Dzīve & stils / Tautas sports
Taku orientēšanās – sporta veids, kas pa spēkam ikvienam

Parasti, runājot par orientēšanās sportu, prātā nāk cilvēki, kuri skrien pa mežu un pēc iespējas ātrāk cenšas atrast kontrolpunktus. No 2000. gada Latvijā tiek rīkoti taku orientēšanās pasākumi. Atšķirībā no parastās orientēšanās, šajā disciplīnā galvenais ir nevis ātrums, bet precizitāte. Tādēļ taku orientēšanās ir lieliski piemērota vecākiem cilvēkiem un personām ar kustību traucējumiem. 

VIDEO: Andris Bisnieks trešo reizi uzvar vērienīgajā 100km Vehandu airēšanas maratonā

Zemais ūdenslīmenis un zemūdens akmeņiem pilnā Igaunijas Vehandu upe stāvairētājam Andrim Bisniekam nebija šķērslis, lai trešo reizi pēc kārtas triumfētu 100 kilometru garajās sacensībās, kurās bija jāpārvar stāvi nobraucieni pa krācēm un ūdensdzirnavu dambjiem. Arī citi Latvijas airētāji kāpa uz goda pjedestāla sacīkstēs, kur 22.aprīlī piedalījās vairāk nekā 866 laivu no 11 valstīm.

FOTO: Andris Ronimoiss Madeiras kalnu ultramaratonā sasniedz Latvijas rekordu

Pirmo reizi kādā no pasaules tūres kalnu ultramaratoniem ("UTWT") Latvijas skrējējs finišējis labāko desmitniekā līdzās pasaules elites taku skrējējiem. Par to “Madeira Island Ultra trail” (MIUT) salā 22.aprīlī parūpējās Andris Ronimoiss no Cēsīm, 115 kilometru skrējienā ierindojoties devītajā pozīcijā.

Ķekavā čempionāts galda spēļu daudzcīņā

Garajās svētku brīvdienās Ķekavā aizvadīts čempionāts galda spēļu daudzcīņā, kurā dalībnieki varēja izmēģināt spēkus galda tenisā, novusā, šautriņu mešanā, kā arī šahā un dambretē.

Biķernieku sporta bāzes sacensības bērnu veloaktivitāšu ciklā

Pirmdienas, 17.aprīļa, pēcpusdienā Biķernieku sporta bāzes spīdveja stadionā notiks sacensības bērnu veloaktivitāšu ciklā „Drošais ātrritenis 2017”. Aktivitātes organizē tehniskās jaunrades nams „Annas 2” kopīgi ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD).

Sarkandaugavā ar karti rokās skries pēc «Lieldienu balvas»

Otrajās Lieldienās, 17. aprīlī, Rīgā, Sarkandaugavā, notiks tradicionālās Rīgas pilsētas orientēšanās sacensības ''Lieldienu balva''. Šis sacensībām būs jau 15. norises gads, un kā apliecinājums augstajai kvalitātei tām šogad pirmoreiz piešķirts Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) pasaules ranga sacensību (WRE) statuss, informē Latvijas orientēšanās federācijas pārstāve Aija Pakalna.

Talsos pirmo reizi sarīko starptautiskas orientēšanās sacensības

Aprit 10 gadu, kopš izveidots orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme”. To, ka orientēšanās sports kļūst populārāks, jūt ne tikai vietējie kluba dalībnieki. Par to varēja pārliecināties sezonas pirmajās sacensībās Latvijas orientēšanās čempionāta pirmajā posmā.

«Cīruļputenis 2017» Preiļos

Lai gan astronomiskais pavasaris jau ir iestājies, ziema kā negrib, tā negrib atkāpties. Vēl vakarrīt daudzviet zemi klāja sniegs. Bet Preiļos šodien bija “Cīruļputenis” - tiesa, ne kā dabas parādība, bet veselīga dzīvesveida sastāvdaļa, pulcējot simtiem skrējēju un soļotāju.

10 valstu skrējēji startē 107 kilometru labdarības ultramaratonā Rīga–Valmiera

1.aprīlī, tieši pusnaktī no piektdienas uz sestdienu 145 ultragaro distanču skrējēji uzsāks ceļu no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Svētā Sīmaņa baznīcai Valmierā. Latvijas garākajā šosejas skrējienā Rīga–Valmiera starp dalībniekiem no 10 valstīm būs gan 74 gadus vecais trases rekordists Georgs Jermolajevs, gan skrējējs ar dzirdes un runas traucējumiem Jānis Kopmanis. Latvijā vienīgā labdarības skrējiena dalībnieki un brīvprātīgie šogad vāc līdzekļus Burtnieku novada pusaudzes Lāsmas Zukures ārstēšanai Ziedot.lv rehabilitācijas centrā "Poga".

Rīgas pavasara rogainingā Bībers un Ronimoiss uzvar ceturto reizi

26.martā norisinājās sestais Rīgas rogainings. Ar pārliecinošu uzvaru garākajā sešu stundu distancē uzvarēja nu jau četrkārtējie Rīgas rogaininga čempioni – Zigmunds Bībers un Andris Ronimoiss, komanda “Laid mums tur laimē diet”, distancē pavadot 5 stundas un 52 minūtes, kuru laikā savākti 189 punkti no iespējamiem 200 punktiem. Uzvarētāji nepilnās sešās stundās veica 70 kilometrus, informē organizatori.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti