Dzīve & stils / Tautas sports
Aktuāli tautas sportā: mūsu ratiņbraucējs Romas maratonā, bet Liepājā startē «Skrien Latvija»
Juris Kalniņš speciālā ratiņkrēslā 42,195 kilometru maratona distanci 8.aprīlī Itālijas galvaspilsētā veica 2 stundās 42 minūtēs un 24 sekundēs, ierindojoties 6.vietā deviņu dalībnieku konkurencē. Neskaitāmi skrējēji aizvadītajā nedēļas nogalē startēja arī citās sacensībās Eiropā. Tikmēr Latvijā lielākās sacensības risinājās Liepājā, kur aizsākās seriāla “Skrien Latvija” sezona.
Andris Graudiņš – «ofisa planktons», kurš noslēpoja ultramaratonu
Andris Graudiņš 24.martā plkst.6 no rīta izgāja uz starta 220 kilometru garajā slēpošanas ultramaratonā “Redbull Nordenskioldsloppet” un pēc trasē pavadītajām 23 stundām 4 minūtēm un 26 sekundēm kļuva par pirmo latvieti, kas finišējis pasaules grūtākajā slēpošanas ultramaratonā, kas norisinās Zviedrijas ziemeļos aiz polārā loka. Par piedzīvoto Andris stāsta Latvijas Radio 5 / Pieci.lv raidījumā "Radio Rings".
FOTO: Šampanieša kalniņā 1000 rogaineru meklē kontrolpunktus
Vērienīgajā Rīgas pavasara rogainingā vidzemnieki Uldis Klepers un Kristaps Broks savāca 177 punktus un plūca uzvaras laurus absolūtajā vērtējumā. 24.martā galvaspilsētas ziemeļu daļā kontrolpunktu medībās devās pustūkstotis komandu, tostarp ar kartēm un kompasiem apmeklējot arī vēsturisko Šampanieša kalniņu.
Skrējienā Brīvdabas muzeja takās uzvar Višķers un Puķīte
Orientieriste un daudzkārtēja pasaules čempionātu laureāte rogainingā Irita Puķīte uzvarēja 21 kilometra taku skrējienā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kur noslēdzās četru posmu seriāls “Noskrien ziemu”. Vīriešu konkurencē 18.martā triumfēja viens no labākajiem Latvijas distanču skrējējiem Jānis Višķers, kurš tikai šoziem sāka iepazīt taku skriešanas sacensības. Dienu iepriekš asfalta sezona tika Saldū ar Rozentāla skriešanas svētkiem, kur triumfēja kurzemnieki. Aizvadītajā nedēļas nogalē mūsu skrējēji startēja arī ārpus valsts robežām.
Ronimoiss izcīna ceturto vietu Parīzes «Eco Trail»
Latvijas vadošais taku skrējējs Andris Ronimoiss 80 kilometru dubļainajā trasē pavadīja vairāk nekā sešas stundas un Eifeļa torni Francijas galvaspilsētā sasniedza uzreiz aiz labākā trijnieka 2198 dalībnieku konkurencē.
Daugavpilī 8.marta noskaņās dāmas pulcējas vērienīgā hokeja turnīrā
Jau devīto gadu Daugavpilī saglabājas tradīcija – Starptautiskajā sieviešu dienā rīkot hokeja turnīru sievietēm. Šogad uz ledus kāps astoņas sieviešu hokeja komandas no Daugavpils un Lietuvas, kopumā uz ledus satiksies 40 dāmas. Šis turnīrs mazliet atšķiras no iepriekšējiem, jo divu vai trīs komandu vietā ir veselas astoņas komandas pa piecām spēlētājām un viena izlases komanda.
Rundāles novada Svitenē nesokas ar ledus uzliešanu hokejam
Pagājušajā gadā Rundāles novada vadība sviteniekiem solīja, ka modernajā sporta laukumā, kura izveidi finansējusi gan Eiropas Savienība (ES), gan novada nodokļu maksātāji, nodarboties ar daudzveidīgām sporta aktivitātēm varēs gan vasarā, gan ziemā. Taču uzliet slidošanai derīgu ledu joprojām nav izdevies. Iemesls esot speciālais segums. Vaiņodnieku pieredze gan liecina, ka izdarīt to var, tikai tas ir dārgi un laikietilpīgi.
FOTO: Vanagkalns un Alauksts pulcē simtiem slēpotāju
Tautas slēpojums “Apkārt Alaukstam” 10.februārī dalībniekus pulcēja 25.reizi, savukārt “Vanagkalna slēpošanas festivāls” savus apmeklētājus iepriecināja septīto gadu pēc kārtas. Abus pasākumus, ko šķir aptuveni 10 kilometri un vidzemnieku lepnums, apmeklēja vairāk nekā 800 slēpotāji. Vēl nepilns 100 slēpotāju šajā pašā dienā startēja Alūksnes tautas slēpojumā.
Brīvdienās ir, kur slēpot ar distancenēm. Vai zini kā?
Gaidāmajā nedēļas nogalē, 10. februārī, norisināsies trīs distanču slēpošanas pasākumi: 25. reizi notiks Latvijas masveidīgākais tautas slēpojums “Apkārt Alaukstam”,  slēpošanas seriāla “Latvijas ziema” otrais posms Alūksne un Vanagkalnā septīto reizi tiks rīkots distanču slēpošanas festivāls aktīviem slēpotājiem. Salīdzinājumā ar citiem sporta veidiem, distanču slēpošanā tiek nodarbinātas gandrīz visas muskuļu grupas. Bet, lai tas notiktu veselīgā veidā tiem, kas pirmo reizi kāps uz slēpēm, esam sagatavojuši dažu ieteikumus.
Talsos risinās pirmā Latvijas Hokeja federācijas vecāku asambleja
Lai skaidrotu vecākiem, kāda ir viņu loma hokeja treniņu un spēļu laikā, kāda ir treneru atbildība un kā, visiem sadarbojoties, palīdzēt bērnam kļūt ne tikai par labu sportistu, bet veiksmīgu cilvēku, Latvijas Hokeja federācija šogad vairākās vietās Latvijā rīkos vecāku asamblejas. Pirmā no tām notika Talsos.
Jaunākie
Interesanti