Maratonskrējējs Serjogins triumfē Viļņas maratonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aizvadītajā nedēļā augstvērtīgāko rezultātu Viļņā demonstrēja maratonskrējējs Dmitrijs Serjogins, ne tikai pārliecinoši uzvarot 42,195 kilometru skrējienā, bet arī labojot savu personisko rekordu. Ārpus Latvijas lielisku sniegumu pusmaratonā uzrādīja arī Īrijā dzīvojošais Raivis Zaķis. Tikmēr pašu mājās Krišjānis Ratiniks (Velomens) 18 stundās nobrauca pustūkstoti kilometrus, šķērsojot Latviju no rietumiem uz austrumiem maršrutā Liepāja–Zilupe, kas pielīdzināmi diviem "Tour de France" posmiem. Piecreiz īsāku attālumu Apē veica MTB maratonisti, kur 100 kilometros nepārspēts palika olimpietis Oskars Muižnieks. Tikmēr taku skrējēji tikās Ērgļu stacijā aizvadītajā Stirnubukā.

ĪSUMĀ:

  • Dmitrijs Serjogins uzvar Viļņas maratonā ar sešu minūšu pārsvaru.
  • Olimpietis Oskars Muižnieks triumfē Apes 100 kilometru MTB sacensībās.
  • Rekordists Jocis spīd dubļainajā Ērgļu stacijas Stirnubukā.
  • Skrituļslidotāji arī pandēmijas laikā Rīgā izbauda nakts pasākumu.
  • Velomens šķērso Latviju no Liepājas pludmales līdz Terehovas robežkontroles punktam.

 

Latvijas labākais garo distanču skrējējs Dmitrijs Serjogins pēdējās nedēļas sekoja līdzi Covid-19 saslimstības rādītājiem Lietuvā, kas bija labvēlīgi ikgadējā septembra Viļņas maratonam, kur pērn mārupietis ar uzvaru laboja savu personisko rekordu pusmaratonā (1:05:13).

Šogad tika izvēlēta pilnā maratona distance vienā aplī, kas svētdien, 13. septembrī, tika veikta ar vidējo tempu – 3:18 min/km, sasniedzot jaunu perosnisko rekordu (2:19:49). Ar šādu rezultātu tuvākais sekotājs tika pārspēts par vairāk nekā sešām minūtēm, kas liecina, ka pie nopietnākas konkurences rezultāts varēja būt vēl labāks. Taču ar to pietika, lai savā sestajā maratonā kļūtu par 12. skrējēju, kas Latvijas vēsturē pieveic šo karalisko distanci ātrāk par 2 stundām un 20 minūtēm. Parādītais sniegums arī iekļaujas visu laiku labāko pašmāju maratonistu ducī.

Augusto Didžgalvio fotografija

Posted by Vilnius Marathon on Svētdiena, 2020. gada 13. septembris

Ātrāk par trim stundām distanci veica 38 no 512 maratonistiem. Viņu vidū bija arī Oļegs Gurejevs (2:57:55). Madara Gelsberga-Sokolova (3:37:29) ierindojās 16. vietā 73 dāmu konkurencē. 98.maratonu savai kolekcijai pievienoja Artis Drēziņš (4:54:47) no Ķekavas, kā arī kopā skrienošie maratontūristi - dubultmaratona “Taisnais” rīkotājs Andris Pētersons (3:57:44), Rainers Meiers no Kazdangas un Dainis Žuburs no Dunalkas.

Pusmaratonā labakās sekmes bija Kitijai Valterei (1:27:36), kura bija septītā ātrākā starp 70 sievietēm. Vīru konkurencē septīto vietu izcīnīja Latvijā sekmīgi startējušais lietuviešu taku skrējējs Vaids Žlabis (1:13:20). Ātrāk par lietuvieti Īrijā skrēja Raivis Zaķis (1:12:42), līdzenajā trasē valsts dienvidos izcīnot 31. vietu.

Velomens šķerso Latviju no Liepājas pludmales līdz Terehovas robežkontroles punktam

Atgriežoties Latvijas ''tautas sporta burbulī'', aizvadītājā nedēļā Krišjānis Ratiniks, ko riteņbraucēji pazīst kā Velomenu un ceļojumu organizatoru, veica 510 kilometru braucienu no Liepājas pludmales līdz Terhovas robežkontroles punktam pie Zilupes. Uz starta un no finiša punktiem riteņbraucējs devās ar vilciena palīdzību. Ceļā no Latvijas rietumiem līdz austrumiem tika pavadītas 18 stundas un 8 minūtes, no kā atpūtai tika veltīts laiks nedaudz vairāk par stundu. Bet pārējā laikā mina pedāļus ar vidējo ātrumu 30,2 km/h, liecina lietotnes "Strava" dati.

Šogad aizvien lielāko popularitāti gūstošo sacensību “Velorealitāte” organizatoram bija arī divreiz garāks brauciens bez gulēšanas pauzes, taču šajā reizē tika šķērsota Latvijas teritorija no viena punkta uz otru.

Olimpietis Oskars Muižnieks triumfē Apes 100 kilometru MTB sacensībās

Piecreiz īsāks izaicinājums tika veikala “Veloprofs” rīkotajā MTB maratonā, kura ceturtais posms Apē pulcēja 284 simts kilometru braucējus sacensību formātā. Šeit uzvaras lauru plūca Liepājā dzīvojošais olimpietis Oskars Muižnieks (4:11:38), aiz kura sekundi palika Andžs Flaksis (4:11:39). Trešajā vietā sākotnējais vicelīderis, latviski runājošais igaunis Peters Prūss (4:15:04). Tikmēr startu izcēlušais Arnis Pētersons (4:33:10) finišēja devītajā pozīcijā.

Stundu pēc uzvarētājiem finišā ieradās ātrākā dāma Katrīna Jaunslaviete-Kipure (5:20:37), kurai bija 11 konkurentes 100 kilometru pārbaudījumā.

50 kilometru braucienā startēja 212 dalībnieki, no kuriem sekmīgākie ar dažu sekunžu starpību bija Reinis Markss (2:08:54) un Ģirts Cirvelis (2:08:57). Pusstundu vēlāk sacensību centru sasniedza Renāte Rodionova (2:35:35), kurai bija jācīnās 22 dāmu konkurencē.

Foto - Agnis Melderis

Posted by MTB Maratons on Sestdiena, 2020. gada 12. septembris

Vairāk nekā 100 jaunieši cīnījās dažādās vecumgrupās 20 kilometru braucienā.

Rekordists Jocis spīd dubļainajā Ērgļu stacijas Stirnubukā

Trīs tūkstoši taku skrējēji sestdien, 12. septembrī, seriālā "Stirnubuks" sveica Māri Olti dzimšanas dienā, apciemojot Ērgļu stacijas saimnieku, kur mūžam neapturamais ideju ģenerators bija sarīkojis trešo “Tūrisma festivālu”. Kamēr Kārlis Bardelis un Kristaps Liepiņš dalījās iespaidos par pasaules apceļošanu airu laivā un alpīnismu Dienvidamerikā, simtiem Susuru, Vāveru, Zaķu, Buku un Lūšu devās savās Strinubuka distancēs Ogres upes krastos, skrēja pa dubļiem, iepazina vietējās meža bites un baudīja līdzsvaru uz tieši šai dienai sarūpētiem pontoniem, kas īpaši valdzināja kanikrosa četrkājainos dalībniekus. Pontonu tilts patika arī dziedātājai Aijai Andrejevai, kas nepilnā stundā veica iecienīto veselības distanci “Vāvere”.

Pirmo reizi šajā sezonā savā trasē tika laisti distances “Lūsis” dalībnieki, kuriem taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” pirmajā posmā Amatā bija iespēja sevi pārbaudīt jaunajā Gaujmaliešu takā, skrienot distances “Vilks” 70 kilometrus, kuros tika sadalītas arī Latvijas čempionāta medaļas. Šoreiz piedāvājumā bija 23 kilometri, kuros no sākuma līdz finišam tempu diktēja pašmāju vadošais taku skrējējs Andris Ronimoiss (1:39:12).

Otro vietu 271 dalībnieka konkurencē izcīnīja cēsinieks Gvido Kalniņš (1:41:29), kurš skrēja kopā ar vēl trim konkurentiem, beigu ātrajos kilometros apsteidzot Amatas posma finālistu Ģirtu Dakšu (1:41:45) no Tukuma. Tūlīt aiz trijnieka palika Jānis Kūms (1:42:20), bet Ogres upes līkumainajā takā no vicelīdera pozīcijas par trim vietām atkāpās ogrēnietis Kristaps Kaimiņš (1:43:18). Savukārt sesto vietu ieņēma Latvijas taku skriešanas čempions Artūrs Vadzis (1:44:17), kurš, starp citu, ir sezonas kovērtējuma līderis pirms abiem oktobra posmiem Kurzemē – Milzkalnā un Kandavā.

Lūseņu cīņā atkārtojās Amatas scenārijs un pirmās divas vietas ieņēma sezonas pusceļa punktīgākās dāmas Anete Švilpe (1:57:44) un Linda Boldāne (2:04:07). Savukārt Iritas Puķītes prombūtnē starp 70 dāmām trešo vietu izcīnīja Amanda Krūmiņa (2:05:23), kuru distancē motivēja kādreizējais Rīga–Valmiera vicečempions Sergejs Maslobojevs.

Daudzkārtējais Latvijas čempions standarta triatlona distancēs Andrejs Dmitrijevs nepilnu nedēļu pēc uzvaras Vecāķu skrējienā izrāvās vadībā 18 kilometru “Stirnu buks” trasē, kurā devās 432 taku skrējēji. Līderim cieši sekoja arī triatlonu izgaršojušais Anatolijs Macuks no Jēkabpils, taču sākotnējo tempu abiem nācās mazināt un vidusdaļā vadību pārņēma un uzvaru nosargāja šķēršļu skriešanas speciālists Artjoms Rekuņenko (1:14:25). Arī otrajā garākajā distancē otro vietu izcīnīja cēsinieks Kārlis Vīksne (1:14:40), kurš sacensību otrajā pusē spēja par minūti samazināt deficītu no līdera līdz 15 sekundēm. Trijnieku finišā pēc pontonu tilta šķērsošanas noslēdza pieminētais Anatolijs Macuks (1:15:52), kamēr sākotnējais līderis LTV žurnālists Andrejs Dmitrijevs (1:18:50) bija spiests atkāpties līdz septītai vietai.

135 dāmu konkurencē nepārspēta palika Jolanta Krastiņa (1:28:35) no Vecpiebalgas, kurai blakus uz goda pjedestāla kāpa sacensību apritē atgriezusies Klinta Lauska (1:31:27) un Iveta Pūpola (1:34:43).

Otro reizi savā karjerā Stirnubukā startēja vairāku vieglatlētikas disciplīnu rekordists Uģis Jocis no Turlavas, kuram debija pirms pāris gadiem Talsos bija nesekmīga, nejauši noīsinot trasi. Šoreiz ātrajā 12 kilometru distancē “Zaķis” aizķeršanos nebija, un dienu pirms savas dzimšanas dienas viņš varēja finišā (0:44:36) minūti pagaidīt tuvāko sekotāju Agri Krūmiņu (0:45:49). Trešā vieta masveidīgajā distancē ar 937 dalībniekiem tika pērn Eiropas čempionātā kalnā skriešanā debitējušajam ogrēnietim Jānim Mežielam (0:47:17).

Teju puse no visiem ''zaķiem'' bija Latvijas daiļavas, un 424 sieviešu konkurencē Diānai Liepiņai (0:51:51) visu distanci izdevās aiz sevis noturēt olimpieti Ilonu Marheli (0:52:14), kas, iespējams,  ir pat gardāk, nekā izcīnīt sudraba godalgu Latvijas čempionātā pusmaratonā. Trešā ātrākā ''zaķene'' Ērgļos bija Rasma Čoiča (0:53:43).

LVM skolēnu čempionātā bija jāskrien seši kilometri, kas visātrāk padevās Laurim Grīniņam (0:27:51) no Kuldīgas Centra vidusskolas un Esterei Volfai (0:33:10) no Cēsu Valsts ģimnāzijas. Kopumā 535 skolēni startēja 12 vecumgrupās.

Sezonas kopvērtējumu ietekmējošajā sprintā “Kalnu karalis'' un ''Kalnu karaliene” ieskaites punktus pelnīja 1630 dažādus distanču dalībnieki, kuriem rezultāti bija visai blīvi. 43 sekundēs kalnā tika Jānis Baunis, bet sekundi vēlāk sprinta posmā atzīmējās Egīls Ziediņš, iepriekšējā posma uzvarētājs Uldis Kļaviņš un Ainārs Brālītis.

66 sekundēs par Ērgļu posma Kalnu karalieni kļuva Gita Vilensone, kurai 630 sieviešu konkurencē sekoja daudzkārtējā Stirnubuka čempione Laura Čakle (69 sekundes) no Ventspils un orientēšanās izlases pārstāve Līga Valdmane (70 sekundes) no Kocēniem.

Tautas un veselības skrējienā “Vāvere” dalību ņēma 491 Stirnubuka cilts pārstāvis. Starp dabas baudītājiem skrēja ne tikai Kalnu karalis Jānis Baunis (0:28:24), bet arī dziedātāja Aija Andrejeva, distanci pieveicot ātrāk par stundu (0:54:56). Jāpiezīmē, ka distances krustēvs Signis Vāvere, kurš katrā posmā nodrošina operatīvus dalībnieku rezultātus, šajā nedēļas nogalē atzīmēja dzimšanas dienu ar noskrietiem 43 kilometriem rudenī ne mazāk krāšņajā Siguldā.

Tēva dienai veltītajā nedēļas nogalē paši mazākie 326 taku skrējēji nepilnu kilometru garajā “Gardumuti Susurs” trasē devās kopā gan ar mammām, gan tētiem. Starp medaļu pasniedzējiem bija arī Sigita Vāce, kura, tāpat kā pērn pēc Spartatlona finiša, arī šoreiz nepilnu nedēļu pēc uzvaras Igaunijas 24 stundu skrējienā ar 202,95 kilometriem papildināja Stirnubuka brīvprātīgo palīgu saimi.

Prestižajās komandu cīņās trešo posmu pēc kārtas triumfēja “Pulsometrs.lv” (7339 punkti), aiz sevis atstājot “Patria Sportland” (7238 punkti) un “Moller Auto Ventspils / Matisons Runner`s Club” (7201 punkti). Sezonas kopvērtējumā pussimts komandu cīņā divu posmu summā no trijnieka atkāpās “Rieksti”. Šogad savu komandu nepieteica “Līvānu VK/ Baltais”, jo abiem līderiem Dmitrijam Serjoginam un Karīnai Helmanei-Soročenkovai jāskatās Tokijas olimpiādes virzienā. Taču jauninājums draugu un skriešanas klubu izaicinājumā ir divu skolēnu iekļaušana savā komandā, lai papildus veicinātu jauniešu iesaistīšanos skriešanai dabā.

Skrituļslidotāji arī pandēmijas laikā Rīgā izbauda nakts pasākumu

Sestdienas vakarā Rīgā risinājās gadskārtējais nakts skrituļslidojums, kurš šoreiz iztika bez reģistrācijas un numuru izdales, taču deva iespēju vairākas stundas vizināties par satiksmei slēgto Krasta ielu galvaspilsētā.

Šajā nedēļas nogalē risināsies Madonas rogainings, Drosmes skrējiena ceturtais posms Liepājā, Valmieras maratonu aizvietojošie skriešanas svētki, kā arī no vasaras sākuma pārceltais Rīgas velomaratons. Nākamnedēļ taku skrējēji pulcēsies Siguldas kalnu maratonā, kur skries 70, 35 un 15 kilometru distances Gaujas senlejā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti