Dzīve & stils / Tautas sports
Kas kļūs par Latvijas čempioniem maratonā?
Vairāk nekā divus gadus gaidītā maratonistu tikšanās Rīgas ielās liek uzdot jautājumu par potenciālajiem uzvarētājiem. “Rimi Rīgas maratona” organizatori darījuši visu iespējamo, lai skrējējiem būtu vieglāk sagaidīt ilgi solīto došanos jaunajā trasē, kura sāksies pie Brīvības pieminekļa – vietā, kur Rīgas maratona dalībnieki startēja deviņdesmito gadu pirmajā pusē. Šoreiz dalībnieku saraksts ir visai raibs, sākot no medaļu pretendentiem līdz dažādu profesiju pārstāvjiem, tostarp ekstrēmā Antarktīdas maratona topošai dalībniecei. Tā kā dienu pirms maratona "Covid-19" divu nedēļu kumulatīvais rādītājs nepārsniedz 120, dzeltenā koridora starts netiks atcelts.
Gatavojoties maratonam: Sabalansēts un atbilstošs uzturs – neatņemama treniņu sastāvdaļa 
Neatkarīgi no tā, vai esi ikdienas skrējējs, kas gatavojas kārtējām sacensībām, vai vienkārši iedvesmojies no olimpiešiem un vēlies pievērsties veselīgākām, aktīvākam dzīvesveidam, neatņemama sastāvdaļa treniņu procesā ir pareizs uzturs. Garo gabalu skriešanas trenere Ilona Marhele sarunā ar LSM.lv pauda, ka pareizs uzturs palīdz sasniegt augstākus rezultātus.
Latvijā noskaidroti labākie rogaineri un taku skrējēji. Tautas sporta apskats
Mordangā Talsu pusē 24 stundu rogaininga sacīkstē 15.augustā par Latvijas čempioniem kļuva vārdabrāļu Guntu tandēms – Šmaukstelis un Māliņš. Vienlaikus taku skrējēji Ilze Limanāne un Gvido Kalniņš Siguldā triumfēja Latvijas čempionātā (LČ) taku skrējienā. Šonedēļ Piltenē labākos noskaidros 10 kilometru asfalta skrējēji, savukārt nākamnedēļ Rīgas ielās – arī maratonisti.
Kas kļūs par Latvijas taku skriešanas čempioniem?
Apritējis gads, kopš majestātiskā Zvārtes ieža pakājē Artūrs Vadzis un Anete Švilpe izcīnīja čempionu titulus taku skriešanā. Sestdienas, 14. augusta, rītā pulksten 5.00 Cēsīs sacensības Latvijas čempionātā taku skrējienā sāks pusotra simta dalībnieku, lai pēc 83 kilometriem finišētu Siguldā. Spēcīgākie skrējēji cīnīsies par medaļām un kvalificēšanos startam pasaules čempionātā nacionālās izlases sastāvā.
Latviju šķērsos ap 200 ultra velobraucēju. Tautas sporta apskats
4000 kilometru izaicinājumu "North Cape 4000" pie Gardas ezera Itālijā 24. jūlijā uzsāka teju 200 ultra velobraucēji ar mērķi pēc 4450 kilometriem sasniegt Eiropas ziemeļu punktu Nordkapā. Ceļā uz Norvēģiju, kur temperatūra ir +5 grādi, ir arī Juris Skrebels un Vīnē dzīvojošais Mārcis Martinsons. Savukārt Jānis Balders un Andis Āboltiņš dažādu iemeslu dēļ līdz startam netika. Tikmēr Lielbritānijā ar panākumiem atzīmējās Latvijas ultragaro distanču skrējēji Uģis Datavs un Mārcis Gubāts.
Atpūta un sports ar lidojošo šķīvīti rokās – Latvijā aug disku golfa popularitāte
Ja vasarā vēlaties pavadīt vairāk laika brīvā dabā, vienlaikus piedaloties arī interesantās aktivitātēs draugu kompānijā, tad teicama iespēja ir izmēģināt disku golfu. ASV tas ir tik populārs, ka labākie spēlētāji ar sponsoriem noslēdz simtiem tūkstošu dolāru vērtus līgumus, bet Latvijā šis sporta veids vēl tikai uzņem apgriezienus un, iespējams, ir ceļā uz augstiem sasniegumiem Eiropas līmenī.
Gatavojoties maratonam: Veselības pārbaudes svarīgas arī īsāku distanču skrējējiem
Neatkarīgi no tā, vai esi profesionāls sportists vai amatieris, kas nodarbojas ar skriešanu, veselība vienmēr ir pirmajā vietā. Tāpēc ir svarīgi regulāri sekot līdzi sava organisma veselības stāvoklim, veicot analīzes un slodzes testus. Garo gabalu skrējējs un treneris Jānis Višķers sarunā ar LSM.lv pauda, ka šie testi ne tikai ļaus kvalitatīvāk plānot treniņus, bet arī būs kā ārsta apstiprinājums tam, ka sportista veselības stāvoklis ļauj nodarboties ar izvēlēto sporta veidu.
Gatavojoties maratonam: Ieteikumi skrējējiem piemērotākā ekipējuma izvēlē
Augstākā līmeņa sportā katra detaļa un sīkums ir no svara, tāpēc sportisti cenšas iegūt priekšrocības visos iespējamajos veidos. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir labākā ekipējuma izvēle. Tomēr pareizais apģērbs un apavi ir būtiski ne tikai profesionāļiem, bet arī amatieriem, kas brīvajā laikā nodarbojas ar skriešanu. "Nike Run Club" treneris Arnis Ozoliņš sarunā ar LSM.lv atklāja, ka nepiemērota ekipējuma izvēle distancē var radīt diskomfortu un pat nelielus savainojumus.
Iedzīvotāji Rīgā aktīvi apmeklē bezmaksas sporta nodarbības ārā
Projekts „Sporto Rīga” organizē bezmaksas āra nodarbības dažādās vietās Rīgā, kas paredzētas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Nodarbības norisinās jau septīto gadu, taču pandēmijas laikā, kad sporta zāles bija slēgtas, sportot gribētāju skaits palielinājās, norādīja „Sporto Rīga” pārstāvis Arturs Zolotihs.
Gatavojoties maratonam: Ieteikumi skrējējiem piemērotākās distances izvēlē
Augusta beigās galvaspilsētā risināsies starptautiskais Rīgas maratons, kas tradicionāli pulcē pašmāju un ārzemju skrējējus. Lai gan līdz maratonam vēl vairāk nekā divi mēneši, kas ir šķietami ilgs laikaposms, tomēr sportiste un trenere Ilona Marhele sarunā ar LSM.lv atklāja, ka dalībniekiem ir pēdējais brīdis sākt treniņus izvēlētajai distancei.
Pandēmijas laika tautas sporta apskats: Ko paveica labākie Latvijā un ārzemēs?
Kamēr noteiktie ierobežojumi kavē sacensību rīkošanu valstī, ārpus Latvijas pēdējā laikā uzrādīti vairāki vērā ņemami rezultāti, kas iekļauti šajā pandēmijas laika tautas sporta apskatā. Vienlaikus attapīgi vietējo sacensību organizatori piedāvā iespēju mērīties spēkiem savās trasēs, pasākumus nodēvējot par treniņsacensībām. Tikmēr cerību un vienlaikus neziņu saglabā valdības atļauja rīkot sacensības.
Kā sajust un stiprināt dziļo muskulatūru. Treneres padoms
Lai saprastu, kā strādā dziļie muskuļi, jānoguļas uz muguras, jāuzliek plaukstas uz vēdera lejasdaļas un jāklepo, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” ieteica fitnesa trenere, veselības sporta speciāliste Sintija Ozoliņa. Klepojot var sajust, ka vēdera lejasdaļā muskuļi  sasprindzinās, saraujas, taču, lai to panāktu, veicot fiziskus vingrinājumus, jāiegulda liels darbs.
Nūjošana kļūst arvien populārāka
Nūjošana pašmājās kļūst arvien populārāka, tāpēc Pasaules nūjošanas dienu atzīmē arī visā Latvijā. Interesi par sporta veidu izrāda visa vecuma cilvēki, un tas esot vien stereotips, ka nūjošana ir senioru nodarbe. Pastaigu ar nūjām aizvien biežāk iesaka fizioterapeiti, jo pandēmijas dēļ iedzīvotāji kļuvuši mazkustīgāki. Kā arī, pārslimojot Covid-19, ir grūti atjaunot fiziskās sagatavotības līmeni. 
Fitnesa trenere: Pareizāks mērķis sportošanai ir laba veselība, nevis izskats
Pareizāks mērķis sportošanai ir veselības uzlabošana un rūpes par ķermeni, nevis izskats, LTV raidījumam “4. studija” teica fitnesa trenere Nika Linde. Tādā gadījumā ir lielākas izredzes arī saglabāt motivāciju kustēties, jo pašsajūtas uzlabošanās novērojama teju uzreiz, pauda trenere.
Skrējēji gatavojas virtuālajam startam. Kurš uzvarēs otrajā pagalma ultramaratonā?
3. aprīlī startēs otrais pagalma ultramaratons “Supervaroņu Backyard Ultra”, kas arī šogad risināsies virtuālā formātā. Sacensību dalībniekiem katru stundu būs jāveic 6,706 kilometri, līdz kājās paliks pēdējais skrējējs (“Last Man Standing”), un šoreiz gaidāms jauns uzvarētājs. Virtuālus izaicinājumus šobrīd piedāvā arī taku skriešanas seriāls “Stirnubuks” un “Rimi Rīgas maratons”.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt