Dzīve & stils / Tautas sports
Skaitļi un fakti: Eiropas iedzīvotāji kļūst fiziski laiskāki
Eiropas Savienībā apkopotie dati liecina, ka aptuveni 40% eiropiešu vismaz reizi nedēļā vingro vai nodarbojas ar kādu sporta veidu. 44% eiropiešu piekopj arī kādu citu fizisku aktivitāti, piemēram, brauc ar riteni, dejo vai strādā dārzā vismaz reizi nedēļā. Taču satraucoši ir tas, ka 46% no aptaujātajiem eiropiešiem nenodarbojas ne ar vienu no sporta veidiem, bet 35% nenodarbojas arī kādu citu fizisku nodarbi, liecina “Eurobarometer” aptauja.
Ikšķilē Jaunā gada apņemšanās nostiprina ar skrējienu
Jauns gads nereti sākas ar jaunu apņemšanos. Lai to nostiprinātu, Ikšķilē jau astoto reizi gads iesākas ar 2,2 kilometru garu skrējienu. Šogad tajā piedalījās ap 70 dalībnieku, tostarp arī ģimenes ar maziem bērniem un četrkājainajiem mīluļiem.
Serjogins labo sev piederošo Latvijas rekordu 10 kilometros
Latvijas vadošais garo distanču skrējējs Dmitrijs Serjogins 31. decembrī Barselonā 10 kilometru ielu skrējienu veica 29 minūtēs un 10 sekundēs, izcīnot trešo vietu un labojot sev piederošo valsts rekordu par 26 sekundēm. Tikmēr ultramaratonisti 2020. gada pirmajā dienā, atgriežoties no Igaunijas pēc 12 stundu izaicinājuma, mājās pārveda astoņas no deviņām medaļām.
Skrējēji palīdzēs mazajam Gustavam apgūt mūsdienu tehnoloģijas
Gustavs Mārcis Spilva ir astoņus gadus vecs puika no Vecpiebalgas, viņa kustības no dzimšanas ir ierobežotas, tāpēc labdarības skrējiensoļojuma “Rīga-Valmiera” dalībnieki un brīvprātīgie palīgi sadarbībā ar fondu “Ziedot.lv” vāks līdzekļus palīgierīces “Tobii” iegādei, ar kuras palīdzību atvieglotu Gustavam zinību apguves procesu Raiskuma pamatskola pirmajā klasē. Bērniem ar kustību traucējumiem skrējiena laikā tiek vākti līdzekļi sesto gadu pēc kārtas, bet pirmo reizi sacensībām piešķirta Starptautiskā Ultramaratonu asociācijas (IAU) bronzas līmeņa kvalitātes zīme.
Serjogins labo trases rekordu Katalonijas 10 kilometru skrējienā
Latvijas rekordists Dmitrijs Serjogins svētdien, 15. decembrī, Barselonas piepilsētā Sant Feliu de Llobregat laboja 10 kilometru trases rekordu (0:31:08), savukārt Edgars Šumskis triumfēja piecu kilometru skrējienā (0:15:21). Tikmēr pašmāju orientieristi - šķēršļu skriešanas speciālisti - dominēja “Noskrien ziemu” plaši apmeklētajā atklāšanas posmā Priekuļos. Bet slēgtais Brasas cietums dienu iepriekš uzņēma interesentus popularitāti gūstošajās telpu orientēšanās sacensībās. Citu izturības sporta veidu pārstāvji turpina gatavoties vasaras sezonas dažādos koptreniņos un savos kalendāros atzīmē svarīgākos 2020. gada datumus.
83 gadus vecajai valmierietei Ligitai Laucei jāšana – sports un dzīvesprieks
Runājot par senioru fiziskajām aktivitātēm, visbiežāk tās saistās ar nesteidzīgu pastaigu vai nūjošanu. Taču valmieriete Ligita Lauce savos 83 gados ir aktīva jātniece un regulāri mēro ceļo uz Valmiermuižas stalli, lai dotos izjādēs. Tā viņa sevi uztur ne vien labā fiziskā formā, bet arī nezaudē dzīves prieku.
«Roņi» rīkos valsts svētku peldējumu Daugavā
18. novembrī no pulksten 13.00 līdz 14.41 Lucavsalas pludmales ziemeļu daļā notiks pasākums “Roņi peld 101”, kura laikā ziemas peldētāji, cits citu nomainot, veiks 101 minūti ilgu peldējumu Daugavā, informēja biedrība “Latvijas Ronis”.
«Staro Rīga» skrējienā aicina tērpties pēc iespējas «starojošāk»
Festivāla „Staro Rīga” ietvaros svētdien, 17.novembrī, vakarā Kronvalda parkā tiks dots starts tradicionālajam „Staro Rīga” skrējienam. Dalībnieki varēs izvēlēties vienu no četriem maršrutiem – viena kilometra Īso distanci, divarpus kilometru garo Ģimenes distanci, piecu kilometru Kultūras skrējienu vai arī foto orientēšanās piedzīvojumu, kurā komandas apmēram trīs stundu garumā varēs izaicināt sevi un sacensību noskaņā apskatīt „Staro Rīga” objektus.
Kur un cikos izskriet Latvijas kontūru?
Svinot valsts dibināšanas 101. gadskārtu, desmitiem un simtiem skrējēju svētku brīvdienās pulcēsies dažādās pilsētās Latvijā un citviet pasaulē, lai noskrietu Latvijas kontūru. Starp koptreniņiem būs iespēja piedalīties arī sacensībās, rogainingā un velobraucienā.
Ronimoiss dominē Rumānijas takās un uzvar nakts skrējienā
Latvijas vadošais taku skrējējs Andris Ronimoiss aizvadītajā nedēļas nogalē svinēja uzvaru 81 kilometru “Ultra Zarand” taku skrējienā Rumānijas kalnos, tuvākos sekotājus apsteidzot teju par stundu. Savukārt virkne maratonistu 3. novembrī startēja 42,195 kilometru distancē dažādās pasaules malās. Vislabāk veicās senioram Aigaram Matisonam (2:42:54) vērienīgajā Ņujorkas maratonā. Tikmēr pašu mājās izvadīts tradicionālais Lapsu rogainings.
Latvijas izlases pārstāvji komentē savu sniegumu PČ 24 stundu skrējienā
"Skrējās ļoti labi un stabili, kamēr vien varēju paskriet. Bet ķermenis nebija gatavs," tā pavēstīja Latvijas komandas līderis Ainārs Kumpiņš, kurš pasaules čempionātā (PČ) diennakts skrējienā pieveica 110,737 kilometrus, kaut pavasarī tika galā ar 152,230 kilometriem 12 stundās. Sieviešu komandas līdere Diāna Džaviza oktobra pēdējā nedēļas nogalē notikušajās sacensībās atzīmējās ar 190,477 kilometriem un pēc finiša pauda, ka veselības likstas neļāva sasniegt nospraustos mērķus.
SPECIĀLI no Francijas: PČ diennakts skrējienā Latvijas debitantu komanda kāro jaunus valsts rekordus
26. un 27. oktobrī Francijas dienvidu pilsētā Albi tiks sadalīti četri medaļu komplekti pasaules čempionātā (PČ) diennakts skrējienā, kas notiek reizi divos gados pamīšus ar 100 kilometru skrējienu. Starp 44 valstu 353 atlētiem būs arī Latvijas komanda, kurā šoreiz teju visi ir debitanti. Lai arī izpaliks cīņa par augstām vietām individuālajā un nacionālo izlašu vērtējumā, ultramaratonisti ir apņēmības pilni labot abu dzimumu Latvijas rekordus 24 stundu sacensībās.
Taku skrējēja Upmace-Grīviņa triumfē Spānijas 106 kilometros
Nedēļas nogale bija notikumiem bagāta Latvijas taku skrējējiem – kamēr vieni startēja Kuršu kāpā un otri izmēģināja laimi Turcijas kalnos, vēl citi startēja Spānijā un Dalmācijā. Vislabākās sekmes bija Ievai Upmacei-Grīviņai, Spānijā uzvarot 106 kilometru “Ultra Trail Serra de Montsant” (16:07:02) ar 4900 augstummetriem, kā arī Konstantīnam Biktimirovam, kurš uzvaras laurus plūca Lietuvas Kuršu kāpas 68 kilometru smilšu taku skrējienā (5:46:51) no Nidas līdz Klaipēdai. Pašu mājās lielākais tautas sporta pasākums bija seriāla “Skrien Latvija” noslēgums Siguldas pusmaratonā ar Dmitrija Serjogina un Karīnas Helmanes-Soročenkovas uzvarām, abiem triumfējot arī sacensību seriāla astoņu posmu kopvērtējumā.
Spartatlonu noskrējusī latviete: Svarīgākais ir piecelties no dīvāna
Sigita Vāce septembrī kļuva par pirmo Latvijas sievieti, kas Grieķijā noskrēja 246 kilometrus vēsturiskajā Spartatlonā no Atēnām līdz Spartai. Skrējējas veikums iedvesmo arī citus padarīt aktīvāku savu dzīvesveidu, un Vāce trešdien sarunā Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" uzsvēra, ka nav uzreiz jāsāk ar garu gabalu skriešanu, bet svarīgākais ir piecelties no dīvāna un sasparoties vismaz rīta rosmei. 
Ludzā aizvadīts astotais Pasaules kausa posms novusā
Ludzā pirmo reizi notika viens no novusa Pasaules kausa izcīņas posmiem, un divu dienu garumā sacensību dalībnieki savas iemaņas pierādīja gan inviduālajās spēlēs vīriešiem un sievietēm, gan pāru spēlēs.
Vērmanes dārzā aicina Veselīga dzīvesveida diena
Sestdien, 5. oktobrī, Rīgā, Vērmanes dārzā, notiek Veselīga dzīvesveida diena, kurā iespējams veikt bezmaksas veselības mērījumus, saņemt veselības konsultācijas, kā arī piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs un meistarklasēs.
REPORTĀŽA: Pirmā latviete noskrien vēsturisko 246 kilometru Spartatlonu
Ultragaro distanču skrējēja Sigita Vāce noskrēja Grieķijas vēsturisko Spartatlonu, 246 kilometrus no Atēnu Akropoles līdz Spartas karaļa Leonīda statujai 27.-28. septembrī veicot atvēlētajā 36 stundu sacensību kontrollaikā (34:54:30), kļūstot par pirmo Latvijas sievieti, kas finišē vienās no ekstremālākajām sacensībām pasaulē. Tikmēr Siguldā aizvadīts Latvijas čempionāts (LČ) taku skrējienā, kur trešo reizi triumfēja Irita Puķīte, bet Berlīnes maratonā tuvu personiskajam rekordam skrēja Lelde Neimande. Tātad nedēļas nogalē garo distanču skriešanā sevi lieliski parādījušas sievietes.
Actiņš noskrien 237 kilometrus un pārliecinoši uzvar diennakts skrējienā Igaunijā
Latvijas rekordists 24 stundu šosejas skrējienos Jānis Actiņš svētdien, 22. septembrī, triumfēja diennakts skrējienā “Sillamäe Ultra 2019” Igaunijā netālu no Narvas, noskrienot 237,142 kilometrus un no sava labākā rezultāta atpaliekot sešus kilometrus. Šonedēļ divi Latvijas skrējēji startēs vēsturiskajā Grieķijas Spartatlonā, savukārt taku skrējēji dalīs valsts čempināta medaļas Siguldas kalnu maratonā (SKM).
Ar pārgājienu pa Gaujas senleju mudina izvēlēties aktīvāku dzīvesveidu
Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) un sociālās kampaņas #BeActive vēstneši aicina ikvienu arī kopā ar ģimeni sestdien piedalīties pārgājienā pa Gaujas senleju bez laika kontroles. Ar šo pasākumu atklās Eiropas Sporta nedēļu, kas nākamnedēļ Latvijā notiks jau piekto reizi.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt