Dzīve & stils / Tautas sports
Lielbritānijas latvietis ar velosipēdu devies no Viļņas līdz Tallinai
23.augustā – Baltijas ceļa 30. gadadienā – tieši pulksten 19 no Viļņas ar velosipēdu startēja Andris Skuja, latvietis, kurš 15 gadus dzīvo Lielbritānijā. Viņš apņēmies mērot 700 kilometru garo ceļu līdz Tallinai pēc iespējas īsākā laika posmā. Viņu ceļā pavada sieva, māsa un atsevišķos ceļa posmos pievienojas draugi.
Kā noskriet Ledvilas 100 jūdzes Kolorado kalnos?
Jānis Šnepste aizvadītajā nedēļas nogalē ASV Kolorado štatā tika pie sudrabotas jostas sprādzes, 26 stundās (26:19:22) pieveicot Ledvilas 100 jūdžu (160 kilometru) kalnu skrējienu “Leadville Trail 100 Run” ar 4 800 augstummetru summu, kas atrodas 2800-3800 metrus virs jūras līmeņa. Salīdzinot ar nākamnedēļ gaidāmajiem Monblāna skrējieniem Eiropas Alpos, šis skrējiens atrodas vairāk nekā kilometru augstāk un prasa ilgāku aklimatizācijas periodu. Otrs Latvijas pārstāvis, pieredzējušais un jau reizi šajā pārbaudījumā finišejušais Laimonis Skadiņš šoreiz nokavēja 30 stundu kontrollaiku par 10 minūtēm un saņēma piemiņas medaļu, paliekot bez sudraba sprādzes un vestes ar iešūtu vārdu un finiša laiku. Abi skrējēji teju uzreiz pēc finiša bija gatavi ar lsm.lv lasītājiem dalīties pieredzē, kā gatavojušies sacensībām.
Antra Roga pietuvojas Latvijas rekordam triatlona distancē «Ironman»
Peldēšanas trenere un triatloniste Antra Roga 3. augustā Igaunijā debitēja “Ironman” distancē, Tallinas ostas akvatorijā nopeldot 3,8 kilometrus, nobraucot ar divriteni 180 kilometrus galvaspilsētas apkārtnē un noskrienot 42,195 kilometrus vecpilsētas ielās. Finišējot pēc 12 stundām 7 minūtēm un 42 sekundēm, tika izcīnīta 9. vieta savā vecumgrupā (S45-49), un pirmajā triatlona garās distances startā Roga pietuvojās pērnajam Ievas Skaginas rekordam (12:05:51). Aizvadītā nedēļas nogale bija sporta notikumiem piesātināta arī taku un šķēršļu skrējienu “Cēsis Eco Trail”, “Stipro skrējiens” un “Patria Mud Run” dalībniekiem, kā arī riteņbraucējiem Ikšķiles puses Zilajos kalnos.
Rogaineri pārved no Katalonijas divas pasaules čempionāta sudraba medaļas
Olimpiete Anita Liepiņa jauktajā komandā ar Valteru Kaminski jūlija pēdējā nedēļas nogalē izcīnīja sudraba medaļu 16. pasaules rogaininga čempionātā (PČ), kas risinājās Spānijā. Vēl vienu otro vietu šajā orientēšanās sporta veidā izcīnīja titulētā Alīda Ābola pārī ar Rolandu Laveiķi. Aizvadītā tveicīgā nedēļas nogale bija notikumiem bagāta arī riteņbraucējiem un Vilkaču maratonam, kas trešajā norises reizē tika pie trešā uzvarētāja.
103 stundās Miezers pieveic pieckāršo «Ironman»
Jānis Miezers no Iecavas 16. jūlija pēcpusdienā sacensību piektajā dienā noslēdza Austrijā notiekošo “Ultra Triathlon Quintuple”, pieveicot 19 kilometrus peldus, 900 kilometrus ar velosipēdu un 211 kilometrus uz kājām. Latvijas vienīgais ultratriatlonists distancē pavadīja 103 stundas 52 minūtes un 6 sekundes un 32 dalībnieku konkurencē ierindojās 13. vietā, uzvarētājam vācietim Ričardam Jungam (71:07:24) piekāpjoties par 33 stundām.
Serjogins labo rekordu 10 000 metros, Bērziņš un Mežiels atgriež Latviju kalnu skrējienu apritē
Aizvadītajā nedēļas nogalē trīs vieglatlēti Eiropas meistarsacīkstēs pārstāvēja Latviju – mārupietis Dmitrijs Serjogins 6. jūlijā Londonas stadionā noskrēja 10 000 metrus (0:29:56,95) Eiropas kausa (EK) izcīņā ātrāk par pusstundu, savukārt Šveices Alpos pie majestātiskā Materhorna 7. jūlijā Eiropas čempionātā kalnu skriešanā startēja kuldīdznieks Kristaps Bērziņš un ogrēnietis Jānis Mežiels. Visi trīs sportisti dalījās iespaidos ar lsm.lv.
Orientēšanās sacensības «Kāpa» atgriežas Alūksnes novadā
Alūksnes novadā vairākās vietās nedēļas nogalē vērojams neierasts skats. Teju  2000 orientieristi no dažādām valstīm turp devušies, lai piedalītos Baltijā lielākajās starptautiskajās orientēšanās sacensībās “Kāpa”. Vairāku desmitu gadu laikā alūksnieši vērienīgo pasākumu pie sevis uzņēmuši vien dažas reizes.
Džaviza labo skrējiena Rīga-Valmiera trases rekordu
Austrijā dzīvojošā Latvijas taku skriešanas izlases pārstāve Diāna Džaviza 107 kilometru garajā distancē pārspēja iepriekšējā gada trases rekordu par vairāk nekā 26 minūtēm, ceļu no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Sīmaņa baznīcai Valmierā mērojot 9 stundās 26 minūtēs un 49 sekundēs. Vīriešu konkurencē 2014. gadā atjaunotā skrējiena rekordu par nepilnām astoņām minūtēm laboja Zviedrijā dzīvojošais Latvijas ultramaratonists Ainārs Kumpiņš (8:10:50). Labdarības skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera 22. jūnijā startēja 138 dalībnieki, no kuriem finišu sasniedza 101.
Olimpiete Pastare soļos Rīga-Valmiera 107 km
Soļotāja Agnese Pastare naktī no piektdienas uz sestdienu mēros 107 kilometru ceļu Rīga-Valmiera. Vēsturiskais skrējiensoļojums tieši Cēsu kauju atceres simtgadē atzīmēs 30 gadu jubileju kopš pirmajām sacensībām dažas dienas pēc 1989. gada vērienīgā Baltijas ceļa. Šogad 22. jūnijā labdarības ultramaratona ietvaros dalībnieki un brīvprātīgie palīgi vāks ziedojumus cēsinieces Undīnes Ozoliņas ārstēšanai no kaķa brēciena sindroma, kā arī noskaidros Latvijas čempionus 100 kilometros šosejas skriešanā.
Ančupānos notiks jātnieku sacensības «Rēzeknes novada kauss 2019»
Sestdien, 15. jūnijā, Rēzeknes novada Vērēmu pagastā, Ančupānu kartodromā jau no plkst.10 rītā notiks treniņsacensības jātnieku sportā. Apmeklētāji varēs vērot ne vien spraigas sacensības, bet pašiem būs iespēja piedalīties informatīvās nodarbībās par dzīvnieku terapijas ietekmi uz cilvēka veselību.
Taku skrējēji vērtē savu sniegumu pasaules čempionātā
Latvijas taku skriešanas izlase 8. jūnijā Portugālē ņēma dalību pasaules čempionātā (PČ) piekto gadu pēc kārtas un izcīnīja 23. vietu vīriešu un 18. vietu sieviešu komandu ieskaitē. 44 kilometru distancē devās seši vīri un septiņas dāmas un trīs labāko rezultātu summa deva rezultātu nacionālajā vērtējumā. Lsm.lv izdevās sazināties ar lielāko daļu komandas gandrīz uzreiz pēc finiša sasniegšanas.
Jaunākie
Interesanti