Dzīve & stils / Tautas sports
VIDEO: Līgatnes apkārtnē 150 komandas meklē «Lapsu rogaininga» kontrolpunktus
Kad dienas garums sarāvies līdz 10 stundām, gaismā un tumsā 12 stundu garumā kontrolpunktus “Lapsu rogainingā” nedēļas nogalē devās meklēt ap simt šī sporta veida cienītāju. Divreiz vairāk rogaineru devās divreiz īsākā izaicinājumā un sarkanbaltās orientieristu stacijas meklēja sešas stundas. Tikmēr taku skrējēji pulcēji Siguldā “Divu tiltu skrējienā”.
Jelgavā sacenšas ziemas peldētāji no 25 valstīm
Vairāk nekā 200 ziemas peldētāju no 25 valstīm piektdien, 2.novembrī, sāka cīņu par desmito ''Jelgavas roņu kausu''. Jau ceturto gadu tas vienlaikus ir arī ziemas peldēšanas Pasaules kausa 1.posms. Lai noskaidrotu labākos, trīs dienu sacensībās peldētāji  mērosies spēkiem  sešās individuālajās distancēs un  stafetē.
Zaķis ar personīgo rekordu izcīna 2.vietu 50 kilometru skrējienā Ķīnā
Īrijā dzīvojošais latvietis Raivis Zaķis 26.oktobrī Ķīnā piedalījās “Changan Ford Ultra-Challenge 2018” un 50 kilometru distancē izcīnīja otro vietu, kaut sākotnēji atradās pirmā desmita beigās. Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas pārstāvji veiksmīgus startus demonstrēja ne tikai Ķīnā, bet arī Vācijā, Igaunijā un citviet. Pašu mājās kuplāk apmeklētais pasākums bija Jūrmalas rogainings.
Jūrkalnē sestdien pulcēsies makšķernieki
Sestdien Jūrkalnē notiks makšķerēšanas festivāls un Latvijas jūras makšķerēšanas čempionāts no krasta. Pasākums notiek jau astoto reizi, kurā pārsvarā piedalās dalībnieki no Kurzemes un Rīgas.
Latvijas taku skrējējas starp ātrākajām Kuršu kāpā
Latvijas čempionāts krosā Babītē, Lāčplešu kross Mežaparkā, godalgotas vietas Kuršu kāpas taku skrējienā, Jura Bērziņa piemiņas pusmaratons Ozolniekos, stundas skrējiens Liepājas stadionā un maratonistu starti Amsterdamā liecina par piesātinātu nedēļas nogali rudenī, kad lielākie pašmāju tautas sporta seriāli jau noslēguši sezonu.
«Lāčplēšu krosa» skrējējus gaida Bruņinieka bedres un Spīdalas slazda pārbaudījumi
Mežaparkā Rīgā sestdien notiks ikgadējais taku un šķēršļu skrējiens „Lāčplēšu kross”, kas risināsies jau ceturto gadu pēc kārtas un allaž dalībniekus uzņem neilgi pirms valsts svētkiem, ietverot patriotiskus elementus arī trasē. Skrējēji sacentīsies trīs dažādās distancēs, kurās būs jāpārvar tādi šķēršļi kā Varoņu mūris, Kangara tīkls un Lāčplēša josta.
Siguldas kalnu maratons pulcē spēcīgākos taku skrējējus
11 gadu vēsturē Siguldas kalnu maratons (SKM) tā dalībniekiem allaž bijis viens no lielākajiem sezonas izaicinājumiem, kā arī spējis vienmēr savērpt intrigas par gaidāmajiem uzvarētājiem. Pirmo reizi Siguldas stāvajos kāpumos pašmāju spēcīgākie taku skrējēji sadalīs Latvijas čempionāta (LČ) medaļas un abi uzvarētāji kā papildu balvu nopelnīs daļēji apmaksātu dalību nākamā gada Pasaules čempionātā (PČ). Izaicinājums būs arī līdz 12,5 stundu ilgo skrējienu apvienot ar vēlēšanu iecirkņa apmeklējumu.
Edgars Simanovičs: Spartatlonā atgriezīšos ar mērķi – noskriet visus konkurentus
Vēsturiskajā Grieķijas Spartatlonā Edgars Simanovičs 29.septembrī izcīnīja 8.vietu, 247 kilometru distanci veicot 25 stundās un 37 minūtēs, tādējādi atkārtojot 2014.gada Valda Ņilova iespēto, Latvijas skrējējam finišējot vēsturiskā skrējiena TOP 10. Jelgavas pārstāvim izdevās par vairāk nekā trim stundām un 20 pozīcijām uzlabot savu 2016.gada pirmrezultātu (28:59:08). Savukārt ceturto reizi distanci Atēnas-Sparta veica Laimonis Skadiņš (35:36:51) no Babītes novada. Abi ultragaro distanču skrējēji dalās iespaidos ar lsm.lv lasītājiem.
FOTO: Kumpiņš noskrien 140 kilometrus 12 stundās un pasaules rangā sasniedz TOP 10
Pirmo reizi Latvijā aizvadīts 12 stundu skrējiens, un 22.septembrī ultramaratonists Ainārs Kumpiņš apskrēja vairāk nekā 100 reizes apkārt Māras dīķim Rīgā, pieveicot 140,346 kilometrus un izcīnot ne tikai uzvaru sacensībās “Pārspēj sevi”, bet arī ierindojoties starp 2018.gada 10 labākajiem 12 stundu rezultātiem. Savukārt Itālijā Līga Berķe finišēja triatlona distancē “Ironman”, kļūstot par sesto Latvijas sievieti, kas pieveic šo izaicinājumu. Šonedēļ Grieķijas 247 kilometru Spartatlonā par vietu trijniekā cīnīsies jelgavnieks Edgars Simanovičs un ceturto reizi vēsturisko maršrutu Atēnas-Sparta veiks Laimonis Skadiņš.
Iedzīvotāji visā Latvijā piedalās par tradīciju kļuvušajā Spēka dienā
Sestdien jau no agra rīta daudzviet Latvijas parkos un sporta laukumos varēja manīt cilvēkus, kas pievelkas pie stieņa, skrien un veic pietupienus. Tas gan nenozīmē, ka sabiedrība pēkšņi kļuvusi īpaši fiziski aktīva. Lielie un mazie sportisti piedalījās nu jau par tradīciju kļuvušajā Spēka dienā.
Pieminot gāzu uzbrukumu, Nāves sala uzņem laivu rogaininga sacensības
Pirmajā pasaules karā baisu vēsturi pieredzējusī Daugavas Nāves sala aizvadītajā nedēļas nogalē uzņēma lielākās laivu rogaininga sacensības Latvijā, pulcējot nepilnu simtu dalībnieku. Tikmēr Zaķumuižā četrreiz vairāk dalībnieki izbaudīja rudens “Tautas rogainingu”, bet nākamnedēļ risināsies Vislatvijas orientēšanās nakts.
Triatlona distancē «Ironman» Ieva Tīruma-Skagina labo Latvijas rekordu
ASV dzīvojošā Ieva Tīruma-Skagina 9.septembrī Viskonsīnā debitēja "Ironman" un trasē pavadīja 12 stundas (12:05:51), labojot vienas dienas veco Latvijas rekordu šajā triatlona distancē. Piektā Latvijas pārstāve, kas vienās sacensībās nopeldējusi 3,8 kilometrus, nobraukusi ar divriteni 180 kilometrus un  noskrējusi maratona 42,195 kilometrus, piekrita dalīties iespaidos ar lsm.lv lasītājiem.
Pasaules čempionātā 100 kilometru skrējienā Laucis uzvar senioru ieskaitē
Horvātijā notiekošajā pasaules čempionātā Normunds Laucis no Aizkraukles 100 kilometrus noskrēja 7 stundās 48 minūtēs un 8 sekundēs, uzrādot ne tikai labāko Latvijas rezultātu, bet arī izcīnot uzvaru vecumgrupā V55-59, pārspējot 10 konkurentus. Nacionālajā komandu ieskaitē Latvijas skrējēji izcīnīja 20. un 23.vietas starp sieviešu un vīriešu izlasēm. Tikmēr šogad pasaules rekordu labojušais japānis ierindojās vien 6.pozīcijā.
Taku skrējēji komentē Latvijas pārstāvju startus Monblāna masīvā
Aizvadītajā nedēļā Latvijas pārstāvji Monblāna kalnu masīvā demonstrēja labāko sniegumu Pasaules prestižāko taku skriešanas sacensību vēsturē. Katrā nākamajā startā Latvijas skrējēji uzlaboja iepriekšējo dienu sniegumu, kulmināciju sasniedzot ar Romāna Evarta sesto vietu centrālajā un planētas galvenajā kalnu taku skrējienā “Ultra-Trail du Mont-Blanc” (UTMB). Uzrunājot skrējējus un viņu līdzjutējus, lsm.lv piedāvā komentārus un iespaidus no redzētā Francijas, Itālijas un Šveices Alpos. Tikmēr šonedēļ Latvijas izlase Horvātijā startēs pasaules čempionātā 100 kilometru šosejas skrējienā.
Jaunākie
Interesanti