Dzīve & stils / Tautas sports
«Stirnu buka» skaistajā Līgatnes posmā uz čempiona titulu «karaliskajā distancē» piesakās Kļaviņš un Čakle

Taku skriešanas seriālā “Stirnu buks” uz čempiona godu garākajā – Lūša – distancē šosezon sestdien, 23. septembrī, pieteicās skrējēji Uldis Kļavinš un Laura Čakle, vēsta skrējiena rīkotāji. Sestdien notikušais Līgatnes posms ir izpelnījies īpašu skrējēju atzinību gan ainavisko skatu dēļ, gan tāpēc, ka skrējiens veda cauri pazemes bunkuriem, kuri Līgatnē bija uzbūvēti padomju laikos.

Latvietis labo Ginesa rekordu uz skriešanas trenažiera

12 stundu laikā noskrienot 144,42 kilometrus uz trenažiera, jelgavnieks Edgars Simanovičs pārspēja Ginesa rekordu. Svētdienas, 24.septembra, vakarā Rīgas tirdzniecības parka “Alfa” otrajā stāvā bija ieradušies neskaitāmi ultramaratonista atbalstītāji un līdzjutēji, lai būtu kopā ar skrējēju.

Ikviens varēs sacensties Biķernieku rallijkrosa trasē

Vēl pagājušajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē cīnījās tādas pasaules rallijkrosa zvaigznes kā Peters Solbergs, Sebastjans Lēbs un Kens Bloks, bet jau šo svētdien, 24. septembrī, „RX Challenge” ietvaros ikviens ātruma cienītājs varēs sacensību režīmā izbaudīt aizraujošo Biķernieku rallijkrosa konfigurāciju, informē „RX Challenge” organizatori.

Lietus ļauj neilgu laiku Amatā izbaudīt ūdens tūrisma priekus

Līdz ar lielajām lietavām Vidzemes straujākā upe Amata aicina izbaudīt ūdens tūrisma priekus. Dažs labs straujajos Amatas atvaros gatavs doties, stāvot pat uz stāvairēšanas jeb SUP dēļa. Ceturtdien, 21.septembrī, ūdens līmenis jau nedaudz krities, bet nedēļas sākumā tas sasniedza atzīmi, kāda reizēm sasniegta tikai pavasara palos.

«Xrace» sacensību dalībnieki: Talsu posms bija visgrūtākais

Talsu deviņi pakalni un paugurainā apkārtne ir pārbaudījums ne tikai maratonistiem vai velobraucējiem, bet arī piedzīvojumu sacensību dalībniekiem. Lai gan «Xrace» sacensību posmi notiek dažādās Latvijas pilsētās, Talsos šī bija pirmā reize, un, kā atzīst sportisti – tā ir arī šā gada visgrūtākā trase.

Vienības velobrauciens pulcējis vairāk nekā piecus tūkstošus velomīļu

Siguldā svētdien 5500 dalībnieku piedalījās 27. Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienā, kurā pirmo reizi tika iekļauta Retro velo tūrisma distance. Sporta šosejas braucienā uzvaru izcīnīja Deins Kaņepējs un Viktorija Sipoviča, bet MTB distancē par visiem ātrāki bija Andris Vosekalns un Lāsma Ozola, pavēstīja rīkotāji.

FOTO: Ultratriatlona pasaules kausa posmā Miezers izcīna trešo vietu

Ultratriatlonists Jānis Miezers Lietuvas pilsētā Paņevēžā izcīnīja trešo vietu divkāršajā “Ironman” distancē, pasaules kausa posmā 27.augustā finišējot pēc nepilnām 25 stundām un piekāpjoties tikai Vācijas un Norvēģijas atlētiem. Pērn šajās sacensībās risinājās pasaules čempionāts, un iecavnieks pārsteidza ar ceturto vietu.

Vai Baspēdu ultramaratonā kritīs trases rekords?

Ziemeļkurzemes līvu ciema Mazirbes pludmalē sestdienas, 26.augusta pusdienaslaikā startēs piektais Baltijas Baso pēdu ultramaratons un maršrutā Mazirbe-Kolka-Roja 53 kilometru distancē dosies pussimts skrējēji, no kuriem puse pa smiltīm skries basām kājām. Vairāki dalībnieki ir apņēmības pilni demonstrēt savu labāko sniegumu vai pat labot aizpērno trases rekordu. Baspēdu ultramaratons būs arī pagrieziena punkts cīņā par čempiona titulu Latvijas kausā (LK) ultra garajos skrējienos.

FOTO: Nakts airēšanas maratonā «Salacas mauciens» latvieši pārspēj igauņus

95 kilometru airēšanas maratonā Ilze Balode un Jānis Saulītis visu Salacas upi vienas nakts laikā pieveica 9 stundās un 41 minūtē, savus sīvākos konkurentus no Igaunijas apsteidzot par 44 minūtēm. Vairākiem desmitiem laivotāju darbadienas nakts nebija šķērslis pārbaudīt savas komforta zonas robežas psihedēliskajā maratonā “Salacas mauciens”, kas šogad atzīmēja 15.norises reizi. Tikmēr riteņbraucēji Ogres Zilajos kalnos gatavojas izaicināt lietuviešus diennakts sacensībās “Minies 24 stundas brīnumzemē”.

Valmierietis Jānis Melbārdis triumfē triatlona vidējā distancē Igaunijā

Valmierietis Jānis Melbārdis 19.augustā izcīnīja uzvaru Igaunijas triatlona vidējā distancē, kas zināma kā “Ironman Half”, finišu sasniedzot četrās stundās, 12 minūtēs un 15 sekundēs. Tikmēr Jēkabpilī sadalītas valsts čempionāta medaļas krostriatlonā, kur pārsteigumi izpalika un pie zelta medaļām tika dobelniece Daniela Leitāne un vēl viens valmierietis Savēlijs Suvarževskis.

Latvija pirmo reizi uzvar pasaules čempionātā rogainingā

Orientierists Jānis Krūmiņš un piedzīvojumu sacensību eksperts Andris Ansabergs 19.augustā triumfēja 15.pasaules čempionātā rogainingā, kas pirmo reizi risinājās Latvijā. Absolūtajā vērtējumā pašmāju rogaineri aizņēma visu goda pjedestālu, atstājot 26 valstu pārstāvju aiz godalgotā trijnieka. Pasaules čempionāta norise Rāznā vērtējama kā gada notikums tautas sportā, jo 41 procents no teju 1000 dalībniekiem pārstāvēja Latviju un gaidot zīmīgo notikumu, pēdējos gados rogaininga sacensības vairojās kā sēnes pēc lietus. Strauji plaukstošais sporta veids ir piemērots visiem vecumiem, tāpēc medaļas Rāznas ezera apkaimes pļavās, purvos un mežos neizpalika ne sievietēm, ne senioriem.

Pēc medaļām pasaules čempionātā rogainingā jāskrien caur nātrēm un pār bebru dambjiem

Jau otro dienu Latgalē, Rāznas Nacionālā parka teritorijā norisinās pasaules čempionāts rogainingā. Čempionāts pulcē ap tūkstoti labāko šī ekstremālās orientēšanās sporta veida piekritēju no visas pasaules. Veselu diennakti 250 kvadrātkilometru lielajā iezīmētajā Rāznas Nacionālā parka teritorijā sacensību dalībnieki sacenšas kontrolpunktu meklēšanā uz laiku. Pasaules mēroga sacensības rogainingā Latvijā norisinās pirmo reizi.

Pasaules čempionātā rogainingā Latvijā piedalās 27 valstu sportisti

Piektdien, 18. augustā, Latgalē sākās 15. pasaules čempionāts rogainingā, kas Latvijā organizēts pirmo reizi. Gandrīz 1000 apvidus orientēšanās sporta profesionāļu un entuziastu no visas pasaules diennakts garumā iepazīs Rāznas Nacionālā parka teritoriju. Latvija vēlmi organizēt tik vērienīgas sacensības izteica pirms četriem gadiem.

Pļaviņu 90 gadu jubileju svinot - spēkavīru čempionāts

26. augustā plkst. 13.00 Pļaviņu pļavā (jeb laukumā pie SAC “Pļaviņas”) notiks „Oļģerta Bergmaņa piemiņas kauss” - Latvijas atklātais spēkavīru čempionāts baļķa celšanā un Skotu kalniešu spēļu sacensības, informē Pļaviņu domē.

Jaunākie
Interesanti