Dzīve & stils / Tautas sports
Skijorings sniega trašu līkločos – aizraujošs ziemas sports sunim un saimniekam
Džīno, Naila, Heimi, Čārlijs, Dereks un Džegers ir suņi, kas bez sportiskām aktivitātēm ilgi izturēt nespēj. Neatkarīgi no gadalaika darba viņiem netrūkst. Bezsniega apstākļos – velokamanas, velosipēds vai bezpedāļu skūteris. Populārs ir arī kanikross jeb skriešana kopā ar suni, bet ziemas klasika, protams, ir suņu kamanas. Par tām ziemīgajā gadalaikā demokrātiskāks un pieejamāks noteikti šķiet skijorings.
​​​​​​​Treneris Šņepsts atgriežas Preiļos un attīsta boksa tradīcijas
Mājas ir piemērotākā vieta savai sirdslietai, uzsver boksa treneris Raimonds Šņepsts, kurš Preiļos atgriezās ar ģimeni un izveidoja arī boksa klubu. Pieredzi sporta meistars gan guvis citos darbos vairākās valstīs – Monako, Šveicē, Itālijā un citviet, tomēr pēc vairāku gadu prombūtnes atgriezās mājās, lai boksa tradīcijas ieviestu un popularizētu arī mazākos novados.
Bijušais basketbola profesionālis Andris Epners turpina rast piedzīvojumus aktīvā dzīvesveidā
Piedzīvojumu meklētājs un treneris Andris Epners pēdējos trīs gados izmanto katru iespēju piedzīvojumam. Visu laiku kaut ko darot, nāk arī iespējas, un viena no tām ir darbs sporta un atpūtas bāzē "Mežezers" slēpošanas kalna uzturēšanā. Darbs ir ķermenim smags, bet ir arī bauda par paveikto, un Andris 28 gadus vecumā ik rītu mostas ar prieku, lai darbotos.
Rīgas maratona Ziemas maču noslēguma posmā sagaida skrējēju lielu aktivitāti
Līdz ar pēdējo ziemas mēnesi "Rimi" Rīgas maratons atklāj trešo un noslēdzošo Ziemas maču posmu. Organizatori paredz, ka trešais posms popularitātes ziņā neatpaliks no pirmajiem diviem sacensību posmiem, kas decembrī un janvāra sākumā kopā pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – 4600 skrējēju startēja 5 km, 10 km un 21 km distancē.
Laucienes sporta dzinējspēks Normunds Krūze savam sirdsdarbam veltītu katru dienu
Stāstam par Normundu Krūzi ir jāsākas Pļavu ciema brīvdabas sporta bāzē, kas īpaši piesaista pieredzējušā sporta organizatora sirdi. Ne tāpēc, ka šeit pēc ilgas sniega gaidīšanas iebraukta viena no daudzajām Talsu novada slēpošanas trasītēm. Pirms 25 gadiem Normundu šī vieta ievilka sporta organizēšanas darbā, tiesa, pirmos desmitgadi brīvprātīgā kārtā. 
Dzīvespriecīgā Gabdulļinu ģimene uztur sportisku garu bērniem Lejasciemā
Ja tic kaut kam skaistam, tas piepildās, tikai ir nepieciešams gribēt, redzēt un satikt tādus pašus cilvēkus, uzskata slēpošanas trenere un jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina. Viņa ar vīru Valēriju dzīvo Lejasciemā un kopā var kalnus gāzt, radot bērniem visdažādākās sportošanas iespējas pievilcīgā un pieejamā vidē. 
Skriešana un nūjošana – īsākais ceļš uz veselīgu fizisku aktivitāti
Uzlabot veselību var ar fiziskām aktivitātēm, bet nūjošana vai skriešana ir vienkārši pieejamas sportiskas nodarbes, kas ļauj iesaistīties bez īpašas gatavošanās. Svaigs gaiss, minimāls ekipējums un iegūta enerģija ir garantēta, sākot skriet vai nūjot. Fiziskās aktivitātes ir labākās zāles, kas izdomātas, Latvijas Radio raidījumā "Piespēle" uzsvēra nūjošanas trenere un Rīgas Stradiņa universitātes profesore Irēna Upeniece. 
Fizioterapeite: Ziemas pelde nav tablete veselībai
Peldēties ziemā ledainā ūdenī šobrīd kļūst arvien populārāk, taču ne vienmēr cilvēki, kas pievēršas šai nodarbei, ir pietiekami zinoši, un tas var novesti pie dažādām kļūdām. Kā uzsākt ziemas peldes droši, raidījumā “Kā labāk dzīvot” skaidroja speciālisti.
Rīgas maratona rīkotāji aicina decembrī uz pirmajiem virtuālajiem ziemas mačiem
Lai uzturētu skrējēju komūnas možumu visa gada garumā un aicinātu arī pārējo sabiedrību nezaudēt kustību prieku ziemā, "Rimi" Rīgas maratons atklāj ziemas sezonu virtuālajā skriešanas klubā. Ziemas sezonā līdz pat martam visās skriešanas kluba aktivitātēs sagaida vismaz 10 000 dalībnieku iesaistīšanos.
Līdz ar ierobežojumiem sporta klubos klientu mazāk
Stingrākas epidemioloģiskās prasības tiks noteiktas arī sporta klubiem. Iekštelpās sportot joprojām drīkstēs tikai individuāli vai viens pret vienu ar treneri. Tomēr LTV uzrunātais fitnesa treneris atzinīgi vērtē iespēju turpināt strādāt.
Izskrien, iznūjo vai izbrauc Latvijas kontūru! Kā sportot 18.novembrī?
Valsts svētku nedēļā turpinās ikgadējā tradīcija fiksēt savās viedierīcēs Latvijas kontūru, skrienot, braucot ar divriteni vai nūjojot. Aizvadītajā nedēļas nogalē sociālajos tīklos netrūka pirmo ierakstu par veiktajām aktivitātēm, kurus papildināja citi ieraksti un padomi, kā atrast vai veidot maršrutus savā apkārtnē Latvijā un citviet pasaulē. Valsts kontūras skriešana un nūjošana kulmināciju sasniegs nedēļas vidū – 18.novembrī. Savs tradicionāls 102 kilometru brauciens būs arī velosipēdistiem, kurus maija svētku brīvdienās gaida nebijušas sacensības pa valsts robežu.
Grīviņš noskrien 327 kilometrus no Kornetiem līdz Rīgai - tautas sporta apskats
Latvijas senākā ultramaratona Rīga–Valmiera trases rekordists Pēteris Grīviņš naktī uz 1. novembri kājām ieradās Rīgas Rātslaukumā, skriešus pieveicot 327,5 kilometru pārgājienu maršrutu “Mežtaka” 19 posmus no Kornetiem Igaunijas pierobežā Latvijas ziemeļaustrumos, ceļā pavadot 43 stundas un nepilnas 15 minūtes. Dažādos izaicinājumos sevi pārbauda arī citi aktīva dzīves veida piekritēji.
Dabas aizsardzības pārvalde mudina izmantot dabas sporta zāli
Laikā, kad epidēmijas apturēšanai noteikto normu dēļ sportošana telpās ir ierobežota, izmantot visplašākās iespējas piedāvā dabas sporta zāle – tā ir atvērta 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā un ir bez maksas pieejama ikvienam, atgādināja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Maija Rēna.
Ērgļos rogaineru plaušas ventilē «Kuiteņa maldonis». Tautas sporta apskats
Aizvadītajā nedēļas nogalē risinājās virkne tautas sporta sacensību, sākot no dubultmaratona “Taisnais” uz vecās Ērgļu dzelzceļa līnijas un pusmaratona “Noķer vēju” Doles salā pie Rīgas HES līdz “Nēģu krosam” Salacgrīvā un rogainingam “Kuiteņa maldonis” Ērgļos. Lielu rezonansi piedzīvoja par virtuālo pārtapušais “Rimi Rīgas maratons”, līdz ar to kopš 1955. gada pirmo reizi Latvijā nav noticis valsts čempionāts maratonā. Pēkšņo ierobežojumu dēļ strauji tika atceltas arī Igo Japiņa rīkotās MTB velosacensības Ikšķiles puses Zilajos kalnos.
Liepājā rīko orientēšanās čempionātu
Jau trešo gadu Liepājā norisināsies Liepājas orientēšanās čempionāts. Sestdien labākie 2020. gadā tiks noskaidroti Karostā. Sacensībās būs izveidota arī īpaša distance jauniem dalībniekiem, kuri vēlēsies pirmo reizi izmēģināt orientēšanās sportu. Līdzās čempionāta rīkošanai, Liepājā šogad tapuši orientēšanās maršruti jeb poligoni pilsētvidē.
Kas uzvarēs Rīgas maratonā?
Jubilejas 30. Rimi Rīgas maratons būs īpašs daudzējādā ziņā, piemēram, pirmo reizi tas startēs pirms saullēkta. Dalībnieku skaits varētu sasniegt rekordu, ņemot vērā tās reizes, kad starts dots pie Brīvības pieminekļa. Visticamāk, būs arī vieni no augstvērtīgākajiem rezultātiem Latvijas čempionātu vēsturē.
«Šoreiz pa īstam» – Aigars Nords 2007. gadā atdzīvina Rīgas maratonu
Jāņa Karavaiča un Aleksandra Balsa tandēms pie Starptautiskā Rīgas maratona stūres bija attiecīgi 10 un 16 gadus. 2007. gada sākumā groži tika nodoti enerģiskajam Aigaram Nordam, un viņš vēl šodien sarunā ar LSM.lv atceras organizatoru komandā izveidojušos saukli: “Šoreiz pa īstam!”
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt