Rīta Panorāma

Moderni materiāli maina arī Ķīnai tradicionālos gaisa pūķus

Rīta Panorāma

Intervija ar LU tenūrprofesoru fizikā Vjačeslavu Kaščejevu

Jaunie karavīri trenējas boksā

Jaunie aizsardzības dienesta karavīri trenējas boksā un pošas sacensībām

Ādažu bāzē nu jau vairākus gadus darbojas jauns Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sporta komplekss, kurā var trenēties arī boksā. Interesi par šo sporta veidu izrādījuši vairāki jaunieši no Valsts aizsardzības dienesta.

Bruno Bulders un Ričards Edgars Zariņš gatavojas sacensībām Vācijā, kur boksa turnīrā piedalīsies karavīri no sešām valstīm. Viņi abi ir Valsts aizsardzības dienesta karavīri, kuri kopā ar citiem jauniešiem dienestu uzsāka pajājušā gada jūlijā.

Bruno Bulders pastāstīja: "Es padomāju, kādēļ gan neiziet to ātrāk, lai tas nebūtu jādara vēlāk dzīvē. Turklāt pa to laiku es varētu izdomāt līdz galam, ko vēlos darīt savā nākotnē, un iegūt noderīgas zināšanas gan militārajā jomā, gan vispār prasmes, kas man varētu noderēt nākotnē jebkur citur."

11 mēneši, kas jāpavada Valsts aizsardzības dienestā, puišiem drīz būs pagājuši. Viņi atzīst, ka bijuši patīkami pārsteigti un iepriecināti par lielajām un dažādajām sportošanas iespējām armijā.

Karavīrs Ričards Edgars Zariņš norādīja: "Ļoti interesanti. Ļoti smagi. Bet ļoti patīkami. Ļoti daudz biedru, kas trenējas, ar ko patrenēties kopā. Arī treneris ir ļoti labs. Viss apmierina."

Pēc deviņiem mēnešiem Valsts aizsardzības dienestā Ričards jau parakstījis līgumu par pievienošanos profesionālajam dienestam.

"Iepatikās visa šī armijas lieta. Ļoti pretimnākoši ir, un ir iespējas šeit, piemēram, trenēties boksā," viņš skaidroja.

Bet Bruno Bulders dienestu neturpinās, taču paturēšot labas atmiņās par šeit pavadīto laiku. Viņš gan neizslēdz, ka varbūt kādreiz atgriezīsies, lai turpinātu profesionālo dienestu.

Nacionālo bruņoto spēku boksa treneris Maksims Ivančikovs norādīja, ka rudenī uz treniņiem sākuši nākt aptuveni padsmit Valsts aizsardzības dienesta karavīru, kuri tagad trenējas kopā ar profesionālā dienesta kareivjiem.

"Es domāju, ka viņiem iet pat labāk nekā profesionālā dienesta karavīriem. Viņi ir vairāk motivēti, jo ir jauni gados. Viņi grib iemācīties. Ir prieks ar viņiem strādāt, tiešām prieks. Viņiem ļoti patīk, ir daudz ko iemācījušies. Tā ir tiešām fantastiska iespēja tiem, kuri nekad to nav darījuši," sacīja treneris.

Kopumā interese par boksu esot aptuveni 40 karavīriem, kuri regulāri apmeklē treniņus.

Treneris norādīja: "Droši var apmeklēt brīvajā laikā boksa treniņus. Notiek četras reizes nedēļā. Kā redzat, mums ir ļoti skaista, perfekti ierīkota zāle. Viena no labākajām Latvijā. Ir visas iespējas."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti