Dzīve & stils / Tautas sports
VIDEO: Amatā peldoši velosipēdi noslēdz sacensību sezonu

Lietainajā nedēļas nogalē sacensību sezonai vienlaikus punktu lika vairāki tautas sporta seriāli. Ar Siguldas pusmaratonu sestdien, 7.oktobrī noslēdzās “Bigbank Skrien Latvija” septītā sezona, Mārupē astotajā posmā sacentās “SEB MTB maratons” dalībnieki, savukārt Līgatnē pēdējās sezonas sacensībās “xRace” pulcējās piedzīvojumu sporta cienītāji, kuriem spriedzes pilnus brīžus sagātāja Amatas šķērsošana ar divriteņiem.

VIDEO: 247 kilometru Spartatlonā finišē visi četri Latvijas ultramaratonisti

Laimonis Skadiņš, Gunārs Ķeģis, Pēteris Cābulis un Nikolajs Lucāns divās septembra noslēdzošajās dienās pieveica Spartatlona 247 kilometru garo distanci. Par sacensību uzvarētāju kļuva vairākkārt Latvijā pabijušais lietuvietis Aleksandrs Sorokins, sasniedzot visu laiku piekto labāko rezultātu šajā vēsturiskajā skrējienā. Aizvadītajā nedēļas nogalē vēl divi Latvijas skrējēji – Inga Zālīte un Kārlis Vanags kāpa uz goda pjedestāla ārvastu skrējienos.

FOTO: Skarbajā Siguldas kalnu maratonā uzvar Švilpe un Vadzis

Rīdziniece Anete Švilpe un Artūrs Vadzis no Drustiem sestdien, 30.septembrī gavilēja Siguldas Ziediņkalna virsotnē, pirmie trijos apļos noskrienot 80 kilometrus Gaujas senlejas takās. Latvijas stāvākas kalnu slēpošanas trases, vairākkārtēja Lorupes šķērsošana, neskaitāmie kāpumi un noskrējieni neļāva sacensības 13 stundu kontrollaikā pabeigt teju katram trešajam dalībniekam.

Prestižajā Siguldas kalnu maratonā būs jauni čempioni

Sestdien, 30.septembrī, 14.reizi risināsies pašmāju nopietnākais taku skriešanas pārbaudījums – Siguldas kalnu maratons (SKM), kas šogad piedāvā kāpuma metriem bagātāko distanci Latvijas vēsturē. Sagaidāms, ka aptuveni 3000 augsummetru stāvajā un 80 kilometru garajā sacensību pamatdistancē tiks kronēti jauni uzvarētāji. Lietavu laikā izskalotās Gaujas senlejas takas tiek labotas, un sacensību norise nav apdraudēta, informē skrējiena rīkotāji.

«Stirnu buka» skaistajā Līgatnes posmā uz čempiona titulu «karaliskajā distancē» piesakās Kļaviņš un Čakle

Taku skriešanas seriālā “Stirnu buks” uz čempiona godu garākajā – Lūša – distancē šosezon sestdien, 23. septembrī, pieteicās skrējēji Uldis Kļavinš un Laura Čakle, vēsta skrējiena rīkotāji. Sestdien notikušais Līgatnes posms ir izpelnījies īpašu skrējēju atzinību gan ainavisko skatu dēļ, gan tāpēc, ka skrējiens veda cauri pazemes bunkuriem, kuri Līgatnē bija uzbūvēti padomju laikos.

Latvietis labo Ginesa rekordu uz skriešanas trenažiera

12 stundu laikā noskrienot 144,42 kilometrus uz trenažiera, jelgavnieks Edgars Simanovičs pārspēja Ginesa rekordu. Svētdienas, 24.septembra, vakarā Rīgas tirdzniecības parka “Alfa” otrajā stāvā bija ieradušies neskaitāmi ultramaratonista atbalstītāji un līdzjutēji, lai būtu kopā ar skrējēju.

Ikviens varēs sacensties Biķernieku rallijkrosa trasē

Vēl pagājušajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē cīnījās tādas pasaules rallijkrosa zvaigznes kā Peters Solbergs, Sebastjans Lēbs un Kens Bloks, bet jau šo svētdien, 24. septembrī, „RX Challenge” ietvaros ikviens ātruma cienītājs varēs sacensību režīmā izbaudīt aizraujošo Biķernieku rallijkrosa konfigurāciju, informē „RX Challenge” organizatori.

Lietus ļauj neilgu laiku Amatā izbaudīt ūdens tūrisma priekus

Līdz ar lielajām lietavām Vidzemes straujākā upe Amata aicina izbaudīt ūdens tūrisma priekus. Dažs labs straujajos Amatas atvaros gatavs doties, stāvot pat uz stāvairēšanas jeb SUP dēļa. Ceturtdien, 21.septembrī, ūdens līmenis jau nedaudz krities, bet nedēļas sākumā tas sasniedza atzīmi, kāda reizēm sasniegta tikai pavasara palos.

«Xrace» sacensību dalībnieki: Talsu posms bija visgrūtākais

Talsu deviņi pakalni un paugurainā apkārtne ir pārbaudījums ne tikai maratonistiem vai velobraucējiem, bet arī piedzīvojumu sacensību dalībniekiem. Lai gan «Xrace» sacensību posmi notiek dažādās Latvijas pilsētās, Talsos šī bija pirmā reize, un, kā atzīst sportisti – tā ir arī šā gada visgrūtākā trase.

Vienības velobrauciens pulcējis vairāk nekā piecus tūkstošus velomīļu

Siguldā svētdien 5500 dalībnieku piedalījās 27. Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienā, kurā pirmo reizi tika iekļauta Retro velo tūrisma distance. Sporta šosejas braucienā uzvaru izcīnīja Deins Kaņepējs un Viktorija Sipoviča, bet MTB distancē par visiem ātrāki bija Andris Vosekalns un Lāsma Ozola, pavēstīja rīkotāji.

FOTO: Ultratriatlona pasaules kausa posmā Miezers izcīna trešo vietu

Ultratriatlonists Jānis Miezers Lietuvas pilsētā Paņevēžā izcīnīja trešo vietu divkāršajā “Ironman” distancē, pasaules kausa posmā 27.augustā finišējot pēc nepilnām 25 stundām un piekāpjoties tikai Vācijas un Norvēģijas atlētiem. Pērn šajās sacensībās risinājās pasaules čempionāts, un iecavnieks pārsteidza ar ceturto vietu.

Vai Baspēdu ultramaratonā kritīs trases rekords?

Ziemeļkurzemes līvu ciema Mazirbes pludmalē sestdienas, 26.augusta pusdienaslaikā startēs piektais Baltijas Baso pēdu ultramaratons un maršrutā Mazirbe-Kolka-Roja 53 kilometru distancē dosies pussimts skrējēji, no kuriem puse pa smiltīm skries basām kājām. Vairāki dalībnieki ir apņēmības pilni demonstrēt savu labāko sniegumu vai pat labot aizpērno trases rekordu. Baspēdu ultramaratons būs arī pagrieziena punkts cīņā par čempiona titulu Latvijas kausā (LK) ultra garajos skrējienos.

Jaunākie
Interesanti