām – pasaules čempionāts diennakts skriešanā. Plkst.14 pēc Latvijas laika sacensībās startēs 310 atlēti no 43 valstīm, kā arī 100 skrējēji atklātajās sacensībās, kas šeit notiek katru gadu. Viktorijas parka 1,653 kilometru aplī pretēji pulksteņrādītāja virzienam dalību ņems arī Latvijas vīriešu un sieviešu komandas, kuras pirmo reizi ieradušās pilnā sastāvā.

15 valstu lidmodeļi Ādažos sacentīsies «gaisa kaujās»

No 29 jūnija līdz 2. jūlijam Ādažos norisināsies pasaules čempionāts gaisa kaujas lidmodeļiem F2D grupā. Piedalīsies dalībnieki no  15 dažādām valstīm – Ukrainas, Rumānijas, ASV, Izraēlas, Francijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, Dānijas, Baltkrievijas, Krievijas un citām valstīm, informē Ādažu pašvaldība.

FOTO: 62 gadu vecumā latvietis pieveic triatlona «Ironman» distanci

Carnikavietis Raimonds Garenčiks 62 gadu vecumā 25.jūnijā Polijas pilsētā Poznaņā pieveica “Ironman” ekvivalentu triatlona distanci, kļūstot par pirmo Latvijas triatlonistu, kas spējis šādā seniora vecumā nopeldēt 3,8 kilometrus, nobraukt ar velosipēdu 180 kilometrus un noskriet maratona distances 42,195 kilometrus. Sacensību “Challenge Poznań” 226 kilometru garajā trasē latvietis pavadīja 11 stundas 42 minūtes un 31 sekundi, izcīnot uzvaru arī savā vecumgrupā virs 60 gadiem. Aizvadītajā nedēļas nogalē triatlonistiem bija arī citi ievērojami starti, tostarp smiltenieša Oskara Cimermaņa kļūšana par pirmo latvieti, kas Šveicē finišējis ekstrēmajā “Swissman”.

Jaunākie
Interesanti