Dzīve & stils / Tautas sports
Daugavpilī notiek Pasaules taku orientēšanās čempionāts
Astoņdesmitajos gados tika izveidota ceturtā Starptautiskās Orientēšanās federācijas apstiprinātā disciplīna – taku orientēšanās, kurā ātrums nav noteicošais, bet galveno lomu spēlē atjautība un precizitāte. Šogad pasaules taku orientēšanās čempionāts nedēļas garumā notiek Daugavpilī.
Balvos izveidots Latgalē pirmais disku golfa laukums
Balvos atklāts Latgalē pirmais un vienīgais disku golfa laukums. Sākotnējais mērķis esot mudināt ģimenes ar bērniem pievērsties disku golfam un ar laiku to attīstīt Ziemeļlatgalē arī profesionālā līmenī. 
FOTO: Pēc 18 gadiem latvietis pieveic «Ironman Triple» un izcīna 9.vietu pasaules čempionātā
Jānis Miezers ultratriatlona pasaules čempionātā (PČ) izcīnīja 9.vietu, aizvadītajā nedēļas nogalē 43 stundās 16 minūtēs un 47 sekundēs Vācijā pieveicot “Triple” distanci, kurā nopeldēja 11,4 kilometrus, ar divriteni nobrauca 540 kilometrus un noskrēja trīs maratonus jeb 126,6 kilometrus. Kopš 2000.gada Anatolija Ļevšas trešās uzvaras trīskāršajā triatlonā neviens Latvijas pārstāvis nebija veicis šādu distanci. Vienīgā pašmāju ultratriatlonista nākamais starts paredzēts pēc četrām nedēļām Lietuvas dubultajā triatlonā.
«Triple Ironman» pirmo reizi startē ultratriatlonists Miezers
Latvijas vienīgais aktīvais ultratriatlonists Jānis Miezers no Iecavas piektdienas, 27.jūnija, rītā plkst.8 pēc Latvijas laika pirmo reizi uzsāk sacensības pasaules čempionātā (PČ) trīskāršā ultratriatlona distancē, kas šogad ar 11,4 kilometriem peldus, 540 kilometriem uz velo un 126,6 kilometriem skriešus risinās Vācijas ziemeļos. 18 gadus neviens Latvijas triatlonists nav startējis šādā pārbaudījumā.
FOTO: Višķers ar jaunu trases rekordu triumfē pārrobežu Mulgi maratonā
Gatavojoties Eiropas čempionātam, Jānis Višķers uzvarēja Mulgi maratonā, distanci no Karksi-Nuijas līdz Rūjienai veicot 2 stundās 31 minūtē un 6 sekundēs, labojot iepriekšējo divu maratonu uzvarētāja Ulda Kļaviņa trases rekordu par divām minūtēm. Iespējams, nākamgad reljefainā pārroberžu maratona trase stiepsies pretējā virzienā un pierobežu ceļi uz vairākām stundām tiks slēgti autosatiksmei un šoseja atvēlēta tikai skrējējiem.
100 stundās trīs riteņbraucēji pieveic 1500 kilometrus apkārt Latvijai
Riteņbraucēji Krišjānis Jansons-Ratiniks (Velomens), Kaspars Skinčs un velokurjers Jānis Andersons aizvadītajā nedēļā realizēja 100 stundu izaicinājumu -  apbraukt apkārt Latvijai aptuveni 1500 kilometrus. Pārējie seši dalībnieki, tostarp sacensību rīkotāji, bija spiesti izstāties un nepabeigt ultragaro velobraucienu.
Jelgavā aizvadīts bērnu makšķerēšanas festivāls
Jelgavā aizvadīts jau otrais makšķerēšanas festivāls, kurā par lielāko zivi sacentās 3 līdz 14 gadus veci makšķernieki. Noķert kādu zivi izdevās vien katram otrajam dalībniekam. Tomēr atrauties no telefoniem un datoriem, lai kopīgi ar ģimeni atpūstos pie dabas, izdevās visiem.    
Latviju šķērso pasaules Miera skrējiens
Miera skrējiena miera lāpa pirmo reizi tika iedegta pirms 30 gadiem pie ANO mītnes Ņujorkā.  Šo gadu laikā lāpa ceļojusi visos kontinentos, pacēlusies pasaules augstākā kalna virsotnē un pat pabijusi kosmosā. Latvija šajā labas gribas akcijā ir piedalījusies jau vairāk nekā piecpadsmit reizes. Trešdienas rītā miera skrējiens atkal šķērsoja mūsu valsts robežu.      
Ar jaunām vēsmām Rūjienā atgriežas pārrobežu Mulgi maratons
Pēc divu gadu pauzes Vidzemē risināsies Mulgi maratons, kam starts 21.jūlijā tiks dots Igaunijas pilsētas Karksi-Nuija sporta laukumā, bet finišētāji 42,195 kilometru skrējienā tiks sagaidīti pie Rūjienas vidusskolas. Lai arī skrējiens risināsies septīto reizi, pāri valstu robežām virzienā no Igaunijas uz Latviju maratonisti skries pirmo reizi.
FOTO: Olimpiete Pastare uzvar Vaidavas triatlonā
Soļotāja Agnese Pastare 30.jūnijā debitēja triatlona sacensībās ar startu Vaidavā un triumfēja sieviešu konkurencē. Ar netveramu peldējumu vīru ieskaitē ātrākais bija Artjoms Gajevskis no Daugavpils.
«Ghetto Games» čempionātu bumbas triekšanā grozā no augšas veltīs Latvijas simtgadei
“Ghetto Games” komanda 10.jūlijā jau sesto reizi organizēs pasaules čempionātu bumbas triekšanā grozā no augšas - “Ghetto Kings of Air 2018”. Grīziņkalna parka jaunuzceltajā "Kolizejā" "slam-dunk” konkurss pulcēs astoņus augstākās raudzes "dankerus", tai skaitā gan pagājušā gada konkursa uzvarētāju Krisu Steiplu, gan arī pašmāju zvaigzni - Kristapu Dārgo, kas atguvis sportisko formu pēc pērn piedzīvotās traumas.
VIDEO un FOTO: Vita Devjatņikova labo skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera trases rekordu
107 kilometru distanci no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Sv.Sīmaņa baznīcai Valmierā skrējēja Vita Devjatņikova pieveica 9 stundās 53 minūtēs un 5 sekundēs, iepriekšējo lietuvietes Viktorijas Tomasevcienes rekordu (10:31:07) par 38 minūtēm. Vīriešu konkurencē Konstantīns Biktimirovs sasniedza gadsimta rekordu (08:18:10), par nepilnām 17 minūtēm piekāpjoties 1992.gada Georga Jermolajeva absolūtajam trases rekordam (08:01:38). Līgo svētku nedēļas nogalē skrējiensoļojumā startēja deviņu valstu 163 dalībnieki, no kuriem Valmieru sasniedza 127 ultramaratonisti un soļotāji. Viņu vidū bija arī olimpiete Jolanta Dukure un Valmieras mērs Jānis Baiks.
26 gadus veco Rīga-Valmiera skrējiensoļojuma rekordu lūkos labot deviņu valstu skrējēji
Desmitajā, jubilejas skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera piedalīsies vairāk nekā 170 skrējēji no deviņām valstīm, tostarp olimpiete Jolanta Dukure un vairāk nekā 20 spāņu karavīri no Ādažiem. Labdarības ultramaratons dalībniekus Rīgā pie Brīvības pieminekļa pulcēs piektdienas, 22.jūnija vēlā vakarā īsi pirms pusnakts, kad visi kopā zem Mildas zvaigznēm nodziedās Latvijas himnu un, sākoties 23.jūnijam, dosies 107 kilometru ceļā līdz Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas durvju kliņķim. Ātrākie skrējēji cīnīsies par 1992.gada trases rekorda pārspēšanu, bet pārējie baudīs saulgriežus neierastā veidā, jo atjaunotais skrējiens pirmo reizi risinās vasarā.
Jaunākie
Interesanti