Dzīve & stils / Tautas sports
Ar riteņiem uz Romu – četri rīdzinieki simboliski atjauno Dzintara ceļu

“Galvenais ir sākt un nepadoties,” tā par savu mērķi divu nedēļu laikā tikai ar velosipēdiem nokļūt līdz Romai stāsta četri puiši no Rīgas, kuri tieši trešdien, 21.jūnijā, Liepājā pie koncertzāles ''Lielais dzintars'' uzsāka 2400 kilometru garo ceļu līdz Itālijas galvaspilsētai.

FOTO: Latviešiem viss pjedestāls Igaunijas 211 kilometru ultramaratonā

211 kilometru garajā taku skrējienā “Laulasmaa Ultra” kocēnietis Dmitrijs Ničipors laboja līdzšinējo trases rekordu par nepilnu stundu un noskrēja 10 pusmaratonus pēc kārtas ātrāk par 23 stundām, kas līdz šim nevienam Igaunijas galvaspilsētas pievārtē nebija izdevies. Vīriešu konkurencē uz apbalvošanas pjedestāla kāpa tikai sacensību dalībnieki no Latvijas. Sieviešu konkurencē joprojām nepārspēts palicis Daces Veipas trīs gadus senais sasniegums.

REPORTĀŽA no Itālijas: Piecas minūtes šķir Latvijas izlasi no 10.vietas taku skriešanas pasaules čempionātā

Itālijā notiekošajā taku skriešanas pasaules čempinātā Latvijas izlase sestdien, 10.jūnijā, 50 kilometru distancē izcīnīja 11.vietu, trīs ātrāko skrējēju rezultātu kopsummā piekāpjoties Brazīlijas valstvienībai par nepilnām piecām minūtēm. Starptautiskajā vērtējumā tas ir kāpums, salīdzinot ar 22.vietu pirmajā startā 2015.gadā un 13.vietu 2016.gadā. Sieviešu komanda no Itālijas kalnu takām atgriežas kā 16.spēcīgākā dāmu izlase pasaulē.

Ar nūjām «Vēju maršā»!

Sestdien, 10.jūnijā, Liepājā tiks dots starts pirmajam Liepājas nūjošanas festivālam „Vēju maršs”. Festivālam dalību pieteikuši vairāk nekā 100 nūjošanas entuziastu no dažādām Latvijas vietām. Draudzīgās un sportiskās sacensības notiks Liepājas pludmalē, kas ir iecienītākā nūjošanas vieta liepājniekiem. Zināms, ka pasākumā piedalīsies arī vairākas Latvijas sporta personības, lai dalītos savā pieredzē un zināšanās.

Latvijas taku skriešanas izlase gatava startam pasaules čempionātā

Latvijas taku skrējēju komanda ieradusies Itālijas Apenīnu kalnu pilsētiņā Bradia Patagania, lai trešo gadu pēc kārtas kopā ar vairāk nekā 40 valstu pārstāvjiem startētu pasaules čempionātā taku skriešanā ( Trail World Championships 2017). Starptautiskā taku skriešanas asociācija (ITRA) lēmusi, ka 50 kilometru garā distancē sestdien, 10.jūnijā, tiks izcīnīti čempionu tituli nosacīti īsā distancē ar trīs gadu derīguma termiņu. 

Peldskriešanas sacensībās Salacgrīvā divkārt pieaudzis dalībnieku skaits

Peldēšanas un skriešanas apvienojums gandrīz 30 kilometru garumā bija izaicinājums tiem sporta entuziastiem, kuri piedalījās peldskrējiena sacensībās "Amber Race". Skandināvijas valstīs šis sporta veids pēdējos gados guvis strauju popularitāti un ir viens no grūtākajiem. Nu jau otro gadu šāds sporta pasākuma formāts vietu radis Salacgrīvā, dubultojot pērnā gada dalībnieku skaitu.

Rēzeknes novadā popularizē orientēšanās sportu

Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu un popularizētu skriešanu un orientēšanos, Rēzeknes novadā maijā sākts orientēšanās seriāls “Ezerzeme”. Reizi nedēļā orientieristus aicina pēc darba vai mācību dienas doties uz sacensībām, lai pavadītu laiku brīvā dabā. Šonedēļ viens no seriāla posmiem notika Ančupānu mežā. 

Jūras jūdzi no Kuivižu krasta startē peldskrējiena sacīkstes «Amber Race»

Kamēr vairums iedzīvotāju vēl nav atklājuši peldsezonu, jo turpina gaidīt vasarīgākus laikapstākļus, šajā nedēļas nogalē Salacgrīvā ierodas peldskriešanas sacensību cienītāji, lai svētdien, 28.maijā, startētu otrajās “Amber Race” sacensībās. Reģistrēto dalībnieku skaits gada laikā ir dubultojies, norādot, ka vēsais ūdens Rīgas līcī un Salacas upē nav šķērslis teju 30 kilometru pārvarēšanai. Drosmīgākie peldskrējēji startēs vienu jūras jūdzi no krasta.

Pirmais latvietis apskrien Centrāleiropas lielāko ezeru Balatonu

Valcēnietis Pēteris Cābulis 21.maijā kļuva par pirmo Latvijas skrējēju, kurš pieveicis 218,2 kilometru garo “Ultrabalaton XI” Ungārijā. Sacensību distancē apkārt Balatona ezeram latvietis pavadīja 29 stundas 40 minūtes un 52 sekundes. Vēl viens Latvijas skrējējs Didzis Brauns sasniedza 148 kilometru atzīmi.

Distanču skrējējs Dins Vecāns mēģina 18 dienās apskriet apkārt Latvijai

Mēs varam daudz un vēl vairāk - tā saka arhitekts un garo distanču skrējējs Dins Vecāns. Viņš ir uzsācis realizēt vēl nebijušu projektu, kura laikā plāno apskriet apkārt Latvijai 18 dienās, kopā veicot vairāk nekā 1800 kilometru. Sestdien, 20. maijā, ir ekspedīcijas trešā diena, kad sportists mēro ceļu no Mazsalacas līdz Valkai.

Jaunākie
Interesanti